Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka

elitemadzone.org :: MadZone :: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30098 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 09:19 - pre 161 meseci
E, bas me nasmeja :))))))))

Od cele Strazevice nije imao gde da se krije nego u kineskoj ambasadi.

:))))))))))))))

Nemoj zahebavati sirotinju, zivota ti...:))))
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 10:06 - pre 161 meseci
e ti me rasplaka... mislio sam da si mudriji.
od cijele srbije glupavi kinezi stavljaju sva jaja u jednu korpu (krhotine f117) - u svoju ambasadu - cekajuci da ih amerikanci uniste...
Mislim da jedino ti zahebavas sirotinju...


Strazevica legitimni vojni cilj - lako bombardovati, i onaj ko ima malo soli u glavi nece gurati glavu tamo gdje mu lako moze neka bomba pasti na glavu. Ako mislis da je Milosevic bio idiot koji ce stanovati u Strazevici u jeku bombardovanja, onda ti bas nista ne razumijes.


evo ti malo da procitas i jedno drugo misljenje: (izvor)
Citat:

NATO had been monitoring Serbian signals coming from Slobodan Milosevic's residence. Those signals went silent for 24 hours when that was bombed. When they re-emerged on April 24 "they came from the embassy compound". An intelligence officer told the investigators "the Chinese embassy had an electronic profile which NATO located and pinpointed"


Dovoljan razlog da probaju da ga isceprkaju tamo.

A ti se i dalje zaludjuj mantrama, tako ti dobro ide. Cudi me da bas nista nisi naucio tokom boravka u SAD!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 19:09 - pre 161 meseci
Citat:
od cijele srbije glupavi kinezi stavljaju sva jaja u jednu korpu (krhotine f117) - u svoju ambasadu - cekajuci da ih amerikanci uniste...


Znas sta, niko normalan na svetu nije mogao da ocekuje da ce neko da namerno bombarduje tudju ambasadu, u sred rata. Isto kao sto se ne ocekuje
da ce neko da isamara diplomatu, ili ubije emisara/glasnika. Ta neka ustaljena prava su nesto sto niko normalan vec vise od 500 godina ne dovodi u pitanje.

A narocito ne kinesku.

Dobro se secam muka u ofisu, moji kolege amerikanci nisu verovali sta su culi. Jedan je cak rekao "Oh, welcome to the WW 3, thanks to stupid Bill Clinton"
za kojeg su pre toga masa njih govorili da je najveci joke u istoriji americkih predsednika.

Citat:
evo ti malo da procitas i jedno drugo misljenje: (izvor)
Citat:

NATO had been monitoring Serbian signals coming from Slobodan Milosevic's residence. Those signals went silent for 24 hours when that was bombed. When they re-emerged on April 24 "they came from the embassy compound". An intelligence officer told the investigators "the Chinese embassy had an electronic profile which NATO located and pinpointed"


Dovoljan razlog da probaju da ga isceprkaju tamo.


A taj izvesta je napisao ko ? Isti verodostojni izvori koji su videli krvoprolice u Racku, ili na pijaci Merkale ?

O, bato, bato, sve nesumnjivi likovi. Kad kazu mora da je istina.

Zvanicno obrazlozenje te davne 99-te su prvo bile zastarele mape koje je imala CIA.

Koje je od ta dva onda tacno ? Stare mape, ili Milosevic koji se sunja u blizini ?

Misliiiim....stvarno treba biti sa ciglom u lobanji umesto sa mozgom pa natezati na silu price 'bilo je ovo, bilo je ono'.

Apsolutno je jasno posle svega sta se zapravo desilo.

I kao sto rekoh - ne navodi to 'srbski chicha Radoje, lokalni mitoman' nego izvor sa sa sasvim druge strane planete.

Citat:
A ti se i dalje zaludjuj mantrama, tako ti dobro ide. Cudi me da bas nista nisi naucio tokom boravka u SAD!


Ako bas bude trebalo da se dotesem i informisem, eto mene i u Bosni.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 19:39 - pre 161 meseci
Meni nije jasno zasto se toliko raspravlja o tome.

Ako je Srbija uspela da profitira na faktu da je oborila F117 - svaka cast, tako i treba - bas kao sto bi to uradio bilo ko drugi u takvoj situaciji (rata). Ono, ne vidim zbog kojeg ludila bi Srbija 1999 trebala da misli na USA interes kada su vec usli u rat sa njima (koliko je to bilo pametno, to je sasvim druga prica :-)

Ameri su sigurno imali razloga zasto su spicili kinesku ambasadu - mozda ce se pravi razlozi saznati za par desetina godina, a mozda nikad. Sasvim je moguce da je to za sada classified, iz vrlo ociglednih razloga (odnosi USA i Kine, koji su sigurno od visokog nacionalnog prioriteta i USA i Kine )

Jedno je sigurno - teorija "pogresne mape" je najidiotskija moguca i IMHO moze biti samo zvanicno saopstenje zbog diplomatije. Zapravo, ako malo razmislite ne postoji nikakvo drugo zvanicno saopstenje koje je USA mogla da koristi - sve ostalo bi bio cist svestan akt agresije, sto je direktan povod za rat + drugoj strani daje neke nove mogucnosti za odmazdu.

Sve i da su Ameri roknuli ambasadu zbog Slobe unutra ili zbog nekakve odmazde sto su Srbi uvaljali Kinezima F117 krsh - to svakako niko sa 2 grama mozga ne bi naveo kao zvanican razlog. Opet ja licno ne vidim logiku u "odmazdi" Amera, jer oni sa tim nista dobili nisu... teorija sa Slobom je nekako logicnija, ali ko ce to znati...

Sad, ako su Srbi prodali/ustupili F117 delove Kinezima, upitno je koliko je to bilo korisno za ovaj konkretan model koji je prilicno drugaciji od F117 - ali jedno je sigurno, ako su trazili delove, sigurno su profitirali na tome na neki nacin.

Pitanje je samo - kako je Srbija profitirala, i da li uopste :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.mts.telekom.rs.



+2790 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 19:49 - pre 161 meseci
Citat:
milanche: Znas sta, niko normalan na svetu nije mogao da ocekuje da ce neko da namerno bombarduje tudju ambasadu, u sred rata. Isto kao sto se ne ocekuje
da ce neko da isamara diplomatu, ili ubije emisara/glasnika. Ta neka ustaljena prava su nesto sto niko normalan vec vise od 500 godina ne dovodi u pitanje.


Zaboravio si npr. na Seču Knezova.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
95.180.36.*

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 19:50 - pre 161 meseci
Najpotvrdjenija verzija je da je americki sigint detektovao arkanov komunikacioni hub.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 19:53 - pre 161 meseci
@milanche

Citat:
Znas sta, niko normalan na svetu nije mogao da ocekuje da ce neko da namerno bombarduje tudju ambasadu, u sred rata. Isto kao sto se ne ocekuje
da ce neko da isamara diplomatu, ili ubije emisara/glasnika. Ta neka ustaljena prava su nesto sto niko normalan vec vise od 500 godina ne dovodi u pitanje.

A narocito ne kinesku.

Dobro se secam muka u ofisu, moji kolege amerikanci nisu verovali sta su culi. Jedan je cak rekao "Oh, welcome to the WW 3, thanks to stupid Bill Clinton"
za kojeg su pre toga masa njih govorili da je najveci joke u istoriji americkih predsednika.



Ne znam sta ti smatras normalnim ali koliko ja vidim, desava se svasta sto nije ranije bilo.
Niko normalan nije mogao da ocekuje da se, bez saglasnosti UN, okupira jedna zemlja, pa je, eto, okupirana.
Svijet se promjenio i ako ne pocnemo da se uklapamo, sve su sanse da nam pusenje ne gine.

I eto, gadjali su kinesku ambasadu, najvjerovatnije zbog indicija da se tamo nalazio Sloba. Da su ga tom prilikom i ucackali i ubili jos bi kinezima natrljali nos sto su skrivali osumnjicenog ratnog zlocinca u svojoj ambasadi. To se zove proracunati rizik.
A ni WWIII nije izbio... neko je, izgleda, zmaj al od papira.

A amerikancima je svaki predsjednik joke - Bush mladji je, koliko ja znam, preuzeo tu laskavu titulu.
A Srbija nema bas pretjerano dobre predsjednike, vec odavno... Od "njonje" do "kralja".

Citat:

A taj izvesta je napisao ko ? Isti verodostojni izvori koji su videli krvoprolice u Racku, ili na pijaci Merkale ?
O, bato, bato, sve nesumnjivi likovi. Kad kazu mora da je istina.

Zanimljivo, ti uglavnom kritikujes sve izvore informacija koji ne sviraju tvoju pjesmu. A likovi koji informisu tebe su, naravno, nepogresivi samo zato sto su tvoji? Ti, kao ocigledno obavjestena osoba, apsolutno znas sta je bilo u Racku ili na Markalama? Ti to iz Chikaga bolje znas nego ja odavde?
Nego, cuo sam da tamo u Chikagu postoje neki likovi koji obavjestavaju nase ljude o onome sta se desava u otadzbini. Narocito su aktivni kad treba skupljati lovu, pa malo prerade istinu. Cisto da znas, lova je zavrsila u pogresnim dzepovima. (ili u pravim, zavisi kako se gleda)

Citat:

Koje je od ta dva onda tacno ? Stare mape, ili Milosevic koji se sunja u blizini ?
Misliiiim....stvarno treba biti sa ciglom u lobanji umesto sa mozgom pa natezati na silu price 'bilo je ovo, bilo je ono'.
Apsolutno je jasno posle svega sta se zapravo desilo.
I kao sto rekoh - ne navodi to 'srbski chicha Radoje, lokalni mitoman' nego izvor sa sa sasvim druge strane planete.


Zvanicno obrazlozenje ne mora nuzno biti i istinito. Da su tad mlatnuli Slobu, objasnjenje bi bilo drugacije, a posto nisu, onda slijedi ipak neko vadjenje iz dreka u koji su upali. U svakom slucaju imbecilno je tvrditi da su bombardovanjem ambasade htjeli da uniste krhotine f117!!! To je poenta moje price.

Citat:
Ako bas bude trebalo da se dotesem i informisem, eto mene i u Bosni.

Nemoj, `leba ti, imam takvih naucnika dovoljno. Ako dodjes i ti, mogao bi i zemljotres da udari...
Daleko ti lijepa kuca, na drugoj strani planete.

@Ivan Dimkovic
Citat:
Pitanje je samo - kako je Srbija profitirala, i da li uopste :-)

Nevjerovatno koliko smo ograniceni da izvucemo korist za sebe!
Tacno nam se i u politiku i u sve pore drustva uvezla ona seljacka "da komsiji crkne krava" - ne moram imati koristi ali nek onaj drugi ima stetu!
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 20:06 - pre 161 meseci
Do ove poslednje hipoteze (pokusaj unistenja krhotina u prostorijama ambasade), meni su apsolutno
sve druge kombinacije bile jezivo besmislene.

Zasto bi sila indeksa snage 1.0 u ratu sa drzavicom indeksa snage 0.0001 zbog bilo cega rizikovala da
u naljuti i sukob umesa do tada neutralnu silu indeksa snage 0.7 ?

Pogresne mape ? Hmmmm, ocito glupo objasnjenje. Mape su imali do detalja i pre rata, a i gomilu ljudi
na terenu, nije kineska ambasada tu bila od pre par dana.

Milosevic se krije tu negde ? Na osnovu cega se to misli ? Na osnovu emitovanog signala ? Sta ako ga je
nakacio kucetu na rep, pa ga pustio da lunja po Beogradu ? I na osnovu te male dobiti rizikujes da sa Kinom
zabrljas do tada uredne odnose ?

Jedna varijanta, pa druga varijanta, pa nije ovo, nego je bilo ono. (...drz' da nabijem...)

Citat:
U svakom slucaju imbecilno je tvrditi da su bombardovanjem ambasade htjeli da uniste krhotine f117!!!


To je apsolutno jedna jedina varijanta koja ne da nije imbecilna, nego jedina ima bilo kakvog realnog smisla.

Pokusaj da sprecis nadiruceg konkurenta da se docepa vrlo strateske tehnologije koja cini vrlo vitalnu distancu
u vojnoj moci, je daleko, daleko, svetlosnim godinama daleko smislenija varijanta od bilo kojeg do tada zvanicnog
objasnjenja (od kojih su sva zvucala krajnje debilno, ne zna se da li 'stare mape', ili 'ce' da utepamo Milosevica').

Citat:
Pitanje je samo - kako je Srbija profitirala, i da li uopste :-)


Srbija i profit - nezahvalno pitanje. Nema te situacije od koje Srbija ne moze da napravi debakl, tako da....

Mnogo neposrednije i zanimljivije pitanje je:

- da li je moguce da je jos jedamput u istoriji velikih sila avantura na prostoru Balkana zapravo znacila
vrlo nezgodno saplitanje i znatno poremecen tajming usled toga (uprkos tome sto stvari uopste nisu izgledale tako) ?

- da li ce za USA tih de facto procerdanih desetak godina razlike izmedju tehnologija znaciti presudno los korak ?

Apsolutno tacan odgovor moze da donese samo vreme.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 20:21 - pre 161 meseci
@milanche
Citat:
Zasto bi sila indeksa snage 1.0 u ratu sa drzavicom indeksa snage 0.0001 zbog bilo cega rizikovala da
u naljuti i sukob umesa do tada neutralnu silu indeksa snage 0.7 ?

Mozda sila indeksa 1 zna da sila indeksa 0.7 jos uvijek nema potrebne... sarafe, da se previse qrci.

Citat:
To je apsolutno jedna jedina varijanta koja ne da nije imbecilna, nego jedina ima bilo kakvog realnog smisla.

Pokusaj da sprecis nadiruceg konkurenta da se docepa vrlo strateske tehnologije koja cini vrlo vitalnu distancu
u vojnoj moci, je daleko, daleko, svetlosnim godinama daleko smislenija varijanta od bilo kojeg do tada zvanicnog
objasnjenja (od kojih su sva zvucala krajnje debilno, ne zna se da li 'stare mape', ili 'ce' da utepamo Milosevica').


Da je neko htio da unisti nesto sakriveno u zgradi, odvalio bi neku malo kvalitetniju bombu koja bi sprzila do zemlje zgradu i sve ono sto bi se eventualno naslo u njoj. Ne bi je cvokao sa JDAM-om koji nema snagu da izvrsi potrebno razaranje!
Ne znam uvidjas li logiku ili tjeras svoje po inerciji? Hoces li slike ambasade, da vidis razmjere razaranja?

A "nadiruci konkurent" mora puno toga jos da nauci. Od parceta kompozitnog materijala, premazano Bog zna cime, tesko da moze da se nesto posebno napravi. Sastav je vise manje nebitan, vec kako to nesto proizvesti a da se ne raspadne na 700km/h.
Misljenja sam da jedino Rusija ima potrebnu tehnologiju, znanje i resurse da napravi nesto slicno. Ali ne na osnovu krhotina, vec neku svoju verziju, na temelju svog rada... pitanje samo dal zele ili imaju neku drugu ideju za razvoj.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 20:32 - pre 161 meseci
yoljo,

prvo - nedaj se rode cinjenicama, a narocito ne realnosti.

Nista to nije iz uzroka i posledice, nego sto se tako desilo sluc'ajno. Pravi razlozi su pravi razlozi, a stvarnost
moze da radi sta god hoce, mi znamo kako stvari mora da budu.

drugo - idi na sajt asiantimes.com koji je celu pricu izneo (a ne ja, meni samo ta prica pije vodu), pa njima
objasni da veze nemaju sa pamecu.

Citat:
A "nadiruci konkurent" mora puno toga jos da nauci. Od parceta kompozitnog materijala, premazano
Bog zna cime, tesko da moze da se nesto posebno napravi. Sastav je vise manje nebitan, vec kako to nesto
proizvesti a da se ne raspadne na 700km/h.


Jes, vala.

Sve ti to njima lepo objasni na vreme, da ne nastradaju od lude glave i neobavestenosti.

Da li samo ja vidim neku vezu i sa podmornicom koja je (dokumentovano) potpuno neprimecena izronila ispred
glavno komandujuceg broda usred manevara ? Kako bi to bilo moguce ako nisu pokupili ostatke nevidljive
podmornice pa iskopirali tehnologiju ? Mora da je neka greska u pitanju.

Medjutim, ni meni ni njima se nije cuditi - sa svakom hiljadom kilometara od Sarajeva, raja je sve blesavija i
blesavija, i to radijalno u svim pravcima, Cikaga ili Chengdu, sve je to isti hajvan.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 20:41 - pre 161 meseci
Hajde da uzmemo da je tacno sve to.

- Srbi opalili F117, i zavaljali ga Kinezima
- Kinezi napravili stealth avion zahvaljujuci tome

Sta su dobili Srbi od svega toga na kraju?

Mislim, ako racunas na neku buducu pomoc vis-a-vis Kosova (mada pojma nemam sta bi to uopste i moglo da predstavlja u praksi), ne zaboravi i da su Albanci onda "kineski prijatelji" zbog istorijskih usluga :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 21:11 - pre 161 meseci
Yoljo bombe i arsenal koji je koriscen za bombardovanje Kineske ambasade je najmocniji konvencionalni arsenal, za tu namenu, u americkoj armiji, odnosno vazduhoplovstvu.
Sledece mocnije oruzje, za istu namenu, je termonuklearno.

Bombe koje si naveo nisu odavno u aktivnoj upotrebi, iako su zvanicno bile u arsenalu 1999. Neupotrebljive su za napad na cilj kao sto je ambasada.
Njihova namena ne bi odgovarala meti (prevashodno napravljene za spaljivanje hektara vijetnamske dzungle u cilju pravljenja sigurnog heliodromskog prostora ...)
Nacin ispostave je transportni avion-nemoguce 1999.
Prakticno ne postoji nacin za precizno ciljanje.
Ukratko, jos posle Vijetnama su proglasene neprespektivnim.

Postoji jedna teza vodjena bomba u americkom arsenalu od koriscene u napadu na kinesku amb. ali sluzi za druge stvari...

[Ovu poruku je menjao 101010 dana 31.01.2011. u 00:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka30.01.2011. u 21:26 - pre 161 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Hajde da uzmemo da je tacno sve to.

- Srbi opalili F117, i zavaljali ga Kinezima
- Kinezi napravili stealth avion zahvaljujuci tome

Sta su dobili Srbi od svega toga na kraju?

Mislim, ako racunas na neku buducu pomoc vis-a-vis Kosova (mada pojma nemam sta bi to uopste
i moglo da predstavlja u praksi), ne zaboravi i da su Albanci onda "kineski prijatelji" zbog istorijskih usluga :-)


Jedino sto stvarno vidim je promena na globalnom planu snaga. Do pre par godina tu promenu apsolutno
nisam video. Dakle, prica mi je najvise zanimljiva sa istorijske strane, sto mislim da prisustvujemo klici
nekih novih vremena, koje je malo ko predvidjao pre desetak godina.

Reperkusije na Srbiju na duze staze apsolutno nisam sposoban da sa bilo kakvom sigurnoscu predvidim.

Sasvim moguce je da sa ovim tempom razaranja Srba i Srbije i ne bude u momentu kad potencijal
za realne promene postane ocigledan. Sve zavisi od ljudi koji konkretno tu zive, i kako oni hendluju
stvari.

Necu da kazem da me to apsolutno ne zanima, ali sa druge strane - koga bude svrbelo, taj ce i da se cese.
Sta ce koga da zulja, da li ce i kad nesto da ga natera da pomeri dupe da nesto promeni, krajnje je relativna
i tesko predvidiva stvar. Meni recimo vec 1990-te masa stvari apsolutno nije odgovarala, dok je neko sva ta
vremena od onda do sada proziveo sasvim OK.

 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 05:39 - pre 161 meseci
@101010
Od JDAM municije je koristeno tada najjace sto su imali, ali treba da se kaze da apsolutno nije dovoljno da unisti ono sto teoreticari "krhotina f117" tako uporno zagovaraju. Da su htjeli totalno unistenje cilja bacili bi 50 a ne 5 bombi jer sa tim razornim potencijalom nema sanse da rjese navodni problem.

Znaci cim nema adekvatno oruzje, onda je nepotrebno bombardovanje s tom idejom.

Ili je cilj bombardovanja ipak bilo nesto drugo a ne komadici f117?

@milanche
Citat:

Jes, vala.

Sve ti to njima lepo objasni na vreme, da ne nastradaju od lude glave i neobavestenosti.

Da li samo ja vidim neku vezu i sa podmornicom koja je (dokumentovano) potpuno neprimecena izronila ispred
glavno komandujuceg broda usred manevara ? Kako bi to bilo moguce ako nisu pokupili ostatke nevidljive
podmornice pa iskopirali tehnologiju ? Mora da je neka greska u pitanju.

Medjutim, ni meni ni njima se nije cuditi - sa svakom hiljadom kilometara od Sarajeva, raja je sve blesavija i
blesavija, i to radijalno u svim pravcima, Cikaga ili Chengdu, sve je to isti hajvan.


Sva sreca, imas ti koji to razlucujes kako treba...

Kakve veze ima podmornica sa ovom pricom? I zasto mora biti nesto iskopirano? Mozda su napravili jbg...
I ko ti garantuje da su bili neprimjeceni?
Posto je mirnodopsko vrijeme, ameri smisle da dozvole da im se kinezi kobajagi nepimjeceno priblize, ne bi li ovi stekli pogresan utisak kvaliteta svojih podmornica? To se zove obmanjivanje...

Stvarno hajvani su bas svakom hiljadom kilometara od Sarajeva sve gori. Koliko ono ima do San Franciska?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 07:14 - pre 161 meseci
Citat:
Posto je mirnodopsko vrijeme, ameri smisle da dozvole da im se kinezi kobajagi nepimjeceno priblize,
ne bi li ovi stekli pogresan utisak kvaliteta svojih podmornica? To se zove obmanjivanje...


:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jeste, to im je stari trik iz bogatog arsenala taktickih lukavstava kojeg su prvi put uspesno primenili u Perl Harbor-u.

:))))))))))))))))))))))))))))))))

Nemoj vise, zivota ti......

Odavno me ovako nesto nije nasmejalo. Ali stvarno.

Vrhunski si za*ebant.

Ako si ipak mislio ozbiljno, onda odmah rezime pod misku i pravac da trazis posao portparola mornarice.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 07:22 - pre 161 meseci
Citat:
Koliko ono ima do San Franciska?


E, vidis, na ovo pitanje ne volim ni da pomislim.

To je ono sto mene svrbi najvise.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 09:08 - pre 161 meseci
Citat:
milanche)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Jeste, to im je stari trik iz bogatog arsenala taktickih lukavstava kojeg su prvi put uspesno primenili u Perl Harbor-u.

)))))))))))))))))))))))))))))))

Nemoj vise, zivota ti......

Odavno me ovako nesto nije nasmejalo. Ali stvarno.

Vrhunski si za*ebant.

Ako si ipak mislio ozbiljno, onda odmah rezime pod misku i pravac da trazis posao portparola mornarice.


Pa po nekim istorijskim pokazateljima, Perl Harbur je moguce uzeti kao "namjerna greska" da bi se napravio povod za ulazak SAD u WWII. Sve su znali unaprijed, a pustili su da se "desi" da bi napravili sve sto su napravili.
A kad znamo kako se to na pacifiku zavrsilo, itekako povoljno za SAD, ne bi me cudilo da je to sve proracunato. Ali eto, ti to vidis drugacije - kad vec toliko mrzis zemlju u kojoj fino zivis, sto ces tamo? Vrati se, pa i ti onda mozes imati bolji uvid u situaciju. Ne moras da citas azijske novine da bi znao sta se desava na Balkanu, vec ces vidjeti u realnom.

Posto si vec u SAD, mogao bi ti da mi iskupis potrebne papire pa me prijavi USMC - rado bi ratovao za njih. Posto sam za svoje ratovao za 2 DEM mjesecno ovi barem vise placaju. Od ratnog staza imam boracki dodatak od 3KM za svaki mjesec rata, sto bi bilo 46*3=138 KM godisnje. Bijedno! A i to gledaju da me uvrnu.

Citat:
Koliko ono ima do San Franciska?


E, vidis, na ovo pitanje ne volim ni da pomislim.

To je ono sto mene svrbi najvise.


Sta? To sto si daleko od Sarajeva? Pa ti se vrati, eno ga stoji ko Teheran... ali koliko znam, Bog kad je djelio hajvane po svijetu, kesa mu pukla bas iznad Sarajeva, pa im je koncentracija malo veca. ne bi se bas usrecio tamo.
 
Odgovor na temu

Devanagari
Belgradesh, Srbistan

Član broj: 255755
Poruke: 52
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+702 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 10:35 - pre 161 meseci
Citat:
yolja624: po nekim istorijskim pokazateljima

„Saznajemo iz pouzdanih izvora”, „tvrdi se”, „neki ljudi govore”, „kako može da se čuje”, „ljudi koji su upućeni u to kažu”, itd.

Oduvek mi je bilo smešno kako neko započinje tvrdnju jednom od navedenih floskula, da bi na to momentalno nadovezao lavinu besmislenih zaključaka. Sve to u grozničavom maniru, kako bi prosto ogromnom količinom besmislica oduzeo priliku da se racionalno ospori nešto od navedenog.
Nakon velike svetske katastrofe, Srbija će biti u prilici da povrati Kosovo i Metohiju
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 12:16 - pre 161 meseci
e samo si ti falio...

na cemu li se ti baziras sa tom pricom?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka31.01.2011. u 15:23 - pre 161 meseci
Citat:
To sto si daleko od Sarajeva?


Jok more.

Ne zato, nego sto sam u slucaju bilo cega geografski najblizi, pa me je najlakse
dobaciti.

Citat:
Ali eto, ti to vidis drugacije - kad vec toliko mrzis zemlju u kojoj fino zivis, sto ces tamo?


Ma jok bre (x2), nikog ja tu ne mrzim.

Ne volim samozavaravanja, uljuljkivanja, zamazivanja, careva nova odela.

A najnevolim blejanje po carsiji i zadevanje kavgi po kafanama po selu dok imas svoga posla kod kuce i preko glave.

Nemoj da se bojis da to vec nisam rekao jasno i glasno gde su me pitali (a svako malo nesto malo moraju da
me pitaju, bar pro forme), da ne volim sve sto rade, a narocito da ne volim da to rade u moje ime.

Znam: pas laje, vetar nosi, ali ipak sam rekao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kineski "stelt" lovac, poznat kao "čengdu J-20" - Kinezi kupovali delove oborenog F-117 od seljaka

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 30098 | Odgovora: 148 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.