Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

elitemadzone.org :: TechZone :: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 87977 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aldair
Cedomir Stankovic
Nis

aldair
Član broj: 86242
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 02:52 - pre 159 meseci
hteo bih lepiti stiropor na unutrasnje zidove sobe. interesuje me da li se moze lepiti po plafonu, koju debljinu stiropora da uzmem, da li je bolje da uzmem stiropor ili stirodur, da li je bolje da lepim klasicnim lepkom za stiropor ili TYTAN Professional O2 STYRO 753. treba li da se stavlja mrezica preko stiropora pre gletovanja, idu li kajsne oko prozora, sta ide na spoju stiropora izmedju zida i plafona... ukratko interesuje me tehnika rada da se sam pozabavim time. hvala
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 07:44 - pre 159 meseci
Kod mene sam letos odradio pola sprata stiroporom i gips tablama, ukoliko ti je ta opcija u igri mogu da ti napišem ovde kako ide proces.
Ukratko stiropor je fasadni 2cm na svim zidovima na spoljnim je stavljena dupla mera, zidovi gde su dimnjaci odrađeni su tervolom zbog toplote dimnjaka.
Stirodur ti je za sobu preterana investicija, možeš patos sa njime pa preko laminat za to je dušu dao.
Za unutrašnje zidove kao i za spoljne ti trebaju tiple za stiropor, to je ono po školskom primeru kako se radi, ali javiće se neko već koje radio unutra bez gips ploča pa možda može i bez njih.
Ne znam sada gde su mi linkovi za prezentacione video snimke neke firme ima kompletan proces izrade spoljne izolacije postaviću ih u toku dana pa pogledaj koristiće sigurno.
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

aldair
Cedomir Stankovic
Nis

aldair
Član broj: 86242
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 13:20 - pre 159 meseci
hvala ti
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 14:16 - pre 159 meseci
Sto se lepka tice - moze i jedan i drugi,vaznija je tehnika nanosenja ( koristi nazubljenu spahtlu ).
Na plafon ide stiropor od 1cm ili ukrasne ploce 3-4mm.Ne moras da stavljas mrezicu.
Na zidove 1-3cm.Ide obavezno mrezica.Oko ivica prozora i vrata ide ojacana mrezica ( sa profilom za ivice ).
Stirodur je tvrdji,stiropor je meksi i bez obzira na mrezicu lako se desi da ako se malo jace naslonis ili nesto pritisnes na zid da ostane trag ( tj.udubljenje ).
 
Odgovor na temu

aldair
Cedomir Stankovic
Nis

aldair
Član broj: 86242
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 14:33 - pre 159 meseci
quote: Sto se lepka tice - moze i jedan i drugi,vaznija je tehnika nanosenja ( koristi nazubljenu spahtlu )

hm, pogledaj ovaj video klip. oni ovde nanose bez spakle. je li to pogresno ili ne?


Code:
http://www.youtube.com/watch?v=eHlIo7NSNt4
 
Odgovor na temu

sasa022

Član broj: 15151
Poruke: 4501



+361 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 15:15 - pre 159 meseci
@aldair

Napravio sam omasku - mislio sam da je u pitanju neki sasvim drugi lepak,a ne ovaj poliuretanski koji se nanosi pod pritiskom iz boce


 
Odgovor na temu

majstorjoe
كوسوفو هي قلب صربيا
Bagdad

majstorjoe
Član broj: 177076
Poruke: 8
109.121.3.*

ICQ: 7
Sajt: www.google.com


+140 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 18:58 - pre 159 meseci
@aldair pazi nije nikakav problem odradis stiropor po plafonu.Sad sve zavisi koliko si vest u tom poslu.Obrati paznju na pripremne radnje pre lepljenja stiropora.Posto pretpostavljam da ti je plafon vec izgletovan i okrecen a lepak i stiropor ce vremenom da povuku farbu ili glet masu i odvoje je od maltera pa ce da popuca i u najgorem slucaju da se odvali.Moj savet ti je da na jednu letvu od jedno pola metara zakucas eksere sa jedne strane a sa druge da vire par santimetara,nesto kao cesalj i sa time da sastruzes na pojedinim mestima glet i farbu,da bi lepak mogao da se uhvati za malter.Pre lepljenja obavezno namazi zidove i plafon podlogom.Jos jedna napomena!posle lepljenja stiropora po plafonu nemoj istog dana da radis mrezicu!!! jer lepak izmedju stiropora i plafona nije jos suvpa ce tezina sa donje strane mislim na mrezice i lepka da odvali stiropor.Ako ovo odradis dobro nema potrebe za tiplovima!!!
 
Odgovor na temu

vidan kv
Pavlovic Vidosav
Autoservis Srbo,vlasnik
Kraljevo

Član broj: 59792
Poruke: 1632
*.dynamic.sbb.rs.



+115 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima17.02.2011. u 20:29 - pre 159 meseci
.......samo još da dodam da sam ja u stanu uradio stiropor(3 cm debljine) i da stvarno ima efekta iako su me mnogi ubeđivali u suprotno.Na osnovu mog iskustva samo mogu još da dodam da ne štediš na lepku i kao što predhodnik napisa sačekaj da se osuši....pozdrav!
....ο τολμών νικα!
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 00:43 - pre 159 meseci
... a ja da dodam da su lepljenje stiropora iznutra izmislili glupi Srbi u nedostatku ideja ! NEMOJTE raditi ovo sebi ! Da je to normalno , izvodilo bi se u građevinarstvu po default-u ! To se nigde u svetu i ni po kom standardu ne radi !
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

aldair
Cedomir Stankovic
Nis

aldair
Član broj: 86242
Poruke: 198
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 01:46 - pre 159 meseci
hvala vam puno. bas ste mi pomogli. sada sam otklonio mnoge nedoumice.
@majstorjoe: zidovi nisu gletovani ni kreceni. samo je malterisano.

samo da ponovim. 1cm na plafonu i 2 cm na zidovima je po vama ok?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.18.*



+228 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 01:50 - pre 159 meseci
Citat:
Luccio: ... a ja da dodam da su lepljenje stiropora iznutra izmislili glupi Srbi u nedostatku ideja ! NEMOJTE raditi ovo sebi ! Da je to normalno , izvodilo bi se u građevinarstvu po default-u ! To se nigde u svetu i ni po kom standardu ne radi !


Ako moze da se lepi laminat parket, ima da moze da se lepi i stiropor iznutra. I ko kaze da se to ne radi, on hoce da podmece.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 02:00 - pre 159 meseci
Ne radi se generalno zato sto smanjuje zivotni prostor... vec se obicno stavlja spolja. Ali ako je to nemoguca misija (npr. zivot u zgradi sa milion likova koji ne mogu da se dogovore, a koja ima uzasnu toplotno/zvucnu izolaciju), onda je opravdano. Znam da ljudi mahom stavljaju stiropor na plafon zbog zvucne izolacije...
 
Odgovor na temu

klompica
LA

Član broj: 71655
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



+2 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 08:22 - pre 159 meseci
Slazem se sa Luccio 100 % i jos da dodam, mozes igrati pikado svuda po sobi. Voleo bih da vidim i taj stirodur supertvrdi koji se nece ostetiti kad se neko zaljulja na stolici.
Stiropor i stirodur sa lepkom i mrezicom, to je FASADNI materijal. Za unutrasnju izolaciju bilo termo ili zvucnu koristi se mineralna vuna 5cm, metalni profili i gips karton ploce. Sve u svemu 4-5 cm debljine.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

ZM0501
dipl.mas.inz
Beograd

Član broj: 238001
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.vatroival.com


Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 22:44 - pre 159 meseci
Po pravilu termoizolacija se uvek stavlja na hladniju površinu!
Kada budeš hteo da okačiš sliku ili nešto slično smorićeš se.
Luccio je u pravu, nemoj to da radiš.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima18.02.2011. u 23:35 - pre 159 meseci
imam stiropor iznutra i toplije mi je

to sto proizvodjaci stiropora zele da zalepis na fasadu 300 kvadrata umesto iznutra 50 kvadrata je nesto drugo
o zdravlju ne vredi raspravljati, pogotovo kad pomislim na siporeks ili gips ploce iznutra sa izolacijom u rostilju

a lamperija, i to je izolacija, pogotovo kad se jos izmedju rostilja postavi stiropor
al eto

i potkrovlja imaju izolacoju spolja
preko crepa

am dajte bre...

kakve kuce imaju gradjani "najjace" zemlje sveta - amerikanci

svakakve

cuo sam anegdotu
neki nas covek pitao majstora u americi koji mu je postavljao grejanje u kucu...
kakav je ovo materijal, da li ce moci i moja deca zivetu u ovoj kuci
majstor mu rece

pa valjda ce vasa deca napraviti sebi kucu

kod nas je neko pravilo da sve sto se pravi mora da traje minimum 500 godina, a sve menjamo nakon max 20
sto zbog mode ili roka trajanja
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

ZM0501
dipl.mas.inz
Beograd

Član broj: 238001
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.vatroival.com


Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima19.02.2011. u 12:12 - pre 159 meseci
Ako je izolator sa untrašnje strane onda se sprečava difuzija vodene pare iz vazduha u zid tj. doći će do kondezacije vodene pare na zidu. Posledica kondezacije je stvaranje gljivica, mikroogranizama i sl. koje udišeš a to nije zdravo.
Mikroklima u sobi zavisi od više parametara a dva najvažnija su temperatura vazduha i relativna vlažnost vazduha.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima19.02.2011. u 13:49 - pre 159 meseci
Sta god da se radi - nije kraj svijeta!
Bitno je da se nesto radi, da se krece, da se desava...

Ako si se zayje6o, razvalis pa nanovo. Nema tu neke velike filozofije.
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima19.02.2011. u 17:53 - pre 159 meseci
Citat:
veljkoE: imam stiropor iznutra i toplije mi je

to sto proizvodjaci stiropora zele da zalepis na fasadu 300 kvadrata umesto iznutra 50 kvadrata je nesto drugo
o zdravlju ne vredi raspravljati, pogotovo kad pomislim na siporeks ili gips ploce iznutra sa izolacijom u rostilju

a lamperija, i to je izolacija, pogotovo kad se jos izmedju rostilja postavi stiropor
al eto

i potkrovlja imaju izolacoju spolja
preko crepa

am dajte bre...

kakve kuce imaju gradjani "najjace" zemlje sveta - amerikanci

svakakve

cuo sam anegdotu
neki nas covek pitao majstora u americi koji mu je postavljao grejanje u kucu...
kakav je ovo materijal, da li ce moci i moja deca zivetu u ovoj kuci
majstor mu rece

pa valjda ce vasa deca napraviti sebi kucu

kod nas je neko pravilo da sve sto se pravi mora da traje minimum 500 godina, a sve menjamo nakon max 20
sto zbog mode ili roka trajanja




Molim te nemoj da širiš dezinformacije ! Ako misliš da treba iznutra da se lepi stiropor onda si pametniji od inžinjera iz firmi proizvođača jer da je dobro onda bi ti i sam proizvođač preporučio da zalepiš i spolja i iznutra i eto njima duple zarade !

Drugo , moj komšija zalepio po plafonima i sada mu se navuko kondenz i vlažni mu i plafoni i zidovi :)

Ti ako ne želiš da ostaviš svojoj deci kuću a ti je lepo pre smrti sruši lepo pa ih baci u trošak . Nadam se da će i tebe tvoj otac ostaviti tako na ulici ako već nije .Pa ti pravi svoju kuću ako imaš para viška i možeš da lupaš takve bisere .

Kakva ti je to računica 300kvm spolja = 50 kvm zida iznutra !? Jel si ti bežao sa matematike ?

Kada zalepiš na zid stiropor kako stavljaš dozne i utičnice ? Možda ti OG utičnice vise sa zidova :) Šta sa instalacijama ? Šta sa vodoinstalacijama u kuhinji ? Kako da okačiš slavinu ? Kačenje slika na zidove ?

I ti još porediš stiropor iznutra i gipsane ploče ? I još pominješ Američki način gradnje ? Pa jel oni iznutra stavljaju stiropor ? Ili stavljaju gips ?




Ti ako želiš a ti živi u kući sa stiroporom na unutrašnjim zidovima ali nemoj govoriti da je to dobro jer da je dobro i stručnjaci koji se time bave bi odavno preporučili tako nešto a kao što znaš i sam , nisi baš toliko stručan .
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima20.02.2011. u 07:17 - pre 159 meseci
Malo si pobrkao loncice.... Veljko je post pisao sarkazmom...ako nisi primetio.
A verovatno kao reakciju na gomilu saveta koji razni ovde sire , o tome kako treba iznutra stiropor ,kako ovo ili ono .....
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Luccio
Beograd je svet

Član broj: 279544
Poruke: 80
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+26 Profil

icon Re: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima20.02.2011. u 13:21 - pre 159 meseci
Meni ne liči na sarkazam . Nadam se da grešim .
What ever happened with Sex, Drugs and Rock'n'Roll ? All we've got left is AIDS, Crack and Techno
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: lepljenje stiropora na unutrasnjim zidovima

Strane: 1 2

[ Pregleda: 87977 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.