Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 92522 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno20.01.2019. u 21:54 - pre 63 meseci
Mozda je glupo za pitati, ali jesi li probao da otvoriš pepeljara malo da dobije vazduha od dole?
 
Odgovor na temu

Pipi67
nezaposlen
nema
Backa Topola,Srbija

Član broj: 339680
Poruke: 7
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.01.2019. u 05:59 - pre 63 meseci
Da probao sam,al ni onda ne mogu vise od 40 stepeni nabiti temperaturu.
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.static.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.01.2019. u 09:09 - pre 63 meseci
Za sagorevanje su potrebne dve stvari, gorivo i kiseonik.

Kod tebe je problem kiseonik ili dim koji ne napusta kotao dovoljno brzo pa ne dozvoljava kiseoniku da potpomaze sagorevanje.
Probaj da procistis ove sto sma obelezio jer tuda dim ide dalje ka odzaku.
Takodje svi spojevi od kamina do odzaka moraju biti dobro zadihtovani.



Ja imam Fabricki Rustik sa ugradjenim kotlom i prezadovoljan sam.
Jednom u mesec dana je potrebno procistiti cunkove jer se napravi unutra kao neka paucina i tada kamin pocne da dimi kada se otvore vrata.

Tvoj problem bi mgao da resis i dodavanjem vestackog provetravanja na odzak.

DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.01.2019. u 10:32 - pre 63 meseci
Sve gore navedeno + dodatna dilema oko toga koliki je prostor, i ako ga je ostavio majstor kad je vario kotao, za odvod dima.
Ako je ostavio uze prosek ili ih čak izostavio da bi dobio malo veću zapreminu kotla, ozbiljno je narušena promaja možda čak i neupotrebljva.
Rešenje može biti prinudna, ali je opet pitanje koliko bi efikasna bila ta opcija.
 
Odgovor na temu

Pipi67
nezaposlen
nema
Backa Topola,Srbija

Član broj: 339680
Poruke: 7
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno21.01.2019. u 22:17 - pre 63 meseci
Slazem se.Al ja vec stvarno ne znam sta da radim sa rustikom.Fizicki ja ne mogu nista prepraviti na nega.
Danas mi bio majstor,sad i on misli da verovatno nesto zeznuo i mora naci resenje-prepravku sve dok ne bude ok sagorevanje.Sad sam mu rekao da zatvorio otvore napred i da predebeo kotao u pec.
Jos mi danas doneo jedan pec rustikal sa fabricko ugradjenom centralnom,ovaj ce mi ostati sve dok moj ne popravi kako treba (kaze).Sa ovom sto doneo nema problema,gori i greje radiatore ko lud kako ja hocu kad namestim termoventil.Prezadovoljam sa ovom sad.Samo me brine dal ce uspeti moj da napravi kako treba,a morace.

 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.static.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno22.01.2019. u 12:03 - pre 63 meseci
Uzmi ti njemu i doplati 50 evra i zadrzi taj kamin koji ti je doneo.
Fabricki je sigurno bolje reseno nego sto ce on da napravi.

A plus imas i automatsku klapnu za regulaciju promaje na fabrickom. :)


DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

Pipi67
nezaposlen
nema
Backa Topola,Srbija

Član broj: 339680
Poruke: 7
*.dynamic.stcable.net.



Profil

icon Re: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno23.01.2019. u 05:46 - pre 63 meseci
Na to sam i ja mislio da ostane ovaj sto doneo i da "doplatim" samo malo drugacije.
Prvo:ovaj pec sto doneo nije njegov nego to od njegovog druga,koji prodaje ovaj pec.Prodaje al previse trazi.On trazi za ovaj 400 evra,sto ja mislim malo puno.Posto lako moze se naci takve malo koriscene za 200-300 evra(ovaj koriscen valjda 1 sezonu).
Drugo:Moj pec sto zeznut i otvori spustene su za oko 2 cm.Kad su oni stavjali pred mene pravjeni kotao,njih trojica jedva su nabili unutra odozdo,kad se kotao popustio bumm pao na resetke.Verovatno onda se nesto desilo,il se nesto slomilo tamo il ne znam,za to nize sad za oko 2 cm,resetka i otvori na resetku pa sad ne dobija promaju preko te dve rupe.Od napred izgleda ko da su skoro zatvorene te rupe.
Ja sam dao majstoru 150 evra sto mi napravio los kotao u moj + zeznuo otvore.Sad ako ja pustim njega da jos cacka,ko zna mozda jos vise napravi stetu.Nego cu mu reci da nek vrati te livene stvari to sto vadio (to su tu kod mene),da vadi kotao i da ovog napred (otvore) u fabricko stanje.Pa nek radi sa njim sta hoce,da prodaje ili da da mog tom drugu i da doda te 150 evra il sta ja znam.Posto on zeznuo,ne razume se prepravku.A to niposto mu necu dati da ga jos cacka,busi-sece da on ugradi termoventil u moj i mozda jos vise ga upropasti ko zna.Vise ne verujem u njegov posao.
Evo jedna slika da se zna za te otvore o kome se prica.Slika sa interneta,nije moj pec.Jasno se ugleda u pepeljaru na slici.Na moj odkad zeznut to se ne vidi kao na slici.I moj isto takav bio ranije.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Nedoumica u vezi Milan Blagojevic peci za etazno

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 92522 | Odgovora: 66 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.