Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54216 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 08:44 - pre 160 meseci
Citat:
Milan M. Radovic: evo neka mi neko kaze - kako lice sa invaliditetom da dodje do filma a da ne ide u bioskop...?


A kako će slepa ili slabovidna osoba da odgleda film, a hoće mu se, ili gluv da sluša muziku, a hoće mu se?

Taj invalid neka sačeka par meseci dok se film ne pojavi u "Žapcu", pa neka ga iznajmi.

[Ovu poruku je menjao flighter_022 dana 04.03.2011. u 15:27 GMT+1]
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 08:44 - pre 160 meseci
Citat:
3way: Briga mene za izdavaca.
Ono o cemu ja govorim je da ti ne mozes da znas da li je on zainteresovan ili ne zainteresovan na osnovu toga sto taj film postoji na YT.


Pa, ko će da se žali, ako se on ne žali?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 10:04 - pre 160 meseci
Mene zanima na osnovu čega je dotični uhapšen? Zakon o autorskim i srodnim pravima je prekršajni a ne krivčni. Ako se pogleda deo „VII Zaštita autorskog i srodnih prava“ (članovi 204–214), nigde nije predviđeno momentalno lišavanje slobode, već samo privremeno oduzimanje imovine navodno upotrebljene za prekršaj. Deo „VIII Kaznene odredbe“ (članovi 215–217) zatim kaže šta biva kada se na sudu dokaže da je i došlo do prekršaja prava: novčana kazna, a imovina upotrebljena za prekršaj trajno oduzeta (može biti i uništena). Zatvorske kazne ne postoje.

Štaviše, kad pročitam vest do kraja, ja uopšte i ne vidim da je čovek uhapšen, već samo „priveden na saslušanje“. Mada mi nije jasno ni da li policija može prinudno da vodi na saslušanje iz prve, ili tek pošto se pozvani ne odazove na poziv? A možda je čovek sam krenuo s njima da to obavi odmah, a novinari ko novinari?

Pored toga...

Citat:
Nedeljko: [...] i dva stara domaća filma sa jutjuba, koja ne znam gde drugde da nađem.


Zakon o autorskom i srodnim pravima ne predviđa nikakve olakšice za ovaj slučaj; ako ne možeš nigde drugde da nađeš te filmove, onda po zakonu ne smeš ni da ih imaš. Ako želiš da ispoštuješ zakon, treba da sačekaš 70 godina posle smrti autora tih filmova (svih autora, ne samo reditelja), pa tek onda ih skineš sa Jutjuba.

Citat:
madcama: [...] Ako ta dva filma koje Nedeljko pominje nemaju da se kupe u slobodnoj prodaji onda to i nije piraterija.


Netačno; v. Zakon o autorskim i srodnim pravima.

Citat:
Nedeljko: Možda je kuća koja je bila vlasnik filma propala i time prestao da postoji vlasnik filma.


Nebitno; v. Zakon o autorskim i srodnim pravima.

Citat:
Nedeljko: Možda vlasnik nije propao, ali smatra da je film iskoristio i ne buni se oko njegove dalje slobodne distribucije.


Moguće, ali nemaš to napismeno nigde, pa shodno tome moraš da pretpostaviš da je nosilac prava zadržao sva prava; v. Zakon o autorskim i srodnim pravima.

Citat:
Nedeljko: Sa druge strane, ako vlasnik dela i pored javne distribucije dela ne tuži nikoga zbog toga [...]


Tačno je da nosilac mora da tuži, ali to ne znači da ako ne tuži ti ne kršiš zakon. Takođe, ako se nosilac nije napismeno odrekao nekih prava, može u svakom trenutku da te tuži. Može da te tuži za mesec dana, za dve ili za 20 godina; v. Zakon o autorskim i srodnim pravima.

Još nešto. Ne postoji „vlasnik filma“, niti vlasnik knjige, niti vlasnik programa, itd, jer film nije imovina, niti je knjiga imovina, niti je program imovina, itd. Postoji samo „vlasnik primerka filma“, ili vlasnik primerka knjige, vlasnik primerka programa, itd, jer je primerak imovina. Tako je ovaj čovek što je navodno priveden bio vlasnik primerka tog filma, kojeg je možda a možda i nije nelegalno pribavio, a zatim ga je nelegalno pustio u promet. Postoji samo „nosilac autorskog prava nad filmom“ ili nosilac autorskog prava nad knjigom, nosilac autorskog prava nad programom, itd. Videti Zakon o autorskim i srodnim pravima.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 10:19 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, ko će da se žali, ako se on ne žali?

Jednostavnije receno, ovo ne znaci da neces prekrsiti zakon, samo znaci da te nece uhvatiti.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 10:31 - pre 160 meseci
@Časlav ilić,

Najzad da se nađe neko ozbiljan sa kim se može diskutovati.

To što se filmove ne mogu da nađem nisam naveo kao nekakvo opravdanje, već kao komentar na konstataciju da držim tone piraterije na računaru.

OK, kako ti komentarišeš činjenicu da "Bosna film" nije ni prstom mrdnuo da se ukloni film "Valter brani Sarajevo" sa jutjuba?

Citat:
Časlav Ilić: Još nešto. Ne postoji „vlasnik filma“, niti vlasnik knjige, niti vlasnik programa, itd, jer film nije imovina, niti je knjiga imovina, niti je program imovina, itd. Postoji samo „vlasnik primerka filma“, ili vlasnik primerka knjige, vlasnik primerka programa, itd, jer je primerak imovina. Tako je ovaj čovek što je navodno priveden bio vlasnik primerka tog filma, kojeg je možda a možda i nije nelegalno pribavio, a zatim ga je nelegalno pustio u promet. Postoji samo „nosilac autorskog prava nad filmom“ ili nosilac autorskog prava nad knjigom, nosilac autorskog prava nad programom, itd. Videti Zakon o autorskim i srodnim pravima.


Sa ovim nikako ne mogu da se složim. Autorsko delo jeste imovina i njen vlasnik je isto što i vlasnik kopirajta nad delom. Recimo, "Bosna film" je vlasnik filma "Valter brani Sarajevo". Primerak dela je fizičko dobro, a autorsko delo duhovna tvorevina. Autorska prava su nešto drugo - prava autora, a ne vlasnika. Autor je onaj ko je delo načinio i autorstvo se ne može preneti sa jednog lica ana drugo, niti autor može biti pravno lice, već samo fizičko. Takođe, autorska prava nikada ne zastarevaju. Sa druge strane, vlasnik autorskog dela može biti bilo koje lice, pravno ili fizičko, vlasništvo je prenosivo na drugo lice (autor je inicijalni vlasnik), prava vlasnika nisu ista kao prava autora i vlasništvo zastareva određen broj godina nakon smrti autora, koji varira od zemlje do zemlje, ali je u svim zemljama potpisnicama univerzalne konvencije o kopirajtu najmanje 50 (kod nekih i duže).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 10:53 - pre 160 meseci
Wow, 30 dana pritvora To ce nauciti bagru da se filmovi partokrata ne smeju dirati.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 11:03 - pre 160 meseci
Nedeljko, batali tu matematiku, kreni bre u političare a mož' i
u advokate, sjajno ti ide. :D
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 11:18 - pre 160 meseci
Ne razumem šta si hteo da kažeš. Kakvu matematiku da bataljujem? O kakvoj politici i advokaturi pišeš?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 11:21 - pre 160 meseci
E, da, može li mi neko reći gde da kupim filmove "Valter brani Sarajevo" i "Dečko koji obećava"?

Ti filmovi su mnogo puta emitovani na televiziji, a snimanje nečega sa televizije za ličnu upotrebu valjda nije zabranjeno. Molim samo ozbiljne odgovore.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 11:24 - pre 160 meseci
E, da, imam i film "Fierce Creatures" snimljen preko TV kartice kada se davao na televiziji. Kakav sam kriminalac!
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Vermud

Član broj: 280834
Poruke: 43
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 11:40 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: E, da, može li mi neko reći gde da kupim filmove "Valter brani Sarajevo" i "Dečko koji obećava"?

Ti filmovi su mnogo puta emitovani na televiziji, a snimanje nečega sa televizije za ličnu upotrebu valjda nije zabranjeno. Molim samo ozbiljne odgovore.


U Maxiju.

Da li ovo ima veze sa topicom???
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 12:01 - pre 160 meseci
Vermud napisa:
> Da li ovo ima veze sa topicom???

Pa nema, ali Nedeljko je vrhunski spin majstor. :)
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 12:10 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: OK, kako ti komentarišeš činjenicu da "Bosna film" nije ni prstom mrdnuo da se ukloni film "Valter brani Sarajevo" sa jutjuba?


Pojma nemam, bezveze je da nagađam u prazno. S druge strane, može da mrdne prstom kasnije, recimo 2050-te krene da tuži.

Citat:
Sa ovim nikako ne mogu da se složim. Autorsko delo jeste imovina [...]


Vidi, ti se ne slažeš sa merodavnom definicijom, datu zakonom; sve ostalo je žargon. Ne znam šta da ti kažem na to. Kao kad bih ja sad rekao da se ne slažem sa Osnovnom teoremom algebre, jer, eto, po čemu je ona „osnovna“ za današnju algebru pa da se sme tako zvati...

Autorsko delo je autorsko delo, imovina je imovina. Jedno nema veze s drugim, osim što postoji Zakon o autorskim pravima koji nosiocu autorskog prava nad delom daje neka ovlašćenja analogna imovinskim, a mnoga pak različita i potpuno nepovezana sa imovinskim. Na primer, nedozvoljeno prisvajanje tuđe imovine je krivično delo, goni se po službenoj dužnosti, i obavezno sledi zatvorska kazna; spribavljanje neovlašćenog primerka autorskog dela je prekršaj, goni se po privatnoj tužbi, i postoji samo novčana kazna.

Citat:
Ti filmovi su mnogo puta emitovani na televiziji, a snimanje nečega sa televizije za ličnu upotrebu valjda nije zabranjeno. Molim samo ozbiljne odgovore.


Nije zabranjeno, član 46. Međutim, pretpostavka je da si prvobitni primerak legalno nabavio, što jeste slučaj u snimanju sa televizije. A nije slučaj u snimanju sa Interneta. Ali, kako to takva proizvoljna razlika, televizija legalni izvor, a Internet, tek tako, nije?! Pojma nemam, samo nam se svakim danom potvrđuje u praksi (mislim američkoj i donekle zapadnoevropskoj, gde se i pojedinačna preuzimanja „za ličnu nekomercijalnu upotrebu“ gone; čitao sam i da je Španija kontraprimer, gde se čak i p2p još uvek praktično smatra ličnom nekomercijalnom upotrebom).

Možeš još da pitaš, a kako će neko znati da li si „Valter brani Sarajevo“ umnožio sa legalno pribavljenog primerka ili ne? Pa nikako. Naravno da si danas praktično bezbedan od gonjenja za ovaj film, kako god da si ga nabavio. Ali to što prekršaj nije dokaziv, ne znači da nije prekršaj.

Samo još da kažem da pošto nije zabranjeno umnožavanje legalno pribavljenog primerka dela, postoji i član 39 zakona („Pravo na posebnu naknadu“), koji treba autorima da obezbedi posredni prihod kao taksu na prodaju medijuma nosača i uređaja snimača „za koje se opravdano može pretpostaviti da će biti korišćeni za umnožavanje“. Član 46 upravo upućuje na član 39, kao opravdanje za dozvoljenost ličnog nekomercijalnog stvaranja primeraka. (Čime zapravo samo prihvata stvarnost u kojoj mnoga umnožavanja neće biti za ličnu upotrebu, jer ako bi svako umnožio svoj legalni primerak za svoju ličnu upotrebu, onda ne bi bilo nikakvog gubitka na strani nosioca autorskog prava koji treba nadoknaditi. A ovim prihvatanjem, pak, zakonodavac se odriče prava na bilo kakvu moralizaciju, već prebacuje materiju na teren čiste računice.)

Citat:
mmix: Wow, 30 dana pritvora :)


Ma daj, ozbiljno, zna li neko po kom zakonu ovo? Po Zakonu o autorskom pravu ne može biti nikako (naravno ako zanemarimo mogućnost nelegalnog postupanja samih državnih organa). Možda ga, s obzirom na navodnu količinu materijala puštanog u promet, terete za nekakvu prevaru, tako nešto...?


[Ovu poruku je menjao Časlav Ilić dana 03.03.2011. u 13:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Časlav Ilić dana 03.03.2011. u 13:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 12:16 - pre 160 meseci
Ej covece, smeta im lik sto je postavio film, a ne smeta im MAFIJASI sto pokradose Srbiju, preko Kolubare, a to svi znaju, vec mesec dana na B92 iznose ljudi dokaze a tuzilac cuti, a zasto, mislim da svi imate odgovor na ovo pitanje, e a ko je taj Goran C?!
Pa nije nikakav politicar, niti "biznismen" nema ljude na polozaju u sudstvu i policiji, i zato je MORAO da bude uhapsen, e muka mi je od ovih "postenih" koji su posteni samo na recima a na delu su gori od najgoreg pirata.
Sa jako velikom mucninom u zeludcu sam citao postove forumasa Nedeljka(no hard feelings) jer kad on hoces nesto da skine a da ga niko ne tuzi onda je to OK iako nije to sto te niko ne tuzi prijatelju ne znaci da nisi izvrsio nelegalno delo, ali tebi to odgovara, ne znam mnogo smesno izgledaju tvoja opravdanja da skines nesto ali da to ne bude pitatsko tumacenje, jer pobogu ti nisi za to ali uradis to, ALI tebe Bosna film ne tereti, ne mogu vise muka mi je od tebe....PREposteni.....
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 12:33 - pre 160 meseci
Citat:
Časlav Ilić:

Citat:
Nedeljko: Ti filmovi su mnogo puta emitovani na televiziji, a snimanje nečega sa televizije za ličnu upotrebu valjda nije zabranjeno. Molim samo ozbiljne odgovore.


Nije zabranjeno, član 46. [...]


Uf, uf, gruba greška u koracima s moje strane. Ispričavam se, ne pazim na času, pročitah samo stav 1 člana 46. Ali potom nailazi stav 3, koji iz dozvole umnožavanja za ličnu nekomercijalnu upotrebu izričito izostavlja neke slučajave, među kojima i „snimanje izvođenja, predstavljanja i prikazivanja dela“¹. Dakle, snimanje nečega sa televizije za ličnu upotrebu jeste zabranjeno.

Kuku majko, pa ja sad moram da uništim sve svoje VHS-ove... Ček malo, pa to sam već uradio, zamenio ih DVD-ovima... ovaj... dugačka li jezika...

[1] Još jedan izostavljeni slučaj su „računarski programi“, samo tako, bez daljih kvalifikacija. Dakle apsolutno nikakvo umnožavanje računarskog programa nije dozvoljeno (ne računajući „smeštanje programa u memoriju računara i puštanje programa u rad“, član 47).
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 12:42 - pre 160 meseci
Citat:
Časlav Ilić: Ma daj, ozbiljno, zna li neko po kom zakonu ovo?


Zar je vazno, naci ce neki. Kad su mogli za Becirica, mogu i za njega, prevario je narod da misle da je film za dzabe :). Oni se ne libe ni da donesu nove fasisticke zakone o medijima da bi se obracunali sa jednim pojedincem iz medija a kamoli da nekom anonimusu napakuju nesto po partijskoj liniji. Jos sad nakon puca u sudstvu. Zaboravio si gde zivis? Najveci dobitnik ovde ce biti Tomica, kod dodje stiropordzija i dobije sve autokratske poluge vlasti namestene i nauljene, gde ce nam biti kraj :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 13:04 - pre 160 meseci
Malo sintetički da obradim neke elemente. Možda, recimo, Madkama bude iznenađen time što jeste piraterija nabavljanje filmova kojih nema u slobodnoj prodaji, a Nedeljko (i ja) time što jeste zabranjeno snimanje filmova sa televizije, bez obzira na što je i jedno i drugo za ličnu upotrebu. Ali dosetih se primera kako su oba ova elementa neophodna da nosilac autorskog prava ne bi bio oštećen:

Jedna američka kompanija po imenu Volt Dizni, koja se bavi stvaranjem crtanih filmova, radi sledeće. Svaki svoj značajan crtani film pusti u prodaju (VHS, DVD, blurej...) u ograničenom tiražu, i kad se tiraž rasproda, nekoliko godina ne pušta novi tiraž; filma dakle godinama nema u slobodnoj prodaji. Kad proceni da je raja dovoljno željna starog filma, onda pusti novi tiraž, opet ograničen, koji se opet potpuno rasproda zbog te željnosti u raji. E sad, kada bi raja smela da nabavlja drugim kanalima film kojeg nema u prodaji, ili kada bi smela da snima puštanja tog filma na televiziji, želja u raji ne bi dovoljno narasla da bi kompanija Volt Dizni mogla da rasproda naredni ograničeni tiraž; i tako bi bila oštećena.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 13:15 - pre 160 meseci
Citat:
virus_crew: Ej covece, smeta im lik sto je postavio film, a ne smeta im MAFIJASI sto pokradose Srbiju, preko Kolubare, a to svi znaju, vec mesec dana na B92 iznose ljudi dokaze a tuzilac cuti, a zasto, mislim da svi imate odgovor na ovo pitanje, e a ko je taj Goran C?!


To što neko drugi krade ili postoje propusti u sprovođenju zakona nije nikakav razlog, niti opravdanje da i ti kršiš zakon. Najlošije sproveden zakon je kudikamo bolji od anarhije.

Je li Časlave, a šta znači ono "This film is property of ..."?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Časlav Ilić
Braunšvajg, Nemačka

Član broj: 4945
Poruke: 565
*.dlr.de.



+27 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 13:27 - pre 160 meseci
Citat:
Nedeljko: Je li Časlave, a šta znači ono "This film is property of ..."?


Znači da taj koji je to napisao lupeta. Da, i ona velika kompanija koja je izdala film i to dodala na kraju, lupeta. Lupetanje nije zabranjeno, a nekad se i namerno izvodi, jer ume povoljno da deluje na raju.

Zakon, čitati zakon. Postoje samo prava nad autorskim delom, a imovina su samo fizički primerci autorskog dela.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“03.03.2011. u 13:40 - pre 160 meseci
Nesto mi pade napamet. Da li je uopste ko uhapsen/odveden na saslusanje ili je to samo pustena buva medj raju kao upozorenje?

@Caslav
U vezi sa primerom za Dizni. Da li mislis da je moguce da posluju na taj nacin zbog toga sto im tako nesto dozvoljavaju lokalni (americki) zakoni? I da li bi ista pravila igre vazila i na nasem terenu?
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Uhapšen zbog kopije filma „Montevideo“

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 54216 | Odgovora: 303 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.