Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?

[ Pregleda: 5074 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 11:50 - pre 159 meseci
Dakle, da li je bitan redosled izvodjenja gorepomenutih radova i da li mozda postoji
preporuceni redosled ako se te dve radnje rade sa razmakom od par godina?
Sta prvo raditi a sta drugo raditi u tom slucaju?
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 13:57 - pre 159 meseci
Sigurno je bolje da se prvo ugrade vrata/prozori, pa tek onda izolacija... Logicno, onda ne moras da pazis na izolaciju za vreme ugradnje prozora, da je krpis ako se osteti, i slicno... Nisam razumeo to za razmak od par godina? Ako imas ogranicen budzet, pa je ili - ili, uradi izolaciju...
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 15:36 - pre 159 meseci
Hvala,
Razmak se odnosi na te dve radnje, t.j. ne rade se istovremeno(da se tako izrazim).
Sa ogranicenim budzetom- pa me je interesovalo sta se prvo radi.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 17:47 - pre 159 meseci
mozes da stavis izolaciju, pa kasnije prozore
samo ne odradis spaletne
a kuci je bolje da se luftira, nego da je zadihtujes prozorima
otvore zatvoris daskama

koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 21:29 - pre 159 meseci
Citat:
axone:Sa ogranicenim budzetom- pa me je interesovalo sta se prvo radi.
Znas kako, ja ne znam sta se po pesu radi prvo. Skoro sam radio izolaciju, i menjao stolariju na celoj kuci pa pricam iz nekog iskustva, i logicno razmisljajuci. Kad bi mogao da uradis i jedno i drugo u isto vreme, bilo bi najbolje prvo stolarija pa izolacija, ali posto ne mozes, mislim da je vaznije da ti bude toplo (ustedis ogrev, i stvarno se primeti razlika), nego da imas fensi prozore :)
Inace, ja bih uradio i spaletne, pa onda prozore iznutra ubacio, ako je moguce... Mada, treba dobro promisliti sta raditi, jer ako si ogranicen budzetom, mozda ti se nece isplatiti da stavljas sad spaletne pa da ih kasnije mozda rusis (meni je majstor radio iste ceo jedan dan, to ti je 35-e manje).
Tako, pa kad pocnes da radis izolaciju, pitaj sta te zanima, stekao sam zesce iskustvo (i dobro i lose) ove jeseni :)
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?02.03.2011. u 22:46 - pre 159 meseci
@veljkoE
Nisam razumeo koje otvore da zatvorim daskama?

@Milos
Hvala, kad se odlucim za akciju, svraticu ovde na forum po savete


Inace, totalno sam van terminologije i svih tih radova.
Ako sam razumeo spaletne su deo zida na koji se kaci
ram/okov od stolarije, znaci to ne treba dirati u slucaju spoljne izolacije?

P.S. Posto je stan u potkorovlju da li se moze eventualno popravka
krova(izolacija i sl.) raditi nezavisno, opet nesto kasnije, u odnosu
na spoljnu izolaciju?
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.mbb.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?03.03.2011. u 00:27 - pre 159 meseci
Mislio je da ako nemas uopste prozore, rupe zatvoris daskama.
Jeste to je spaletna (ono sto okruzuje prozor sa unutrasnje strane zida, a spoljasnje strane prozora(e sad nisam siguran da li se samo ono dole zove spaletna, ili i ostala 3 dela imaju isto ime)). Kad se radi izolacija i na njih se stavlja stiropor. Veljko ti je rekao da ih ne stavljas zbog kasnije ugradnje prozora, ali ukoliko vec zivis u tom potkrovlju, i ne planiras skorije novu stolariju, ne bi bilo lose da ih stavis (cisto zbog estetike, a i ne znam kako se stiropor zastiti od atmosferskih uticaja ako nema spaletni da ga cuvaju odozgo.) Uglavnom, to vidis sa majstorom jer je sitnica (samo je malo pipav posao jer ima dosta ivica, pa se malo sporije radi).
Spoljna izolacija nema nikakve veze sa krovnom, tako da je odgovor: naravno da da.
Stiropor je veoma lak za rad, tako da sa njim mozes da radis sta god hoces. Cak i da kasnije odlucis da pomeris prozor na drugo mesto, da podignes krov jos malo, ili bilo sta drugo, nije problem. Najgore sto moze da se desi je da imas malo razlicitu nijansu boje (ako izaberes neku koja ce posle x vremena izbledeti (mada mi je majstor rekao da se to sa ovim novijim bojama ne desava (mada ja tvrdim da je to nemoguce)).
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?03.03.2011. u 20:02 - pre 159 meseci
posto smo dali odgovore, a jos uvek imas nedoumica, bilo bi lepo da nam bar opises celu situaciju
Stan je u potkrovlju? trenutno zivis u njemu? jel to kuca ili zgrada? da li menjas stolariju ili nema uopste stolatrije? itd, itd



koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?03.03.2011. u 22:47 - pre 159 meseci
Stan je u zgradi, trospratnoj(visoko prizemlje i dva sprata).
U njemu se vec zivi(- postoji stolarija drvena i prilicno ishabana), a ja cu verovatno skoro da se preselim u njega.
U potkrovlju je, otprilike pola je pod kosim krovom pola normalne visine.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?04.03.2011. u 08:13 - pre 159 meseci
onda prvo promeni stolariju da ti bar ne duva, pa sve ostalo
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?07.03.2011. u 11:19 - pre 159 meseci
Hvala. Prvom prilikom kad se steknu svi uslovi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Da li je bitan redosled: izolacija spoljnih zidova <---> ugradnja novih prozora/vrata?

[ Pregleda: 5074 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.