Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BIG SALE ili privatizacija na srpski način

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BIG SALE ili privatizacija na srpski način

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 12:58 - pre 159 meseci
Naravno da nije besmisleno - DAKLE tvoj rad je, druze, PLACEN.

TI si radio za platu, a ne za akcije.

Dakle, ne postoji nikakav ugovor koji je tebi garantovao nekakve akcije - to je sve na dobroj volji drzave, i ta dobra volja je nista drugo nego nekakav kompromis jer od tih firmi nije puno ostalo, niti je 100% moguce zadovoljiti sve.

Ti bi hteo vise, jasno - ali nemoj to vise nazivati "fer" - posto to mozda nije "fer" za nekog drugog.

Nemam ja nista protiv da ti zahtevas vise... trazite vi i milion EUR ako zelite, nema frke. Samo, nemojte to kititi nekakvim "fer" epitetima, jer je fer toliko relativan pojam i toliko daleko od toga sto je moguce uraditi sa tom drustvenom svojinom da je besmisleno upotrebljavati ga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:09 - pre 159 meseci
@ Ivan Dimkovic

Ti bre Ivane nista ne razumes, oni su ljudi radili sa platu, placali penzijsko da kad odu u penziju dobiju posteno zaradjenu penziju, e sad posto je firma propala ili je neko drugi kupio oni traze da im za to neko plati. Nije lako menjati direktora i navike, a ako je firma propala onda niko nije odgovoran. Kad cujem ove price meni se povraca, sad znam zasto nam je drzava propala.

Ovaj prica o direktoru koji krade i o akcijama, pa prijatelju da je to akcionarsko drustvo na kraju godine imas izvestaj poslovanja pa ako firma posluje u MINUSU onda se menja direktor, ne nego je vama lepo bilo da nista ne radite a da primate plate pa bi sad jos i da vam daju pare za to sto nista niste radili a vec ste plate primili.

JBTE ja nemogu da verujem da ovako ljudi razmisljaju. Gde ima da nesto dobijes za dzabe. Kod tita su ljudi stanove dobijali, pre toga su stanove otimali, zbog toga smo i ovde gde jesmo i koliko mi se cini jos dugo cemo i biti,
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:22 - pre 159 meseci
Očigledno je da ne razumete temu!
Drugo je pitanje koliko je privatizacija "korektna"?
Kroz privatizaciju su prošle sve zemlje bivšeg socijalističkog bloka. Slovenija je, možda, to uradila najkorektnije. Oni su svim građanima podelili besplatne akcije društvenih firmi prema godinama staža i tako nije bili ekstremnih razlika. Recimo, u vreme privatizacije pivare Apatin, radnici su dobijali desetine hiljada eura. Prosto, firma je vredela taman toliko da je vrednost njihovih akcija bila koliko je bila.
zato sam i postavio temu sa naslovom "BIG SALE ili privatizacija na srpski način"!
Recimo, niko se ovde nije pitao odakle pare kupcima?
Recimo, pamtim prodaju šećerane za 1 euro M.Kostiću koji je istu posle par godina prodao za....
Proguglajte!!!!
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:22 - pre 159 meseci
Citat:
@Ivan Dimkovic
Fer... do mo*ega.

Da, zato je fer raspodeljeno lopovima :)

Citat:

Ovaj prica o direktoru koji krade i o akcijama, pa prijatelju da je to akcionarsko drustvo na kraju godine imas izvestaj poslovanja pa ako firma posluje u MINUSU onda se menja direktor

Kako lupetas iz fotelje . Pojma nemas a trtis se tu sa nekakvim izlizanim forumaskim frazama
Ajde sad ja tebe da pitam ko je mogao da ti obezbedi dobru poslovnu godinu i lepe izvestaje za 10 god. sankcija .

Imas li ti predstavu kako su funkcionisala preduzeca u tom haosu i sivoj ekonomiji , kako su se svodili racuni
i kako se legalno radilo na crno. U takvom haosu su najcesce lopovi izvukli korist .

A to da neki traze vise nego sto im pripada se naravno slazem i takvi su uglavnom ovde najglasniji .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:28 - pre 159 meseci
Citat:
deerbeer
Da, zato je fer raspodeljeno lopovima :)


Raspodeljeo je "najsposobnijim" a ja ti garantujem da bi bar 90% "ostecenih" htelo da oni budu ti koji su super proslo. Zato i kazem, sve te "fer" price su samo zelje nekoga da bolje izvuce nesto iz te "svacije" svojine.

Zato lepo, sto pre se Srbija rastosilja drustvenih i drzavnih utopija, i kada se zna 100% sta je cije, tek onda moze da se prica o nekom normalnom razvoju.

Covek se prema "nicijem" ili "tudjem" ponasa najgore moguce, a o svojoj imovini se brine samo tako.

Citat:
deerbeer
Kako lupetas iz fotelje . Pojma nemas a trtis se tu sa nekakvim izlizanim forumaskim frazama
Ajde sad ja tebe da pitam ko je mogao da ti obezbedi dobru poslovnu godinu i lepe izvestaje za 10 god. sankcija .

Imas li ti predstavu kako su funkcionisala preduzeca u tom haosu i sivoj ekonomiji , kako su se svodili racuni
i kako se legalno radilo na crno. U takvom haosu su najcesce lopovi izvukli korist .


Buuu-huuu... Sto nisu ta preduzeca, ako su onda bila tako jaka pred sankcije tesko lobirala da budala Sloboleon ne ide protiv celog sveta?

A ne ne... partijski srafici su klimali glavicama, kako bi oni drpnuli nesto u mutnom.

Sta da se radi. Kauzalitet - svaka akcija ima reakciju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:28 - pre 159 meseci
@Vladimire,
da, u pravu ste i deerbeer je lepo objasnio.
Radnici su naseli, kao i uvek - potplaceni sindikalisti, malo mazanja ociju, i eto...

Oni osvesceniji, koji su videli sta se desava, medju prvima su popili otkaze kad su krenule racionalizacije pred prodaju firmi. Posebna je prica sto su firme prodavane domacem olosu, iz patriotskih razloga, a cesto su stranci imali realne i bolje ponude, koje su zahtevale pravu racionalizaciju (otpustanja zaista suvisnih), i sto je najvaznije, stranci NE BI prekinuli proizvodnju i rasprodali imovinu kao gorenavedena zgadija.

I da, jos uvek ima firmi, uspesnih, kazu, u kojima sedi gomila kancelarijskih "radnika", koji nista ne rade, kao u zlatno doba komunizma (to je njima njihova borba dala, mada cenim da poslodavci jedva cekaju da ih se rese, cim odredbe ugovora to dozvole) a za najteze poslove angazuju se ljudi preko omladinske zadruge, na odredjeno vreme, a znamo da je to bitno jeftinije od zaposljavanja stalnih radnika, za kojima postoji realna potreba.

Ma, ko je pobegao - spasio se.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:31 - pre 159 meseci
Citat:
elmagico: @ Ivan Dimkovic

Ti bre Ivane nista ne razumes, oni su ljudi radili sa platu, placali penzijsko da kad odu u penziju dobiju posteno zaradjenu penziju, e sad posto je firma propala ili je neko drugi kupio oni traze da im za to neko plati. Nije lako menjati direktora i navike, a ako je firma propala onda niko nije odgovoran. Kad cujem ove price meni se povraca, sad znam zasto nam je drzava propala.

Ovaj prica o direktoru koji krade i o akcijama, pa prijatelju da je to akcionarsko drustvo na kraju godine imas izvestaj poslovanja pa ako firma posluje u MINUSU onda se menja direktor, ne nego je vama lepo bilo da nista ne radite a da primate plate pa bi sad jos i da vam daju pare za to sto nista niste radili a vec ste plate primili.

JBTE ja nemogu da verujem da ovako ljudi razmisljaju. Gde ima da nesto dobijes za dzabe. Kod tita su ljudi stanove dobijali, pre toga su stanove otimali, zbog toga smo i ovde gde jesmo i koliko mi se cini jos dugo cemo i biti,


lepo sam ja rekao jos na pocetku, oce ljudi leba bez motike...

pazi covek se pre 15 godina zaposlio u preduzecu koje je verovatno postojalo jos toliko minimum... i ima muda da kaze da je on to STVARAO!!!
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:32 - pre 159 meseci
Da me neko ne shvati pogrešno, nisam ja ništa tražio, baš ništa. Imao sam pravo na određen broj akcija koje mi po slovu zakona, a ne po mojim željama, pripadaju. U momentu upisa bila je istaknuta, procenjena, vrednos akcije.
Iz priloga u sredstvima informisanja, ponoviću link ponovo, http://www.novosti.rs/vesti/na...-vlasnik-quotBeograd-filmaquot

I gde se navodi,malim akcionarima je naneta šteta veća od četiri miliona evra, dok je republički budžet na ime poreza oštećen za više od milion i po evra.
Pošto je firma imala relativno mali broj zaposlenih, otuda visoka vrednost akcija. Znači, nije to moj hir ili želja nego činjenica.
Ako pažljivo pročitate članak, firmu je "kupio" za 9,2 miliona eura celu firmu a prodajom jednog dela inkasirao je 18 miliona eura i raznim mahinacijama male akcionare sveo na što minimalniji udeo. To kaže i tužilaštvo pa tako da za sva pitanja u tom delu adresa nisam ja.
Ja sam samo to pitanje pokrenuo i slučajno se poklopilo hapšenje sa postavljanjem mog pitanja. To mi je samo argument više u pisanju.
Dajte i vi argumente!
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:36 - pre 159 meseci
@deerbeer


Pa o tome ti i pricam 10 i vise godina je bilo potrebno da narod ustane i da se probudi i da smeni vlast. Kad je kriza bilo koje vrste isto mora da postoji izvestaj i da se postuju neka pravila. Ne nego je nasem coveku bilo lepo da ne radi a da se vodi da prima platu, 90% njih je mislilo da kad prodje sranjje da ce dobiti sve zaostale plate, a opet nisu nista radili jer je bilo sranjje u zemlji, a njih nije nista kostalo da idu na posao i da sede 8 sati. Koliko godina je bilo potrebno da se shvati da je SLOBA kriv za sve i njegov sistem, nemoj da mislis da podrzavam ove druge jer su oni ista goovna samo drugacije to rade, isto kradu samo su naucili skolu da kradu u rukavicama, (osim kad se malo zanesu) i ja opet krivim ovaj narod. Ponudili kredite i svi otisli u banke da kupe kola i ves masine, a niko nije razmisljao a kako da vratim kredit, a sta ako nastane sranjje u zemlji. Kad su dosli Dafina i Jezda koliki su samo redovi bili, gde je mozak tada bio da se covek pita da li je moguce da samo u Srbiji postoje 100 i vise posto kamate. Ne nego je zvucalo lepo i posle im je kriv ZAPAD, ISTOK, SEVER, JUG

Za sve sto se desava kriv je narod, i krivi smo sami. Tako isto i za sankcije. Naravno da su ljudi koji su bili bliski rezimu iskoristili priliku ali ja bih to sada sve preispitao pa da vidimo kako i koliko je ko uzeo, ali ne opet narod veruje drugim lazovima, EU i Evropska Srbija, TADIC, NIKOLIC, DACIC, itd isto su to GOVVNA samo drugacije upakovana. Nemaju 1 dan radnog staza a mi glasamo za njih, pa ko nam je sada kriv.

NEMA HLEBA BEZ MOTIKE.
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:38 - pre 159 meseci
Citat:
anakin14: lepo sam ja rekao jos na pocetku, oce ljudi leba bez motike...

pazi covek se pre 15 godina zaposlio u preduzecu koje je verovatno postojalo jos toliko minimum... i ima muda da kaze da je on to STVARAO!!!

Momče, pa ti ne umeš ni da čitaš. Rekao sam da sam tamo toliko godina radio a ne da sam se tamo zaposlio pre 15 godina. Za tvoju informaciju, tamo sam se zaposlio januara 1980 godine, mnogo pre nego si se ti i rodio!!!
I sad ćeš ti da mi objašnjavaš kad i gde sam radio i još da sam tražio "leba bez motike"?
Kada budeš imao više od 5 minuta radnog staže možeš da se uključiš u temu. Ja radim 31 godinu!!!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:42 - pre 159 meseci
ma i da radis 51 godinu, opet nisi ti STVARAO to preduzece, posto si u vise navrata dao taj licemerni argument.

ti si tu radio za platu, i nadam se dobijao je redovno. i to je to, sta hoces sad vise?

p.s 1980 nije mnogo pre 1984
p.p.s cisto da ne ides vise u ad hominem napad, ja radim od 19te, to bi bilo nekih 7 godina.
 
Odgovor na temu

percom

Član broj: 281945
Poruke: 68
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+4 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:44 - pre 159 meseci
Da, radila je moja baba.
Ako smo se složili, pređi na drugu temu jer ti je očigledno ova neshvatljiva!
Ajde, objasnite vi meni, čija je društvena imovina???
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:48 - pre 159 meseci
Citat:
percom: Momče, pa ti ne umeš ni da čitaš. Rekao sam da sam tamo toliko godina radio a ne da sam se tamo zaposlio pre 15 godina. Za tvoju informaciju, tamo sam se zaposlio januara 1980 godine, mnogo pre nego si se ti i rodio!!!
I sad ćeš ti da mi objašnjavaš kad i gde sam radio i još da sam tražio "leba bez motike"?
Kada budeš imao više od 5 minuta radnog staže možeš da se uključiš u temu. Ja radim 31 godinu!!!


Ma kakvi, objasnice Vama anakin14, niste Vi zapravo nista radili, sedeli ste besposleni i dobijali platu, i sad biste jos akcije?!? E, pa ne moze!
@anakin14, drzi se ti te kavane, i nemoj da pises o onome o cemu pojma nemas. Aj, ziv bio. ;)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:50 - pre 159 meseci
@percom

Pa zar ti nisi u penziji.


Ja kad bi mogao ja bi prvo penzionerima zabranio da glasaju. Te generacije su nas i dovele dovde. Mogu da glasaju samo oni koji nesto doprinose. Socijalni slucajevi i svi drugi koje izdrzavaju radnici bih obrisao sa birackih spiskova.

Najbolje da ce moja baba da odlucuje da li je dobar PDV ili koliko treba da kosta komunalna taksa na istaknutu firmu. I jos da prica kako je nekad bilo dobro a sad su sve lopovi. Pa ko je bre napravio te lopove.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:57 - pre 159 meseci
Citat:
anakin14: ma i da radis 51 godinu, opet nisi ti STVARAO to preduzece, posto si u vise navrata dao taj licemerni argument.
ti si tu radio za platu, i nadam se dobijao je redovno. i to je to, sta hoces sad vise?


Zasto ti je tesko da shvatis da postoje slucajevi da su radnici u tim drzavnim/drustvenim preduzecima finansirali razvoj tog preduzeca?
Ja znam za primer da je godinama jedan clan mog domacinstva primao umanjenu platu jer je direktor odlucio da (zbog nedostatka sredstava) tako finansira nabavku osnovnih sredstava
Sta su oni radili ako to nije STVARANJE preduzeca

Ako je potrebno dokazivati da su privatizacije u Srbiji kriminalne (bar dobar deo) onda... zali struje za ovo kuckanje...

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 13:59 - pre 159 meseci
Citat:
kelja
@anakin14, drzi se ti te kavane, i nemoj da pises o onome o cemu pojma nemas. Aj, ziv bio. ;)


A kako se tacno zove ta oblast, o kojoj anakin14 pojma nema... mislim ta oblast gde je neko duzan da nekom poklanja udeo u vlasnistvu firme zato sto je taj neko radio za pare u toj firmi?

Cisto da se mi neuki malo obrazujemo.

Citat:
Marko83
Zasto ti je tesko da shvatis da postoje slucajevi da su radnici u tim drzavnim/drustvenim preduzecima finansirali razvoj tog preduzeca?
Ja znam za primer da je godinama jedan clan mog domacinstva primao umanjenu platu jer je direktor odlucio da (zbog nedostatka sredstava) tako finansira nabavku osnovnih sredstava
Sta su oni radili ako to nije STVARANJE preduzeca


Err... ne - to sto su oni radili je da su prihvatili manju platu kako bi firma imala bolje finansije.

Da li im je nesto pismeno obecano u zamenu za manju platu?

Nije? Onda je to nista drugo nego rad za manju platu. Ni vise ni manje.

I u privatnim firmama moze da se desi da se plate smanje ako firmi ne ide dobro... Pa opet, ljudi ne dobijaju nikakve akcije zbog toga.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 14:03 - pre 159 meseci
Citat:

Ajde, objasnite vi meni, čija je društvena imovina???

Pa kako cija , ovima koji su "najsposobniji" i zasluzeno im sve to pripada .

Ako nikome nista pojedinacno nije pripadalo pre vlasnicke transformacije onda je logicno da svima pripadne jednak deo kolaca posle nje.,
pa makar to bila i kinta za kikiriki , pa neka posle toga sa tim pojedinci pokazu svoje sposobnosti za biznis .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 14:06 - pre 159 meseci
Nope.

Drustvene firme su bile de-facto u vlasnistvu drzave, a onda je to i de-jure transformisano.

Drzava je odlucila da ih proda, i to je njena stvar posto je drzava bila vlasnik.

Ako nista drugo, bilo bi dobro ako je to konacno bio nauk ljudima da utopije ne postoje i da "svacije" znaci nista drugo nego lopovluk.

Citat:

onda je logicno da svima pripadne jednak deo kolaca posle nje.,


Termin "logicno" jako retko ide zajedno sa akcijama drzave.

Zato pametan i radni svet bezi kao djavo od krsta od bilo kakve drzavne svojine - jer se to uvek pretvori u festival razbacivanja i neprimerenog trosenja novca.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 14:18 - pre 159 meseci
A kakva je onda definicija drzave ? Drzava je skup pojedinaca koji zive i rade u njoj .
Nije sija nego vrat. A i sam si rekao da je tesko utvrditi formulu kome koliko pripada u bivsoj sfrj
jer su svi ucestvovali u izgradnji i finansiranju .

Citat:

Ako nista drugo, bilo bi dobro ako je to konacno bio nauk ljudima da utopije ne postoje i da "svacije" znaci nista drugo nego lopovluk.

Slazem se, bilo ne ponovilo se , nego samo da ustanovimo jel bila pljacka ili nije .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+35 Profil

icon Re: BIG SALE ili privatizacija na srpski način29.03.2011. u 14:31 - pre 159 meseci
Citat:
Zasto ti je tesko da shvatis da postoje slucajevi da su radnici u tim drzavnim/drustvenim preduzecima finansirali razvoj tog preduzeca?
Ja znam za primer da je godinama jedan clan mog domacinstva primao umanjenu platu jer je direktor odlucio da (zbog nedostatka sredstava) tako finansira nabavku osnovnih sredstava
Sta su oni radili ako to nije STVARANJE preduzeca


+1. U primeru za koji ja znam, nova, znatno modernija fabrika je nikla od tih para. Kasnije je naravno surovo (o)pljackana.

Citat:
Ako je potrebno dokazivati da su privatizacije u Srbiji kriminalne (bar dobar deo) onda... zali struje za ovo kuckanje...


Pa da. Odoh, i cuvajte mi anakina14, najveceg preduzetnika na forumu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BIG SALE ili privatizacija na srpski način

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 16281 | Odgovora: 105 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.