Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31410 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 19:55 - pre 157 meseci
Pošto si verovatno malo "zamastio" priču i izostavio sitan detalj da je bila noć reći ću ti samo da je kazna sasvim opravdana. Po danu kao što je neko i citirao pravilnik, pri korišćenju dnevnih svetala nisu obavezna poziciona svetla.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:00 - pre 157 meseci
Citat:
Joker
@vilil1
da, trebalo je "ubediti" policajca da su to dnevna svetla a ne oborena, naravno ako nije bila smanjena vidljivost.

Hahaha, bio bi fazon da ga je ubedio. Ono, ma nemas ti pojma, ovo je novi model Tamica sa dnevnim svetlima. Kakav bre Audi, MB... Tamic je zakon. :D

Nego, kad se vec pominju dnevna svetla, da li su negde poceli da izdaju atest za naknadnu ugradnju?
 
Odgovor na temu

ackom
Aleksandar Mihajlovic
nezaposljen
Niš

Član broj: 160320
Poruke: 76
*.ninet.co.rs.



+3 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:01 - pre 157 meseci
@jnk, nije bila noc dan je bio, napisao sam to, samo je bilo oblacno i po neka kap kise je padal, posto se prethodno napadal.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:09 - pre 157 meseci
Citat:
Joker
dovoljna su i dnevna svetla po danu, ne mora se koristiti oboreno svetlo, a uz dnevna zadnja poziciona nemora da su uključena.

U pravu si! Danju, pri normalnoj vidljivosti nisu obavezna poziciona svetla!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:11 - pre 157 meseci
Samo da te pitam,kako zadnja poziciona.Nemožeš da biraš,prednja-zadnja.Da li su ti radila i prednja.Znaš da ti na kišici nerade a voziš.
Da te nije kaznio,recimo po kišici noću ne bi radila.Bolje ovako.Za ta zadnja svetla bi te i ja apsio.Auto na 200,prelazi oko 68 m/s.
Zamisli da je neko nekada stradao bez obzira ko je kriv,dal ti sa svetlima ili neko sa 250km/h.Isheklaj te žice,plati,ne ubi ženu i .......
Šta reći a ne zatamićati.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:31 - pre 157 meseci
@ackom
Ako je bio dan i ako je vidljivost bila veca od 200m ne postoji pravni osnov za kaznu koju si dobio... u tom slucaju zali se!
Medjutim, ako je u policijskom zapisniku navedeno da je bila noc ili smanjena vidljivost onda se pomiri sa kaznom!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:33 - pre 157 meseci
Tako je, imaš osnova za žalbu ako je bio dan. Jedino ako u zapisniku nije navedeno da je bila smanjena vidljivost i onda moraš to da pobijaš nekako. Naravno u zapisniku piše vreme prekršaja tako da sam znaš da li ima smisla da se na to vadiš.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:44 - pre 157 meseci
Kakva zalba? Zasto zalba? Pa nije mu radila pozicija koja je obavezna.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 20:45 - pre 157 meseci
Sada bez šale od mene.Kakve veze ima dan-noć.Da li u zakonu stoji obavezo upaljena svetla.Kako sada od nečije procene
zavisi koliko metara i da li se vidi.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 21:22 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: Kakva zalba? Zasto zalba? Pa nije mu radila pozicija koja je obavezna.

Ne pise nigde da su poziciona svetla obavezna danju!

ackom je kaznjen na osnovu Clana 78 stav 2 koji glasi:
--Nocu i danju u uslovima smanjene vidljivosti, na vozilu na putu moraju biti ukljucena zadnja poziciona svetla--
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 21:31 - pre 157 meseci
svima vama koji podržavate ovakvu kaznu, voleo bih da se nađete u situaciji kao pokretač teme. Čisto me zanima da li biste i onda pozivali na linč.
Prosto se pitam da li vi svi imate pređenih par hiljada km u svom životu kad ste tako veselo dočekali ovakve nebuloze u novom zakonu.


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 21:34 - pre 157 meseci
@etjen
Za tvoju informaciju.preko 1.000.000.
147.000 u jednoj godini,lični record.Zamenjeno mnogo pasoša,i pored radne dozvole.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 21:36 - pre 157 meseci
@waikiki

Pa ne znam. Ako je padala kisica toga dana, verovatno je i vidljivost bila smanjena.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 21:51 - pre 157 meseci
Da li po vama,koji citirate zakon,upaljena svetla nisu obavezna.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 22:02 - pre 157 meseci
Citat:
waikiki: Ne pise nigde da su poziciona svetla obavezna danju!

Nadjoh sad zakon -

"Član 78.
Poziciona svetla moraju biti uključena sve vreme kada je uključeno dugo,
odnosno kratko svetlo, odnosno svetlo za maglu.

Noću i danju u uslovima smanjene vidljivosti, na vozilu na putu moraju biti
uključena zadnja poziciona svetla.

Svetla, odnosno katadiopteri, za vreme vožnje ne smeju da budu zaklonjeni
niti zaprljani u meri da su neuočljivi za ostale učesnike u saobraćaju."

Zar onaj prvi stav ne znaci da su mu poziciona svetla obavezna? Sva poziciona, i prednja i zadnja.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 22:10 - pre 157 meseci
@Član 78.
Poziciona svetla moraju biti uključena sve vreme kada je uključeno dugo,
odnosno kratko svetlo, odnosno svetlo za maglu.
Pa i po difoltu,kada se pale svetla prva je pozicija pa sva ostala.I kada pališ duga na prekidaču je pološaj oborena pre.
Ne razumem zašto pomilju upaljena poziciona zadnaj.Pale se zajedno sa prednjim.Jedino,ako se misli na prikolicu.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 22:11 - pre 157 meseci
Pazi brate
Vec sam ubedjen da ja dobijam najgluplje kazne na kugli zemaljskoj i vec mi je muka od toga ...

Skoro me je pandur kaznio za nenosenje pojasa 5000 dinara i uzeo mi 2 kaznena poena . Problem je u tome sto sam ja imao pojas .Saobracajac me je video sa daljine 20 metara (bolje nego suri orao) u 19;45 minuta (kad je bio vec mrak totalni-staro vreme sada 20;45) a video me i njegov kolega koji je bio okrenut skroz na drugu stranu .
Lik me dakle zaustavio , rekao da izadjem otvorim gepek da bi gledao najverovatnije dodatnu opremu i kad je video da sve imam rekao mi da udjem u vozilo i sacekam .Posle 10 minuta cekanja doneo mi je na potpis kaznu za nenosenje pojasa iako sam ga imao i ja a i moja supruga kao suvozac .
Rekao da cemo ici na sud nasta se on cinicno nasmejao i rekao - ''nema problema vidimo se na sudu''
Pozvao sam mog kuma koji je takodje plavac i ispricao mu sta se desilo. Rekao mi je da tu nema pomoci i da se njima veruje (zato i idu po dvoje ) i da su oni jedan drugome svedoci .Kume moj - takodje rece - da su hteli napisali bi ti da si presao na crveno svetlo ,iako si bio 2 km od semafora - opet ce njima da se veruje , samo ces platiti i dodatne sudske troskove i sve sto ide uz to - veruj mi ...
Pa dobro rekos sta da radim kad ih vidim ?
Sta da ti kazem kume - bezi , zaustravi auto idi negde , okreni se ... pa sta ti bog da .
Nisam ga poslusao i platio umesto 5 skoro 8000 dinara
Sta da ti kazem - zelim ti sve najbolje - ali sila boga ne moli , dzaba se nerviras tako im je dato a mi smo narod koji sve zaboravlja - eto nekad bice bolje u nasoj drzavi - mozda posle 3250 godine ...
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 22:24 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: Nadjoh sad zakon -

"Član 78.
Poziciona svetla moraju biti uključena sve vreme kada je uključeno dugo,
odnosno kratko svetlo, odnosno svetlo za maglu.

Noću i danju u uslovima smanjene vidljivosti, na vozilu na putu moraju biti
uključena zadnja poziciona svetla.

Svetla, odnosno katadiopteri, za vreme vožnje ne smeju da budu zaklonjeni
niti zaprljani u meri da su neuočljivi za ostale učesnike u saobraćaju."

Zar onaj prvi stav ne znaci da su mu poziciona svetla obavezna? Sva poziciona, i prednja i zadnja.

Ne znači.. danju mogu biti uključena dnevna svetla, a ona se ne pominju u prvom stavu!
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 22:25 - pre 157 meseci
Ali on nema dnevna svetla.
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?06.04.2011. u 23:19 - pre 157 meseci
Citat:
vilil1: Ali on nema dnevna svetla.

Da.. pricali smo o tome na prethodnoj strani!
Citat:
Joker:
@waikiki
dovoljna su i dnevna svetla po danu, ne mora se koristiti oboreno svetlo, a uz dnevna zadnja poziciona nemora da su uključena.
@vilil1
da, trebalo je "ubediti" policajca da su to dnevna svetla a ne oborena, naravno ako nije bila smanjena vidljivost.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31410 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.