Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31618 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?12.01.2014. u 15:32 - pre 124 meseci
Mislim da je ranije bila neka usmena opomena ili kako su je vec zvali...Usmeni ukor :)
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

abitbp6_

Član broj: 282358
Poruke: 137
*.ptt.rs.



+81 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?12.01.2014. u 17:54 - pre 124 meseci
U ovakvim situacijama, rešenje je vrlo jednostavno - upalite svetla i kažete "kako nisu upaljena", pa se onda ćerajte sa policajcem. Isto važi i za glasnu muziku u kolima (15k kazna).

Inače, pre neki dan za malo nisam udario jednog juga na Ibarskoj jer čovek vozi noću, po magli bez zadnjih pozicija. Da li su crkle sijalice, šta je u pitanju, ne znam. Samo je izronio iz guste magle ispred mene. Da je bar neki auto, da može da izdrži udarac ili prevrtanje, pa da ti ljudi unutra imaju bar neke šanse. Ovako, ne bi ništa od njega ostalo. Ovakvo nešto je zaista opasno, i ovakvo nešto zaista treba kažnjavati, a ne neupaljena svetla pri kretanju sa benzinske. Svaki vozač će vrlo brzo primetiti da nema upaljena svetla.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.71.*



+257 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?12.01.2014. u 18:04 - pre 124 meseci
Citat:
Svaki vozač će vrlo brzo primetiti da nema upaljena svetla

Svaki?
Mene čudno gledaju i kad im signaliziram da nisu upalili svetla... uglavnom ženske osobe, i naravno da ne upale ni posle toga... dakle, ne generalizuj.

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10253 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?12.01.2014. u 18:52 - pre 124 meseci
Citat:
Djordje T.:Pa koliko su kaznili tvoju drugaricu?
Koleginicu. Još nisu. Čeka poziv od sudije, skoro je to bilo.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?12.01.2014. u 21:58 - pre 124 meseci
Problem je u tome što je kažnjavanje mnogo efikasnija u tome da se vozač sledeći put "seti" da upali svetla, nego što je to obična opomena.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 09:27 - pre 124 meseci
Ja sam za to da se pisu kazne za ovakve stvari zato sto u ovoj zemlji ogroman broj "vozaca" prvo upali auto i krene pa onda radi sve sto je trebalo da uradi pre kretanja (vezuje pojas, pali svetla, namesta retrovizor...).

Ako sam dobro shvatio momka kom su pisali kaznu on je pre mesec dana dobio vozacku dozvolu. Potpuno mi je neverovatno da neko ko je pre mesec dana dobio dozvolu ne zna sta se sve radi pre nego sto krene da vozi. Pre bih razumeo da je to uradio neko ko ima 60 godina i ko je dozvolu dobio pre 40 godina.

A sto se tice nulte tolerancije to nije tacno. Sve zavisi od toga kako se postavite prema policiji. Ako se covek ponasa normalno onda moze nekad i da prodje bez prijave. Evo licni primer:

Pre nekih 6 meseci spustam se sa Iriskog Venca ka Novom Sadu. Na kraju puta sa dve trake (tamo gde je ono suzenje) stoji policija i meri brzinu. Zaustavljaju me. Kaze da sam vozio 73 a dozvoljeno 60. Ja, iskren da budem, nisam bas gledao u brzinomer u tom momentu kada su oni snimali ali mi, bez obzira na to, deluje da je zaista bilo tako. Ja kazem "ok, razumem, dajte sta treba da potpisem i to je to". Na to ce on meni: "Dobro, necemo da pisemo nista ovog puta jer mi ovde merimo i mnogo vece brzine, i preko 100km/h sto je realno mnogo opasnije od 73. Izvolite dokumenta i vodite racuna. Dovidjenja".

E sad, da sam krenuo da se raspravljam i pametujem.... verovatno ne bi bio isti ishod :)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9490
89.216.32.*



+10253 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 09:56 - pre 124 meseci
Nema tu pravila.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Djordje T.

Član broj: 320395
2001:4c28:4000:721:185:26:18..



+1 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 15:33 - pre 124 meseci
Citat:
Informer:


Ako sam dobro shvatio momka kom su pisali kaznu on je pre mesec dana dobio vozacku dozvolu. Potpuno mi je neverovatno da neko ko je pre mesec dana dobio dozvolu ne zna sta se sve radi pre nego sto krene da vozi. Pre bih razumeo da je to uradio neko ko ima 60 godina i ko je dozvolu dobio pre 40 godina.





Nije da ja ne znam sta treba da uradim pre nego sto krenem, jednostavno sam zaboravio. Bio sam sa devojkom u kolima, nesto smo se zapricali i ja sam krenuo 15-20 metara sa ugasenim svetlima. Ta jebena svetla palim i danju, nikad mi se do sad nije desilo da ih zaboravim, vezujem pojas pre nego sto upalim auto, ali sad se tako pogodilo i sta je tu je.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 20:23 - pre 124 meseci
Nemoj me shvatiti kao da popujem ali da poricamo malo o ovom citatu i pitanju.Nisu samo svetla u pitanju,generalno sve u saobracaju.

Citat:
nesto smo se zapricali i ja sam krenuo 15-20 metara

Isto tako i penzioner sa svojim drugarima oko penzije i BUMP.On vec imao baj pas,bilo mu dobro ali se pogorsalo stanje i covek premine.

Koliko to kosta ZIVOT ? Tvoj koji treba da pocne ili Tudji,pa makar bio pri kraju?!

Opustimo se kao neki profi,napuvani vozaci ( ovo upucujem recimo licno sebi) i u jutarnjim satima kao i u ovim sitnim uvek se potkrade neki neosvetljeni pesak,koji gura neka kolica ili
pretrcava ulicu.Sta hocu reci.U auto se seda kao i na motor,BISTRE GLAVE.Nema zurbe.
 
Odgovor na temu

mozdasamjaamozdainisam

Član broj: 274672
Poruke: 341
*.upc-i.chello.nl.



+191 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 20:39 - pre 124 meseci
Nema mnogo direktne veze sa ovom temom, ali da napomenem;

statistički gledano najveći broj nesreća se desava u prvih 5 i poslednjih 5 minuta vožnje. Po istraživanju (nemam sada link ka tome), svodi se na to da su vozači najviše 'opušteni' u tih prvih i poslednjih 5 minuta. Prvih, jer su tek krenuli pa nisu 100% skoncentrisani na put i jos ako kreću od svoje kuće, sve im je 'poznato' - ulice, put i slično.

Poslednjih 5 minuta je slično. Pre svega, misle vec stigao sam, pa se opuste. A isto ako stižu kući (ili na posao), opet sve im je poznato i pad koncentracije je ogroman.

Iz ličnog iskustva, mogu ovu da potvrdim i od kada sam pročitao ovu statistiku dodatno obraćam pažnju u tih 10 minuta vožnje :)
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 20:59 - pre 124 meseci
Citat:
Djordje T.:nesto smo se zapricali i ja sam krenuo 15-20 metara sa ugasenim svetlima.


Tako si isto mogao da prodjes na crveno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?13.01.2014. u 22:56 - pre 124 meseci
Citat:
Informer:
Ja sam za to da se pisu k Na to ce on meni: "Dobro, necemo da pisemo nista ovog puta jer mi ovde merimo i mnogo vece brzine, i preko 100km/h sto je realno


Mene zanima kako su to uuspeli da oproste ako se svako merenje brzine snima i pohranjuje u centru?

Drugara su kaznili na istom mestu jer je biciklom prekoracio dozvoljenu brzinu.
 
Odgovor na temu

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.cust.tele2.at.



+583 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?14.01.2014. u 06:03 - pre 124 meseci
Nisam siguran kako funkcione radar, da li trebaju da "okinu" ili se automatski snima prekoracenje brzine ... Ako je slucaj pod 1, onda ni ne okinu, i cekaju da se "dogovore". Kada od dogovora nema nista, puste zrtvu.
 
Odgovor na temu

anon115774

Član broj: 115774
Poruke: 1656



+920 Profil

icon Re: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?14.01.2014. u 09:49 - pre 124 meseci
Citat:
Zarko Silic:Mene zanima kako su to uuspeli da oproste ako se svako merenje brzine snima i pohranjuje u centru?


To vec ne znam. Nisam se bavio detaljima jer sam ja bio kriv odnosno oni nisu bili vacarosi.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Velika kazna zbog neupaljenih zadnjih pozicionih svetla?

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 31618 | Odgovora: 93 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.