Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?

[ Pregleda: 30173 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pmilos
Predrag Milošević
Beograd

Član broj: 79169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?18.04.2011. u 08:45 - pre 157 meseci
Na akciji sam kupio sudoperu zajedno sa slavinom (obe Alveus), a potom, ispostavilo se greškom, kupio i prohromski, niskomontažni bojler (Termorad). Nisam znao da postoje varijante bojlera niskog i visokog pritiska. Sada se ne mogu povezati, pošto slavina ima 2 creva, a radni pritisak bojlera je 0 bara.
Kako da rešim ovaj problem s tim što bih radije zadržao slavinu nego prohromski bojler?
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?18.04.2011. u 13:25 - pre 157 meseci
Ta 2 zajedno ne idu,ako si rešio zadržat slavinu menjaj bojler,iako sam naleteo 1prolikom na protočni bojler pod pritiskom preko 5 godina radio bez problema.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

pmilos
Predrag Milošević
Beograd

Član broj: 79169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?18.04.2011. u 15:59 - pre 157 meseci
Našao sam da na našem tržištu postoje niskomontažni bojleri pod visokim pritiskom i to ova dva modela:
- Gorenje GT10U (cena oko 8500din) i
- Ariston SG10UR (cena oko 6800din)

S obzirom da je njihova ugradnja jedino rešenje za mene (protočni ne, pošto nemam adekvatnu elektroinstalaciju), interesuje me, ima li neko iskustva sa navedenim tipovima bojlera ili uopšte, neku sugestiju vezanu za njih?
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
212.39.113.*



+20 Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?19.04.2011. u 18:32 - pre 157 meseci
Evo da se i ja uključim u diskusiju. Pravo da Vam kažem i ja prvi put čujem da imaju bojleri niskog i visokog pritiska. Ako netko zna da nam to malo pojasni i koji se u kojem slučaju koristi. Nego ta baterija jeli Vam ta baterija usadna (ugrađuje se na sudoper). pOZZ!!
 
Odgovor na temu

tacka1
Dejan petronijevic
Petronijevic Instalacije
Pozarevac

Član broj: 271684
Poruke: 8
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?19.04.2011. u 20:34 - pre 157 meseci
Bojler pod pritiskom:hladna ulazi u bojler topla ide na slavinu(crvena virbla)
Bojler bez pritiska:kad odvrnes slavinu ti ustvari otvaras dotok hladne vode u bojler koji ima prelivnu cev i kroz tu cev(trece crevo na slavini zta bojler bez pritiska)dobijas toplu vodu.
To ti je po seljacki objasnjenje.
Elem treba ti posebna slavina sa tri creva: jedna dovod hladne, jedna odvod hladne u bojler, i jedna povratna iz bojlera u slavinu.Ako povezes na slavinu sa dva creva(cevi)velika sansa je da ti bojler blago eksplodira.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?20.04.2011. u 04:04 - pre 157 meseci
Na taj nacin bojler pod pritiskom moze da napaja vise izlivnih mesta - bateriju sa toplom i hladnom vodom za kadu, bateriju sa toplom i hladnom vodom na lavabou i bateriju sa toplom i hladnom vodom recimo u kujni. To je sema za neki skromniji stan. Mana ovakvog sistema je da treba razvoditi vise cevi, onih jakih, pod pritiskom ali je zato potrebna obicna elektricna instalacija, pogotovu ako je taj jedan bojler negde oko 2 kilovata.

Prelivni bojleri, oni bez pritiska, daju toplu vodu odmah, ali im zato treba relativno jak grejac da bi vodu zagrejao brzo. A jak grejac znaci i deblje zice za struju, i jaci osigurac i uopste mnogo jacu instalaciju. Prelivne smo ranije zvali protocni, sto se znalo sta je ali je u sustini bilo pogresno jer je svaki bojler "protocni" - voda u njega ulazi i izlazi ka potrosacu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

pmilos
Predrag Milošević
Beograd

Član broj: 79169
Poruke: 17
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?20.04.2011. u 07:28 - pre 157 meseci
Citat:
mugi junuzovic: Evo da se i ja uključim u diskusiju. Pravo da Vam kažem i ja prvi put čujem da imaju bojleri niskog i visokog pritiska. Ako netko zna da nam to malo pojasni i koji se u kojem slučaju koristi. Nego ta baterija jeli Vam ta baterija usadna (ugrađuje se na sudoper). pOZZ!!


Da baterija se ugrađuje na sudoperu i u estetskom "kompletu" je sa njom, pa bih je zbog toga i zadržao, a i jeftinije mi je da zamenim bojler nego ovakvu bateriju.

Inače, na ovoj temi imaš pojašnjenje o vrstama bojlera, što je lepo opisao RexBlanco http://www.elitemadzone.org/t118622-0#921452

Da se vratimo na moj problem. Moj vodoinstalater do sada nije ugradio nijedan visokopritisni, niskomontažni bojler, pa samim tim i nezna kako su se modeli koje sam naveo u prethodnom postu pokazala u praksi. Zato bih zamolio za neko mišljenje o njima iz "prve ruke".
 
Odgovor na temu

domingo
arhitekta, projektni biro

Član broj: 229636
Poruke: 14
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?29.11.2011. u 01:29 - pre 150 meseci
Problem mi je slavina koju sam dobio u kompletu sa sudoperom.
Kupio sam Blanco slavinu sa dve cevi - sudopera ce biti usadna. Treba da vezem i masinu za sudove. Da li moze da se ugradi protocni bojler Ariston sa dve cevi i sa pritiskom koji se postavlja ispod sudopere? Da li ovo moze uopste da se poveze?

Da li ce to biti u redu, jer o vodovodu ne znam nista?
Da li bojler treba da bude stalno ukljucen?
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
82.117.202.*

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?13.11.2014. u 16:05 - pre 114 meseci
Citat:
tdjokic:
Na taj nacin bojler pod pritiskom moze da napaja vise izlivnih mesta - bateriju sa toplom i hladnom vodom za kadu, bateriju sa toplom i hladnom vodom na lavabou i bateriju sa toplom i hladnom vodom recimo u kujni. To je sema za neki skromniji stan. Mana ovakvog sistema je da treba razvoditi vise cevi, onih jakih, pod pritiskom ali je zato potrebna obicna elektricna instalacija, pogotovu ako je taj jedan bojler negde oko 2 kilovata.

Prelivni bojleri, oni bez pritiska, daju toplu vodu odmah, ali im zato treba relativno jak grejac da bi vodu zagrejao brzo. A jak grejac znaci i deblje zice za struju, i jaci osigurac i uopste mnogo jacu instalaciju. Prelivne smo ranije zvali protocni, sto se znalo sta je ali je u sustini bilo pogresno jer je svaki bojler "protocni" - voda u njega ulazi i izlazi ka potrosacu.

Nisi u pravu.
Prelivni i protocni bojler nisu isto.
Ti govoris o protocnom, kada kazes da je potreban mnogo jaci grejac.
Prelivni i pod pritiskom mogu da imaju grejac iste snage, nema razlike. S tim sto je jedan radi na principu preliva, a drugi je na pritisku mreze. Kod prelivnog ti odvrtanjem slavine tople vode pustas hladnu u bojler, a topla se preliva na vrhu bojlera u cev i tebi curi topla voda na slavinu.
Kod bojlera pod pritiskom, on je stalno na pritisku mreze. Obicno se konstruisu za pritisak do 5bara, posto ne znam da li postoji veci pritisak od toga negde u gradskoj mrezi. Ukoliko ipak postoji, onda se stavi reduktor pritiska, koji redukuje taj pritisak na ulazu u bojler, da bue manji od 5bara. Uglavnom je kod nas 1bar pa do 2,3 bara sto je retkost, jedino ako stambena jedinica ima svoju pumpu, mimo gradske.
Bojler visokog pritiska moze i da se poveze kao bojler niskog, obrnuto ne moze, curice na dihtunge, jer nije namenjen takvom nacinu povezivanja.
 
Odgovor na temu

pmilos
Predrag Milošević
Beograd

Član broj: 79169
Poruke: 17
82.208.248.*



Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?13.11.2014. u 21:33 - pre 114 meseci
Pošto je tema oživela, a ja svojom nemarnošću nisam napisao šta sam uradio sa bojlerom, evo to činim sada.
Kupio sam ARISTON BLU 10 STR/3 niskomontažni bojler koji radi pod visokim pritiskom. Uzgred, sećam se da sam tragajući za njim, nailazio na komentare od strane prodavaca i "poznavaoca" da TAKAV BOJLER - mali, niskomontažni koji radi pod visokim pritiskom, NE POSTOJI!!??
Kako ipak postoji, kupio sam ga i sam ga ugradio čitajući uputstvo i koristeći delove koje sam uz bojler dobio.
ISKUSTVA: već 3,5 god radi bez problema. Otvarao sam ga samo jednom do sada u cilju čišćenja od kamenca i provere stanja Mg anode. Tada ista nije bila za zamenu, ali bih je sada zamenio. Problem je što nisam našao da neko prodaje tako kratke Mg anode, a sečenje bonsekom ovih klasičnih anoda za veliki bojler bi bilo isuviše rizično (pominje se na netu da je relativno bezbedno sečenje tupim bonsekom!?).
Ima li neko ideju u vezi ove Mg anode ili celog kompleta, anoda+grejač ili pak, kako bezbedno iseći Mg?

 
Odgovor na temu

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?17.11.2014. u 08:33 - pre 113 meseci
Pogledaj u Eurokupatilu šta imaju, oni uvoze Ariston (VG import).
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Kuhinjska slavina (baterija) sa dve cevi, a bojler prelivni - šta da radim?

[ Pregleda: 30173 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.