Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Carina - kataloska vrednost vozila ?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Carina - kataloska vrednost vozila ?

[ Pregleda: 7340 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Carina - kataloska vrednost vozila ?22.04.2011. u 15:04 - pre 158 meseci
Pozdrav,

imam pitanje vezano za uvoz vozila i carinu. Juce me otac ubedjivao da ce "uskoro" zbog nekih politickih relacija Eu-Srbija ( valjda to pristupanje necemu...) biti ukinuta cuvena kataloska vrednost vozila nasih carinika , koji ne hebu racun i slicno nego koliko kaze "knjiga" tolika je carina .....

Da li je to on nesto precuo i pogresno skontao ( verovatno) ili se nesto ipak menja na tom planu soon ?
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?22.04.2011. u 19:13 - pre 158 meseci
Ja mislim da je to od 2013god.

 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?22.04.2011. u 22:11 - pre 158 meseci
To ce mozda biti onda kada Srbi prestanu da fingiraju racune.
Siguran sam da bi se, uvodjenjem ovakvog nacina obracuna carine kupovali automobili poput A4 ili Passata, starih jednu do dve godine sa realnih 30.000 km cija cena ne prelazi "2000" eura.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?22.04.2011. u 23:31 - pre 158 meseci
Citat:
deki77: Ja mislim da je to od 2013god.

Da. Od 2012. treba carina da za prosecan auto bude 2.5% a od 2013. da se skroz ukine.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?23.04.2011. u 07:27 - pre 158 meseci
Onda to definitvno nije to, jer cemu kataloska vrednost auta za carinike a ko se carina ukida?

Kataloska vrednost bi po meni trebala da se uvede za osnovicu za placanje poreza na auto, a ne po glupom obracunavanju po kubikazi.
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?23.04.2011. u 11:24 - pre 158 meseci
Znaci da se uveze na hendikep lice pa da se odmah kurtalisem carine a porez da platim pa da trazim povracaj ? Verovatno ima da se naceka za taj povracaj + inflacija ...al´ bar vrate nekad neku kintu :-)

Ako sam sracunao lepo ( verovatno nisam ) : cena iz kataloga + carina na tu cifru + na sve to zbirno 18 % poreza ? Ili porez ide samo na cenu iz kataloga ?


@ Zarsilic

Recimo ako pazarim 2-3 god star A4 ili BMW 3 ta oko 13-15 000 € ( neto lova jer odmah nemci odbiju MWST ) zasto mi carinik ne veruje...dovoljno je sam da se nakaci na mobile ili autoscaut i da vidi da za te pare moze da se kupi taj auto. Ali zasto bi se on cimao kad ima "knjigu" ...olize prst pa kaze : " da vidimo sta to imamo ovde... " :-)
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?23.04.2011. u 15:39 - pre 158 meseci
Koliko ces cekati te pare..vise ti se isplati da cekas 2013god.Koja je najavljena kao godina ukidanja carine.A do tada ce taj BMW da kosta jos 30% jeftinije.Mada nije to vezano samo za vozila ima toga jos.Sto se tice nase drzave oni ne bi ukinuli carinu ni do 3013god.Vec se radi o donosenju zakona zbog pridruzivanja EU.

hmm kada bi se tako carinilo..preko mobile ili autoscout sva sta bi se tu pronaslo..


 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?23.04.2011. u 21:17 - pre 158 meseci
Znam da se ne moze tako carinite,normalno...nego da se ima uvid u trend cena .... ovako oni za formiranje cena u tom katalogu imaju verovatno jos 1001 tablicu..za godiste,amortizaciju,opremu.....

A porez cu morati da platim i 2013 tako da ni povracaj nije los. Te godine ce sadasnji auto biti jos stariji ,tako da se u proseku cene drze skoro na istom nivu za odredjeno godiste,opremu....
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?24.04.2011. u 01:01 - pre 158 meseci
Citat:
Hattalasat

@ Zarsilic

Recimo ako pazarim 2-3 god star A4 ili BMW 3 ta oko 13-15 000 € ( neto lova jer odmah nemci odbiju MWST ) zasto mi carinik ne veruje...dovoljno je sam da se nakaci na mobile ili autoscaut i da vidi da za te pare moze da se kupi taj auto. Ali zasto bi se on cimao kad ima "knjigu" ...olize prst pa kaze : " da vidimo sta to imamo ovde... " :-)


Tebi, u ovom slucaju bi mogli poverovati i prihvatiti cenu koju si platio. Ponekad se to desava i sada.

Problem je u tome sto bi neko ovakvu, uslovno receno privelegiju, mogao da zloupotrebi. Drugim recima, sutradan bi se pojavio sa racunom na 10, prekosutra vec na 5.000 eura.

U tome je problem. Zbog toga je "izmisljena" forma kataloske vrednosti gde neko, ko plati vise za automobil, dobro prodje, a neko za jeftinije vozilo, nastrada.

Nakon potpunog ukidanja carine (2013.), ovaj problem potencijalnog laziranja racuna i dalje ostaje. Sumnjam da ce drzava prihvatiti nekakvu drugu metodu za odredjivanje osnovice za obracun poreza od ove postojece, kataloske.

P.S. "mobile.de" nije merodavan za odredjivanje cene jednog vozila. Tamo se moze pronaci "isto" vozilo sa trostruko razlicitim cenama.
 
Odgovor na temu

Promocija

Član broj: 285913
Poruke: 23
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: Carina - kataloska vrednost vozila ?23.06.2011. u 19:24 - pre 156 meseci
Da li neko poseduje katalog koji koristi carina? Nisam siguran da li koristi AMSS CMV ili onaj Nemacki SCHWACKE? Koliko sam upoznat carina korsti SCHWACKE a svi ostali drzavni organi i sud koriste AMSS CMV... Ako neko ima to u PDF formatu i spreman je da podeli sa nama to bi bilo super!!!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Carina - kataloska vrednost vozila ?

[ Pregleda: 7340 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.