Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nobel za prevarante

elitemadzone.org :: MadZone :: Nobel za prevarante

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23194 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Nobel za prevarante04.05.2011. u 14:55 - pre 158 meseci
Još jedan plod odgovornog novinarstva kod nas ...

Nobel za Press

Citat:


Eksperiment - Elektrolizom vode iz kućnih slavina u čašama ostaje prljav i penast sadržaj, za koji predstavnici „Nobel korporacije" tvrde da je izuzetno štetan po zdravlje.
...
toksikolog iz „Nobel korporacije", objašnjava da talog koji se elektrolizom stvara u vodi iz javne mreže sadrži razne štetne hemikalije.
...
- U pitanju su naftni ugljeni fenol, gvožđe, soli teških metala, kalcijum-karbonat, brom, fluor, jod, živa, olovo, vinil-hlorid, organske supstance i aromatizovani ugljovodonici. Sve je to smešano da polako, ali sigurno ubije
...
-uz to, vodovodne cevi nisu menjane 30-40 godina, a napravljene su od azbestno-betonske smese, koja je kancerogena.
...
- Uklanjaju se samo štetni sastojci iz vode, a korisni ostaju u njoj - tvrdi Sević


Citat:
a kalcijum-karbonat se iz vode taloži u žuči i bubrezima

ovo je valjda jedino tačno samo ne znam da li ovako rečeno zvuči opasnije nego "kamen u bubregu"

Naravno ispoda teksta ima i par prigodnih komenatara gde se kunu u Nobela i navode cudesna ozdravljenja izazvana njegovim koriscenjem ...

Sve ovo ne bi bilo žalosno da press nije posvetio 2/3 članka Nobelovcima, a 1/3 tj. dve kratke izjave predstavnicima lokalnog vodovoda, koje su pažljivo isečene da opet daju potporu priči nobelovaca ...

pritom novinar se nije potrudio da objasni efekat elektrolize bilo kakve vode, tj. razlog nastajanja taloga kao niti ni efekat elektrolize destilovane vode koju nobelovci nose kao uzorak vode prečišćene njihovim uređajima.




Inače „Nobel korporacija" predstavlja još jednu od brojnih MLM firmi koje na pomenuti trik izvlače pare od neupućenog stanovništva.
Karakteristično za njih jeste da na kraju prezentacije dobijate cenu za uređaj, ali i specijalni popust od 50% koji važi svega pola sata uz forsiranje prodavaca da prihvatite tu bogom danu priliku.
Naravno i sa tim popustom od 50%, nobel će vas koštati ~ 800-1000 eur, barem je ta cifra figurisala u mom kraju.
Pored toga "nisu baš u mogućnosti da uvek izvrše povrat novca" zbog onog specijalnog popusta, što je zajedno sa načinom prodaje kažnjivo po novom zakonu o zaštiti potrošača ...
Dodatno će vam pružiti "službeni dokaz" ispravnosti tog filtera, gurnajući vam pod nos rešenje zemunskog ili novosadskog instituta da je aparat proveren i neštetan, što je standardni uslov za puštanje bilo kog proizvoda u prodaju u Srbiji, a dobija se uvek sem ako je proizvod otrovan ili radioaktivan

Stoga ako vam navrate "nobelovci" ne budite naivni.


"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
89.216.32.*



+2790 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 15:14 - pre 158 meseci
Citat:
Elektrolizom vode iz kućnih slavina u čašama ostaje prljav i penast sadržaj, za koji predstavnici „Nobel korporacije" tvrde da je izuzetno štetan po zdravlje.


Sa ovim se potpuno slažem. Naravoučenije: nikada nemojte vršiti elektrolizu vode pre nego što je popijete.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 15:27 - pre 158 meseci
još jedan dokaz neinformisanosti, nedovoljnog obrazovanja a i, što da ne, teškog moronluka.

nisam mogao da se ubeđujem sa jednim prijateljem koga su sa tom "analizom" tj. najobičnijom elektrolizom ubedili da kupi skup sistem filtracije.
sam sistem za filtriranje nije prevara, radi to što radi, ali način na kog ti ga uvale itekako jeste.

pitajte ljude koje ubeđuju da ako je tako lako uraditi analizu vode, čemu instituti?
što se jednostavno svi ne opskrbimo elektrodama i baterijom/akumulatorom i cepaj.
svi hemičari, bog temazo.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 15:56 - pre 158 meseci
Bio jednom nobelovac kod mene. (Hehe, kako ovo smešno zvuči.)

I isto nam tu nešto bućkao i pokazivao, ali ja ni teoretski nisam mogao da ga kupim, čak i da sam hteo.
I reče čovek, vidi nema 'leba: ova voda nije dobra, ako ne možete da kupite uređaj, svrati pored nas i napuni balonče ili, ako kupujete, najbolje kupujte vodu tu-i-tu.
OK, ipak
Koristimo inače onaj Barier filter, cenim da nešto i ukloni, makar sumnju da pijemo problematičnu vodu.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 17:32 - pre 158 meseci
Sve stoji što kažu da je voda neispravna. Nema ništa loše u tome što neka firma prodaje uredjaj za prečišćavanje vode. Smešni su likovi koji to osporavaju umesto da traže da odgovorni podnesu račun zašto je voda neispravna.

Uzorak sa slike

[url=http://www.pressonline.rs/upload/boxImageData/2011/4/3/137895/VODA-2.jpg[/url]

je mogao biti snimljen gotovo svuda. I ja imam jednu flašu isto takvog smeća iz gradskog vodovoda i hteo sam da pošaljem u ministarstvo. Medjutim koja svrha kad je to sve isti šljam.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 22:25 - pre 158 meseci
tvrdoca vode koja zavisi od kalcijum karbonata ne izaziva kamen u bubregu vec bolesni bubrezi... ako nekom to nije jasno nek pojede skolsku kredu pa nek vidi da li ce se pretvoriti u kamen u bubregu... u ostalom, vise kalcijuma, karbonata, gvozdja, fosfora i jos stosta toga unosimo hranom nego vodom, a uz to, da ne unosimo, umrli bismo jer je neko zaboravio da kaze da moramo da unosimo i mikro i makroelemente u organizam :)

Citat:
Uklanjaju se samo štetni sastojci iz vode, a korisni ostaju u njoj - tvrdi Sević


neki smart filter? izbacuje kalcijum, ostavlja natrijum, i to u dozama po JUS-u?
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Nobel za prevarante04.05.2011. u 22:43 - pre 158 meseci
To sam čuo za neke krajeve gde su pili pretežno kišnicu nekad pre, da su obolevali od nekih boleština, baš zato što je to kao destilovana voda, tj. nema tih nekih korisnih minerala.
A ovaj Nobel ih isto kao uklanja. A ima i neki dodatak za Nobela, ako se dobro sećam, da voda bude ukusnija, pa se dodaju neki minerali posle namerno.

Uglavnom reklamiraju da ovi filteri uklanjaju hlor, a njega ima navodno u vodi puno, a štetan je. (valjda ga zato i ubacuju - da poubija mikrobe)
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 00:36 - pre 158 meseci
Hlor jeste štetan pa se umesto hlorisanja prešlo na primenu kiseonika, mada i ozon ima svojih "momenata", ali o tome drugi put.

Što se tiče uredjaja za prečišćavanje vode nemam nameru ni da hvalim ni da kudim jer nemam ni jedan. Medjutim voda iz gradskih vodovoda je za preispitivanje, to sigurno.

A oni što su se setili da su minerali potrebni čoveku i da se unose putem vode slobodno nek u svaku čašu ubace po kašiku - dve oranice jer tek tu ima minerala. Usput mogu sve to da obogate sa malo balege. Štaviše pitam se šta se voda uopšte prečišćava? Pa to je očiledan nepotreban trošak. Salatu takodje ne treba da jedu. Dovoljno je da kad prolaze pored gvoždjare ptogutaju sanduk eksera od 20cm i mirni su sa gvoždjem do kraja života. U nedostatku eksera mogu poslužiti i tramvajske šine.

Sve se nešto pitam da li će oni koji nisu umeli da se otarase viška gvoždja iz voda umeti da iz pijaće vode odstrane cink, bakar, olovo i da ne nabrajam više.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 00:55 - pre 158 meseci
^ šta si pokušao da kažeš ovim postom?

voda iz gradskog vodovoda se svakodnedvno kontroliše i ispituje (ako si to mislio pod "za ispitivanje") i apsolutno je sigurna za piće.
to važi za većinu vodovoda ne i za sve, eto u Vojvodini stvarno ima krš-voda, sećam se pre jedno 10-ak godina sam bio u Odžacima i tamo je bila žuta sa po nekom travkom, nisam to smeo da pijem.

U BG vodovodu sam služio civilnu i ono je vrh-vrhova u proizvodnji/preradi vode.
fizička filtracija, hemijska filtracija, svakodnevno ispitivanje uzoraka...
da imaju iole preduzetničkog duha, tu bi vodu flaširali i prodavali sa etiketom "BG Česmuša" :)


krajnji kvalitet vode ipak zavisi od mreže; negde su cevi dobre, negde ne.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 01:35 - pre 158 meseci
Mnoge od tih "analiza" su nameštene. A i cevi su u nadležnosti vodovoda a ne gradjana.
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

strba
Član broj: 3631
Poruke: 656
*.ptt.rs.

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 07:34 - pre 158 meseci
Pijem cesmovacu, posto kapiram da nema mnogo razlike.. ti nobel i slicni filteri rade na principu Reverzne osmoze kao centralnog procesa u filtraciji.. taj proces uklanja skoro sve iz vode, pa je istu potrebno mineralizovati odredjenim dodacima koji dodatno kostaju.Sam sistem je mozda potreban u uslovima neke totalno neciste vode pune kojekakvog djubreta u nekoj bestragiji...

http://www.youtube.com/watch?v=XfPAjUvvnIc
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 07:41 - pre 158 meseci
uvek se javljaju elementi paranoicne osobe kojima ova prica iz nobela samo potvrdjuje njihove najcrnje sumnje ...

@kandorus
sta mislis koliko bi moglo da traju ta trovanja preko vodovoda pre nego bi se posledice primetile na lokalnom stanovnistvu?

samo mi nije jasno zasto paranoicari nikad ne posumnjaju u ove prodavce magle
zar vam nije sumnjivo kad vas neko postavi pitanje tipa "koliko vam vredi zdravlje vase dece"?



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 09:18 - pre 158 meseci
^ izgleda postoje masovna trovanja i pomor stanovništva zbog (ne)kvaliteta vode ali vlast i CIA uspešno zataškavaju.
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 09:49 - pre 158 meseci
drugi problem sa Nobelom ....
zbog cega ne urade svoju elektrolizu vode na par lokacija u mestima u kojima prodaju svoje aparate i ne plate analizu tog taloga?
Ukoliko se u tom buckurisu pronadje nesto cemu nije mesto tu dobice odlicnu reklamu.
Ovako zaradjuju na necemu sto je naizgled lose, a ipak nam je potrebno.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 10:35 - pre 158 meseci
^^Pošalji uzorak iz svoje česme ali navedi da je iz tvog bunara. Xa Xa Xa.
Analiza se plaća oko 30 evra.


U medjuvremenu kod mene ovo djubre



niko ne pije niti se ta "voda" koristi za kuvanje ili spremanje jela. Inače, na slici je najblaži primer jer mi je smor da svakodnevno pripremam uzorke.

A oni koji su žedni smrada na naftu neka ostave adresu da im pošaljem "hemijsko-bakteriološki" ispravnu vodu. Mogu pribaviti i "sertifikat" kod nadležnih ako treba.

Xa Xa Xa
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 11:30 - pre 158 meseci
@Pirossi
srecom nas nobelovci spasavaju



@kandorus
ovo nesto ispada kao rdja?
izvini a gde ti stanujes,
i zar je moguce da ne mozete da izboksujete nesto sa takvom vodom iz cesme?
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 11:58 - pre 158 meseci
ja pijem česmovaču ceo život - i to po ~2 litre dnevno.
So far so good!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
89.216.32.*



+10256 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 12:13 - pre 158 meseci
Citat:
Deep|Blue: uvek se javljaju elementi paranoicne osobe kojima ova prica iz nobela samo potvrdjuje njihove najcrnje sumnje ...

@kandorus
sta mislis koliko bi moglo da traju ta trovanja preko vodovoda pre nego bi se posledice primetile na lokalnom stanovnistvu?

samo mi nije jasno zasto paranoicari nikad ne posumnjaju u ove prodavce magle :)
zar vam nije sumnjivo kad vas neko postavi pitanje tipa "koliko vam vredi zdravlje vase dece"?

Bio tako jednim jedan umišljeni prodavac, (zapravo pacijent) sa spremnim, napamet naučenim pitanjima i odgovorima. Kad me pitao koliko mi vredi zdravlje moje dece (upravo tim rečima) pitao sam ga da li bi on trampio svoj auto za bočicu penicilina ? Jer, život nema cenu, zar ne ?!
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 12:14 - pre 158 meseci
@etjen:
polako, polao... vidiš da se tvrdi da postoje kumulativni efekti pijenja tog otrova.
pitaću te za jedno 60 godina kako ćeš se osećati.
cenim da ćeš imati problema sa pritiskom, čukom, vidom i kostima.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Nobel za prevarante05.05.2011. u 12:23 - pre 158 meseci
Citat:
Deep|Blue:

zar je moguce da ne mozete da izboksujete nesto sa takvom vodom iz cesme?


Slučaj je prijavljen pre više godina. Ministarstvo izvršilo kontrolu i utvrtdilo da je voda ispravna. Od onda se stanje ne menja, mada se gradjani žale - upravi vodovoda.

Inače rdja u pijaćoj vodi (koja smrdi na naftu) ne može da potiče od instalacije na strani korisnika jer su kod njih plastične cevi.


Smešno je ako se neko uključio u diskusiju a da ne zna ništa o kumulativnim efektina supstanci štetnih po zdravlje.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nobel za prevarante

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23194 | Odgovora: 74 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.