Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15052 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 00:04 - pre 158 meseci
Vama k'o da je krivo što sam sam ugradio amortizer?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 00:08 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: Vama k'o da je krivo što sam sam ugradio amortizer?
:D

Pa mogao si i 2...i onako nisi placao majstora.

btw, ipak ima i besplatna ugradnja kod ovlascenog uvoznika.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 00:15 - pre 158 meseci
Ja pitao, za kayabu nema, kod oba uvoznika. Ako ima neki treći uvoznik, taj nije partner kayabe.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 00:31 - pre 158 meseci
Ja stavio pre par meseci
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 00:40 - pre 158 meseci
pisac, nije nikome krivo i tako nesto uvijek kazes bez ikakve potrebe... ali si digao to kao i sve ostalo sto se tice tvog forda... da vozis phaetona V10 restajlinga za kojeg je amortizer 1.500€ bilo bi mnogo price a ne ovako zavrsio si posao kako si sam rekao od 10 eura... Na isti nacin si svojevremeno obicnu zamjenu plocica razradio jednom u temi na desetak stranica... trazio si da ti se kaze koliko se stezu sarafi itd...
Zasto mislis da nekome moze biti krivo sto si ti nesto zamijenio na svom autu? Pokusaj da shvatis da si ti nama zabavan zbog dosta stvari... to je jos od onda kad si objasnjavao kako se sa sierom spustas nizbrdo i zanosis po krivinama sa ugasenim autom da nebi trosio gorivo i kako je to normalno... Usput, koja je tvoja profesija?

 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 01:25 - pre 158 meseci
Citat:
Nocni: to je jos od onda kad si objasnjavao kako se sa sierom spustas nizbrdo i zanosis po krivinama sa ugasenim autom da nebi trosio gorivo i kako je to normalno


Deder iskopaj to što si sada rekao negde u mojim postovima, molim te, baš bih voleo da pročitam taj biser

Ma vi ste meni zanimljivi takođe, bunite se što neću da dam 14€ nego hoću sam da uradim? Ha, pa šta je tu problem? Pare koje nisu date su zarađene pare. A iz računa se vidi da ta zarada spada u natprosečnu platu u Srbiji. I što da se odreknem zarade? To što je neko lenj, to opet ne znači da i ja treba da budem isti takav samo da bih bio "normalan". I od svake teme koju počnem mora da napravite komediju, sve vam nešto smešno i/ili smeta što hoću ovako kako ja hoću a neću onako kako mislite da treba. Te mnogo vam žao što sam ja vozio svoj auto 6 meseci u limp-home modu. Pa šta, i u njemu ide 120km/h, nisam išao na trke. Uštedeo sam pare za dijagnostiku, i baš mi je drago zbog toga. Evo sakupilo se u ovih 6 meseci već jedno 300-400€ raznih ušteda na raznim stranama.

Moja stuka je sve što je digitalno i/ili ima veze sa strujom.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 08:53 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: I od svake teme koju počnem mora da napravite komediju,


Jok,

tvoje teme su same po sebi komedija. Tacnije, ti pravis komediju od sopstvenih tema.

Sva sreca, komedija je savrseno jasna, jer sta drugo moze biti nego komedija ako neko menja jedan amortizer i to samo zato sto se ne moze kupiti pola.
Recimo, gornja polovina jer se tamo vidi da curi.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 09:27 - pre 158 meseci
Citat:
pisac
Ma vi ste meni zanimljivi takođe, bunite se što neću da dam 14€ nego hoću sam da uradim? Ha, pa šta je tu problem? Pare koje nisu date su zarađene pare.

Paa...u stvari i nije bas tako...
tih 10 ili 14e nece ici momku koji bi ti zamenio, vec ce ici servisu koji treba da plati porez i radnicima koji sigurno nemaju platu 700e.
A i ti takodje nisi zaradio nista jer si trosio svoje vreme, a ti najbolje znas koliko kosta tvoj radni sat.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 09:41 - pre 158 meseci
Pa ovo je samo delimicno tacno. Mozda covek nije prebukiran poslom ili voli da radi iz hobija. Svaka mu cast i ja bih voleo da sam takav spretan i da mogu da uradim sve sto namerim, ali nisam :(
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 09:48 - pre 158 meseci
Citat:
bakara: A i ti takodje nisi zaradio nista jer si trosio svoje vreme, a ti najbolje znas koliko kosta tvoj radni sat.

Zarađivanje je u stvari trošenje svog vremena za novčanu nadoknadu. To je upravo ovo što sam uradio, pa je moj radni sat je u ovom slučaju bio 300-400din i ja nemam nikakvog ličnog problema sa tom cenom radnog sata za posao koji radim prvi put u životu.

A onih 2h gratis podešavanja zaštitne gume (što nijedan servis ne bi uradio) možeš da računaš kao hobi i večernju zanimaciju

Citat:
zarsilic: jer sta drugo moze biti nego komedija ako neko menja jedan amortizer i to samo zato sto se ne moze kupiti pola.
Recimo, gornja polovina jer se tamo vidi da curi.


U citatu se lepo vidi ko pravi komediju. Nije to tvoj običaj samo u mojim temama, voliš ti to i na drugim mestima da radiš.

Nego, nemojte da zaključavate ovu komediju dok vam ne dostavim rezultate koliko je držanje tla novog amortizera, pa čisto da uporedimo razliku između levog i desnog. A pare koje sam (pametno) uštedeo na zameni ispravnog amortizera i plaćanja servisima (zajedno sa dijagnostikom) ću (pametno) da preusmerim na kupovinu novih guma što je u stvari mnogo važnija stvar, i što će da me izađe gratis (da se počastim za uspešnu štednju).



 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 09:54 - pre 158 meseci
@Pisac, poslao sam ti privatnu poruku. :)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 10:37 - pre 158 meseci
Citat:
Goran Mijailovic: Pa ovo je samo delimicno tacno. Mozda covek nije prebukiran poslom ili voli da radi iz hobija. Svaka mu cast i ja bih voleo da sam takav spretan i da mogu da uradim sve sto namerim, ali nisam :(

Iskreno, i ja bih voleo da sam kao @pisac i da sam entuzijasta koji zna sve da radi.

Ali stvar je u tome sto on to ne radi iz hobija nego je stipsa. Dva dobra ne idu zajedno. :D

Uglavnom...@pisac, svaka cast!!!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 10:43 - pre 158 meseci
Dobro je postoje i ovakve teme.

Dobro je da potencijalni kupci polovnjaka imaju na umu i ovakve stvari.

Citat:
pisac: U citatu se lepo vidi ko pravi komediju. Nije to tvoj običaj samo u mojim temama, voliš ti to i na drugim mestima da radiš.


Naravno,
jedan od nacina da se covek bori protiv ovakvih besmislenih radnji je i to da napravi komediju.

I ne samo da je besmisleno vec je i opasno. Amatersko cackanje upravljackog i kocionog sistema nije ni najmanje naivno. Isto vazi i za vesanje na vozilu.

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 10:54 - pre 158 meseci
Citat:
pisac:...Nego, nemojte da zaključavate ovu komediju dok vam ne dostavim rezultate koliko je držanje tla novog amortizera, ...


Taman posla da zakljucavamo, ipak je ovo deo MZ.


Nego nema potrebe da saljes rezultate, amortizer je odlican, evo kod mene se tlo ne pomera, amortizer ga drzi perfektno..


Poz
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?14.05.2011. u 11:37 - pre 158 meseci
bez uvrede pisac ali ja od tebe nikad ne bih kupio auto, pa da si sto puta prvi vlasnik
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 09:55 - pre 158 meseci
Najnovije merenje: nov 87%(odlično), stari 80%(odlično)

Citat:
zarsilic:I ne samo da je besmisleno vec je i opasno. Amatersko cackanje upravljackog i kocionog sistema nije ni najmanje naivno. Isto vazi i za vesanje na vozilu.


Možda možeš pobliže da nam objasniš zbog čega je menjanje jednog amortizera tokom 4h (+2h gratis štelovanje zaštitne gume protiv blata i prašine) nakon koga su zavrnuti šrafovi kilo ključem na fabrički predviđe sile, opasnije od menjanja u servisu za pola sata na brzinu, i zavrtanja šrafova pneumatskom šrafilicom uz eventualno dotezanje ključem onako odokativno kako se "majstoru" ćefne u tom trenutku?

Evo, baš me zanima odgovor na to ključno pitanje. Možda me ubediš da sledeći amortizer menjam u servisu na briznu prenumatskom šrafilicom
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 10:26 - pre 158 meseci
Opasno je zato sto je za pojedine radnje, pored osnovnog tehnickog znanja potrebna i vestina.

Opasno je zato sto se uvek, ali uvek pri bilo kakvoj intervenciji, u toku samog rada pojavljuju “sitni” problemi (poput recimo te manzetne) i za cije resavanje je porebno odredjeno iskustvo.

Opasno je zato sto se svaki tip vozila razlikuje jedan od drugog (nema 2 identicna vozila) pa se servisno uputsvo mora selektivno primenjivati (o cemu amateri malo znaju).

Opasno je zato sto se za odredjene radnje primenjuje originalni fabricki alat koji nije isti za sva vozila.

Opasno je sto se prilikom takvih radnji u amaterskoj izvedbi ne primenjuju mere predostroznosti i mogu, ne samo neiskusnom vec i iskusnom majstoru naneti ozbiljne povrede.

Opasno je zato sto amareter ne zna, odnosno nije siguran, da li je posao dobro obavljen jer je servisno uputstvo vrlo cesto manjkavo i bajato i potrebno je izvrsiti jos niz radnji o kojima nista ne pise, a u servisu o tome znaju (servisna uputstva su samo opisna; dopuna servisnog uputstva jesu seminari koji su obavezni za sve fabricke servisere, a za koje je amater uskracen).
itd.

U ovom slucaju menjanja amortizera, recimo jedna od stavki je da se OBAVEZNO MORAJU MENJATI U PARU (ovo stoji kao napomena u tehnickoj dokumentaciji)
(mislim da je jasna vaznost ovoga. Bar toliko tehnickog znanja poseduje vecina)

Primera radi, u slucaju VW Golfa mk4 samo u jednoj izvedbi (variant) postoji u servisno prodajnoj dokumentaciji 40 (nije greska) tipova razlicito markiranih (po bojama) opruga. Znacaj ovolikog broja na raspolaganju, takodje mislim da nije potrebno posebno obrazlagati.

Na kraju,
opasno je da se neko nedovoljno vest, citajuci ovakve stvari, sam upusti u slican posao i da se plikom rada povredi, ili jos mnogo gore, zbog ko zna cega izazove saobracajni udes te povredi i sebe i druge.
Ovo poslednje Opasno je za sam ES kao promotera objavljenih saveta.

Ti Pisce, mozes da pravis i tempirane bombe u svojoj kucnoj reziji, ali to ne znaci da takve stvari imas pravo objavljivati javno.
Iza objavljenih tekstova ipak stoji ES, a ne anonimna osoba sa “problematicnim” nickom bez imena, prezimena i ostalih licnih podatak.

Eto zbog toga su takvi i slicni tekstovi pretvoreni u komediju jer drugo i ne mogu biti.

(Komedija je jedna od efikasnijih metoda u borbi protiv ljudske gluposti i besmisla)






[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 15.05.2011. u 14:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 12:20 - pre 158 meseci
Svaka čast, lepo si to obrazložio, jedino si ignorisao šrafljenje amortizera šrafilicom i odokativnog pritezanja koje se radi u 99% servisa, posle čega svi tvoji argumenti gube tlo.

Ako si mislio na zamenu "ovlaštenog" amortizera u ovlaštenom servisu, možda bi i mogao da budeš u pravu (to proznajem) ako je neki servis u Nemačkoj u pitanju recimo, ali ima jedna činjenica koja i tu dosta budi sumnju oko ovih Srpskih servisa. Recimo, meni su u ovlaštenom servisu pri redovnom servisnom intervalu u garanciji, stavili pogrešan filter za vazduh, koji je bio prekratak, tako da je nefiltritran vazduh ulazio u motor.

Da li misliš da je to normalno? Na koji način ja da budem siguran da neće taj isti lik koji stavlja pogrešne filtere, da napravi još ozbiljnije sr*nje tokom ugardnje amortizera, onako ofrlje i na brizinu?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 12:40 - pre 158 meseci
Ne mozes nikako, osim ako ti ne dozvole da im stojis nad glavom dok rade.

Ali to ne opravdava da jedno zlo zamenjujes drugim, valjda je poenta da se uradi kako treba.

Menjanje amortizera u paru je gotovo obaveza zarad stabilnosti i bezbednosti. Trap mora simetricno da reaguje, pogotovo pri "ispitivanjima mogucnosti" u raznim krivinama. Razlicito ponasanje u levim i desnim krivinama, moze kod vozaca da stvori konfuziju, a u trenucima dok ne primeti sve razlike, moze doci i do udesa.
I dalje za voznju po krivinama ostaje dominantan losiji, stari amortizer, tako da je promena jednog u stvari bacanje novca. Bolje je bilo laganije voziti stari komplet, ili ne voziti uopste, dok se ne sakupi novac za par, nego menjati jedan i praviti raspar na trapu.

Sta je sledece, zamena jedne plocice na disku, druga "ima mesa", a na drugom tocku su "dobre", mogu jos malo...

Gde je granica mahnite stednje?

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 12:42 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: Na koji način ja da budem siguran da neće taj isti lik koji stavlja pogrešne filtere


Vrlo jednostavno: kupis VW i dodjes na servis u Temerin.



Salu na stranu.

Ovo sto si napisao, ukoliko je istoinito, za svaku je osudu. Ovlasceni servis, i ne samo ovlasceni, na takav nacin ne sme da funkcionise bilo o kojoj drzavi da je rec.

Nebitno je to da li se servis nalazi u Nemackoj, ili u Srbiji, ili u Azerbejdzanu. Originalni delovi su originalni svuda, a fabricki serviseri trebaju imati istu obuku obzirom da pohadjeju iste seminare.

Za one koji imaju slicna iskustva postoje forumi: naravno, samo argumentovano sa fotografijama; po mogucnosti.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15052 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.