Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15065 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 14:50 - pre 158 meseci
Imaj ja taj filter sačuvan za uspomenu i dugo sećanje na poslednji odlazak na redovni servis u ovlašteni servis.

Citat:
vladd: Ne mozes nikako, osim ako ti ne dozvole da im stojis nad glavom dok rade.

Upravo tako i upravo zato.

Citat:
vladd:Ali to ne opravdava da jedno zlo zamenjujes drugim, valjda je poenta da se uradi kako treba.

Veće zlo zamenim manjim? Meni je to OK, ako moram da biram između 2 zla. Uzgred, amortizer je ugrađen tačno kako treba, tako da zla u stvari i nema i nikada ga nije ni bilo

Citat:
vladd:dominantan losiji, stari amortizer, tako da je promena jednog u stvari bacanje novca. Bolje je bilo laganije voziti stari komplet, ili ne voziti uopste, dok se ne sakupi novac za par, nego menjati jedan i praviti raspar na trapu.


Neispravan je imao 34% držanje tla, što je u stvari potpuno neispravan amortizer. Znači, zamena je morala da se obavi. Ispravan je i dalje ispravan, tako da uopšte nije "lošiji" već je samo za nijansu manje odličan od novog najodličnijeg.

Citat:
vladd:Gde je granica mahnite stednje?

Granica je na gumama, kočnicama i upravljačkom sistemu. Amortizeri (prednji) jesu fizički deo upravljačkog sistema, ali njihova amortizacija nije u funkciji direktnog upravljanja već stabilizacije vozila (zajedno sa balans štanglom). Shodno tome, razlika od 7% je sasvim OK jer je razlika od nekoliko procenata postojala pri svakom dosadašnjem testiraju amortizera unazad nekoliko godina, i to je nebitno (razlika na potpuno ispravnim kočnicama se recimo kreće oko tog procenta). Što se mene tiče, ja ukoliko uskoro primetim da mi ta razlika smeta pri naglim manevrima (ili se razlika poveća), ja ću da zamenim dotični amortizer iako može i dalje da spada u ispravne, ali čisto sumnjam pošto sam već istestirao auto 200km i po rupčagama i po autoputu i sa naglim manervima i kočenjem.

U međuvremenu ću sebe da častim parom novih guma što je mnogo bitnije
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 16:01 - pre 158 meseci
A kako ti to meris procenat istrosenosti amortizera?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 16:12 - pre 158 meseci
Na mašini koja daje dijagram oscilacija točka u odnosu na frekvenciju oscilacija, i procenat držanja tla kao ocenu celog dijagrama.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 16:46 - pre 158 meseci
kada zameniš samo jedan amortizer uskoro te čeka i drugi (ako zameniš odmah oba nema te brige da dva puta u kratkom roku moraš jedno te isto da radiš)
Drugo, u zvaničnom servisu dobiješ garanciju na rad i na deo. Šta god da se desi u garantnom roku i kako god da si nezadovoljan oni su dužni da to otklone sa osmehom na usnama. Plus, ne cimaš se da juriš delove sam, nego ti lepo sve oni odrade dok ti kuliraš. (ispijaš kaficu ili šta već)
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 18:54 - pre 158 meseci
Citat:
pisac: Na mašini koja daje dijagram oscilacija točka u odnosu na frekvenciju oscilacija, i procenat držanja tla kao ocenu celog dijagrama.


Ovo neko radi besplatno?
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 19:06 - pre 158 meseci
Uračunato u cenu tehničkog pregleda, zajedno sa dodatnim proverama nakon popravke uočenog nedostatka. Jedino treba zatražiti da se uradi, pošto po defaultu za vreme tehničkog pregleda ne rade te banalnosti kao što su provera svetala, amortizera, upravljačkog mehanizma , itd...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16360



+2922 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 20:44 - pre 158 meseci
Citat:
zarsilic: Ovo neko radi besplatno?

Pa nasao je on...

@pisac

nego mene bas zanima kako si uspeo da skines oprugu sa starog amortizera posto sumnjam da si imao alat za to?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?15.05.2011. u 21:26 - pre 158 meseci
To što si sam zamenio amortizer je za pohvalu i verujem da uz neki detaljni DIY uopšte nije pretežak posao, ali to što nisi hteo da zameniš oba da bi uštedeo 50ak eur je ipak čin judaizma jer je to ipak nešto što je bitno za bezbednost.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9523
89.216.32.*



+10257 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?16.05.2011. u 08:10 - pre 158 meseci
Obratite pažnju na gornji snimak. Veoma je karakterističan. Vidi se da je servis moderan, velik, sa bar dve dizalice. Štono bi se u Srbiji reklo - "ovlašćeni" ! I, evo na slici kako to majstori "stručno" rade !

Ja sam još kao dečak, sa 18 godina, znao šta je bometar i šta se njime meri. A onda sam jednom kod jednog "starog, iskusnog i dobrog" električara u kraju video da napunjenost i snagu akumulatora meri tako što otanjim liscnastim kablom (od stone lampe na primer) spoji + i -. Stoga još od najranijih dana održavanja automobila sve šta znam - uradim sam.
Doduše, moram priznati ne pada mi napamet da sam menjam amortizer.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?05.04.2012. u 20:57 - pre 147 meseci
Evo par detalja o zameni, čisto kao podsetnik za mene samog za sledeću zamenu (lakše mi da gledam šta sam napisao na forumu nego da kopam po kompjuteru):

Skidanje:

1) Okrenuti točkove pravo, i zapamtiti položaj opruge amortizera
2) Prvo dobro olabaviti srednji šraf sa gornje strane amortizera, ali nikako ga ne odvrnuti skroz
3) Zatim, dok je amortizer nategnut (glavčina/točak naleže na nešto), naći način da se otkači sa njega spona balans štangle, pošto će to biti skoro nemoguće kasnije
4) Odvrnuti stezni šraf amortizera na nosaču glavčine, i čekićem izbiti nosač glavčine sa amortizera (staviti pre toga slušalice za zaštitu od buke)
5) Paziti da glavčina ne visi na crevu za kočnice
6) Onda odvrnuti preostala 3 šrafa i skinuti amortizer

Montiranje:


1) Na amortizeru na podu, stegnuti srednji šraf rukom do kraja dok je opruga stegnuta stezačima
2) Paziti na pravilne pozicije opruge i drugih delova dok se stezači otpuštaju
3) Staviti amortizer na auto i stegnuti 3 šrafa na propisanu silu (Na levom točku stegnuti privremeno, pa kasnije ubaciti tačku 6b)
4) Išmirglati i nauljiti donji deo amortizera i prihvatnik na nosaču glavčine
5) Hidrauličnom dizalicom uz pomoć čekića uvuću amortizer u nosač glavčine pazeći na jezičak iza amortizera. Može pomoći ako se glavčina/točak okrene ka spolja
6) Stegnuti šraf na nosaču glavčine a zatim gornji srednji šraf na propisane sile
6b levi točak) skinuti ona 3 šrafa, staviti ono besmisleno gvožđe i vratiti 3 šrafa pa stegnuti na propisanu silu
7) Okrenuti glavčinu/točak samo malo ka unutra, i dok je amortizer nategnut (dizalicom) spojiti sponu balans štangle.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Kako naći aftermarket amortizere iste kao originalne?

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15065 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.