Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29928 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?14.01.2012. u 19:40 - pre 149 meseci
@d.veljko

Brale moj,ja ostao bez makine (ove pod win 7, ova radna sa XP-om, radi ko besna i dalje)

Prvo,bas to sto kazes, DXP pun bagovana sedmici,pa rekoh,kad vec moram sistem snimati, spazim jos jedan identican HDD kao moj sistemski,pa reko hajde u RAID da ih metnem,kao duplo brze,i te fore 7+ (SEDAM) sati sam pokusavao snimiti sistem, dok nisam skontao da mi win7 ne valja, pa snimim Vistu,odradim update, Blue screen of death.grrrr..Opet,pa da probam,preko nje 7ica.(posto 7ica pri clean instalu ne vidi SATA RAID kontroler i drivere) OK.TUP BSOD...
Sklonim jedan HDD, hebes sve,daj da vratim na normalno,da imam komp, nece pogana 7ica da se snimi.NIKAKO + besan,sluicajno prospem vodu po misu,tastaturi, i jednom od HDD.. susi fenom..Mis od vode grca, leti levo desno sa sistemom koji i ovako kljakav.. Prerezuj na drugoj makini windows u nekoliko kopija,pa koja uhvati-uhvati, PAF opet, krepa citac/rezac

A sekira spremna da lupam vec svasta nesto u sitne sate..

Mislim da je suvisno dalje pisati, jos nisam ni na pola svatova a jednostavno sam morao sa nekim da podelim jade svoje makar i offtopic bio mada nije,jer se radi o DXP
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?14.01.2012. u 19:50 - pre 149 meseci
Hej dečko,idi u digitalnu elektroniku pa se tamo žali jesi čuo! Ovde se zbori o analognim signalima... khh-h-h....aaahahahahaaahahhahaa...

Znam da
ali jbg. kad se svojoj nesreći nikako nasmijati ne mogu! Da se ne lažem(o)...

Nego šta reče,otiš´o ti igličasti ležaj na cincilatoru pa ti gekuje protel... heh jooj joooj... ja se sa sličnim dešavanjima borim svaki dan,ali sam vremenom navikao,parola:protiv koga ne možeš-ti mu se pridruži!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

ZAS011
Uzgajivač šargarepe izakuće
Vanuatu

Član broj: 288510
Poruke: 4543

ICQ: 8713400
Sajt: www.justfuckinggoogleit.c..


+530 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?14.01.2012. u 20:33 - pre 149 meseci
Aux, nema sta. Uvek MORA najnovija verzija softvera, i to cak u RAID-u

Protel99SE hoce da radi i pod Win98

DXP, u novije vreme poznat pod imenom Altium Designer (Protel, sve u svemu), ti dodje k'o neka zahtevna igrica na krsh masini.

Od AD-a neces iskoristiti ni 10% njegovog potencijala, nerviraces se radom autorutera, osim ukoliko ne koristis SPECTRA ruter (a dok mu podesis parametre ima "mecku da rodis"), a sve to zarad jedne plocice za pred/pojacavac?

Ja koristim gorepomenuti 99SE ($$$$ Ware), sMartWork (surovi DOS ), TANGO (istotakodje), ORCAD (istotakodje), itakoto. Probao AD i, zamisli, treba mi mnogo vise rada za isti efekat, a i mrzi me da ucim nove verzije softvera (cisti gubitak vremena).
--
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?14.01.2012. u 22:46 - pre 149 meseci
Opet sam malo crtao,BD tranzistori na hladnjaku,BC najbliže što sam mogao,njima opet najbliže MJE a njima opet što bliže IC2. Prekinuo vod koji je povezivao kolektore BD tranzistora.

OPET SNALAŽENJE: R28 i R29 zapravo su zamjena za osigurače pošto ih nemam(ili nisam uspio naći) u biblioteci,kao i R27 koji je tu umjesto ulaznog konektora. Ko razumije shvatiće,a ja ću se potruditi da nedostajuće rasporede ili nabavim ili nađem u biblioteci.

Bilo kako bilo,evo slika:





[Ovu poruku je menjao 44250 dana 15.01.2012. u 00:22 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?15.01.2012. u 09:41 - pre 149 meseci
Citat:
ZAS011: Probao AD i, zamisli, treba mi mnogo vise rada za isti efekat, a i mrzi me da ucim nove verzije softvera (cisti gubitak vremena).


Bas tako nekako. Po meni je cisto gubljenje vremena skakati sa jednog programa na drugi. Odabrati jedan solidan,nastrebati ga, i biti "mamara" u tom sto radis sa njim,kao i sa svim programima,pa i u zivotu,uopste


@44250

Zamenio sam cincilator drugar haha.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?15.01.2012. u 09:59 - pre 149 meseci
Citat:
Euronymous:
@44250

Zamenio sam cincilator drugar haha.
Jesi provjerio ge-bolcnu? Mora biti u osi sa cincilatorom inace 'oce da prepupci!
Salim se naravno,muke su to kad racunar pobrljavi a tek kad mu,kao ja,jos i nista ne znas... Mene ovaj moj pokida jos od prije tri-cetiri godine kako sam ga kupio. Pocelo je spustanjem PDV-a sa 18 na 8% pet dana nakon sto ga kupih,zatim pregorjevanjem napajanja iako je radio preko UPS-a i zamjenom svega osim kucista,cd-ROMa i hard-diska a i nakon svega toga i dan-danas mu treba jedno 5 minuta da se pokrene nakon ukljucenja. Znam za muke,svaki dan ih imam... Sad bi "legla" ona scena kad Kokni Kol razbijenog lica na kraju filma kaze onom makrou: "Dobro 'ajde,nije smijesno..."

"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?17.01.2012. u 17:08 - pre 149 meseci
Citat:
Euronymous: @d.veljko

Brale moj,ja ostao bez makine (ove pod win 7, ova radna sa XP-om, radi ko besna i dalje)

Prvo,bas to sto kazes, DXP pun bagovana sedmici,pa rekoh,kad vec moram sistem snimati, spazim jos jedan identican HDD kao moj sistemski,pa reko hajde u RAID da ih metnem,kao duplo brze,i te fore :) 7+ (SEDAM) sati sam pokusavao snimiti sistem, dok nisam skontao da mi win7 ne valja, pa snimim Vistu,odradim update, Blue screen of death.grrrr..Opet,pa da probam,preko nje 7ica.(posto 7ica pri clean instalu ne vidi SATA RAID kontroler i drivere) OK.TUP BSOD...
Sklonim jedan HDD, hebes sve,daj da vratim na normalno,da imam komp, nece pogana 7ica da se snimi.NIKAKO + besan,sluicajno prospem vodu po misu,tastaturi, i jednom od HDD.. susi fenom..Mis od vode grca, leti levo desno sa sistemom koji i ovako kljakav.. Prerezuj na drugoj makini windows u nekoliko kopija,pa koja uhvati-uhvati, PAF opet, krepa citac/rezac :)

A sekira spremna da lupam vec svasta nesto u sitne sate.. :D

Mislim da je suvisno dalje pisati, jos nisam ni na pola svatova :) a jednostavno sam morao sa nekim da podelim jade svoje :) :) makar i offtopic bio :) mada nije,jer se radi o DXP :)


Sad cu da probam na xp-u da vidim kako se ponasa. Ti si bas zaglavio...
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?18.01.2012. u 18:36 - pre 149 meseci
REFRESH (za svaki slucaj...)

Citat:
sam sebe: Opet sam malo crtao,BD tranzistori na hladnjaku,BC najbliže što sam mogao,njima opet najbliže MJE a njima opet što bliže IC2. Prekinuo vod koji je povezivao kolektore BD tranzistora.

OPET SNALAŽENJE: R28 i R29 zapravo su zamjena za osigurače pošto ih nemam(ili nisam uspio naći) u biblioteci,kao i R27 koji je tu umjesto ulaznog konektora. Ko razumije shvatiće,a ja ću se potruditi da nedostajuće rasporede ili nabavim ili nađem u biblioteci.

Bilo kako bilo,evo slika:





"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

mnn
sm

Član broj: 85435
Poruke: 723
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?25.01.2012. u 22:18 - pre 149 meseci
Po meni je mnogo lakše raditi sa AD nego sa njegovim prethodnikom Protelom.Jeste da većina nas jedva da koristi i desetak posto resursa,ali komfor koji pruža pri radu sve opravdava.Što se autorutera tiče mislim da ga i profesionalci slabo koriste.U najavama novijih verzija najmanje se govori o njemu,a najviše o ručnom rutiranju.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?25.01.2012. u 22:46 - pre 149 meseci
Autoruteri su jako korisni (prakticno NEZAMENJLJIVI) kod dizajna digitalnih uredjaja ala maticne ploce i slicno, ali za analognu audio tehniku a jos vise za radio tehniku mislim da su beskorisni. Ne znaci da se ne moze i njima nesto uraditi, ali vrhunski dizajni rasporeda, medjuzavisnosti, rastojanja, polozaji komponenata i filozofija vodjenja vodova... to oni ne mogu kako valja. Mozda ima i takvih koji bi se dali programirati da slede neka pravila i zakonitosti rutiranja, ali mislim da bi za to trebalo toliko vremena i rada da se ne isplati i opet ne verujem da bi uradilo bolje od dobrog majstora koji radi rucno.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?25.01.2012. u 22:56 - pre 149 meseci
Može li par riječi- savjeta šta bi trebalo promijeniti u gornjem pokušaju ili ima i previše grešaka da bi se pokušalo išta popraviti? Moje mišljenje je npr. da je povratnu spregu trebalo uraditi najkraće moguće.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?25.01.2012. u 23:21 - pre 149 meseci
Mozda sutra pogledam... nemoj veceras, kasno mi je sad.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 06:01 - pre 149 meseci
Nikakav problem,kad god se bude moglo nikuda ne žurimo! :)
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 10:48 - pre 149 meseci
Meni se cini da autoruteri imaju i manual, pa ih sam vodis kuda zelis. Boro dugo vremena radi sa audioelektronikom,sta nam on preporucuje za crtanje vodova .Ja sam se vodio cak i misljom da radim u Corel-u, ali bih morao sam da dizajniram biblioteku,i jednom kad se napravi ,mnooogo je lakse raditi nego u Eagle,Cad-u ,da nepricam u Protel-u..i sl
Pozzz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 10:52 - pre 149 meseci
Corel je odlican, ja svakako u bilo kom programu da radim, na kraju print kao .pdf pa ga bacim u crd,popravim i dopravim, i onda tek ide na printanje.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 11:18 - pre 149 meseci
Pigoza, to je vrlo individualno sta kome odgovara kad su te vrste programa u pitanju. Ja vec 20 godina koristim TSIEN BoardMaker ali staru verziju koja radi pod DOS-om i ne bih je menjao. Prvo navikao sam se i u njemu radimmunjevitom brzinom, vremenom sam napravio vrlo veliku biblioteku kucista komponenata i smatram da je program jako fleksibilan jer ti nista ne trazi da moras prethodno ovo ili ono da bi on onda uradio nesto sledece. Sve moje plocice koje ste videli do sada je taj program napravio. On nema autoruter.
Imam ja jos sijaset vrlo modernih full programa i vecinu sam probao ali sam se uvek vracao na moj Board Maker. Jedino sto bih voleo da ima je da mi uglove ne pravi kao 45 i 90 stepeni vec kao zaobljene lukove. Sve ostalo mi je potaman.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 11:59 - pre 149 meseci
Citat:
44250: Može li par riječi- savjeta šta bi trebalo promijeniti u gornjem pokušaju ili ima i previše grešaka da bi se pokušalo išta popraviti? Moje mišljenje je npr. da je povratnu spregu trebalo uraditi najkraće moguće.


Pa bilo bi primedbi mada je to stvar licnih preferencija kako se resavaju stvari. Primedbe su za predugacke neke vodove, mala rastojanja izmedju izlaznih, pretanki izlazni vod za zvucnik, preduga veza povratne sprege, masa-popuna oko vodova im je suvise blizu..........
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 13:04 - pre 149 meseci
Razumem Boro,kao stvar ukusa,nekome odgovara ovo nekome ono....ja sam trazio najednostavnije programe,jer smatram da komplikovanije seme nisam ni kompetentan(strucan) da uradim, ono sto smara kod svih tih programa je da treba dobro da se zna engleski jezik da ne bi svaki cas u recniku trazili sta znaci koja rec. Trenutno isprobavam rad u Diptrac-u, nije los za sada ....hvala na odgovorima,nadam se da te Boro nije zaveo sneg, ovde u Pozegi lepo je napadao, a u Tometinom polju zaglavljen autobus i kamion.........iznenadi nas ovaj sneg Pozz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?26.01.2012. u 13:32 - pre 149 meseci
Ima i ovde 30-tak santima snega a za Tometino polje me ne cudi jer znam gde je. Tamo idem ponekad na pecanje (eto i moje slike sa saranima sa Orlovog Gnezda u njihovoj galeriji na Facebook-u - potrazi datum 25 Avgust 2011).

[Ovu poruku je menjao 1OXB dana 26.01.2012. u 20:29 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?27.01.2012. u 13:48 - pre 149 meseci
OK,pozdrav kad prolazis kroz Pozegu javni se komso...pozzz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: kako dizajnirati pločicu prema datoj šemi?

Strane: << < .. 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 29928 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.