Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Patriotizam, obaveza ili sta?

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46194 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 08:38 - pre 157 meseci
Gde ste to vi otisli kad se radi tamo od 07 do 19 i kad imate manje slobodnih dana nego u Srbiji...
Ako je tako, bolje da ste ostali u otadzbini.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 09:12 - pre 157 meseci
Citat:
Tyler Durden: Ako imas priliku da odes na bolje, a hoces da ostanes samo zbog "patriotizma" onda si budala. I to ce ti izaci na nos kad-tad.


Nemam priliku da odem na bolje, imam priliku da odem na isto otprilike (mada ne znam uopste kako bih izmerio to tamo i ovo ovde pa da mogu da kazem sta je bolje) ali mislim da je tamo mozda veca verovatnoca da cu vremenom doci do boljeg zivota (s obzirom na to da je start otprilike jednak, opet ponavljam to je neka procena, ne mogu sa sigurnoscu da kazem da li je jednako).

U svakom slucaju, postujem iskren odgovor. :)
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 09:18 - pre 157 meseci
Ti komplikujes bez potrebe, cini mi se.
Ako ides bez porodice, uvek se mozes vratiti nazad i traziti novi posao.

Ako ides sa porodicom, onda uzmi faktore koje mislis da su ti bitni i poredjaj ih jedne pored drugih kao za i protiv, pa vidi gde si.
Evo, kako si ocenio da bi ti bilo isto tamo i ovde?
Koje si parametre koristio?

Svaka zemlja je razlicita, a kao sto i ovde mozes videti - svacija su ocekivanja razlicita.

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.customer.m-online.net.



+768 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 10:55 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666: Gde ste to vi otisli kad se radi tamo od 07 do 19 i kad imate manje slobodnih dana nego u Srbiji...
Ako je tako, bolje da ste ostali u otadzbini.


Pa nigde nisu otisli. Koliko vidim sve pricaju oni koji su jos ovde ili su culi preko twitera. Misim' jbte pa ovde na ES-u bar ima gomila ljudi koji su u inostranstvu i zive i rade tamo. Ne znam cemu potreba da se prosipaju ovakve gluposti.

A sto se samog patriotizma tice ne znam sta da kazem. Ima toga sigurno, nije to nesto novo i strano ali kod nas tesko da ima smisla. Mnogi su ovde, a medju njima sam i ja odrasli na protestima boreci se za bolju Srbiju i lepsu svoju buducnost. Medjutim, sve je to poprilicno palo u vodu i nade je sve manje kao i preostalog zivota...
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 11:42 - pre 157 meseci
Daj malo konkretnih informacija, pa da konkretizujemo raspravu. Koju zemlju, koji posao?
Mislim da je normalno imati osecaj da zelis nesto da uradis za svoju zemlju. Ali ako nemas
sposobnosti da to uradis da se boris, vec te siluju krokodili nemoj da ostajes.

Ovo je nesrecna zemlja, koju napustaju ljudi. Bez pametnih ljudi koje ce predvoditi neko
sa velikim m0dima, ova zemlja ide do djavola.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 11:44 - pre 157 meseci
@tdusko
Sad ce ti oni objasniti sve.

Najjace mi je sto jedan od ucesnika koji renta nekom nasledjeni stan u okolini Pariza po ceni u okvirima francuskih zarada, a trosi to po okvirima srpskih zarada - prica o mogucnosti da odabrani samo mogu da zive :D

Moral je rastegljiva kategorija.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 13:16 - pre 157 meseci
Citat:
Gde to ima, gde si ti to pronasao? Ti si u Afganistanu, otisao si pre tri mesaca i pricas o rasterecenom zivotu. Jos mi kazi da radis u kuhinji, pa da se obesim. Ako ne radis u kuhinji, a toliko mnogo radis, onda nesto nije uredu sa tobom.


Ja sam iz Srbije otišao pre više od šest, i radio oko pet i po godina za američku kompaniju, a u Avganistan sam otišao prošle godine, pre nešto više od pola godine. Život mi je rasterećen jer ne moram da razmišljam o novcu. Nemam potrebu da razmišljam o budućnosti jer sam dovoljno zaradio za ovih 6 godina. Nemam problem koji 99% ljudi u Srbiji ima. Ne moram da radim za malu platu jer mogu da otvorim nešto privatno, da kupim lokal, da kupim još jedan stan. Sa te materijalne strane sam rasterećen, a ona je najčešći uzrok zbog koga ljudi odlaze. Odlazi se i zbog korupcije, lošeg školstva, korumpiranog sudstva i zdravstva, i svega ostalog, ali u osnovi je novac glavni pokretač.

Ako je to razlog, taj patriotizam, onda je moja preporuka da ide čim mu se ukaže prilika. Mlad je, može nešto da napravi, a u Srbiji vreme stoji. Neće se tamo dugo ništa promeniti. Razlog je kompleksan, postoji mnogo stvari koji govore da neće. Od toga da je danas ekonomija globalizovana i da je kompletan kapital ukrupnjen i u rukama malog broja ljudi, do toga da i da bi se situacija poboljšala, za to je potrebno mnogo godina, jer ekonomski rast je postepen. Jedne godine 2%, druge godine 2,5%.... treba dočekati platu od koje može pristojno da se živi kad ti je start nekih 250 evra.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 14:04 - pre 157 meseci
Pa znam da komplikujem stvari, jbg takav sam, komplikovan. :)
Za mene to nije mala stvar, velika je to odluka u zivotu.

Sto se tice konkretnih informacija, to je za sada otprilike ovako:
Otisao bih na master studije u nemackoj, trenutno imam part time job takodje u nemackoj koji bih nastavio tokom studija. Pa posle studija full time job vrlo moguce u istoj firmi. U pitanju je programiranje, razvoj softvera.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 14:12 - pre 157 meseci
^^
Pa nisam mislio na samu odluku, nego na definisanje problema :)

Ako se bojis neuspeha, mozes se uvek vratiti nakon zavrsenih master studija, posto vidim da si sam.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 14:17 - pre 157 meseci
Citat:
Wajda.W
Sto se tice konkretnih informacija, to je za sada otprilike ovako:
Otisao bih na master studije u nemackoj, trenutno imam part time job takodje u nemackoj koji bih nastavio tokom studija. Pa posle studija full time job vrlo moguce u istoj firmi. U pitanju je programiranje, razvoj softvera.

I ti se razmisljas ??

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 14:34 - pre 157 meseci
Ma, nemoj ici, nego hajd' da sredimo da ja odem umesto tebe :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 14:54 - pre 157 meseci
Citat:
Isak666:Najjace mi je sto jedan od ucesnika koji renta nekom nasledjeni stan u okolini Pariza po ceni u okvirima francuskih zarada, a trosi to po okvirima srpskih zarada - prica o mogucnosti da odabrani samo mogu da zive

Moral je rastegljiva kategorija.


A ljudska inteligencija je isto tako rastegljiva kategorija. Ja ne izdajem ništa ni u inostranstvu ni u Srbiji. Stvari koje si povezao si povezao na pogrešan način, jer si se vodio svojim namerama i željama a nisi (izgleda) ukapirao da ja i ti nemamo skoro nikakve sličnosti. Imam ja i u Beogradu šta da izdam (prazna garaža kod ćaleta, stan u centru) pa to ne radim. A imao sam ponude, garažu mi redovno traže za 100€ mesečno (a toliko se i u okolini Pariza može izdati adekvatna garaža) ali nemam nameru da ih usrećim.

Sad ćeš da se pitaš, zašto? Eeeee, to nikada nećeš moći da ukapiraš, pa neću ni da probam da ti objasnim.

Ono što sam rekao, to je jako kao stena. Samo odabrani mogu da žive, i eventualno oni koji rade kao konji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 15:03 - pre 157 meseci
Citat:
pisac
Ono što sam rekao, to je jako kao stena. Samo odabrani mogu da žive, i eventualno oni koji rade kao konji


Zakon sveta - vazi na celoj zemaljskoj kugli.

Ili si nesto nasledio, ili dobio "bez zasluge" na neki drugi nacin... ili si to zaradio rmbajuci. Treceg nema, i one prve 2 kategorije su mnogo redje od trece. I u Srbiji ima da rmbas ako nemas gajbu i kintu koja ti je pala sa neba, samo sto ces morati da rmbas vise za komparativno slican kvalitet zivota nego u nekoj razvijenijoj zemlji.

Prema tome, nema potrebe filozofirati o necemu sto je ocigledno. A price kako se u Srbiji manje radi, a ne zivi mnogo losije su za kantu za djubre - za one sto ne kapiraju, dovoljno je pogledati ono "Aufiderzen" pismo menadzera Huyndai-a svojim radnicima.

Za autora teme se samo postavlja pitanje da li je njegova zelja za patriotizmom veca od neke eventualne mogucnosti za bolji zivot za sebe i svoju porodicu u nekoj drugoj zemlji*... Kao sto rekoh na pocetku teme, to samo autor moze da proceni... posto smo svi razliciti, i imamo razlicite prioritete.

* Pretpostavlja se da takva mogucnost postoji. Kako se radi o visoko obrazovanoj osobi u vrlo trazenoj industriji, ta mogucnost i te kako postoji pa nema potrebe razglabati price o tome da li se moze "bolje ziveti" ili ne.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 15:20 - pre 157 meseci
@pisac

Mozda ne izdajes, ali posedujes kucu u Francuskoj, a sa tim jedan prilican kapital i sigurnost, a ovamo pricas nekom ko radi za 250€ i bez kuceta i maceta sta da radi - i to jos o odabranim.

Da, za zivot moras da radis, ali to sto je tebi raditi 9 sati dnevno sa pauzom od sat vremena = raditi kao konj, to govori vise o tebi, nego o zivotu negde u Evropi.

Mladom coveku pricati takve gluposti, pa to je patos.

I da, nismo slicni.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
95.180.84.*



+726 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 15:30 - pre 157 meseci
Citat:
Wajda.W: Pa znam da komplikujem stvari, jbg takav sam, komplikovan. :)
Za mene to nije mala stvar, velika je to odluka u zivotu.

Sto se tice konkretnih informacija, to je za sada otprilike ovako:
Otisao bih na master studije u nemackoj, trenutno imam part time job takodje u nemackoj koji bih nastavio tokom studija. Pa posle studija full time job vrlo moguce u istoj firmi. U pitanju je programiranje, razvoj softvera.
Ma ajde, nema sta da razmisljas. Koliko traju studije 2 godine, pa to je nista.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 15:38 - pre 157 meseci
Hehe, pade mi na pamet da sagledam situaciju iz sasvim drugog ugla - ako neko ima priliku da ode, veoma je patriotski da to ucini, kako bi oslobodio jedno radno mesto za nekog ko ne moze da ode a pri tom nema ni posao. Gde ces veceg patriote od onog koji ce zarad smanjenja nezaposlenosti u svojoj drzavi pristati da se premesti i zivi 3000km dalje
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 15:47 - pre 157 meseci
@Isak
Naravno da nismo slični. Ja radim malo i imam dovoljno za život (jedna prosečna plata). Više mi u suštini ne treba, što se vidi i po tome što ne želim da izdam bilo šta. Ukoliko u budućnosti budem u stanju da sa ovo malo rada zaradim mnogo više, neću se svakako buniti, ali definitivno nemam nameru da radim više da bih imao više.

Za život ti ne treba da radiš kao konj. Ja sam sopstvenu kuću izgradio sopstvenim rukama i znanjem. Da sam za to morao da plaćam koješta i kojekakve, morao bih upravo da radim kao konj i da plaćam porez na taj konjski rad pa da od mog konjskog rada žive i neki drugi (birokratija). To je tako i ovde a i "tamo".

Tako da živim na zapadu ne bih nikada mogao, jer te zapad ubaci u mašinu i tera te da radiš za sebe i za druge, da bi imao što više stvari koje ti u suštini uopšte ni ne trebaju. Inače, nemam nikakvu nekretninu u Parizu na svoje ime, to je tvoja projekcija sopstvenih želja (što sam ti i onda rekao).

Ne možeš ti to da ukapiraš, ma koliko se trudio. To je sasvim drugi svet od onog u koji si otišao i koji razumeš i koji uostalom voliš.

Citat:
Ivan Dimkovic: A price kako se u Srbiji manje radi, a ne zivi mnogo losije su za kantu za djubre - za one sto ne kapiraju, dovoljno je pogledati ono "Aufiderzen" pismo menadzera Huyndai-a svojim radnicima.


Kada neko kaže "loš život" ili "dobar život", ti to (kao i većina) automatski poistovetiš sa parama. Kakve bre pare? Manite se više tih tupavih priča. Pare su potrebne za egzistenciju, ali dalje preko egzistencije gube polako smisao.

Ovo što si linkovao, to je klasična zapadna priča surovog kapitalizma i borbe za životinjski opstanak, to je zapad koji se svakako trudi da se proširi na sve okolne teritorije pošto je prirodna težnja kapitala da se širi (kao reče neki jaki mudrac sa zapada). Tako da ne vidim kakav je to argument u raspravi o tome da li se ovde lepše živi sa manje rada i manje napetost. Pa jeste, lepše se živi sa manje rada, a dokle će to da traje... to je sasvim drugo pitanje. Valjda dok nas zapad ne kolonizuje kao što upravo radi (što se vidi na primeru).
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 16:04 - pre 157 meseci
Ma idi.
Kako ti odgovara, tako pricas pricu.

Citat:
Imam u Francuskoj kućicu i mogućnost da odlazim kada god hoću i ostanem koliko god hoću (zbog čega i plaćam Internet), i da živim i radim ako hoću - a neću.


http://www.elitesecurity.org/t154104-4#2367526

Ovo oko plate sto pises samo mi govori da ti nemas pojma o cemu pricas.
Imas neki film u glavi o kapitalizmu, video si malo nesto i to prilagodio svom filmu.
Kao i obicno, ne interesuje tebe ova tema ni ovaj klinac sta zeli, niti te je to interesovalo ikad ranije na nekoj drugoj temi - tebe zanima jedino da ispucas svoje tripove, a teme su ti samo povod za to.

http://rofl.wheresthebeef.co.uk/Keep%20on%20Trollin.jpg

 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 16:05 - pre 157 meseci
Citat:
pisac

Kada neko kaže "loš život" ili "dobar život", ti to (kao i većina) automatski poistovetiš sa parama. Kakve bre pare? Manite se više tih tupavih priča. Pare su potrebne za egzistenciju, ali dalje preko egzistencije gube polako smisao.


Nije baš tako. Pre par meseci dobijam poruku na mobilni: " Koja si krvna grupa? " Vidim da mi je poruku poslao dobar drug iz Beograda. A+ sam, zašto. Osoba X je dobila leukemiju, da li možeš da dođeš u Beograd i daš krv.
Sa osobom X sam odrastao. Išli smo zajedno u Osnovnu i u Gimanziju, u isti razred, posle toga se družili svaki dan. Kao braća smo. Nisam pričao nekoliko dana. Kakav šok i kakva besmomoćnost. Taj drug je srećom jako bogat i uspešan, pa je imao dosta novca. Da ne dužim, danas je u Nemačkoj u privatnoj klinici. Otišao je tamo na terapiju citostaticima i zračenje, a možda i na presađivanje koštane srži. Platio je to oko sto hiljada evra. Prodao je jedan stan u centru ( koji je kupio par godina pre ). Bio je i kod nas u bolnici, imao terapiju, ležao mesec dana, ali naši ne mogu da uspostave tačnu dijagnozu već je potrebno 5 terapija. A do tih 5 terapija ko živ, ko mrtav. Ima sina od 5 godina i sad je dobio ćerkicu. Još je beba. Otišao je i prodao sve što je zaradio da bi se lečio i spasao. Nema od našeg zdravstva ništa. Juče sam gledao na TV i kažu da su dva ta aprata pokvarena ( od četiri ).

Problem nerazvijene privrede vuče sve za sobom - loše zdravstvo, korupciju u sudstvu, prosvesti... ma sve živo. Gde god se okreneš nesigurnost, korupcija, nepravda.

Jbg drugar, nije u životu sve otići na pivo sa ortacima, okupati se na Adi, otići do kladionice, na fudbal...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Patriotizam, obaveza ili sta?01.06.2011. u 16:09 - pre 157 meseci
Citat:
pisac
Kada neko kaže "loš život" ili "dobar život", ti to (kao i većina) automatski poistovetiš sa parama. Kakve bre pare? Manite se više tih tupavih priča. Pare su potrebne za egzistenciju, ali dalje preko egzistencije gube polako smisao.


Mani se ti tupavih prica, Zutokljunac ti je sve lepo objasnio u proslom postu.

Ne radi se tu o parama, vec o svemu ostalom sto ide uz uredjeno drustvo. Ima jos "sitnica" osim gole egzistencije koje mogu coveku biti neophodne u zivotu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Patriotizam, obaveza ili sta?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46194 | Odgovora: 298 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.