Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!

elitemadzone.org :: MadZone :: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!

[ Pregleda: 4282 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 13:29 - pre 156 meseci
Citat:
Poslao 714 prijava za posao
Izvor: B92

Leskovac -- Diplomirani ekonomista Dalibor Mihajlovic iz Leskovca u poslednje dve godine poslao je 714 prijava za posao, odgovor je dobio samo od pet firmi i to negativan.

U međuvremenu je radio najraznovrsnije fizičke poslove da bi zaradio koji dinar za svoju porodicu.

Sledeći njegov korak je odlazak iz zemlje jer veruje da sa znanjem I iskustvom koje ima u bilo kojoj drugoj zemlji može da zaradi za hleb.

Dalibor Mihajlovic iz Leskovca je diplomirao na privatnom fakultetu na smeru za međunarodni marketing. Pre toga je završio Višu tekstilnu školu I Gimnaziju. Sedam godina radio je na raznim projektima za nekoliko međunarodnih organizacija, ali su ti poslovi završeni pre dve godine I od tada je u potrazi za novim poslom.

"Nisam birao posao, iako sam diplomirani ekonomista, prijavljivao sam se i za poslove šofera i za posleove tkača...", Kaže Dalibor Mihajlović.

Od 714 prijava koje je poslao potencijalnim poslodavcima dobio je samo pet odgovora u kojima uglavnom stoji da za posao koji traži ima previše kvalifikacija. Konkurisao je i kod Nacionalne sluzbe za zapošljavanje da bi dobio sredstva za pokretanje sopstvenog biznisa. I tu je kaze, morao da prođe obuku o pisanju biznis plana iako je pre dve godine i sam držao iste obuke.

"Razocaran sam i u Zavod za zapošljavanje, razočaran sam skoro u sve i ne prostaje mi ništa drugosem da odem iz ove zemlje, ostavim ženu i dete tu da budu, a ja da tražim bilo kakav posao. Znam dva strana jezika, mislim da mi neće biti teško.", kaže Mihajlović.

O odlasku iz zemlje Dalibor razmišlja od završetka poslednjeg konkursa kada su posao dobili ljudi koji već rade u državnim ustanovama.

"Na zadnjem konkursu na kome sam konkurisao, kao da je pisan za mene, ali na tom poslu su me rangirali kao trećeg, tako da nisam uspeo. Čovek koji je dobio taj posao trenutno se ne nalazi u zemlji, zapošljeno je lice, radi dva posla u opštini Leskovac, prima platu preko hiljadu evra", zaključuje Dalibor Mihajlović.

Mlađi stanovnici Leskovca kazu da se do posla inace tesko dolazi I da su retki oni koji se zaposle preko konkursa .



http://www.b92.net/info/vesti/..._category=12&nav_id=516756
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+679 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 14:15 - pre 156 meseci
Citat:
ima previše kvalifikacija

Tradicionalni izgovor. Ništa novo.
Ne bih komentarisao na vest dok ne vidim CV čoveka, kao i spisak poslova na koje se prijavio, ali opet mi je čudno da ni posle 714 prijava za posao mu se baš niko nije javio.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 14:27 - pre 156 meseci
Taj je "zeznuo" ovoga: http://www.elitemadzone.org/t4...zalud-konkurisao-za-posao-puta
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 14:29 - pre 156 meseci
Potpuno razumem zašto su kod nas Svet i Scandal popularne novine... Sa ovakvim 'novinarstvom' i to od 'renomirane' novinske kuće B92, bolje je čitati Svet/Scandal, em ne moraš da čitaš ovakve novinarske dijareje, a usput malo i bleneš u sise raznoraznih pevaljki...

"previše kvalifikacija" je klasičan, standardan i pristojan način da odbiješ nekoga... To je kod kad ti devojka kaže "...da budemo prijatelji".. Mogla je da ti kaže i "marš spodobo odvratna, taman da si poslednji čovek na planeti opet ne bi bila sa tobom", ali se ipak odlučila za pristojniju varijantu.

Sa druge strane, fakultetska diploma prilikom konkurisanja na najbezveznije poslove (vozač, tkač, noćni čuvar...) samo debelo odmaže, i to iz nekoliko razloga:
1. Iako imaš fakultetsku diplomu, ti hoćeš da radiš neki bezvezan posao za koji ti ne trebaju nikakve kvalifikacije i koji je mizerno plaćen - nešto tu onda ne štima.
2. Čak i da te zaposle, znaju da nećeš biti zadovoljan tom mizernom platom, upravo zbog toga što imaš fakultet i smatraš da zaslužuješ više.. Firmama takav radnik ne treba..

714 prijava za posao. I to razumem. To se narodski rečeno zove - SPAM. Bolje mu je bilo da je to vreme koje je potrošio na spamovanje uložio u traženje posla/firme koja njemu odgovara, i bilo bi bolje da je konkurisao na 7 poslova tako što je poslao CV sa propratnim pismom gde se vidi da je posvetio malo pažnje informišući se čime se firma bavi i kako bi on mogao da doprinese firmi (malo da olakša posao HR radniku), umesto što je generički CV naspamovao na 700 nasumičnih adresa...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 16:30 - pre 156 meseci
Sudeci po ovome "Na zadnjem konkursu na kome sam konkurisao, kao da je pisan za mene, ali na tom poslu su me rangirali kao trećeg, tako da nisam uspeo." verujem da je konkurisao i za poslove iz struke. Medju 714 bezveznih verujem da je bilo i 7 koji su bili u okviru njegovog obrazovanja i slicno.

Nekada davno (1977), bio sam u slicnoj situaciji. Tada je ipak bilo malo lakse ali je bilo slicno. Vratio sam se iz Slovenije, gde sam radio oko 6 godina, znaci imao sam I.stepen masinskog fakulteta iz Beograda i 2 godine radnog iskustva u Beogradu + 6 u Sloveniji i posao sam trazio ovako kako kaze Ventura, nisam slao nasumicno, i - nista. Onda sam napisao par nasumicni molbi opet u Sloveniju i odoh ubrzo, gde sam ostao do 1993 godine i dalje nije moglo, zbog moje teske bolesti.

Dodatna dobra stvar ako radis "tamo negde" je i penzija, u vecini slucajeva bolja od ovdasnjih. Skupio sam preko 20 godina staza u Sloveniji i imam za ovdasnju situaciju vrlo solidnu penziju, na koju sam naravno cekao oko 7 godina, dok nisam napunio 63 godine starosti i za to vreme ziveo od pomoci familije i neke skromne ustedjevine.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 17:10 - pre 156 meseci
Citat:
tdjokic: Sudeci po ovome "Na zadnjem konkursu na kome sam konkurisao, kao da je pisan za mene, ali na tom poslu su me rangirali kao trećeg, tako da nisam uspeo." verujem da je konkurisao i za poslove iz struke. Medju 714 bezveznih verujem da je bilo i 7 koji su bili u okviru njegovog obrazovanja i slicno.


Uze mi reč iz usta Inače da je konkurisao samo na mesta koja mu "baš odgovaraju", ne sumnjam da bi se već našao neko da ga nakrpi kako "glumi ludilo" i da mu objasni kako treba konkurisati i na niža mesta i da raditi takve poslove nije ispod časti itd
 
Odgovor na temu

zmej
Nis

Član broj: 33922
Poruke: 169
93.184.88.*



+265 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 18:37 - pre 156 meseci
Citat:
Dalibor Mihajlovic iz Leskovca je diplomirao na privatnom fakultetu na smeru za međunarodni marketing. Pre toga je završio Višu tekstilnu školu I Gimnaziju. Sedam godina radio je na raznim projektima za nekoliko međunarodnih organizacija, ali su ti poslovi završeni pre dve godine I od tada je u potrazi za novim poslom.

Same kvalifikacije su takve da ne mozes da dobijes posao vozaca to je jasno. Pitanje je koji fakultet i koje strucno znanje je momak stekao, imash danas gomilu tj. gomile raznoraznih menadzera svakojakih struka.I njegov put obrazovanja samo govori da je jurio diplomu VII/1 znaci srednja skola, visa skola, pa na kraju privatni fakultet, pa je nakon toga izvisio za vezu za drzavnu sluzbu.
ja bih ali ne znam kako!!!
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 19:01 - pre 156 meseci
Ljudi često idu iz krajnosti u krajnost, a to ne vodi ničemu. U pravu je ventura, poslati 700 prijava je čisto spamovanje i preterivanje. On sigurno nije mogao svaku od tih prijava lepo da sastavi, nego je slao neku generičku koja sigurno nije adekvatna za svako radno mesto na koje je konkurisao. To ne znači da je trebao da se prijavljuje samo na poslove koji su "kao stvoreni" za njega, već je trebao svaku prijavu da prilagodi konkretnom radnom mestu na koje je konkurisao. Recimo, ako konkuriše za radno mesto vozača, ne treba da ističe fakultetsku diplomu i široko međunarodno iskustvo, nego da se koncentriše na poslove koje je radio, a zapravo imaju nekakve veze sa vožnjom, kao i da napiše propratno pismo u kome će navesti zašto želi da radi u toj firmi i da bi baš on trebao da bude zaposlen kao vozač. Isto tako, ako konkuriše na mesto električara, opet ne treba da ističe nekakve fakultetske diplome (osim ako nemaju veze sa elektrikom), nego da piše o poslovima na kojima je radio, a imalo je veze sa tim što treba da radi. Tu diplomu je trebao da ističe samo na mestima gde ona možda i znači nešto, dakle poslovima koji imaju veze sa ekonomijom i marketingom.

No, bilo kako bilo, čini mi se da je članak malo prenaduvan i da se tu radi o klasičnom pokušaju ucene, ono kao "Daj mi državo posao ili ću ja da pokupim svoju pamet i odem odavde, a vi posle kukajte zbog odliva mozgova".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 19:20 - pre 156 meseci
Bilo bi zanimljivo videti sve te što su primljeni, da li su svi pažljivo sastavljali svoje prijave? Nešto čisto sumnjam
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 19:35 - pre 156 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Bilo bi zanimljivo videti sve te što su primljeni, da li su svi pažljivo sastavljali svoje prijave? Nešto čisto sumnjam :D

Ma da... Poslovna etika je totalno nebitna.. Ionako sve u Srbiji sve završava preko veze ili preko novina...
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
80.80.41.*



+471 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 22:06 - pre 156 meseci
Međunarodni marketing. I to u Leskovcu.



 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 22:11 - pre 156 meseci
Citat:
žutokljunac: Međunarodni marketing. I to u Leskovcu.



Ne znam s kojeg je on tačno faksa, ali pretpostavljam da se na smeru MM radi gomila stvari koja je ista kao i na običnom marketingu, nije baš da je završio astrofiziku
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!05.06.2011. u 22:40 - pre 156 meseci
Očigledno je dobro savladao gradivo. Ovo je čist marketing na delu :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Čovek iz Leskovca poslao 714 prijava za posao!

[ Pregleda: 4282 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.