Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko Access baze,molim Vas...

[es] :: Access :: Pomoć oko Access baze,molim Vas...

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa-cg
Sasa Zmajevic
Niksic,Montenero

Član broj: 89857
Poruke: 2
79.143.104.*



Profil

icon Pomoć oko Access baze,molim Vas...26.06.2011. u 11:30 - pre 156 meseci
Nešto pokušavam sam uraditi ali iskreno hvali mi znanja...pa Vas molim za pomoć.
Pokušavam napraviti bazu u Access-u za nepravilnosti na mjernom mjestu potrošača po izvještaju čitača-kontrolora.Konkretno potrebno mi je po unosu šifre potrošača da se po automatizmu popunjavaju ostali podaci kao što su;ime i prezime potrošača,adresa potrošača,broj inkasanta,broj broila i šifra traforeona.Preostajalo bi da unesem nepravilnost odabirom iz combo box-a.

Ja sam nešto pokušavao al ne znam kako to da prikačim uz ovu poruku...Pomagajte ljudi ubih se ručno unoseći ove podatke.


Unapred hvala.

[Ovu poruku je menjao sasa-cg dana 26.06.2011. u 13:42 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SLOJ.1973

Član broj: 130198
Poruke: 871
*.adsl.eunet.rs.



+41 Profil

icon Re: Pomoć oko Access baze,molim Vas...26.06.2011. u 14:27 - pre 156 meseci
Pogledaj ovo pa reci da li odgovara ili da trazimo drugo rešenje.Pozdrav.
Jednog dana...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

sasa-cg
Sasa Zmajevic
Niksic,Montenero

Član broj: 89857
Poruke: 2
79.143.100.*



Profil

icon Re: Pomoć oko Access baze,molim Vas...26.06.2011. u 15:37 - pre 156 meseci

Hvala na brzom odzivu za pomoć g.Slobodane!

Da pokušam malo da bolje objasnim šta imam već i šta mi treba.Imam fajl koji je u excelu i to je baza podataka potrošača za jednu distribuciju gdje su sadržani podaci: Šifra koja se nikako ne mijenja i svaki potrošač je posjeduje i ne može biti ista za dva potrošača(u mojoj tabeli (ŠIFRA),ime i prezime potrošača(u mojoj tabeli PREZIME),adresa(u mojoj tabeli ADRESA),broj(šifra) čitača koji očitava tog potrošača(u mojoj tabeli INK),broj broila(u mojoj tabeli BRBROJ),trafo reon(u mojoj tabeli LOKAC).Polje NEPRAVILNOSTI nemam u fajlu gore navedenom ali imam u tabeli koju sam poslao i u njenom combo box-u
imam navedene 25 moguće nepravilnosti na jednom mjernom mjestu.

Sada da vidimo šta bi meni bilo potrebno,ja od čitača(INK)dobijam nepravilnosti i ŠIFRU potrošača na koga se odnosi nepravilnost.Potrebno bi mi bilo da samim unosom ŠIFRE po automatizmu da mi se popune i polja PREZIME,ADRESA,INK,BRBROJ I LOKAC(sve te podatke imam u fajlu koji je u excelu) a da ja u polju NEPRAVILNOST odaberem opciju iz combo box-a.


Unapred se izvinjavam što baš ne vladam pojmovima iz access-a pa možda stvaram i dodatnu zabunu.
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Pomoć oko Access baze,molim Vas...26.06.2011. u 19:40 - pre 156 meseci
Na kartici External Data u grupi Inport & Link, pokreni Excel alatku. Odaberi taj Excel fajl o kojem govoriš i importuj ga u .accdb fajl. Nakon toga razmotri predlog koji ti je dao SLOJ.1973. Uoči njegovu logiku i primeni kod sebe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pomoć oko Access baze,molim Vas...

[ Pregleda: 1551 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.