Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vojno odmaraliste KUPARI

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojno odmaraliste KUPARI
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15992 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.100.*



+228 Profil

icon Vojno odmaraliste KUPARI14.07.2011. u 01:36 - pre 154 meseci
Pisali smo skoro i jos pisemo o Lazanskom i Libiji. O njegovom clanku u Politici i njegovim kvalitetima. Sad sam procitao jos bolji clanak od onog o Libiji, u najnovijoj Politici ima clanak o Kuparima ili pravilnije Vojnom Odmaralistu "Kupari". Ja sam sa svojim roditeljima letovao devet puta u Kuparima (sest puta u hotelima unutar odmaralista i tri puta u Srebrnom pored Kupara, ali smo na plazu isli u Kupari). Letovali smo jednom na Peljescu u Orebicu i jednom u Baske Vode (to se odnosi na vojna odmaralista) inace letovali smo svake godine, a ponekad i dva odlaska na more u toku leta. . .Hteo bih da cujem komentare onih koji su letovali u Vojnim odmaralistima, sta misle o uslovima koji su tamo nudjeni, o smestaju, o uspomenama. Kad ste poslednji put bili u nekom od bivsih JNA odmaralista. Mozemo da spomenemo i zimovanja. Ja sam bio na Jahorini i Tari.
kad se malo bolje pogleda, staresine JNA su najgore prosli posle raspada Jugoslavije, a takodje i mi deca vojnih lica. U nijednoj bivsoj Yu republici vojna lica nemaju kvalitet zivota kakav su imali staresine JNA.
 
0

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI14.07.2011. u 09:11 - pre 154 meseci
Ostrvo cveca - vise puta
Kupari - 2 puta
Jos jedna tema gde mi "stariji" kukamo kako je nekad bilo bolje...
Inace za one koji su bili u Kuparima, da se podsete malo...i da vide kako sad izgleda: http://vin.bloger.hr/post/kupari/118371.aspx
Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI14.07.2011. u 10:08 - pre 154 meseci
Citat:
konislav
kad se malo bolje pogleda, staresine JNA su najgore prosli posle raspada Jugoslavije, a takodje i mi deca vojnih lica.

Fenomenalno su prosli kako su zasluzili. Ta banda je od osvajanja vlasti '45e pa sve do raspada yugoslavije uzivala sve moguce i nemoguce privilegije u drustvu. Da ih ne nabrajamo, ne zna se gde bi bio kraj. Kada su pocela ona desavanja, ti "oficiri", cast izuzecima, jako ih je malo bilo, su postali najveci izdajnici te drzave koja im je omogucila sve te silne privilegije, sva ta silna letovanja za mufte, sve te stanove...
Oni su najkrivlji za raspad sfrj, nisu radili svoj posao uopste. Kleli su se u odbranu sfrj, a prvi su dezertirali, prvi su se naprasno penzionisali, prvi su se selili svako u "svoju" republiku, gde su neki aktivno ucestvovali u vojnim operacijama protiv one yugoslavije, pocevsi od Slovenije pa na dalje.

I sada ti zalis za tim vremenima, kada su tvoji radili sta i kako su hteli, kada ste isli, kako kazes, i par puta godisnje na letovanje...A kada je trebalo da rade svoj posao zbrisali su...Sram te bre bilo.
 
+4

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.101.*



+228 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 00:22 - pre 154 meseci
Citat:
vilil1: Fenomenalno su prosli kako su zasluzili. Ta banda je od osvajanja vlasti '45e pa sve do raspada yugoslavije uzivala sve moguce i nemoguce privilegije u drustvu. Da ih ne nabrajamo, ne zna se gde bi bio kraj. Kada su pocela ona desavanja, ti "oficiri", cast izuzecima, jako ih je malo bilo, su postali najveci izdajnici te drzave koja im je omogucila sve te silne privilegije, sva ta silna letovanja za mufte, sve te stanove...
Oni su najkrivlji za raspad sfrj, nisu radili svoj posao uopste. Kleli su se u odbranu sfrj, a prvi su dezertirali, prvi su se naprasno penzionisali, prvi su se selili svako u "svoju" republiku, gde su neki aktivno ucestvovali u vojnim operacijama protiv one yugoslavije, pocevsi od Slovenije pa na dalje.

I sada ti zalis za tim vremenima, kada su tvoji radili sta i kako su hteli, kada ste isli, kako kazes, i par puta godisnje na letovanje...A kada je trebalo da rade svoj posao zbrisali su...Sram te bre bilo.


Ajde ne lupetaj! Cuo si da je moderno pljuvati po svemu sto se desavalo pre 5-tog Oktobra, pa ajde da se i ti prikljucis masi. Zasto prvo ne razmislis malo ili pitaj nekoga kako su se stvari odvijale, pitaj cemu sluzi vojska, pitaj kako taj sistem funkcionise. Najlakse je da lupetas.
Imas li ti uopste pojma cemu sluzi vojska?
Politicari su predstavnici naroda, vojska sluzi da sprovodi odluke politicara i da radi ono sto joj kazu politicari t.j. narod cija je volja pokazana kroz odluke politicara. Ako vojska ne slusa civilnu vlast, pa pocne da praktikuje svoju vlast, to se zove vojni udar i zavodi se vojna hunta.
U SFRJ su narodi koji su sacinjavali tu drzavu jednostavno resili da vise ne zive zajedno i da se razidju ( nesto kao rastava braka), kako to obicno biva, rastave su nekad mucne, bolne i ne zavrsavaju se brzo. Ponekad u tim brakovima ima i dece, pa oni stradaju, cesto i vise nego odrasli. U bracnoj zajednici zvanoj SFRJ, vojska JNA (staresine) su bili proizvod tog braka i dok je brak trajao, oni su svoju ulogu obavljali kako treba. Kad je brak poceo da se rusi, deca su morala da odluce na koju ce stranu, pa je samim tim logicno da je svako odabrao svoju stranu.
Osnovni preduslovi da bi vojska postojala su: treba neko sve to da finansira, vojska mora nekoga za slusa odnosno da nekome sluzi. U momentu raspada SFRJ, JNA nije imala kome da sluzi i koga da slusa, pa je analogno raspadu politickog i drzavnog sistema, doslo do raspada vojnog sistema, prvo kroz komandni sastav, a kasnije i na nizim nivoima.
Posle raspada SFRJ doslo je i do raspada poslednje Jugoslavije, razisli su se Srbija i Crna Gora. Na cijoj strani je bila Vojska Jugoslavije i zasto nije cuvala tu Jugoslaviju? Jednostavno, opet je svako posao na svoju stranu. Na ciju stranu je bila vojska 5-tog oktobra? Opet je bilo podeljeno raspoloznje, pa su ovi sto su bili za Milosevica zavrsili u Hagu, a ovi sto nisu bili toliko eksponirani ili su bili eksponirani kao pristalice DOS-a, napredovali su u sluzbi.
Ja znam da je ovo tesko razumljivo za tebe, ali procitaj pazljivo nekoliko puta sta sam napisao, pa se javi na konsultacije.
Ajde posto mnogo znas reci ti meni na ciju stranu su trebali biti Slovenacki oficiri u momentu kad Slovenacki politicari (predstavnici naroda) i vecina naroda zeli da se razidje sa Srpskim politicarima(predstavnici naroda) i ne zali da dalje gradi zajednicku drzavu sa Srpskim narodom. Praksa je pokazala da im je kalkulacija bila dobra.
Predsednistvo SFRJ je bilo sastavljeno od predstavnika svih sest republika, kojeg predstavnika je trebala da slusa JNA? Bilo je glasanje i kakvi su bili rezultati?
Ako se vec ne mozes secati tih dogadjaja ( nisi bio rodjen, bio si mali, imas amneziju) onda procitaj kako je bilo ili pitaj malo starije da ti objasne. Tako da nema zasto da mene bude sram zbog necega, veca je sramota tvoja sto pricas neke gluposti i pokazujes svoje neznanje.
 
0

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 05:40 - pre 154 meseci
@konislav

ja sam malo stariji od tebe, i jako se dobro secam svega, mnogo pre raspada SFRJ.

Nisam siguran da sve moze da se podvede pod to objasnjenje koje si dao. Stavise, mnogo sam blizi tome sto je
u prilicno direktnoj formi rekao vilil1.

To kako si opisao stvari, imalo bi smisla ukoliko se vojno lice i vojska shvate kao obicni sluzbenici, sto u obicnim
vremenima i jesu.

U neobicnim vremenima, vojnik ne moze i ne sme da bude sluzbenik. Iako je u stabilnim vremenima vojska samo
jedna od karika u lancu funkcionisanja zemlje, u kriznim situacijiama (pozari, zemljotresi, prirodne nepogode, poplave),
od vojske se ocekuje da nece da mudruje, cita paragrafe, ceka naredjenja, nego da ce da prva reaguje shodno
neocekiivanosti situacije. U vremenima nemira, nestabilnosti, ratova, vojska mora da je spremna, da radi sve sto
se moze da se zivoti stanovnistva sacuvaju i u vandrednim situacijama ne bi trebalo da ceka ni na koga.

Ono sto je JNA mogla da uradi (da na celu u tim vremenima nisu imali precizno postavljenu kombinaciju lukavih
marioneta velikih sila kao i obicnih balvana) je da napravi munjeviti drzavni udar, kratkotrajno preuzme vlast,
eliminise u korenu mogucnost oruzanih sukoba, pozove predstavnike svih zaracenih strana na pregovore, i da
razuman rok da se 'rastava braka' okonca. Bar u teoriji (znajuci ko je sve i kako pripremao raspad drzave), postojala
je mogucnost da se spreci krvava decenija ratova. Ucinivsi jedan takav potez, radili bi potpuno u duhu svoje
zakletve upravo onom narodu i upravo onoj drzavi kojoj su se zakleli na vernost - a to je da cuvaju dobrobit i
zivote po svaku cenu.

Ovakvi koncepti i ovakva razresenja situacije uopste nisu nepoznata stvar. Neke kulture (recimo, drevna korejanska
tradicija) su imale ustaljene obicaje da u nemirna vremena vlast preuzima vojska, uspostavi red i mir, i posle nekoliko
godina predaje vlast civilima. Ovakvih ciklusa su u svojoj istoriji imali mnogo.

JNA sam takodje upoznao prilicno izbliza tokom svog vojnog roka. Znam da je u pitanju individualno iskustvo, tj. da
ima ljudi koji su bili jako zadovoljni onim kroz sta su prosli, medjutim, vec po izlasku iz vojske '82-ge sam zapanjivao starije
u svojoj okolini kad sam izricao svoje misljenje da ce u slucaju bilo kakvog sukoba JNA ratovati sa rukama podignutim
u vazduh. To misljenje sam stvorio posmatrajuci profesionalni vojni kadar u svom garnizonu, od kojih je odprilike svaki
deseti bio pravi, profesionalni vojnik, a svi ostali gomila pohlepnih guzonja, brzih u uvlacenju, bezkarakternih u gotovo
svakom pogledu. Najgore od svega - obuka prosecnog vojnika je disproporcionalnu mnogo vremena prolazila u glupostima
i maltretiranju, teranju prasine pocevsi od soski, preko naoruzanja, preko kasarnskog kruga, a vrlo malo u aktivnim
vojnickim vestinama, vestini borenja, aktivnog kontakta sa naoruzanjem, svega sto vojsku cini vojskom.

Dobru tacku poredjenja imam u iskustvima svoje rodbine ciji mladji clanovi su sluzili vojni rok u nekoliko stranih drzava,
i dobrog prijatelja iz detinjstva (ozenjen Jevrejkom, sin sluzio vojsku u Izraelu).

Kad sve saberes i oduzmes - bez obzira na teorije i strucna objasnjenja konzilijuma eksperata - prosta je cinjenica je da
su aktivni pripadnici JNA svoj zivot proziveli okruzeni vrlo masnim beneficijama, a na prvom i jedinom ozbiljnijem testu
u svojoj karijeri su se usrali
, i to velika vecina njih.

Tu sramotu nikakve racionalizacije ne mogu da operu.

Vojnik i devojka cast gube samo jednom, i tu nema popravnog ispita.

Casnih izuzetaka je naravno, bilo. Nacin na koji je Momcilo Perisic bez zrtve izveo garnizon prvo iz Zadra, zatim iz Mostara
je upravo ono kako je pravi vojnik trebalo da deluje. Izuzimam ovom prilikom sramotni ostatak Perisiceve zivotne price posle
aktivne vojnicke sluzbe (spijunaza, hapsenje....)
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 07:45 - pre 154 meseci
Pazi kad sam posle prvog posta skopčao da će i ova tema da bude o pertizanima i četnicima, o tome da li je Broz heroj ili zločinac, o demokratiji i totalitarizmu, i tako to o sličnim temama. O tome se na [es]-u takoreći nije ni raspravljalo. Jedva jedno desetak godina, ne više !

Ljudi, Tito je umro, a i Krleža, takođe.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
+1

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 10:14 - pre 154 meseci
Milanche i Vili su apsolutno u pravu.
Iz ličnog iskustva…
Dok sam ja studirao i borio se za sve što imam ili nemam u životu, moja generacija svršenih vojnih akademaca već je podobijala stanove, milion privilegija, izmedju ostalog i ta zimovanja i letovanja o kojima je ovde reč. Jedina briga bila im je prekomanda u željeno mesto boravka, Beograd po mogućstvu.

Kada je počelo sr@nje, tih silnih majora, potpukovnika, pukovnika...nije bilo nigde. Svi su, odjednom, imali nekakva važna dežurstva u Beogradu.
Niko i tvrdim NIKO od beogradskih guzonja koji su koristili sva ta odmarališta nije video prvu liniju fronta.
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 10:25 - pre 154 meseci
Bio sam na ostrvu cveca jedanput i bilo je ok . I smestaj i hrana .
I vise puta Basko polje na Makarskoj rivijeri .
Zadnji put pred sam bio tamo mozda 2 godine pred pocetak rata .



Viva lollapalooza
 
0

gavrantije

Član broj: 52384
Poruke: 26
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 10:52 - pre 154 meseci
Bio sam i ja, kao klinac, jedno desetak puta u vojnom kampu Kupari i uglavnom se švercovao (kontrolu vršila vojna policija), dok su vaše herojske tate, u ime budućih ratova koje će voditi, za 0 dinara ‘ladila dup*ta po kuparskim hotelima, a vi brljali po pesku.
Mada, vodili su i bitke, što jes’-jes’. Tada je izgradjen novi vojni kompleks hotela “Duilovo“ pored Splita, pa su oči vadili- kome će dopasti.
Da su samo delić tog borbenog entuzijazma pokazali koju godinu kasnije Srbija bi bila u granicama Dušanove države.
(boli me uvo za veliku Srbiju, da neko ne protumači pogrešno).
 
0

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 11:30 - pre 154 meseci
Citat:
milanche:  a svi ostali gomila pohlepnih guzonja, brzih u uvlacenju, bezkarakternih u gotovo
svakom pogledu.

Extra lepo receno!

I pazi vamo, ne primajte se na forumsku aktivnost mladog guzonje na placenom zadatku.

Kakav otac takav sin.

[Ovu poruku je menjao payge dana 15.07.2011. u 12:44 GMT+1]
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 11:39 - pre 154 meseci
Citat:
@milanche
Casnih izuzetaka je naravno, bilo. Nacin na koji je Momcilo Perisic bez zrtve izveo garnizon prvo iz Zadra, zatim iz Mostara
je upravo ono kako je pravi vojnik trebalo da deluje.

Bilo je bilo , pa su se ovi sada posle tih guzonja "lepo" oduzili coveku koji je:
http://blog.b92.net/text/13850...oji-je-sacuvao-zivote-vojnika/

Viva lollapalooza
 
0

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3739
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 11:55 - pre 154 meseci
Vojna lica su u onoj staroj Jugoslaviji bili najveće ulizice i dupelizci, neradnici, poltrončine svoje vrste... Imali su nezaslužene privilegije a nisu radili ništa. Najveća g00vna među njima su bili tkz. bezbednjaci, odnosno oficiri bezbjednosti, kojima čak ni niži čin nije predstavljao problem jer su svi strepjeli od njih a oni nisu radili bukvalno ništa! Dobijali su petosobne stanove za Dž, dobijali su, za ono vrijeme natprosječne plate od kojih su gradili vikendice, dobijali su ta ljetovanja/zimovanja da se odmore od nerada... u principu, što veći čin - veći džabalebaroš... Imali su privilegije na svim poljima, svoje bolnice, svoje sudove, čitava svoja naselja itd... Obično su i svoje supruge zapošljavali kao građanska lica kod vojske u raznim rehabilitacionim ili medicinskim centrima ili prekomjernoj administraciji koja takođe nije radila ništa itd...
E kada je došlo vrijeme da se ratuje onda su se pokazali kao najveće kukavice... dozvoljavali su npr. sebi da na terenu, bez jedne riječi protivljenja, predaju komandu bilo kojem kriminalcu iz bilo koje paravojne formacije i podanički mu se potčine i slušaju dalje naređenja od njega! Sramno, ali to je bilo i za očekivati od tih velikih "vojničina"...(ovo ne vezano za to ko se borio na kojioj strani i je li dezertirao, 99% oficira nekadašnje jna nije imalo svoje ja)

Ja sam svojevremeno prodao auto jednom general-pukovniku Blagoju Kovačeviću u Beogradu... Ja mu kažem: "možda bi trebalo ovdje ugraditi neki alarm jer je ato nov" a on kaže: "ma kakvi uzeću nekoliko vojnika da mi ga čuvaju ispred kuće dan-noć"
 
0

Miro Spiro
serviser
Vemi medical doo

Član broj: 268301
Poruke: 161
92.36.139.*



+2 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 11:57 - pre 154 meseci
Vratio se prosle nedjelje iz Baskog Polja .Bio na odmoru.Znaci samo su malo prefarbali sobe itd. Sve ostalo je isto.Isao sam tamo na ekskurziju negdje 97-98. godine. Nista se nije promijenilo od tada.Odrzavaju park i tako to i ide po principu drzi vodu dok majstori ne odu.Cak su i inventar brojevi jos od JNA.

Bio sam prosle godine u Orebicu Perna-Hotel Komodor (JNA) prica ista. Malo se odrzava vode vrlo cesto tople po danu nema jer su cijevi zacepljene ili osigurac pumpe stalno iskace. Malo se okrecilo.SAd su neke bungalove krenuli sređivati pa stavili neku klimu i satelitsku i promijenili su na bungalovima prozore ali to sve treba iz temelja renovirati ako cak neke stvari i srusiti jer su zastarjele.U njihovom tehno bloku jos je stajao skinuti naslov nesto tipa Vojno odmaraliste OOUR Kupari jer su pripadali Kuparima tako nesto.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 11:59 - pre 154 meseci
A kakva su današnja vojna lica ? U Srbiji ? U Bosni, Hrvatskoj ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 12:09 - pre 154 meseci
Citat:
Java Beograd: A kakva su današnja vojna lica ? U Srbiji ? U Bosni, Hrvatskoj ?

Pa posle ovolikih ratova sigurno su vojnicki spremniji

Viva lollapalooza
 
0

payge

Član broj: 25165
Poruke: 26



+1012 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 12:53 - pre 154 meseci
Citat:
Nocni: a on kaže: "ma kakvi uzeću nekoliko vojnika da mi ga čuvaju ispred kuće dan-noć"


Koristili su vojnike za pranje auta, za rad na svojim njivama, vojnici su im zidali vikendice itd itd

I posle svega ti dodje neki njegov naslednik na forum da prosipa mudrost i nauku.
Takav mozdani sklop unistava sve oko sebe. Paraziti koji funkcionisu samo na instinkt kao krokodili, bez mozga, bez milosti, slepi i gluvi za druge oko sebe.
Najbrze se razmnozavaju u periodu blagostanja (kad normalnima popusti paznja) a njihov procenat u drustvu moze da posluzi kao indikator kad ce drustvo ili drzava propasti.

Ne postoji nada za bilo kakav napredak sve dok se taj olos na natera na rad.
Samo tezak fizicki rad moze da drzi njihovo ludilo i pohlepu pod kontrolom.
 
+1

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+835 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 13:19 - pre 154 meseci
Citat:
Pa posle ovolikih ratova sigurno su vojnicki spremniji

Svi koji su ucestvovali u ratu su penzionisani od strane Tadica.. Bio je jedan clan zakona(pravilnika) ako te 2 puta mimoidje napredovanje(cvarak) imas pravo da trazis, da ides u penziju.. i tako su "procistili" vojsku od onoga sto je vredelo, tj. uradjena je negativna selekcija, tj. ova ekipa sada je verovatno zaj*la i onu crvenu titoisticku bandu-olos, opet cast izuzecima - pojedincima, koji su osvetlali pre svega svoj ali nikako obraz vojske koju su sluzili (JNA)..
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.dynamic.sbb.rs.



+395 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 13:28 - pre 154 meseci
Pa recimo u Hrvatskoj ne verujem da je bio takav slucaj :)

Viva lollapalooza
 
0

Ovaj

Član broj: 286010
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 13:42 - pre 154 meseci
Citat:
Nocni:  Dobijali su petosobne stanove za Dž, dobijali su, za ono vrijeme natprosječne plate od kojih su gradili vikendice, dobijali su ta ljetovanja/zimovanja da se odmore od nerada... Imali su privilegije na svim poljima, svoje bolnice, svoje sudove, čitava svoja naselja itd... Obično su i svoje supruge zapošljavali kao građanska lica kod vojske u raznim rehabilitacionim ili medicinskim centrima ili prekomjernoj administraciji koja takođe nije radila ništa itd...



Zaradjivali su izvozom i po 5,6 ... 10 milijardi $ godisnje.
Obaska su, po pravilu, bili prethodnica nasim gradjevinskim firmama po tim drzavama.

I sta je lose u tome sto su od tog novca zidali bolnice, fabrike, odmaralista, sudove, stanove, rehabilitacione i medicinske centre ... ?!

Sta su, po tvom misljenju, trebali da rade sa tim novcem?


[edit] U to vreme je zakonom bilo zabranjeno zidanje stanova vecih od 100 kvadrata.
Tesko da je negde naguravano 5 soba u 100 kvadrata, bar ja ne znam ni za jedan takav stan ozidan u to vreme [/edit]
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Vojno odmaraliste KUPARI15.07.2011. u 14:06 - pre 154 meseci
@konislav

Imenjace, neoprezno pa sad sta je tu je, znam kako je!!! :))

Nisam bivao u vojnim odmaralistima ali sam se, kao sto neko ovde rece, "svercov'o" kao klinac jer je tamo bilo do jaja! Ali Kupari su ostali u lepoj uspomeni, kao i Biograd, Split, Rijeka a narocito malo ali jako lepo mesto Vodice... I tako... Izvinjavam se ako sam malo Off... :)

Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Vojno odmaraliste KUPARI
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 15992 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.