Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Esotheria truje ljude!!??

elitemadzone.org :: MadZone :: Esotheria truje ljude!!??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13629 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 18:01 - pre 155 meseci
@milivoje t

Kad je covek tesko bolestan spreman je na sve. Kako bi neko reagovao, to ne moze da zna dok mu se tako nesto ne desi.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 18:08 - pre 155 meseci
naravno da postoje granice.
ta neću s valjda lečiti razblaženim domestosom?

kada sam bio sa suprugom u GAK Narodni front pokupio sam neku brošuru koga je izdalo ministarstvo zdravlja i u kome su raskrinkane sve "alternativne" metode za lečenje raka uključujući i makrobiotiku.
uglavnom je većina metoda skupa a rezultati nikakvi.
sjajna knjižica, moraću da je piratujem i okačim na net.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 18:49 - pre 155 meseci


Bolje da si citirao sastav toalet papira, sto u stvari tekstovi sa tog sajta i jesu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 19:02 - pre 155 meseci
Citat:
3way: Bolje da si citirao sastav toalet papira, sto u stvari tekstovi sa tog sajta i jesu.

nisi u pravu.
toalet papir ima veoma važnu upotrebnu vrednost.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 19:30 - pre 155 meseci
Citat:
Pojma nemam sta je taj MMS i da li to radi, ali ono sto je 100% sigurno je da zvanicna medicina sama od sebe nece nikada priznati kao lek nesto sto je jeftino, sto je svuda dostupno, sto se moze proizvesti u kucnoj radinosti, sto se moze ubrati u basti ili sa drvata u sumi ... dakle nesto sto se ne moze kontrolisati.


za tvoju informaciju, zvanicna medicina to itekako priznaje, a sve se to lepo uci na Farmaceutskom fakultetu iz jedne debele knjige iz ispita farmakognozija... knjiga je kao slikovnica, puna raznih travki koje mozes da beres do mile volje...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 20:08 - pre 155 meseci
Citat:
superbaka:  iz jedne debele knjige


Nije knjiga debela nego je opsirna!
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Ovaj

Član broj: 286010
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 21:16 - pre 155 meseci
Citat:
superbaka: za tvoju informaciju, zvanicna medicina to itekako priznaje, a sve se to lepo uci na Farmaceutskom fakultetu iz jedne debele knjige iz ispita [url=http://sr.wikipedia.org/wiki/Фармакогнозија]farmakognozija[/url]... knjiga je kao slikovnica, puna raznih travki koje mozes da beres do mile volje...


Ne razumem sta hoces da kazes?

Mogu ja sad da se popnem na krov i uberem list cuvarkuce koji cu iskoristiti za svoje lecenje, to mi niko ne brani.
Tj. ... jos uvek mi niko to ne brani, zato sto nije moguce kontrolisati gde ce ta biljka da raste i kuda se ja pentram u sred noci.

Ali ta biljka nije lek.
Ne nalazi se, ni ona niti i jedna druga, na spisku lekova RZZO.
Niti ce se ikada naci, ako se samo oficijelna medicina, ovakva kakva jeste, bude pitala.

To da su ljudi, tj. farmaceuti proucavali biljni svet (i zivotinjski i minerale) - to mi je jasno.
U suprotnom nikada ne bi napravili ni jedan lek.
E sad ... da li bi to bilo srecnije resenje po covecanstvo - to je vec drugo pitanje.


[edit]

Pod "lek" podrazumevam sve supstance i proizvode koje zvanicna medicina koristi u lecenju ljudi, a koji se nalaze na spisku lekova Republickog zavoda za zdravstveno osiguranje (za slucaj nase zemlje, naravno).

Kao sto napisah ... nema tu nicega sto se moze spraviti u kucnim uslovima, ubrati u prirodi itd.
Dakle, nema tu nicega sto se ne moze kontrolisati.


[Ovu poruku je menjao Ovaj dana 27.07.2011. u 22:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ovaj

Član broj: 286010
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 21:47 - pre 155 meseci
Citat:
Pirossi: kada sam bio sa suprugom u GAK Narodni front pokupio sam neku brošuru koga je izdalo ministarstvo zdravlja i u kome su raskrinkane sve "alternativne" metode za lečenje raka uključujući i makrobiotiku.
uglavnom je većina metoda skupa a rezultati nikakvi.
sjajna knjižica, moraću da je piratujem i okačim na net.


Je l' ima u toj brosuri nekakvih podataka o rezultatima i cenama u lecenju te bolesti od strane zvanicne medicine?
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 21:58 - pre 155 meseci
Citat:
Ovaj: Je l' ima u toj brosuri nekakvih podataka o rezultatima i cenama u lecenju te bolesti od strane zvanicne medicine?

ne znam što si kivan na zvaničnu medicinu ali kad te nešto zaboli a ti razmuti malo domestosa i nakapaj na kocku šećera.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 22:13 - pre 155 meseci
Ja dnevno pijem jedan cep (nikako ne vise) Fairy-ja i uopste mi ne treba lekar.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 22:17 - pre 155 meseci
vi u Viljaribi ste oduvek bili napredniji od nas u Viljabahu
 
Odgovor na temu

Ovaj

Član broj: 286010
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 22:19 - pre 155 meseci
Citat:
Pirossi: ne znam što si kivan na zvaničnu medicinu ali kad te nešto zaboli a ti razmuti malo domestosa i nakapaj na kocku šećera.


Forumski strucnjaci opste prakse, cim im neko malo pomuti ustaljenu kolotecinu, se odmah pogube i prelaze na polje licnog.

Ovo je forum, a naslov teme mozes procitati na vrhu stranice.
Nisam ja tema.
Razumes?

Ili ti mozda samo pokusavas da ispadnes duhovit?

... izgleda da je to u pitanju. Sad sam shvatio kad se javio i ovaj drugi dezurni pajac.
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 23:37 - pre 155 meseci
nije mi jasno zasto sam sebi kontriras u dva posta zaredom, i zasto pricas o necemu o cemu nemas pojma?

prvobitni lekovi su se dobijali ekstrakcijom iz biljaka, primera radi - acetisalna kiselina iz kore vrbe, danas vestackom sintezom (Aspirin, Andol, Midol, Anbol, Acetisal, Cardiopirin...), kokain (nekada lokalni anestetik) iz lista koke, kofein i aminofilin iz zrna kafe itd... niko tebi ne brani da zvaces koru vrbe i da ispiras usta kamilicom, umesto da elegantno popijes pilulicu... to sto ti podrazumevas pod lekom je jedno, a ono sto farmakopeja podrazumeva pod lekom je nesto sasvim drugo... i ovde ne vodimo diskusiju pod tvojim uslovima, tj. pod onim sto ti podrazumevas, vec pod onim sto je opste priznato... ako zelis da se ponasas kao amisi, i da anuliras trud farmacije za sintezom boljih i efikasnijih lekova, to je na tebi... za mnoge lekove imas alternative u biljnom svetu pa ih slobodno koristi, to ti ni jedan zakon ne zabranjuje, Pelagica u ruke pa udri...
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??28.07.2011. u 00:36 - pre 155 meseci
@superbaka

Posto si upuceniji u tematiku: s obzirom na bitno razlicitu prirodu bolesti, da li je uopste u teoriji moguce nekad proizvesti jedan univerzalni lek koji bi bio uspesan kod svih ovih bolesti koje su naveli na sajtu:

Citat:
MMS se pokazao uspešnim kod sledećih bolesti, po iskustvima kod nas i u svetu: AIDS, rak, herpes, malariju, hepatitis, tuberkulozu, kao i sve nove labratorijske viruse, novi grip i ostale sezonske viruse. Iz iskustva po svetu leče se i kožne bolesti, grčevi u nogama, proširene vene, dijabetes, reumatoidni artritis, depresija, Autizam, anksioznost, nesanica, bolovi u leđima, bolovi u nogama, upale, upala pluća, upala slepog creva, gangrene, opekotine, infekcija Zlatnom stafilokokom, atletsko stopalo (Candida), upale desni, upala zuba i paradentoza, žgaravica, hemoroidi, ADHD (problem koncentracije), arterioskleroza, kolitis...

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??28.07.2011. u 07:44 - pre 155 meseci
ni u ludilu!

teorijski (ali samo u teoriji!), moguce je napraviti neki imunostimulator koji bi pomogao kod bolesti iz prve recenice, jer su u pitanju bolesti izazvane mikrobima - virusima, malarija protozoom, tuberkuloza bakterijom; rak (tumor, neoplazma) moze u nekim slucajevima biti izazvan virusima, ali to je retkost... znaci, nemoguce je napraviti zajednicko antimikrobno sredstvo za sve bolesti iz prve recenice, ali se moze diskutovati o leku koji bi mogao da pojacava imuni sistem, i na taj nacin mu omoguci da se izbori sa stranim agensima u telu, sto inace i radi kod ovih bolesti... prosto sam siguran da spravljanje takvog "leka" moze ici samo u pravcu genetskog inzenjeringa na ljudima, umesto spravljanja magicnih pilulica...

ovo ostalo su dijametralno razlicite bolesti, da je degutantno uopste raspravljati o tome...
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??28.07.2011. u 10:18 - pre 155 meseci
Panacea
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??28.07.2011. u 13:53 - pre 155 meseci
Iz Ezoterije preko Facebook-a podsticu vecu potrosnju otrova (veca potrosnja = veci profit)


Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zmini

Član broj: 288420
85.222.217.*



+4 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??29.07.2011. u 11:00 - pre 155 meseci

Celu pricu sam progurala u javnost ja, a evo i zasto.

Preparat sam dobila na poklon od jedne zene, za mamu koja ima problema sa stitnom, kao lek XXI veka, magicno rešenje za sve probelem i lek za skoro sve bolesti današnjice, jedino sto ne moze da ucini da vam izraste nova ruka, noga.
Dakle, nisu korumpirani novinari, nije farmako mafija... Vec samo obican gradjanin koji je prisustvovao teskom trovanju neduzne osobe bas tim MMS-om.

Prvo sto sam uradila pogledam kutiju i na njoj stoji narandžasti znak "Xi" kao upozorenje da je opasan za vodeni svet. Već tad mi se nije svidelo i krenem da istražujem Jim Humbla i njegov čudesan lek.

Zatim, okrenem kutiju da vidim da li je i kako registrovan kod nas. Piše, citiram : "registrovano na VMA Beograd kao PREDMET OPŠTE UPOTREBE, po Zakonu o zdravstvenoj ispravnosti životnih namirnica i predmeta opšte upotrebe." Ne budem lenja, potražim zakon i nadjem definiciju predmeta opšte upotrebe:

Član 3 Zakona
Pod predmetima opšte upotrebe, u smislu ovog zakona, podrazumevaju se:
1) posuđe, pribor, postrojenja, uređaji i ambalaža za namirnice;
2) dečije igračke;
3) sredstva za održavanje lične higijene, negu i ulepšavanje lica i tela i ambalaža za ta sredstva;
4) sredstva za održavanje čistoće;
5) duvan, duvanske prerađevine i pribor za pušenje;
6) određeni predmeti koji pri upotrebi dolaze u neposredan dodir sa kožom ili sluznicom


Zatim sam krenula detaljno da cesljam net, i opred gomile kloniranih sajtova i hvalospeva o mmsu naisla sam na par jako upozoravajucih, od kojih je i blog jednog hrvatskog hemicara gde je covek lepo objasnio sta je MMS.

http://endimion17.blog.hr/2009...iracle-mineral-supplement.html

i naravno, iste sekunde odlucim da taj preparat nece ni prici niti meni niti mojoj majci.

Sa celom pricom ne bih mozda ni izasla u javnost, da se doticna gosposdja nije vratila sa mora i hvalila kako je dala taj preparat nekom prijetalju, al kaze, malo sam se zanela, dala mu odmah 18 kapi!!! Covek se 4 dana rastajao od zivota, drzao dusu u zubima da ne utekne, a mislim da joj jos uvek spominje familiju, kako pokojnu tako i buducu... da bi doticna gospodja sve objasnila recenicom: sam je kriv, vec danima jede samo rostilj, napunio se bakterijama i sad se cisti. Potpuno laicki i neznalacki previdevsi simptome teskog trovanja. Naravno nije joj palo na pamet da mu da vitamin C da se brze isprazni od otrova, nego ga je pustila da se muci. Ne kazem, nije ona to uradila iz zle namere, ali potpuno hipnotisana cudotvornoscu leka, iz najbolje namere umalo nije ubila coveka. Ali i put do pakla je poploca najboljim namerama.

I onda sam resila da nesto mora da se uradi.
Presavila tabak poslala mailove svim novinama, i beskrajno sam zahvalna novinarki Pressa koja mi je poverovala i uzela da ispita celu pricu.

Mozda taj MMS u nekoj konstalaciji i moze po nesto da izleci. Ali je jako opasna manipulacija sa njim, siroka masovna primena i apsolutno ne postojanje makar i jedne naucno zasnovane studije o njegovoj uncikovistosti.
Na netu sam nasla izgovore doticnog Hambla, da studije nisu izvedene jer su jako skupe. Za to vreme cikica se svrcka po svetu, deli nesto sto niko pouzdano ne zna sta je, a navodno nema para da izvede studije, a mogu da potpisem da zaradjuje jako mnogoooo prodajom preparata. ISto tako opasna je nekontrolisana proizvodnja u divljim laboratorijama koja ne podleze bilo kakvoj kontroli i nikad nije iskljuceno da neko moze da se preracuna u razmeri i nanese veliku stetu velikom broju ljudi.


Isto jako je zanimljiva hipnotisanost ljudi koji ga piju. Gotovo, kao da im je ispran mozak... horor...

Dakle, prevarann nacin "registracije", obmana ljudi i umalo smrt jednog neduznog coveka su jedini razlozi sto je cela prica izasla u javnost.
A nadam se da ce odgovorni biti privedeni pravdi (mada mislim da je to utopija).
Pozdrav...


[Ovu poruku je menjao Zmini dana 29.07.2011. u 12:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??29.07.2011. u 23:51 - pre 155 meseci
Citat:
Zmini

Isto jako je zanimljiva hipnotisanost ljudi koji ga piju. Gotovo, kao da im je ispran mozak... horor...


Ti nesretni ljudi su vešto izmanipulisani, nisu im prezentovane moguće posledice, novčani trošak je mali a obećanja velika. Lepe bajke izgledaju privlačnije od medicine.

Ne mogu svi ljudi da budu dovoljno upoznati sa medicinom niti sa zakonima da bi mogli lako da uoče štetnost raznih nadri preparata kao i nezakonitost njihovog stavljanja u promet. Koliko ljudi u takvoj životnoj situaciji uopšte čita zakone?

Na ljude jak utisak ostavlja osoba koja im se nametne kao autoritet a u slučaju nadriapotekarstva to je upravo osoba koja ih truje, često uz osmeh i prividnu brižnost.

Ukoliko pokušaš zavedenima da argumentovano objasniš da su u zabludi, većina njih će imati utisak da želiš da im izmakneš tlo pod nogama.

Nisu ti ljudi hipnotisani, nisu njima isprani mozgovi, i oni često sumnjaju u čudotvornost svih tih bajkovitih nadri preparata, oni tuguju, često plaču kad ostanu sami sa svojim bolestima ali se negde i nadaju da će im nešto bar malo pomoći...

Ponašanje tih izmanipulisanih ljudi nije za osudu, tužno je.

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Zmini

Član broj: 288420
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??30.07.2011. u 17:05 - pre 155 meseci
@ Onaj

Ljude koji u ocaju traze bilo sta sto ce ih izleciti nisam ni osudjivala, njih nikad, vec one koji su se bogatili njihovom nesrecom.

Citat:
Ukoliko pokušaš zavedenima da argumentovano objasniš da su u zabludi, većina njih će imati utisak da želiš da im izmakneš tlo pod nogama.

istina, i to sam kasno shvatila...

Ako nista drugo, bar sam uspela da ucinim da javnost sazna za njih, posto vec skoro 2 godine ispod radara prodaju nesto sto je aposlutno ne ispitano, pravi se u malim privatnim laboratorijama...

Da li ce svakog cudfa biti za 3 dana dosta ili ce efekat biti trajniji ne zavisi od mene. Sto je bilo do mene, uradila sam.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Esotheria truje ljude!!??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13629 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.