Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Esotheria truje ljude!!??

elitemadzone.org :: MadZone :: Esotheria truje ljude!!??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13479 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 11:30 - pre 154 meseci
Citat:

Preparat MMS u slobodnoj prodaji: Otrov prodaju kao lek

Prevara - Opasno sredstvo za dezinfekciju nehlorisane vode prodaje se kao svemogući medikament koji pomaže u lečenju raka, tuberkuloze, skleroze, Alchajmerove bolesti... Reakcija - VMA podnosi krivičnu prijavu, lekari upozoravaju da 15 grama MMS-a može da ubije! Vlasnik „Ezoterije": Ovo je alternativna medicina, registrovali smo ga kako smo mogli


http://pressonline.rs/sr/vesti...%3A+Otrov+prodaju+kao+lek.html

Kakvi su to ljudi koji mogu ovako da truju ljude???
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

d.vader

Član broj: 287659
Poruke: 98
109.121.47.*



+36 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 11:39 - pre 154 meseci
Dok država to zakonski ne sankcioniše i to žestoko takvi prevaranti će i dalje zauzimati oglasni prostor u svim medijima!
Ja bi takve nadrilekare i iscelitelje optužio za pokušaj ubistva sa predumišljajem! E, kada bi tako bilo i to se i sprovelo ne znam da li bi se pojavljivali trgovci tuđom nevoljom?!
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 12:03 - pre 154 meseci
Sad sam citao na njihovom sajtu hvalospeve o ovom otrovu - oni ovaj otrov nazivaju mitskim lekom za sve bolesti!

Citat:
d.vader: Dok država to zakonski ne sankcioniše i to žestoko takvi prevaranti će i dalje zauzimati oglasni prostor u svim medijima!


Ovog puta nije u pitanju drzava, drzava je regulisala neke stvari ali oni su proizvod registrovali kao nekakvo sredstvo za opstu namenu (za ciscenje prostorija i bazena), nije njima niko dao dozvolu da prodaju sredstvo za ciscenje predstavljajuci ga kao lek vec da ga prodaju kao sredstvo za ciscenje (i to sa svim potrebnim upozorenjima o stetnosti). Drzava nije mogla da zna da ce oni nakon registracije taj proizvod da prodaju kao lek i da truju ljude. Drzava ce ih, verujem, zakonski kazniti - zato VMA i podnosi krivicnu prijavu.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 12:18 - pre 154 meseci
Procitajte komentare na sajtu ispod teksta.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 12:35 - pre 154 meseci
Jedan moj rođak se ložio na ovo g. pa sam sticajem prilika upoznat.

Glavni atribut koji ide u sve ovo je " ... farmaceutska mafija ...". Pristalice ove varikine (a to i jeste varikina) k'o papagaji ponavljaju, mafija, pa mafija. Par kapi varikine dnevno vas neće ubiti, fakat, ali neće ni pomoći. Rođak je to koristio, pa batalio.

Uzgred, na deklaraciji proizvoda (ja ga imao u rukama) stoji da nije za ljudsku upotrebu, već za dezinfekciju vode. Tako, niko ništa ne može proizvođaču.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 13:02 - pre 154 meseci
Meni nije jasno kako je izdavačka kuća / knjižara Ezoterija smela da izigrava apoteku? Kao kad bi vulkanizer glumio da je zubar...
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 13:30 - pre 154 meseci
komentar sa Press sajta:
Citat:
...po receptu čuvenog Džima Hambla, kojem se u Americi sudi jer je ovim preparatom lečio ljude iz sela u Africi zbog malarije. Ovaj citat sve govori! Ako ameri tuze tog nekog Hambla jer je u Africi ljude lecio, onda sam ali 1000 posto sigurna da je ovaj preparat lek. Stalo bas amerima do afrikanaca ko do lanjskog snega pa ce da ih stite. Sve moguce su eksperimentisali tamo sejali im razne epidemije a sad mos misliti stite ih tako sto se tuze sa doticnim. Nikad cula za ovaj MMS, ali eto ova recenica iz teksta mi upala u oci. A sam naslov je diskutabilan, mora se znati da je skoro svaki lek zapravo otrov, zato je i propisana doza. Gotovo je nemoguce nesto leciti ako ga ne "ubijate" tako da veca doza svakog leka jeste otrov!

sve je rečeno.
Ali pričati to prosečnom lemingu je kao da pokušaš da mu objasniš da pasta za zube nije dobra za zube...
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 13:52 - pre 154 meseci
Citat:
Onaj: Meni nije jasno kako je izdavačka kuća / knjižara Ezoterija smela da izigrava apoteku? Kao kad bi vulkanizer glumio da je zubar...
To i jeste poenta. Ovo nije lek ! Na kutiji piše da služi za dezinfekciju vode.
Dakle, nikakav lek, nikakve dozvole, rešenja ... Ništa. A sad što su pojedini to pili - šta ću im ja ?! "Ezoterija" nije tu ništa odgovorna.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:02 - pre 154 meseci
 
Odgovor na temu

Ovaj

Član broj: 286010
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:09 - pre 154 meseci
Pojma nemam sta je taj MMS i da li to radi, ali ono sto je 100% sigurno je da zvanicna medicina sama od sebe nece nikada priznati kao lek nesto sto je jeftino, sto je svuda dostupno, sto se moze proizvesti u kucnoj radinosti, sto se moze ubrati u basti ili sa drvata u sumi ... dakle nesto sto se ne moze kontrolisati.

Pritisnuti stvarnoscu da se u proteklih nekoliko decenija sve vise ljudi okrece alternativi, tu i tamo ponesto priznaju, ali iskljucivo kao pomocno lekovito sredstvo.

To sto se tom Dzimu Hamblu sudi u Americi, moze biti indicija da je nanjusio nesto sto stvarno leci. Jer da ne leci, zasto bi mu neko sudio?
U svakom selu postoji po najmanje jedna baba koja leci, pa im niko nikada ne sudi.

Btw. ... po zvanicnim podacima same FDA samo u USA godisnje umre 95.000* ljudi od tzv. sporednih efekata oficijelnih lekova, pa se niko zbog toga nesto preterano ne uzbudjuje, cak ni ovde na ovom forumu.

* - To je broj koji se zvanicno priznaje. Za "realnu cifru", sto bi rekli omladinci, se to mnozi sa 5 -10.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:17 - pre 154 meseci
Citat:
Java Beograd: To i jeste poenta. Ovo nije lek ! Na kutiji piše da služi za dezinfekciju vode.
Dakle, nikakav lek, nikakve dozvole, rešenja ... Ništa. A sad što su pojedini to pili - šta ću im ja ?! "Ezoterija" nije tu ništa odgovorna.


Nije odgovorna? Kako to mislis "Esotheria" nije odgovorna???

Odgovorna je jer je sredstvo za dezinfekciju vode na svom sajtu i na prodajnom mestu (knjizara "Esotheria") kupcima nudila kao sredstvo za lecenje uz uputstvo kako da ga piju.

Mislis da je legalno da neko prodaje otrov ubedjujuci ljude da ga piju kao lek, ubedjujuci ljude da nije vazno to sto pise na kutiji (kao, eto iz nekog cudnog razloga / cudnih propisa to tako mora da pise ali da ne obracaju paznju na to sto pise) a da se onda vadi na to da je negde na kutiji sitnim slovima ipak pisalo da sredstvo sluzi za opstu upotrebu tj. za dezinfekciju vode? I sta to sto pise uopste znaci prosecnom coveku koji kupi sredstvo za ciscenje verujuci da je to lek? Moze da pomisli da moze doadatno da sluzi i za ciscenje vode ali i kao lek jer ga je kupio verujuci da je to lek jer su ga iz Ezoterije ubedjivali da je to nekakav svemocni lek koji ce mu pomoci da ozdravi od bilo koje bolesti.

Jos uvek im stoji na sajtu ponuda i ubedjivanje pa se mozes uveriti dokle to ide. Ja ne krivim ljude koji veruju u to, ubedjivanje iz Ezoterije je stvarno vrhunsko ali i pored njihovog marketinga i ubedjivanja da se radi o leku - to ipak nije lek.

Naravno da je Esotheria odgovorna. Jos je i gore za Ezoteriju ukoliko je na kutiji pisalo cemu sredstvo sluzi a oni su to prodavali kao da se radi o leku.

Rekao bih da tuzilastvo nece imati suvise tezak posao da dokaze nadrilekarstvo i nadriapotekarstvo, evo nekih citata sa njihovog sajta:

Citat:
MMS se pokazao uspešnim kod sledećih bolesti, po iskustvima kod nas i u svetu: AIDS, rak, herpes, malariju, hepatitis, tuberkulozu, kao i sve nove labratorijske viruse, novi grip i ostale sezonske viruse. Iz iskustva po svetu leče se i kožne bolesti, grčevi u nogama, proširene vene, dijabetes, reumatoidni artritis, depresija, Autizam, anksioznost, nesanica, bolovi u leđima, bolovi u nogama, upale, upala pluća, upala slepog creva, gangrene, opekotine, infekcija Zlatnom stafilokokom, atletsko stopalo (Candida), upale desni, upala zuba i paradentoza, žgaravica, hemoroidi, ADHD (problem koncentracije), arterioskleroza, kolitis...


A ni iz ovoga mi nikako ne izgleda da nisu odgovorni:

Citat:
poručite svoje prvo pakovanje zdravlja. Ni jedan virus ili bakterija, parazit ili gljivica vam od tog trenutka ne mogu ništa!

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:22 - pre 154 meseci
http://www.esotheria.com/teles...mineralni-dodatak-21-veka-mms-

Citat:
U ovoj knjizi se krije izlečenje za desetine najtežih bolesti: AIDS, rak, herpes, malariju, hepatitis, tuberkulozu, kao i sve nove labratorijske viruse, novi grip i ostale nove viruse.


i još

Citat:
VAŽNO OBAVEŠTENJE!!!
Želimo da vas obavestimo da se na tržištu u Srbiji pojavila loša kopija našeg pakovanja MMS-a, koja se prodaje u plastičnim bočicama! Takođe, želimo da se ogradimo i da vas upozorimo da za sve što nije naše originalno pakovanje, koristite na sopstvenu odgovornost i da mi ne odgovaramo za eventualne posledice! Naš proizvod je registrovan u državnoj agenciji za biocidne proizvode, uz ocenu efikasnosti u ovlašćenoj labaratoriji i samim tim vam garantujemo bezbednost korišćenja u skladu sa dobijenim uputstvom.


Jedva čekam da završe iza rešetaka.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:59 - pre 154 meseci
ja bih na samu reč "ezoterija" hapsio.
i prodavce srebrne vode, tesline purpurne ploče te raznih drugih andramolja koje leče sve od akni preko side i šuljeva do raka.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 15:59 - pre 154 meseci
Evo kako uplicu i druge da im se pridruze u nadriapotekarstvu:

Citat:
Pozivamo naše kupce i korisnike MMS-a na dalju prodaju na području Srbije, pri čemu možete dobro i da zaradite. Na 10 kupljenih pakovanja odobravamo popust, tj. rabat 10%, na 20 komada 20%, a na 30 ili više 30%. Prodajom u svom bližem okruženju možete da zaradite i do 30%.

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 16:05 - pre 154 meseci
Citat:
Pirossi: ja bih na samu reč "ezoterija" hapsio.
i prodavce srebrne vode, tesline purpurne ploče te raznih drugih andramolja koje leče sve od akni preko side i šuljeva do raka.


Pa rec "ezoterija" ne oznacava lecenje, isceljivanje i sl. - a to sto je neki pogresno koriste, to je sad druga prica...

Ezoterija znaci sledece:

Citat:

Ezoterija (ezoterizam) je tajno učenje, nerazumljivo za neposvećene, kojem je cilj da posvećene dovede do transcendentalnih, metafizičkih znanja.

Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 16:09 - pre 154 meseci
^ samo si konkretizovao ono što sam i mislio.
ne smeš pod velom "tajnog učenje, nerazumljivog za neposvećene, kojem je cilj da posvećene dovede do transcendentalnih, metafizičkih znanja" prodavati maglu. a ni hemiju.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 16:13 - pre 154 meseci
Takodje, rec Esotheria ne znaci nista narocito sa ovim "h" (mozda nisu znali ni kako se pise) - reci esoteric, esotericism ili esoterism vec imaju znacenje.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 16:27 - pre 154 meseci
Tačno je ispravno je "esoteria" jer je tu u originalu grčko tau a ne teta.

http://en.wiktionary.org/wiki/esoteric

 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 763
*.dynamic.sbb.rs.



+109 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 16:37 - pre 154 meseci
Citat:
Jim Humble, pronalazač ovog protokola za liječenje hlor-dioksidom, u nekoliko navrata je putovao u neke afričke zemlje (Malawi, Uganda, Kenija itd.) gdje je zajedno sa saradnicima organizovao masovne terapije oboljelih od malarije. Više od 75 hiljada ljudi je izlječeno uz pomoć MMS-a (kod masovnih tretmana, zbog nedostatka vremena, ljudima se obično davala jedna doza od 30 kapi MMS-a, što je bilo sasvim dovoljno.) U većini slučajeva, do povlačenja simptoma bolesti je dolazilo već nakon 2-4 sata. Jim je naravno obavijestio i Svjetsku zdravstvenu organizaciju (WHO) o postignutim rezultatima tretmana malarije MMS-om, međutim, oni su to ignorisali jer se i ta organizacija takođe nalazi pod kontrolom farmaceutske industrije kojoj nikakvi jeftini i uspješni tretmani (a pogotovo oni koji se ne mogu patentirati) malarije i drugih bolesti nisu u interesu.

više ovde: http://www.galaksija.com/planeta/cudotvorni_mineralni_dodatak.htm
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Esotheria truje ljude!!??27.07.2011. u 17:49 - pre 154 meseci
Znate sta je nagore u ovoj prici. Da sam ne daj boze tesko bolestan, sigurno bi kupio tu vodicu da probam da se izlecim, posto sam procitao pricu.
iako znam da je verovatno sve to sviranje k, probao bih i to cudo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Esotheria truje ljude!!??

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13479 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.