Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin

elitemadzone.org :: MadZone :: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11036 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 00:26 - pre 153 meseci
A koliko je Nemacka vlada ulozila para razvoj Nemacke elektro-energetske mreze, a da od toga nista nije uradjeno?
Tj. da li je u Nemackoj moguce, da vlada Nemackoj firmi odobri posao za izgradju dalekovoda, da se pare isplate u celosti, a da se dalekovod ne napravi + da niko od drzavnih institucija ne pokrene pricu (gde su pare/sto nije napravljen), nego da se posle X godina, tek kad novinari to objave, digne prasina - a do tada se jednostavno "zaboravilo" jer se "niko u toj firmi nije javljao na telefon"?

Da li je to moguce u Nemackoj npr.?
Posto je u Srbiji vishe nego moguce kao sto se iz primera vidi.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 00:37 - pre 153 meseci
Pretpostavljam da je moguce da se dogodi i u Nemackoj. Medjutim oni su malo pametniji pa su smislili rano-razne projekte po svetu kojim akao pomazu nesto lokalno stanovnistvo. INace princip je isti, u obe zemlje se prave malvrzacije sa drzavnim parama. Sad to sto je Srbija seljacka zemlja, pa su metode politicara seljacke, grube, sirove, to je pitanje stila. Tehnicki gledano, svejedno je gde su pare nestale.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 12:19 - pre 153 meseci
Citat:
Ajde probaj da dobijes posao asfaltiranja ili izgradnje nekog objekta u Americi koji se finansira iz vladinih para bez veza i poznanstava. Ili probaj da dobijes posao snabdevanja vojske nekim namernicama bez veze i poznanstava. Nema toga nigde, pa cak ni u Americi. A to sto ste vi bez veze i poznanstava postajali "staff member", to ti je sviranje k*urcu.


A, sad shvatam.

E, vidis, 'burazerske' kombinacije su u ovoj zemlji nesto sto vecina normalnih ljudi gleda da izbegne.

Kao sto ti Ivan Dimkovic indirektno rece, procenat tih i takvih kombinacija u ukupnoj lepezi dostupnih
poslova je vrlo mali, a i procenat ukupne love koja lezi u tom procentu poslova nije mnogo porediviji.
Potencijal za muvanje jeste veci nego u gomili normalnih poslova, ali se truli milioni mogu zaraditi i
bez da te boli glava oko toga kad ce da pocne da puca tikva i ko ce koga da prvi proda.

Stavise, niko od trulih milionera koje znam (i za koje znam) nema poslove koji imaju ikakve veze sa
governmentom, niti ih to zanima. Zasto bi u slobodnoj zemlji stavljao sebi oglav oko vrata ?

Citat:
A to sto ste vi bez veze i poznanstava postajali "staff member", to ti je sviranje k*urcu.


Pa ne znam bas - plata koju je sebi Bojan Kristho davao i zbog koje se nadigla javnost bila je predmet
mnogih sala medju ekipom uz pivo ('kuku i naopako kolike nezamislive pare ukrade...i to mesecno !!!'...
uz obavezno: 'pa ti vidi'). Mozda je sve to sitno, ali je opsti konsenzus da je daleko lepse (mnogo mirnije
se spava) da si obican coveculjak koji napravi iste ili bolje pare od ultra-kombinatorika, poverljivog coveka
vrhova vlasti bananaland-a, koji ce za te usluge i svoje slobode uraditi to-i-to ili ce ga naci u plasticnoj
vreci.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 12:45 - pre 153 meseci
Citat:
milanche: a i procenat ukupne love koja lezi u tom procentu poslova nije mnogo porediviji.

Ti zivis tamo, sta kazes za "Big Dig"? Procenjena vrednost radova je bila 2.8 milijardi $. Za sada je potroseno nekih petnaestak milijardi a ocekuje se do kraja da ce kostati 20 -25 milijardi $.

Citat:
The Big Dig fiasco has been running for over 20 years -- and at the rate it's going will take another 20 years to unravel. Big Dig boosters claim it's America's largest-ever highway project, the Taj Mahal of tunnel systems. If so, it was designed by the Marx Brothers, built by the Three Stooges and managed by Willy Sutton.

The Big Dig cost almost three times that of building the Panama Canal, in current dollars! And Massachusetts taxpayers will be paying for it for decades to come. Some of the funding was from Federal sources, so thank you, Mr. and Mrs. America, for chipping in to build a problem-plagued tunnel system.

http://www.bigdighighwayrobbery.com/


Citat:
The project was scheduled to be completed in 1998[5]at an estimated cost of $2.8 billion (in 1982 dollars, US$6.0 billion adjusted for inflation as of 2006).[6] The project was not completed, however, until December of 2007, at a cost of over $14.6 billion ($8.08 billion in 1982 dollars)[6]as of 2006.[7] The Boston Globe estimated that the project will ultimately cost $22 billion, including interest, and that it will not be paid off until 2038.[8] As a result of the deaths, leaks, and other design flaws, the consortium that oversaw the project agreed to pay $407 million in restitution, and several smaller companies agreed to pay a combined sum of approximately $51 million.[9]

http://en.wikipedia.org/wiki/Big_Dig

Citat:
milanche: procenat tih i takvih kombinacija u ukupnoj lepezi dostupnih
poslova je vrlo mali,

Pa, ne slazem se. Mali je samo procenat takvih, i slicnih poslova, radjenih u saradnji sa "drzavom", koji izbije u javnost i o kojima se pise, a verujem da se nikom nista i ne desava kada javnost sazna za malverzacije. Ruka ruku mije.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 13:29 - pre 153 meseci
Citat:
milanche


A, sad shvatam.

E, vidis, 'burazerske' kombinacije su u ovoj zemlji nesto sto vecina normalnih ljudi gleda da izbegne.

Kao sto ti Ivan Dimkovic indirektno rece, procenat tih i takvih kombinacija u ukupnoj lepezi dostupnih
poslova je vrlo mali, a i procenat ukupne love koja lezi u tom procentu poslova nije mnogo porediviji.
Potencijal za muvanje jeste veci nego u gomili normalnih poslova, ali se truli milioni mogu zaraditi i
bez da te boli glava oko toga kad ce da pocne da puca tikva i ko ce koga da prvi proda.

Stavise, niko od trulih milionera koje znam (i za koje znam) nema poslove koji imaju ikakve veze sa
governmentom, niti ih to zanima. Zasto bi u slobodnoj zemlji stavljao sebi oglav oko vrata ?



Pa ne znam bas - plata koju je sebi Bojan Kristho davao i zbog koje se nadigla javnost bila je predmet
mnogih sala medju ekipom uz pivo ('kuku i naopako kolike nezamislive pare ukrade...i to mesecno !!!'...
uz obavezno: 'pa ti vidi'). Mozda je sve to sitno, ali je opsti konsenzus da je daleko lepse (mnogo mirnije
se spava) da si obican coveculjak koji napravi iste ili bolje pare od ultra-kombinatorika, poverljivog coveka
vrhova vlasti bananaland-a, koji ce za te usluge i svoje slobode uraditi to-i-to ili ce ga naci u plasticnoj
vreci.


Cekaj! Polako!

Prvo si tvrdio da sam neobavesten i kako tamo toga nema, davajuci primere kako ste se vi koji ste tamo odlazili bez problema nalazili posao i mogliste da se upisete na fakultet.
Sad okrcemo pricu i utvrdjujemo procentualnu zastupljenost poslova sa drzavom u odnosu na ukupan broj poslova koji se nude na tom trzistu. Ja ne tvrdim da je ovde poslovna klima bolja u odnosu na USA, vec sam tvrdio i dalje tvrdim da svuda u svetu postoje identicni primeri ( kao sto je bio primer sa izgradnom zicare) i da svuda u svetu ima malverzacija kad su u pitanju poslovi sa drzavom. Ja samo pokusavam da objasnim svima koji nisu jos mrdnuli iz svog sela i kojima neko lazno pretstavlja "zapad" kao raj i nesto idealno i gde nema niceg loseg, da je to obicna sarena laz. Pokusavam da objasnim da je taj sistem tamo mnogo suroviji za obicnog coveka i da se narod ne laze kako je "americki san" nesto lako ostvarljivo.
Ti pokusavas da predstavis taj svet tamo kao raj, ali nigde ne navodis koji procenat stanovnistva moze sebi da priusti to o cemu ti pises, takodje nigde ne navodis kako zivi vecina stanovnistva i da su male razlike izmedju onoga sto obican mali covek moze sebi da priusti tamo i onoga sto isti takav covek moze da priusti ovde.
Ajde da napravimo analizu koji procenat stanovnika USA nikad nije bio na letovanje negde na moru/okeanu i koji procenat stanovnika Srbije nikad nije bio na letovanju negde na moru.
Ajde da napravimo analizu koji procenat stanovnika USA ima svoju nekretninu, ne imovinu koju koristi i za koju placa kredit, vec imovinu koja je u njegovom/njenom vlasnistvu (BEZ TOVARA I HIPOTEKA), ajde da napravimo analizu koliko amerikanaca ima automobil koji je placen u gotovom (ili preko racuna, nebitno).
Imam jos desetinu parametara koje sam obradjivao kad sam bio u Americi i na osnovu kojih sam zakljuci da je to tamo daleko od dobrog, a od idealnog da ne govorim.

Samo bih te zamolio da mi objasnis jos i vezu izmedju Bojana Krishta (za kojeg ja ne znam nista, ni koje , ni sta je) i dobijanjem posla kao 'staff memeber" u USA.

SAmo da dopunim.
Da ti dam malo smernice, da ne pocnes opet da skreces u pogresnom smeru.
Kad budes predstavljao taj svet tamo probaj da das jedan primer u cemu ce se razlikovati zivot nekog Pere Perica, radnika u Zastavi i istog tog Pere Perica kad bi otiso u USA i dobio posao radnika u Ford-u.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 14:58 - pre 153 meseci
@konislav,

svega ima svugde.

Ali, ne vidim od kakvog je znacaja za prosecnog posetioca ES-a informacija o par hohstaplera visokog nivoa
kojih ima i ovde i tamo, za cije zivotne karijere ne treba nikakva kvalifikacija, nego poznanstva sa par kljucnih
likova na par kljucnih mesta.

Od mnogo veceg znacaja je cinjenica da ce svojim radom, standardnim obrazovanjem, i nacinom razmisljanja
sitne ribe pljuckavice sa vrlo velikom verovatnocom napraviti izuzetno solidnu egzistenciju, neuporedivu sa bilo
cime bilo gde na svetu.

Pritom, svoj zivot ce moci da zive u solidnom dijapazonu bezbriznosti cestitog coveka koji moze mirno da spava,
a ne da razmislja ko ce mu zakucati na vrata i da li ce zaglaviti robiju kad ga provale.

Citat:
Ja samo pokusavam da objasnim svima koji nisu jos mrdnuli iz svog sela i kojima neko lazno pretstavlja
"zapad" kao raj i nesto idealno i gde nema niceg loseg, da je to obicna sarena laz.


To niko nikada nije ni rekao.

Citat:
Pokusavam da objasnim da je taj sistem tamo mnogo suroviji za obicnog coveka i da se narod ne laze
kako je "americki san" nesto lako ostvarljivo.


I to je skoro istim recima vec receno - prelistaj temu od pocetka.

Citat:
Ti pokusavas da predstavis taj svet tamo kao raj, ali nigde ne navodis koji procenat stanovnistva moze sebi
da priusti to o cemu ti pises, takodje nigde ne navodis kako zivi vecina stanovnistva i da su male razlike izmedju
onoga sto obican mali covek moze sebi da priusti tamo i onoga sto isti takav covek moze da priusti ovde.


Vec sam ti jednom prilikom rekao - cak i ako u procenat stanovnistva ubrajas i vozaca taksija iz Gane, cak i onda
je to sto obican covek moze da priusti sebi u USA daleko veci nego to sto je imao u svom originalnom okruzenju.
Kad su u pitanju IT-ovci, procenti uspesnosti su daleko, daleko veci, narocito ako supruznik ima slicno zanimanje
poredivo po trazenosti.

Cak sam ti navodio i par primera ljudi koji su se obeshrabreni vracali, da bi posle par godina shvatili da im je bolja
perspektiva u USA nego u Srbiji.

Citat:
Ajde da napravimo analizu koji procenat stanovnika USA nikad nije bio na letovanje negde na moru/okeanu i koji
procenat stanovnika Srbije nikad nije bio na letovanju negde na moru.


E moj, bato...obican krezubi brkati janitor/cistac sa Purdue University je za duzi vikend (Memorial Day itd) isao iz
Indijane do Vegasa da se malo provede, baci par stotina USD na kocku, cisto da se malo poigra. Velika mudrost
da se ode do mora/okeana, bar su okeani na svim stranama. O lokalnim atrakcijama, jezerima, nacionalnim parkovima,
da i ne govorim. Avionska karta sa kraja na kraj USA (SF-NYC) se moze naci i za 250 USD, a minimalac u CA je 8.75
USD. Kolima se iz Cikaga do Floride stize za par dana i utrosenih par stotina USD za benzin i usputna svratista. Cak i
kad udjes u avion za hebenu Evropu, pa ces bez problema videti raznu furdu koja putuje da vidi sveta.

Komentari su ti nekada stvarno cudesno daleko od realnosti.

Citat:
Ajde da napravimo analizu koji procenat stanovnika USA ima svoju nekretninu, ne imovinu koju koristi i za
koju placa kredit, vec imovinu koja je u njegovom/njenom vlasnistvu (BEZ TOVARA I HIPOTEKA), ajde da napravimo
analizu koliko amerikanaca ima automobil koji je placen u gotovom (ili preko racuna, nebitno).


Ako te ne bi mrzelo, navedi mi procenat normalnih, radnih Srba koji ce u Srbiji priustiti sebi kredit za nekretnine i
biti sigurni da ce ga odplatiti regularno.

Citat:
Imam jos desetinu parametara koje sam obradjivao kad sam bio u Americi i na osnovu kojih sam zakljuci da
je to tamo daleko od dobrog, a od idealnog da ne govorim.


Ne bih da ti se mesam u analize, samo cinjenica da su mase ljudi dosle sa nicime, ostale, situirale se, i ne pomisljaju
da se vracaju govore u prilog necemu drugome. Takodje, ne bih poredio svoj boravak od nekih 17 godina u ovoj
zemlji sa tvojih par izleta na par lokacija i par brzih kibicovanja i mudrovanje posle toga.


[Ovu poruku je menjao milanche dana 25.08.2011. u 16:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 15:06 - pre 153 meseci
@konislav

propustih da ti objasnim vezu izmedju staff member-a i Bojana Krishta.

Bojan Krishto je clan vladajuce garniture, dovoljno od poverenja da mu se poveri rukovodeca funkcija
u JAT-u, sto znaci da je radio sta treba, imao ledja koja treba, klimao glavom, verovatno organizovao
vecerinke, tumarao sa ostatkom sramnog copora, itd, itd. da bi uopste mogao da se nadje u povlascenoj
vrhuski koja ima pristupa zlatnim kokama.

Staff member (taj konkretni na koga mislim) je u USA dosao bez da je poznavao ikoga od znacaja,
pravolinijski napredovao u svom akademskom znanju, odabrao dobru temu za doktorat, dobio prvi
posao kao staff member, sada je CEO manje kompanije. Dakle, jedan obicni, normalni lik koji nikome
nije morao da se uvlaci u dupe, ni sa kime da deli privatne prljave tajne, obican srpski skolarac koji je
samo kroz zivot isao potpuno srednjim putem obicnog postenog coveka.

Kad je prljavstina oko Krishta izbila na video, pokazalo se da su (za srpsku javnost skandalozne) cifre
radi kojih je srpski maher veceg kalibra prodavao svoj obraz i svoje dupe izdavao u najam da bi dosao
do pozicije da moze da ukrade, zbog kojih se digla velika medijska frka,....

...zapravo u rangu svakodnevno vidjenih cifara medju rajom tog inzenjerskog uzrasta i karijere.

Samo reci ako treba jos nesto da ti docrtam.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 15:11 - pre 153 meseci
@vilil1

Za ovu konkretnu malverzaciju nisam cuo, cuo sam za masu slicnih.

Daleko od toga da toga nema (Enron, na primer), samo je cela poenta da dispropocionalno
veliki broj ljudi moze da u takvim stvarima ne ucestvuje, a da pritom bude multimilioner,
i/ili prozivi ostatak svog zivota potpuno bezbrizno, cak i neprimeceno.

Ako postoji sansa da se hodajuci sredisnjim putem zaradi mnogo vise nego sto licno mozes da
manage-ujes, treba biti stvarno specijalan pa paznju usmeravati na lopovluke velikog kalibra,
od kojih zaradu a) ne mozes da kontrolises, b) do kraja zivota si u opasnosti/dugu prema nekome,
c) ne spavas mirno, d) mozes da zaglavis robiju.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 15:45 - pre 153 meseci
Mi sigurno nismo izmislili toplu vodu - korupciju. Kod nas je problem sto je unistena srednja klasa, a ako uzmemo da je srednji stalez najbrojniji, onda takvi primeri kao Kristo bodu oci. Da ljudi imaju za normalan zivot, niko se ne bi uzbudjivao zbog raznih Krista, Raseta...Dok na zapadu srednja klasa i dalje normalno zivi i radi. Imaju ono sto im je potrebno, posao, plate, mogu sebi da priuste letovanje, zimovanje, i svi su zadovoljni. Vecina naroda gleda svoja posla i bas ih briga za neke drzavne pare, u cije dzepova i na koji nacin su otisle.
Pitanje je sta bi se desavalo kada bi kojm slucajem njihova srednja klasa naqlo osiromasila. Da li bi poceli da obracaju paznju na svaki dolar, euro, drzavnih para, na svaki sumnjivi posao koji njihova drzava sklopi sa raznim izvodjacima nekih javnih radova...Ko zna kakve bi afere onda isplivale u javnost. Zato, zapadu svaka cast. Raja ima ono sto im je potrebno da ne talasaju, a ostali rade radnju. I vuk sit...
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 17:05 - pre 153 meseci
Upravo to sve vreme i govorim.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 20:01 - pre 153 meseci
Citat:
vilil1
Pitanje je sta bi se desavalo kada bi kojm slucajem njihova srednja klasa naqlo osiromasila. Da li bi poceli da obracaju paznju na svaki dolar, euro, drzavnih para, na svaki sumnjivi posao koji njihova drzava sklopi sa raznim izvodjacima nekih javnih radova...Ko zna kakve bi afere onda isplivale u javnost. Zato, zapadu svaka cast. Raja ima ono sto im je potrebno da ne talasaju, a ostali rade radnju. I vuk sit...


Ne nebi nikako obracali paznju na nista oko sebe, ma kakvi, to je mnogo fin svet. Pa krali su gorivo iz rezervara jedni drugima prosle godine kad im je gorivo poskupelo.

Citat:
milanche: Upravo to sve vreme i govorim.


Ovde imamo novi momenat u prici i totalni zaokret.

Znaci nije problem korupcija, veze, poznanstva, malverzacije i ostalo u USA, ali je to strasno kad se desava u Srbiji. To bi se u prevodu nazvalo cinizmom.
Ako je meni dobro onda je uredu sto se kradu drzavne pare, ali ako meni nije dobro, onda je to veliki problem.

Ajde smislite se vas dvojica, pa mi kazite sta ste odlucili.

Inace ovo sto zagovara vilil 1 imali smo u SFRJ, bilo je doskora u Libiji, i dosli smo do zakljucka da to ne valja. Ali kad se to desava na "zapadu", e onda je druga prica i to je prava stvar.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 20:03 - pre 153 meseci
Sa razlikom da je u zemlji A mozes da zavrsis 95% stvari bez podmazivanja, dok je u zemlji B upravo suprotno.
Zato se i racunaju stepeni korupcije, a ne vodi se rasprava da li postoji ili ne u nekom apsolutu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 21:57 - pre 153 meseci
Citat:
konislav: Inace ovo sto zagovara vilil 1...

Sta li si ti shvatio iz mog posta, to, verujem, samo ti znas. :D

Citat:
Isak666: Sa razlikom da je u zemlji A mozes da zavrsis 95% stvari bez podmazivanja, dok je u zemlji B upravo suprotno.
Zato se i racunaju stepeni korupcije, a ne vodi se rasprava da li postoji ili ne u nekom apsolutu.

Pa jeste, u zemlji A zivot je doveden u red, srednja klasa nema razloga da se bavi podmicivanjem. Ali visoka klasa, koja saradjuje na raznim poslovima sa drzavom, itekako se bavi time. Dosta tih velikih kompanija na ovaj ili onaj nacin muti sa drzavnim aparatima. Nije valjda da tamo nema namestene kupovine, recimo racunara za neke drzavne ustanove, raznih namestenih poslova, ili ova afera sa Mercedesom!?

Kod nas je drukcije. Ne postoji srednja klasa, svi su osiromaseni, od administracije do med. sestara, nastavnika...pa su ljudi primorani da se snalaze. Podmicuju jedni druge. To malo para se vrti u krug. Zato je to strahovito rasireno.

Drugo, kod nas nema velikih kompanija. Zato su kod nas partije organizovane kao firme. One najvise kradu. Njih nema ko da podmiti. Bio je Miskovic, i on je tu saradnju sa drzavom maksimalno koristio, ali su se i partije debelo okoristile. Osim njega, koji je bio veliki igrac, ostali su sitne ribe da bi mogli da namire stranke. Sta je strankama ostalo!? Gola pljacka. Tenderi, upravni odbori, razni poslovi...gro tih para ide u partijske kase.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 22:06 - pre 153 meseci
Citat:
vilil1

Kod nas je drukcije. Ne postoji srednja klasa, svi su osiromaseni, od administracije do med. sestara, nastavnika...pa su ljudi primorani da se snalaze. Podmicuju jedni druge. To malo para se vrti u krug. Zato je to strahovito rasireno.

Drugo, kod nas nema velikih kompanija. Zato su kod nas partije organizovane kao firme. One najvise kradu. Njih nema ko da podmiti. Bio je Miskovic, i on je tu saradnju sa drzavom maksimalno koristio, ali su se i partije debelo okoristile. Osim njega, koji je bio veliki igrac, ostali su sitne ribe da bi mogli da namire stranke. Sta je strankama ostalo!? Gola pljacka. Tenderi, upravni odbori, razni poslovi...gro tih para ide u partijske kase.


Ovde se slazem sa tobom. To je sustina problema. Nema igraca, nema poslova koji nisu u vezi sa budzetskim parama. Ovo je najbolji opis nase situacije.

P.S. Moguce da te nisam bas najbolje razumeo u predhodnom komentaru. Izvinjavam se zbog toga.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin25.08.2011. u 22:15 - pre 153 meseci
Korupcije na visokom nivou ne da ima, nego ne znam da li bi se neko bavio politikom da toga nema.
Ali opet je pitanje koliko to utice na tvoj zivot, tj koliki je stepen korupcije.

Mada, to sa Daimlerom je dobar primer - u SAD su popili kaznu za isto delo za koje u nekoj istocnoevropskoj zemlji dobiju eventualno koji stubac u novinama.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin26.08.2011. u 00:59 - pre 153 meseci
Citat:
Isak666
Ali opet je pitanje koliko to utice na tvoj zivot, tj koliki je stepen korupcije.

Pa ne utice na prosecnog coveka. Kao sto je Konislav ranije i napisao -
Citat:
konislav: Tamo su mali drzavni cinovnici dovedeni u red i nemaju mogucnost da zloupotrebljavaju svoju poziciju...

Ja bih samo dodao da im je veci problem sto ne smeju.

Jedan primer...pre par godina, dok sam jos ziveo preko, trebalo mi je hitno nesto iz poreskog. Kazu mi za 15. dana ce da se zavrsi. Ja sta cu, odem kuci i reko' ajd da probam...okrenem njihov telefon, dobijem neku zenu, objasnim joj da mi je hica i zamolim je da mi zavrsi. Ona kao, ajd' dobro, nije moje odelenje ali cu da pokusam, javite se sutra. Nazovem je sutradan, i zena se javi, onako veselo i kaze zavrsila sam vam, mozete doci. I sad dolazi ona navika odavde...kazem super, bas vam hvala itd. dugujem vam cokoladu. Kao da sam joj samar lupio! U trenutku se glas izmenio, pa kakva cokolada, pa nisam ja zbog toga pomogla, pa ja ne zelim da izgubim posao...Jedva sam je smirio objasnjavajuci da nisam ozbiljno mislio, da je to kod nas samo uzrecica...Uglavnom, ne verujem da ce ikome vise nesto da zavrsava. :D
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin26.08.2011. u 22:56 - pre 153 meseci
Citat:
vilil1: Ja bih samo dodao da im je veci problem sto ne smeju.

Jedan primer...pre par godina, dok sam jos ziveo preko, trebalo mi je hitno nesto iz poreskog. Kazu mi za 15. dana ce da se zavrsi. Ja sta cu, odem kuci i reko' ajd da probam...okrenem njihov telefon, dobijem neku zenu, objasnim joj da mi je hica i zamolim je da mi zavrsi. Ona kao, ajd' dobro, nije moje odelenje ali cu da pokusam, javite se sutra. Nazovem je sutradan, i zena se javi, onako veselo i kaze zavrsila sam vam, mozete doci. I sad dolazi ona navika odavde...kazem super, bas vam hvala itd. dugujem vam cokoladu. Kao da sam joj samar lupio! U trenutku se glas izmenio, pa kakva cokolada, pa nisam ja zbog toga pomogla, pa ja ne zelim da izgubim posao...Jedva sam je smirio objasnjavajuci da nisam ozbiljno mislio, da je to kod nas samo uzrecica...Uglavnom, ne verujem da ce ikome vise nesto da zavrsava. :D


Ovako, taj primer koji navodis je realno izvodljiv u Bugarskoj. Tamo ima korupcije na visokom i malo nizem nivou, ali je administracija pristojno dovedena u red. Dacu ti nekoliko primera.
Pre dve godine sam vadio jedan dokument u Ministarstvu pravde koji potvrdjuje da da ispunjavam uslove za dobijanje drzavljanstva. zakonski rok za dobijanje tog dokumenta je max.60 dana. Ja sam bez ikakvih urgencija dobio uverenje za oko 40 dana i to u sred leta sam podneo, negde oko 10 jula.
Isto je bilo i sa nostrifikacijom diplome (radi se u Ministarstvu prosvete i za fakultetske diplome samo u Sofiji za celu Bugarsku), rok je 60 dana, zavrsili su za 45 dana.
Imam jedan prosto neverovatan slucaj gledano sa tacke gledista nase administracije.
Zamisli da te zena na salteru u policiji saceka posle radnog vremena na svom radnom mestu dok odes da promenis pare da bi platio taksu. Dodjes na salter pet minuta pre isteka radnog vremena, ali nisi znao da ima da se plati neka taksa, zamolis zenu da ostane duze na poslu da saceka da odes do menjacnice i da se vratis, to je trajalo jedno 20 min do pola sata.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Sin bizMismena audijem oborio policajca i niko ne sme da objavi ko je i ciji je sin

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 11036 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.