Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844202 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DobroLeto

Član broj: 299922
Poruke: 1
*.adsl.verat.net.



+2 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u26.02.2012. u 10:05 - pre 147 meseci
Zanimljivo je da je te od 40 din moguće dopuniti samo do 600 din. Predviđene su za one koji na kratko dolaze, turiste i sl. Malo je bezveze ako se pored vožnje u prvoj zoni (karta 60 din) neko provoza i drugom gde je karta 95 din. Može se desiti da se ne može iskoristiti sav uplaćen novac.
 
Odgovor na temu

axone
Beograd

Član broj: 25713
Poruke: 193
*.dynamic.sbb.rs.



+47 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u26.02.2012. u 22:49 - pre 147 meseci
^Pa verovatno se mislilo da turisti i ini nece ici dalje od sireg centra i mozda perifernih opstina(u prvoj zoni) javnim prevozom.
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u29.02.2012. u 13:13 - pre 147 meseci
Pizza servis! Izvolite! Mušterija: - Dobar dan! Želim da naručim dve pice! Operater: - U redu! Mogu li prvo dobiti Vaš JMBG? Mušterija: - Moj JMBG!? Šta će Vam to? Operater: - Instalirali su nam novu tehnologiju! Mušterija: - Pa kakve to veze ima sa picama? Operater: - Tako povećavamo brzinu usluge, što je u Vašem inte...resu! Hoćete biti ljubazni da mi date Vaš JMBG. Mušterija: - Ne razumem... Čekajte da pogledam! Pišite: JMBG 2709969710345 Operater: - Hvala Vam, gospodine Petroviću. Samo da proverim podatke iz naše baze. Vidim da živite u Nušićevoj ulici i Vaš kućni telefonski broj je 2601595. Vaš broj na poslu je 3301-572, a Vaš broj mobilnog je 065/7921-483. Vi sada zovete sa kućnog telefona. Mušterija: - Da, kod kuće sam. A odakle Vam sve te informacije? Operater: - Pa umreženi smo, gospodine. Mušterija: - Sa kime se umreženi? Sa DE-BE-om ili sa mojom firmom? Operater: - Gospodine, budite ljubazni, recite Vašu narudžbu! Mušterija: - Donesite mi na kućnu adresu dve velike šumadijske pice, sa ljutom papričicom... Operater: - Mislim da Vam to nije dobra ideja, gospodine. Mušterija: - Kako to mislite? Operater: - Gospodine, Vaši zdravstveni podaci iz elektronskog kartona govore da imate povišeni krvni pritisak i visok nivo holesterola. Žao mi je, ali polisa Vašeg dopunskog zdravstvenog osiguranja ne pokriva i taj rizik... Mušterija: - Pa što mi onda možete preporučiti? Operater: - Mogli biste naručiti našu bezmasnu soja-picu. Uveren sam da će Vam se dopasti. Mušterija: - Zašto to mislite? Operater: - Pa, prošle nedelje ste u knjižari kupili knjigu "Gurmanska jela od soje". Zato sam Vam to predložio. Mušterija: - U redu, u redu. Dajte mi onda dve velike soja-pice. Koliko Vam dugujem? Operater: - To bi trebalo biti taman za Vas, Vašu ženu i Vašeg sina. Sve skupa, zajedno s troškovima dostave, 2100 dinara. Kako plaćate? Mušterija: - Kao i uvek, kreditnom karticom. Operater: - Oprostite, gospodine, ali bojim se da ćete morati platiti gotovinom. Prekoračili ste dozvoljeni minus na kartici. Mušterija: - OK, skočiću do bankomata i doneti novac pre nego vaš dostavljač stigne. Operater: - Neće ni to ići, gospodine! Imate prekoračenje i na tekućem računu. Mušterija: - Nema veze. Samo pošaljite pice. Pripremiću novac. Koliko vam vremena treba za dostavu? Operater: - Malo smo zatrpani u ovom trenutku. Oko 45 minuta. Mušterija: - Kako bre? Najmodernija tehnologija, umreženi ste, a treba Vam više vremena nego pre!? Operater: - Gospodine, ako Vam se žuri, možete doći do nas, ali biće Vam nezgodno voziti pice na motociklu. Mušterija: - Kako znate da vozim motocikl? Operater: - Ovdje stoji da kasnite s otplatom lizinga za auto, pa Vam ga je lizing kompanija oduzela pre dva meseca. Ali, Vaš skuter je u potpunosti otplaćen, pa sam samo pretpostavio da ćete tako doći po Vaše pice. Mušterija: - Ne, ipak ću doći gradskim prevozom. Operater: - Gospodine, prema našoj evidenciji, Vaša BUS-PLUS kartica nije dopunjena za ovaj mesec! Mušterija: - Ma nosite se u tri lepe.... Operater: - Gospodine, preporučio bih Vam da pazite što govorite! Već imate dve prekršajne prijave zbog remećenja javnog reda i mira 2010. i zbog vikanja na saobraćajnog policajca 2011. Mušterija: - Alo, bre, pa ja sam nazvao pica servis, a ne policijsku stanicu... Operater: - Gospodine, znamo i za Vaš nik, pod kojim pišete veoma oštre komentare na blogu B92! Mušterija: - Ma šta mi reče.... Opetarer: - Da i ne spominjem sajtove koje posećujete... Mušterija: - Ama čoveče, hoću dve pice!!!! Operater: - Želite li još nešto, gospodine? Mušterija: - Ne, ništa više. I nemojte zaboraviti dve Coca-Cole gratis, kako piše u Vašem oglasu! Operater: - Oprostite, gospodine, ali naš oglas ima klauzulu da ne smemo nuditi besplatnu Coca Colu dijabetičarima! I molim Vas da dočekate našeg dostavljača, jer se boji psa. Vi vašeg kućnog ljubimca, kako vidim, još niste vodili kod veterinara da se vakciniše...
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.opera-mini.net.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u29.02.2012. u 16:17 - pre 147 meseci
Sjajno! Ko je autor skeča?
 
Odgovor na temu

rale2rale
Načelnik vazduplohovstva u agenciji za
svemirska istraživanja
Agencija za svemirska istraživanja
Republike Srbije
bgd

Član broj: 70884
Poruke: 251
*.static.isp.telekom.rs.



+67 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 07:23 - pre 147 meseci
Stvarno ne znam, ali je odličan, skinuo sam šerovano na FB! :-)
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
*.amres.ac.rs.



+61 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 10:20 - pre 147 meseci
Je li od danas treba da krene kažnjavanje "neposlušnih" građana koji imaju personalizovane karte, a ne vrše validiranje pri ulasku u vozila GSPa? Je li i dalje ne overavate svoje karte ili ste popustili u međuvremenu?
 
Odgovor na temu

espresso
Beograd

Član broj: 31423
Poruke: 1758



+181 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 10:34 - pre 147 meseci
Ako karta moze da se odblokira na svim mestima gde se i dopunjava, onda mi se vise isplati da blokiraju kad naidju nego ja 5 puta dnevno da ponistavam. Ako neko zna kakva je situacija oko blokiranja nek napise.
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
*.amres.ac.rs.



+61 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 10:42 - pre 147 meseci
Mene interesuje da li je to blokiranje karata kažnjivo, pošto nisam nigde pronašao tu informaciju.
Citat:

9. Hoću li biti kažnjen ukoliko plaćam mesečnu dopunu, a ne overim karticu kada uđem u vozilo?

Validiranje kartica je obavezno za sve. Međutim, odlučeno je da u fazi uhodavanja sistema kontrolori najpre pomažu građanima da se priviknu na sistem. U sledećoj fazi će vlasnicima personalizovanih kartica koji plaćaju mesečnu dopunu najpre izricati jednu opomenu.

10. Zašto moram da overavam personalizovanu karticu ako na njoj imam mesečnu pretpaltu?

Validacija je obavezan deo uvođenja reda u javni prevoz. Ovakav sistem primenjuje se u svim velikim gradovima u svetu jer samo tako može da se stekne jasan uvid u frekvenciju putnika, odnosno da se zna na kojoj liniji i u kojim vremenskim intervalima je opterećenje najveće. Samo tako Direkcija za javni prevoz može na najbolji način da upravlja saobraćajem, obezbeđuje dovoljnu količinu vozila na onim linijama na kojima su neophodna i podiže kvalitet javnog prevoza.

11. Da li je tačno da je putem novog sistema moguće pratiti kretanje putnika?

BusPlus garantuje tajnost podataka građanima. Validatori uz to registruju samo ulazak, ali ne i izlazak putnika iz vozila pa je praćenje i tehnički nemoguće. BusPlus takođe, lične podatke putnika ni u jednom trenutku nije, niti će pustiti u obradu koja podrazumeva upoređivanje ličnih podataka sa podacima na kartici tj sa podacima o kretanju.


Ovo što oni daju časnu pionirsku da takve podatke neće zloupotrebljavati je u najmanju ruku smešno. Sve dok postoji teoretska mogućnost o zloupotrebi ovakvih podataka, smatram da je moja privatnost ugrožena, kao i moja bezbednost.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.87.*



+112 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 12:43 - pre 147 meseci
Verovatno je vec neko pitao, ali meni nije jasno zasto ne postoji mesecna dopuna za nepersonalizovane karte po istoj ceni koju placaju zaposleni?
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 12:48 - pre 147 meseci
Citat:
Texas Instruments: Sve dok postoji teoretska mogućnost o zloupotrebi ovakvih podataka, smatram da je moja privatnost ugrožena, kao i moja bezbednost.

Postoji teoretska mogucnost da ti se prisluskuju i mobilni i fiksni telefon, da ti se prati e-mail, kao i klasicni postanski saobracaj. Postoji teoretska mogucnost da ti se prati aktivnost na internetu i sta ukucavas u google search. Sem toga, postoji teoretska mogucnost da se pristupi tvojim licnim podacima o zaposlenju, plati, porezima, racunima u bankama, kreditima.. i sve je to obezbedjeno na "casna pionirska" principu, tj. ni na sta od toga ti nemas nista vise "bezbednosti" i "garancija" (niti ih mozes dobiti) nego sto ti daju ovi GSP kauboji. Isto tako postoji teoretska mogucnost da ti bilo ko prisluskuje stan, kucu, da ti fizicki prati kretanje i biljezi u neku svescicu sve - kako privatna lica, tako i drzavne agencije.

Ne opravdavam ovaj GSP sistem, ali se cudim dramljenju koje se ovdje dize oko "ugrozavanja" bezbednosti i privatnosti koje podsjeca na situaciju u kojoj covjek lezi u bari potopljen u vodi do grla, a zanovjeta kako mu cipele negdje propustaju vodu.
 
Odgovor na temu

p0peye
Nenad Nikolić
Bg

Član broj: 64580
Poruke: 183
212.178.246.*



+9 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 12:59 - pre 147 meseci
Citat:
Texas Instruments: Mene interesuje da li je to blokiranje karata kažnjivo, pošto nisam nigde pronašao tu informaciju.


Ovo što oni daju časnu pionirsku da takve podatke neće zloupotrebljavati je u najmanju ruku smešno. Sve dok postoji teoretska mogućnost o zloupotrebi ovakvih podataka, smatram da je moja privatnost ugrožena, kao i moja bezbednost.


I mene interesuje čime oni to garantuju da neće biti zloupotrebe ličnih podataka?

Odoh ja da kupim auto pre par godina vrlo povoljno, i pitam "jel' regularan"?
"Ma jeste, garantujem"
"Jel vraćaš pare ako bude bilo problema?"
"Pa... dobro važi"
"Ok, ajde da potpišemo ugovor"
"E, slušaj, ako ti ne veruješ ima drugih interesenata sa kojima ne moram da se cimam..."

U ovom slučaju apsolutno ništa ne znači čak i da mi vrate date pare. Moja privatnost vredi malo više od nekoliko puta po par hiljada...

(ja uzeo plastičnu nepersonalizovanu. Do sada nisam nešto preterano koristio GSP, pa mogu. Ali ako budem morao češće da koristim...?)

Inače lično smatram da je ova cela priča oko tajnosti podataka debelo okasnila. Verujem da je samo mali procenat svesnih ljudi koji još nisu dali svoje podatke i uzeli "personalizovanu". (Verovatno bih i ja uzeo istu da moram da se stalno vozim GSPom...)

Sve i kada bi ovog trenutka vlast rekla "to nije po zakonu, lični podaci se moraju izbrisati" - šta mislite da bi uradili - stvarno obrisali...?

Aha... Isto kao što su one cigare spalili u elektrani...
pozdrav, p0peye
 
Odgovor na temu

Texas Instruments

Član broj: 227540
Poruke: 272
*.amres.ac.rs.



+61 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u01.03.2012. u 13:31 - pre 147 meseci
Poenta je vrlo verovatno da će nakon određenog vremena ukinuti i mogućnost za neograničen broj vožnji sa personalizovanom kartom, kada nakon vaših redovnih čekiranja lepo utvrde da se ti u proseku voziš X puta mesečno, pa ti onda lepo šuknu tako što ograniče broj vožnji na X-delta pa se ti posle j*bi. Zbog toga pre svega, pa posle zbog ciljanog marketinga, praćenja i ostalih stvari neću ovo da čekiram.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+105 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.03.2012. u 10:43 - pre 147 meseci
Da li je neko imao prilike da nadopuni papirnu nepersonalizovanu kartu. Receno je da ista vazi 3 meseca i da ne moze vise od 600 din da se uplati ( valjda odjednom, i to je kao jedino ogranicenje) i razumeo sam, kao i svi, da u tom periodu moze da se dopuni vise puta. Sada citam komentare, da jednom kupljena i sa uplacenim kreditom, karta ne moze ponovo da se dopuni!
Pa to je jos jedna u nizu prevara.
 
Odgovor na temu

nvukelic
Beograd

Član broj: 61473
Poruke: 285
*.dynamic.sbb.rs.



+15 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u02.03.2012. u 11:08 - pre 147 meseci
Može da se dopuni, ja sam uspešno to uradio. Prvo sam uzeo kartu sa 240 dinara, a nakon što sam to potrošio, dodao sam još 300din i sve je prošlo bez problema.
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2012. u 03:11 - pre 147 meseci
Što se tehnologije BusPlus-a tiče, da li se informacija o stanju (statusu/transakcijama) kartice nalazi samo u udaljenom (centralizovanom) sistemu ili i na samom kartici? Da li kartica ima non-volatile RAM gde može da smesti podatke (tj. da li RFID može da sačuva podatak)? Ovo pitam jer je neko napisao da je sistem isključivo online, i da se pri svakoj validaciji upostavlja upit ka serveru i izvršava transakcija ka serveru preko 3G mreže (što može da bude sporo, otežano ili nemoguće); opet, bilo je onih koji su rekli da je sistem offline, tj. da se ažuriranje stanja izvodi u nekim intervalima između uređaja kod vozača i centralne udaljene baze (ako je offline onda kartica može da pamti stanje/transakcije).

Kad dođe kontrola, da li oni očitaju BAR kod (serijski broj) i postave upit ka bazi ili očitaju sadržaj RFID-a? Ako može neko ko zna kako sistem radi da pruži objašnjenje .

Kako je to kod čip-kartica, kao što su Halo kartice (za govornice)? Zasigurno znam da postoji centralna baza povezana sa serijskim brojem kartice. Kada stavim Halo karticu u prorez govornice, ispiše mi se stanje odmah. Da li je to stanje "pročitano" sa kartice ili je postavljen upit ka bazi? Opet, može li infomacija da se sačuva u čipu?

Hvala!
 
Odgovor na temu

owim
BG centar

Član broj: 30480
Poruke: 3567
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: owim1.wordpress.com


+106 Profil

icon Kontrolorima odmor, neće u Bus plus04.03.2012. u 03:15 - pre 147 meseci
Beograd -- GSP „Beograd“ poslao je oko 80 kontrolora na godišnji odmor pošto su oni odbili da pređu da rade u Bus plusu.

izvor: Blic

U GSP kažu da je u toku izrada programa o tehnološkom višku i da će sudbina ovih radnika biti poznata za najmanje mesec dana.

"Kontrolorima su ponuđeni isti uslovi kao u GSP, ali samo njih četvoro-petoro je prihvatilo ponudu. Pošto praktično ništa ne rade, dobili su rešenje o godišnjem odmoru na mesec dana, posle čega bi trebalo da se reši njihov status" , tvrdi Mileta Radojević, direktor GSP „Beograd“ i dodaje da prema studiji FON-a urađenoj pre tri godine ovo preduzeće ima višak od čak 700 zaposlenih.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2012. u 09:19 - pre 147 meseci
Citat:
owim: Beograd -- GSP „Beograd“ poslao je oko 80 kontrolora na godišnji odmor pošto su oni odbili da pređu da rade u Bus plusu.

Zna li se da li su dobili ugovor na odredjeno ili neodredjeno?

Verovatno zato i nece da predju...sve su isti uslovi ali je ugovor na odredjeno, to je stara sema.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2012. u 12:29 - pre 147 meseci
Mislis da su svi oni dovoljno pametni da to primete?:)
 
Odgovor na temu

Keez-a

Član broj: 245920
Poruke: 61
228.249.178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+107 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2012. u 14:54 - pre 147 meseci
Da li je papirna "pametna" ili ne, procenite sami


Mišljenje je kao dupe - svako ga ima. I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u04.03.2012. u 21:02 - pre 147 meseci
Mislim da svi znaju da su uslovi u drzavnoj firmi bolji nego kod privatnika :)

Elem, prica se da su im trazili da sami daju otkaz da bi presli u busplus, sto znaci da nece dobiti otpremnine koje nisu male, i da je ugovor na 3 meseca. A takodje busplus bi dobio neke subvencije od drzave.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 844202 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.