Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843854 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.mediaworksit.net.



+105 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u15.07.2012. u 15:15 - pre 143 meseci
Dal je fora ili ne, navodno su ugradili senzore na prednjim vratima, ako neko uđe i ne validira se bus ne može da krene.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u15.07.2012. u 16:12 - pre 143 meseci
Citat:
ironman: Dal je fora ili ne, navodno su ugradili senzore na prednjim vratima, ako neko uđe i ne validira se bus ne može da krene.


Fora.

Citat:


O tome se ovde prica jos od proslog leta. Sto neko rece "ako nisi namestio tender, nemoj ni da ucestvujes". A videlo se iz aviona da je tender bio namesten, ali niko ne reaguje (mislim na novine, tuzilastvo, policiju...). Moj licni stav je da je GSP prakticno privatizovan. A sta jos reci? pa jedino ono sto je Soskic izjavio nedavno...

http://www.politika.rs/rubrike...ke-posledice-korupcije.lt.html

 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1702
*.pool.mediaWays.net.



+768 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u16.07.2012. u 08:54 - pre 143 meseci
Citat:
shadow-bg:...Moj licni stav je da je GSP prakticno privatizovan. ...


Ja bih rekao da je sada samo doprivatizovan :). Jos od ranije se zna ko je pravi vlasnik firme koja ima monopol na reklame u GSP-u vec godinama.

Nego, jel zna neko da li pravila za automobile o stepenu zatamnjenosti stakala u ravni vozaca vazi i za buseve u gradskom prevozu? Ove king size nalepnice za ulaz deluju poprilicno neprovidno :). Na stranu zakon nego deluje poprilicno nebezbedno.
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.07.2012. u 12:59 - pre 142 meseci
Je li neko moze da mi kaze gde mogu da vidim zvanicne trenutno vazece cene BusPlus pojedinacnih voznji po zonama i vremenskim periodima, jer ne mogu da ih nadjem na njihovom site-u http://www.busplus.rs/index.php ?

Jedino sto sam tamo uspeo da nadjem jesu cene mesecnih i polumesecnih personalizovanih kartica.

[Ovu poruku je menjao notaboo dana 23.07.2012. u 14:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Burgos
Nemanja Borić
Amazon Web Services
Berlin

Član broj: 12484
Poruke: 1947
188.247.133.*

Sajt: stackoverflow.com/users/1..


+480 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.07.2012. u 13:42 - pre 142 meseci
Cena karte u prvoj zoni je 60 dinara, a cena karte u drugoj je 95. To je po pojedinačnim vožnjama, vremenske karte ne postoje.
 
Odgovor na temu

notaboo

Član broj: 12368
Poruke: 718
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.07.2012. u 13:57 - pre 142 meseci
Citat:
Burgos:
Cena karte u prvoj zoni je 60 dinara, a cena karte u drugoj je 95. To je po pojedinačnim vožnjama, vremenske karte ne postoje.



Hvala za info Burgos. Nisam bio dugo u BG-u pa, ako me put navede da znam bar okvirno u kakav BusPlus haus upadam.

Gledao sam neke snimke ulaska i izlaska putnika po ovom novom sistemu. Ako nema kontrolora a sva su vrata otvorena, tad nema sanse da bilo ko spreci putnika da udje u prevoz na vrata koja su namenjena za izlaz.

Zeljeni rad sistema od strane BusPlusa i Vlade BG-a je ostvariv (moguc ali tesko) bez dodatih investicija. Veliki brat za takav sistem bi bio mala maca.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u15.09.2012. u 20:37 - pre 141 meseci
Poceli sa naplatom sms informacija o dolasku autobusa...

http://www.b92.net/biz/vesti/s...09&dd=15&nav_id=643336

 
Odgovor na temu

ekof9

Član broj: 126138
Poruke: 753
*.opera-mini.net.



+197 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2012. u 16:20 - pre 141 meseci
^ A cena prava sitnica!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u17.09.2012. u 19:14 - pre 141 meseci
GSP ne da nije privatizovan, vec je na putu da bude perfidno opljackan.

Privatizovana je SAMO NAPLATA, protok zaradjenog novca, a sve ostalo, troskovi i problemi egzistiranja su na teret budzeta grada odnosno gradjana.


Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.09.2012. u 16:03 - pre 141 meseci
Sta se na kraju desilo sa putnikom?

http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...o-putnika-bez-karte-u-autobusu


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.09.2012. u 16:14 - pre 141 meseci
citat iz vesti:

Citat:
"Pretrčao sam iz jednog autobusa u drugi i nisam imao više kredita na mojoj Bus plus kartici. Ponudio sam ličnu kartu da mi pišu kaznu, ali oni to nisu hteli. Komunalni policajci su insistirali da izađem iz autobusa, a ja iz principa to nisam hteo. Onda kada su počeli da mi zavrću ruku i da me udaraju pesnicom u stomak nije bilo šanse da izađem jer je onda proradio i inat. Već sam kontaktirao advokata i ovaj što me je udarao biće sigurno krivično gonjen", rekao je za "Novi magazin" putnik D.C. koji je državljanin Crne Gore.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.09.2012. u 17:43 - pre 141 meseci
A komentar na vest sa jednog sajta:

Citat:
Aleksandar Petrović

Prisustvovao sam događaju i uopšte NIJE TAČNO da momak nije imao kartu već su ga napali zbog toga što je ušao na srednja vrata što sam spreman i na sudu da posvedočim. Pošto nije mogao da uđe ni na prednja ni na zadnja vrata zbog gužve, momak je hteo da uđe na srednja. Pošto mu kontrolor nije dozvolio tako nešto sa obrazloženjem da ga "baš briga što on ima mesečnu kartu i da ga ne zanimaa što je gužva od koje ne može ni da priđe vratima" momak je prošao pored njega i ušao na srednja vrata. Tada je kontrolor pozvao ova dva "komunalna policajca" koji su za to vreme sedeli u službenom vozilu i slušali muziku i pitaj boga šta im napričao. Gospodo iz GSB-a, Bus Plusa i komunalna policijo. Povedite računa šta radite jer je ovom narodu svega preko glave.....


Mogli bi bar da se dogovore jel imao ili nije imao kartu...
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u18.09.2012. u 17:50 - pre 141 meseci
A kako to izgleda kad se ne snimi kamerom :)

Citat:
Danas još jedan incident u prevozu



Ovo nije jedini incident koji se danas desio u gradskom prevozu.



Našoj redakciji se javio čitalac koji tvrdi da su u autobusu koji saobraća od Obrenovca do Beograda kontrolori Bus plusa tukli starijeg putnika koji nije imao kartu i nije želeo da napusti autobus.



- Čovek nije imao kartu sa sobom, dao im je pasoš da mu napišu kaznu, ali oni su mu govorili da napusti autobus što on nije hteo. Izvukli su ga napolje, i jedan od kontrolora je nasrnuo na njega. Pokušao sam sve da snimim, ali mi kontrolori nisu dozvolili - kaže student koji se našao u autobusu.



Iz Bus plusa demantuju da su kontrolori tukli čoveka, već tvrde da je on nasrnuo na njih i da je pri tom polomio staklo na autobusu.



- Incident je inicirao građanin koji nije imao kartu i nije želeo da napusti vozilo. Nasrnuo je na kontrolore i polomio staklo na autobusu. Kontrolor se tada povukao i pozvao policiju, ali je putnik već pobegao - kažu iz Bus plusa.


http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...o-putnika-bez-karte-u-autobusu
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.09.2012. u 08:46 - pre 140 meseci
uopste ga ne udara, truplo debeljka se ne pomera.


H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.09.2012. u 17:19 - pre 140 meseci
Heh, debeljko dobio krivicnu prijavu zbog ometanja sluzbenog lica, a komunalac je izgleda radio po propisu...
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u19.09.2012. u 20:11 - pre 140 meseci
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=644307#rating

Kakav spin, komunalci kazu da je on tuko njih ;)
Citat:

"Aposlutno nije tačno da Cimbaljević nije pružao otpor, kako su to preneli mediji na osnovu snimka, već je i verbalnim pretnjama i fizičkim nasrtajem sprečavao službena lica u obavljanju dužnosti", navela je načelnica Komunalne policije.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u20.09.2012. u 11:05 - pre 140 meseci
Nisam bas puno pratio sve oko ovoga, predpostavljam da je bitno da se desava u Bgd-u ,kako bi drugi provincijalci mogli
da se ograde od barbara.

Ono sto me zanima (a mrzi me sada da kopam po netu) je - odakle komunalci u gradskom prevozu?
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u22.09.2012. u 09:46 - pre 140 meseci
Nema zivota izvan Fejsa

Poz
 
Odgovor na temu

shadow-bg
Ciric Vukasin
Preduzetnik
Beograd

Član broj: 189835
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.bgwireless.net


+293 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.09.2012. u 10:48 - pre 140 meseci
Komunalci vec godinu dana unazad a i vise, su pratnja kontrolora po javnom prevozu. Nakon privatizacije naplate u GSP-u, komunalci su postali privatna policija privatne firme koju placamo svi mi. Skoro i ne rade nista drugo osim kontrole po javnom prevozu. Posto nisi iz BG, uveli su tkz "tackastu" kontrolu. Na nekoliko lokacija po gradu, postoje punktovi, gde imas po 10-15 kontrolora, i patrolu komunalne policije, koja zaustavlja svaki autobus, proverava sve putnike i tek nakon zavrsene kontrole daje dozvolu vozacu da nastavi sa voznjom. Ako zateknu nekog bez karte ko ne zeli da im da licnu kartu da bi uzeli podatke, ulaze komunalci koji tu osobu izbace napolje, legitimisu i pretresaju.




A u slucaju momka u vestima pre par dana, saznali smo da smeju i da biju, i da je voznja bez karte krivicno delo.

[Ovu poruku je menjao shadow-bg dana 23.09.2012. u 12:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u23.09.2012. u 11:46 - pre 140 meseci
Video sam ovakvog jednog kako chuva nekome kola na jednom parkingu na Limanu (Kazem ovo zato sto imaju 2 tipa uniformi). Ali ovde je ipak poenta da ovo neko namerno radi na podrucju Bgd,
gde je dobar javni prevoz i najpotrebniji.



H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: BusPlus - novi sistem karata za prevoz u BGD-u

Strane: << < .. 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 843854 | Odgovora: 3410 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.