Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19674 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DrFill2Good

Član broj: 288484
188.2.0.*



+255 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:41 - pre 154 meseci
Citat:
3way:Mozes ti da budes tolerantan prema gejevima, posto oni uglavnom cute i gledaju svoja posla.

Mislim da si u velikoj zabludi oko ovoga. Uostalom, uveri se sam.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:46 - pre 154 meseci
Citat:
DrFill2Good: Mislim da si u velikoj zabludi oko ovoga. Uostalom, uveri se sam.

Znao sam da ce neko njega da spomene :)
Al dobro, to je u domenu statisticke greske, tu i tamo neki pojedinac prica ovako ili onako, u svakoj grupi ljudi ima budala....ali poenta je u tome da gomila vernika radi upravo to.
Gej nece da te smara da postanes gej zato sto je to jedino dobro - vernik hoce.
Gej nece da ti govori da si satanista ili izrod zato sto nisi gej - vernik hoce.
Gej nece da ti kaze da si moralno nezreo zato sto nisi gej, a vernik hoce.


Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
188.2.0.*



+255 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:53 - pre 154 meseci
Citat:
3way: Znao sam da ce neko njega da spomene :)
Al dobro, to je u domenu statisticke greske, tu i tamo neki pojedinac prica ovako ili onako, u svakoj grupi ljudi ima budala....ali poenta je u tome da gomila vernika radi upravo to.
Gej nece da te smara da postanes gej zato sto je to jedino dobro - vernik hoce.
Gej nece da ti govori da si satanista ili izrod zato sto nisi gej - vernik hoce.
Gej nece da ti kaze da si moralno nezreo zato sto nisi gej, a vernik hoce.

I ovde si u zabludi.
- Koji vernik ce da te smara da postanes gej? Onda bi po analogiji gej trebalo da te smara da postanes vernik, jel da?
- Ni jedan vernik nece reci da si satanista ili izrod zato sto nisi gej. Cak naprotiv.
- Ni vernik ti nece reci da si moralno nezreo jer nisi gej.

Mozda i postoji tu i tamo neki vernik koji bi uradio suprotno, ali i to je onda u domenu statisticke greske.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:54 - pre 154 meseci
Ne bre...nije gej bitan u ovoj prici.
Nece vernik da me smara da postanem gej, nego vernik.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

DrFill2Good

Član broj: 288484
188.2.0.*



+255 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:55 - pre 154 meseci
Citat:
3way: Ne bre...nije gej bitan u ovoj prici.
Nece vernik da me smara da postanem gej, nego vernik.
Onda ti njega smaraj da on postane gej i tako ste kvit. ;)
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 00:58 - pre 154 meseci
A šta ako je vernik ujedno i gej?
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:05 - pre 154 meseci
Citat:
Nece vernik da me smara da postanem gej, nego vernik.


ne pridaji ssebi veci znacaj nego sto imas. Nisi ti nista posebno i mozda ni rodjenu majku ne zanimas a kamoli nekog anonimusa. i sad ce on da te smara, ma daj daj ... osvesti se

A kad se osvestis videces da se u Srbiji vera terorisala 50 godina i terorise se i dalje i nikom nista...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:08 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy:i sad ce on da te smara, ma daj daj ... osvesti se

I te kako smaraju. I to kad stignu. Kada kod razgovaras sa njima UVEK pokusavaju da ti usade osecaj krivica zato sto nisi vernik.
Citat:
Emmy:
A kad se osvestis videces da se u Srbiji vera terorisala 50 godina i terorise se i dalje i nikom nista...

I treba da se terorise i narednih 500 godina.
Za 2000 godina ta vera nije donela nista dobro osim miliona mrtvih.

Inace, nije tacno da se danas terorise.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:12 - pre 154 meseci
Citat:
3way: I te kako smaraju. I to kad stignu. Kada kod razgovaras sa njima UVEK pokusavaju da ti usade osecaj krivica zato sto nisi vernik.
Prvo, izmisljas po malo.
Drugo, ako vec imas takva iskustva, izbegavaj vernike i bice ti opusteno.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:16 - pre 154 meseci
Citat:
I treba da se terorise i narednih 500 godina.


jel vidis sad, ja ti rekoh kome sluzis.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:21 - pre 154 meseci
Citat:
maliradojca: Prvo, izmisljas po malo.
Drugo, ako vec imas takva iskustva, izbegavaj vernike i bice ti opusteno.

Izbegavam ja njih, ali svako malo izleti po neki.
Citat:
Emmy: jel vidis sad, ja ti rekoh kome sluzis.

Sluzim razumu, a da ponavljam ono sto sam rekao - necu. Nekima odgovara da se osecaju ususkano i da tapkaju u mraku, a nekima ne.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
*.205.62.164.robi.com.mk.



+228 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:28 - pre 154 meseci
Imam jos nekoliko interesantnih momenata u vezi atezima, odnosno verovanja.
Ako se pripadnikom neke religije postaje cinom krstenja. Snaci ima odredjeni obred, ritual, procedura ili kako se vec zove kako se postaje vernik. Dobije se krstenica i upises se u crkvene knjige. Kako se vrsi ispis iz religije t.j kako se prestaje biti vernik?
Ili sledeca situacija, roditelji krste dete i tim cinom dete upisu u crkvene knjige cime ono postaje pripadnik te religije. Dete odraste i postane osoba koja ne veruje u boga i ne zeli da bude pripadnik te religije, kakva je sad procedura?
Situacija koju cesto vidjam medju starijim osobama koje poznajem, posebno medju bivsim oficirima.
Bili su komunisti i grcevito se borili protiv crkve, proganjali su vernike (ja sam ateista, ali ne proganjam vernike), sad su preko noci postali vernici i idu okolo i pricaju kako je nekad bilo zabranjeno da se ide u crkvu i da se krste deca. Ja kazem da nije to tacno, vec je bilo neshvatljivo da budu komunisti, uzimaju sve od onog sistema i da kao komunisti idu u crkvu, a da njima niko nije zabranjivao da napuste partiju, odreknu se svoje karijre zasnovanoj na pripadnosi partiji i slobodno praktikuju religiju. Pa bi hteo da cujem vase misljene u vezi dojucerasnjih komunista, politicara, oficira, koji su sad postali "iskreni" vernici.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:33 - pre 154 meseci
Citat:
konislav: Imam jos nekoliko interesantnih momenata u vezi atezima, odnosno verovanja.
Bili su komunisti i grcevito se borili protiv crkve, proganjali su vernike (ja sam ateista, ali ne proganjam vernike), sad su preko noci postali vernici i idu okolo i pricaju kako je nekad bilo zabranjeno da se ide u crkvu i da se krste deca. Ja kazem da nije to tacno, vec je bilo neshvatljivo da budu komunisti, uzimaju sve od onog sistema i da kao komunisti idu u crkvu, a da njima niko nije zabranjivao da napuste partiju, odreknu se svoje karijre zasnovanoj na pripadnosi partiji i slobodno praktikuju religiju. Pa bi hteo da cujem vase misljene u vezi dojucerasnjih komunista, politicara, oficira, koji su sad postali "iskreni" vernici.

Slažem se potpuno. Uvek je u pitanju interes, u svim sistemima i svim vremenima.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:38 - pre 154 meseci
Citat:
Ako se pripadnikom neke religije postaje cinom krstenja. Snaci ima odredjeni obred, ritual, procedura ili kako se vec zove kako se postaje vernik. Dobije se krstenica i upises se u crkvene knjige. Kako se vrsi ispis iz religije t.j kako se prestaje biti vernik?


ko je mislio da je krstenjem izmirio sve svoje racune sa Bogom taj nije ni morao dolaziti da se krsti. Biti krsten, a ne verovati u Boga ne znaci nista... Vecina nasih komunista su, to sam ubedjen, bili krsteni ljudi, jer kad su oni radjani to je bilo normalno. Nista im nije vredelo.

Sto se tice tvog drugog pitanja odgovor je: da, moguce je da se neko pokaje i vrati u crkvu i crkva takve ljude prihvata i ima takvih primera dosta.
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:39 - pre 154 meseci
P.S. Sad se ide ka tome da bude obrnuto, da se proganjaju nevernici :-)
Bio je jedan slučaj pre 5-6 godina, kada je vladika ,mislim bački, Irinej imao neki žešći sukob sa lokalnim meštanima. U pitanju je bilo organizovanje neke slaninijade, kobasicijade ili nešto slično, u vreme Velikog posta. Lale nisu hteli da odustanu, pa ih je vladika anatemisao !!! mo'š misliti.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:42 - pre 154 meseci
to je bila Kobasicijada u Turiji, neprijatna epizoda. I nisu Lale nego Bacvani !
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:46 - pre 154 meseci
Citat:
konislav
Situacija koju cesto vidjam medju starijim osobama koje poznajem, posebno medju bivsim oficirima.
Bili su komunisti i grcevito se borili protiv crkve, proganjali su vernike (ja sam ateista, ali ne proganjam vernike), sad su preko noci postali vernici i idu okolo i pricaju kako je nekad bilo zabranjeno da se ide u crkvu i da se krste deca. Ja kazem da nije to tacno, vec je bilo neshvatljivo da budu komunisti, uzimaju sve od onog sistema i da kao komunisti idu u crkvu, a da njima niko nije zabranjivao da napuste partiju, odreknu se svoje karijre zasnovanoj na pripadnosi partiji i slobodno praktikuju religiju. Pa bi hteo da cujem vase misljene u vezi dojucerasnjih komunista, politicara, oficira, koji su sad postali "iskreni" vernici.


Konislave, to je jednostavno oni su oportunisti. Znam nekoliko takvih primera, njihova deca odnosno unuci su danas sveštenici :))) Dakle umeju da sagledaju i da se prilagode situaciji tako da iz nje izvuku najveću korist.

[Ovu poruku je menjao stil dana 28.08.2011. u 02:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 01:49 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy: to je bila Kobasicijada u Turiji, neprijatna epizoda. I nisu Lale nego Bacvani !

U redu, nećemo da sitničarimo. Ovaj događaj sam izvukla iz glave, bitna je poenta, a to je da crkveni vekikodostojnici najviše vrše pritisak na "male ljude", krupnim zverkama se dodvoravaju. Što nisu anaemisali tadašnje predstavnike vlasti ako nisu postili i sve mesare koje prodaju meso u vreme posta itd. To je licemerje crkve koje narod vidi (ili onaj ko hoće da vidi).
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 02:01 - pre 154 meseci
Citat:
Emmy: to je bila Kobasicijada u Turiji, neprijatna epizoda. I nisu Lale nego Bacvani !

Tako je!
Tako se radi sa onima koji ne misle kao ti!
Anatemises ga, prokunes ga, proteras ga, pobijes ga...sve ti je to manje vise isto.
Glavno je da ne jede sta hoce kada pop kaze da ne sme da se jede.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.adsl.eunet.rs.



+196 Profil

icon Re: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom28.08.2011. u 02:04 - pre 154 meseci
Citat:
iva_80: To je licemerje crkve koje narod vidi (ili onaj ko hoće da vidi).


Hvala na spominjanju :)
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Zasto ljudi mesaju ateizam sa komunizmom

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 19674 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.