Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa atx napajanjem

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa atx napajanjem

[ Pregleda: 1537 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fanatik
Stevo Peric
Tonsko tehnicki realizator, RADIO SKALA
Bijeljina

Član broj: 28927
Poruke: 101
*.teol.net.

Sajt: www.skalaradio.net


Profil

icon Problem sa atx napajanjem27.08.2011. u 06:22 - pre 154 meseci
Imam kompjuter kome je crkla napojna,kupim novu i postavim ,kompjuter proradi sve normalno,ugasim ga i posle nekog vremena da upalim,nece,napojna opet crkla,kupim drugu isti slucaj radi normalno al kad ga ugasim pa posle probam da upalim kad ono napojna opet nista,odem kupim trecu postavim i cekam da vidim sta ce biti ,dok je ukljucen radi normalno e onda ga ugasim i pratim nije proslo ni 15 min. napojna crce. Znaci crkava napojna kad je na stand-by . Ima li ko da je imao slicnu situaciju ili je strucan da resi ovaj problem. Znaci nije problem do napojni,sve su bile razliciti proizvodjaca i snage 450,500 i 550w za kompjuter koji nema bas neku jaku konfiguraciju. Sta bi mogao da bude problem ako nije napojna u pitanju al ona odlazi i to samo kad je na stad-by


Hvala unapred na odgovorima
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem27.08.2011. u 10:37 - pre 154 meseci
Sta ti crkava u napojnim,glavni osigurac,5 V ,12 V.Spoji napojnu nasuho,startaj je prespajanjem zica i prikljuci sijalicu od auta na izlaz da zakljucis kojeg napona nemas.Kakvi su ti elektroliti na maticnoj ploci oko procesora,jesu se napuhali?Jel ti DVD ispravan,iskljuci ga.
 
Odgovor na temu

Fanatik
Stevo Peric
Tonsko tehnicki realizator, RADIO SKALA
Bijeljina

Član broj: 28927
Poruke: 101
*.teol.net.

Sajt: www.skalaradio.net


Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem27.08.2011. u 11:17 - pre 154 meseci
Napojna posle crkavanja nece ni rucno da se upali.Kupim novu i kad je postavim i upalim radi komp normalno al gad ga ugasim napojna se zagreva i na kraju crkne i tada nece ni rucno da se upali napojna. Kondenzatori na maticnoj nisu naduvani probao sam i bez dvd-a a jednom i bez hdd al opet kad ga ugasim napojna pocinje da se pregreva i crkne. Dali postoji mogucnost da maticna podivlja na stand by pa da nekako spali napojnu dok je u stad by-u ,ne znam stvarno nikad nisam se susreo sa ovakvim problemom
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 11:41 - pre 154 meseci
A ona Led dioda na maticnoj jel treba da gori samo kad je na stand by ili stalno gori.ja bi joj prekinuo jednu zicu,ona bi ako je ispravna trebala vuci samo nekoliko mA,al neispravne ne znam.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 13:21 - pre 154 meseci
1. Navedi tehnicke specifikacije racnuara koji po tebi ubija napajanja. Navedi sve komponente u kucistu. Bas sve ukljucujuci i one koje mislis da nisu bitne. Za svaku komponentu navedi proizvodjaca i model.

2. Navedi proizvodjaca, model i snagu za svako napajanje koje je do sada crklo kada si ih montirao i pustio u rad. Bolja napajanja imaju razne vrste zastita ukljucujuci zastitu od kratkih spojeva...

3. Da li ima problema sa strujom tamo gde su crkavala ta silna napajanja? Da li je racunar prikljucen na prenaponsku zastitu ili UPS?

Sve ove informacije mogu da pomognu u resavanju problema. Pomozi nam sa vise informacija da bi mi tebi mogli da pomognemo bez nagadjanja...
 
Odgovor na temu

Fanatik
Stevo Peric
Tonsko tehnicki realizator, RADIO SKALA
Bijeljina

Član broj: 28927
Poruke: 101
*.teol.net.

Sajt: www.skalaradio.net


Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 15:21 - pre 154 meseci
CPU Intel E2180
MB Asus P5B
VGA Club 3D 8600 GT 256MB DDR3
HDD WD160GB SATA2
To je osnova sa kojom su crkavale napojne
Hdd,dvd-rom,ram,sam menjao pri svakom pokusaju druge(to sam probao sa svog kompa)tako da nepostoji verovatnoca da je do tih komponenti

Zadnja napojna je crkla a bio je prikljucena samo MB CPU i VGA

Napajanja koja sam ubacivao su:

MS Industrial 400W Platinum
Codegen 500W
MS Industrial 550W Pro
Frontier 550W
PowerLine 430W

Kompjuter je ukljucen dirktno u mrezu koja je bez oscilacija napona i drugi kompjuteri tu rade bez problema

Znaci radi kad se ubaci napojna sve vreme bez problema,al kad se ugasi napojna crkava za 5-10 min

Prvi kvar je bio taj da je se stalo sam resetovao,u nepravilnim razmacima nekad podigne sistem pa se ugasi i za 2-3 sekunde se sam upali ponovo
nekad se gasi i pali po nekoliko puta u roku od 5 min,nekad nece da se upali nego kad malo odstoji onda ga mozes upaliti,onda sam promenio napojnu i proradio je i radio normalno puna 4 sata bez problema i grejanja,ali kad sam ga ugasio i posle petnestak minuta probao da upalim on nije hteo e od tada sam promenio sve ove napojne dok na kraju nisamn shvatio da napojna samo crkava kad je na stand by-u,to mi je zakljucak jer rad od nekoliko sati bez problema i crkavanje napojne posle nekoliko minuta u stand by rezimu me tera samo na taj zakljucak,ali kako to resiti stvarno nemam ideju,ako ko ima kakvu bio bih mu zahvalan
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 17:07 - pre 154 meseci
Jel' testiras te komponente u ili van kucista? Ako su u kucistu izvadi ih van kucista i koristi "karton" dijagnostiku. Takodje probaj napojni kabl da ubodes u neku drugu uticnicu u zidu ako vec nisi. Ako koristis produzni kabl sa vise uticnica probaj direktno u zid ili u neku drugu uticnicu ba istom kablu.
 
Odgovor na temu

Fanatik
Stevo Peric
Tonsko tehnicki realizator, RADIO SKALA
Bijeljina

Član broj: 28927
Poruke: 101
*.teol.net.

Sajt: www.skalaradio.net


Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 17:54 - pre 154 meseci
Sve probano na sve nacine.

Fora je u tome sto radi sve ok dok se ne iskljuci

Sumnja mi pada na maticnu (nemam maticne da probam ) ali koji je razlog sto crkava napojna samo kad je komp iskljucen a dok je ukljucen sve je ok nijedna napojna mi nije crkla dok komp radi vec samo kad ga ugasim i za nekoliko minuta napojna crkne
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa atx napajanjem29.08.2011. u 19:27 - pre 154 meseci
Dobro. Ondak nadji neku kompatibilnu maticnu sa maticnom na koju sumnjas, namontiraj na nju procesor i ostalo i probaj kako ce tad ici...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Problem sa atx napajanjem

[ Pregleda: 1537 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.