Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55616 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.04.2012. u 15:21 - pre 146 meseci
Ova Honda CX500 je poznati potrosac, trosi kao fica, 500ccm, i zdere preko 8 litara na 100km. Sa HHO moze da smanji potrosnju, mada bi mu bolje bilo da nabavi bolje karburatore ili ubrizgavanje.

Koliko je smanjio, nije uopste indikativno, posto su relacije kratke, a rezervoar nedefinisan(greska je i pola litre, odnosno osmina galona), da bi jedno merenje bilo znacajno.

Takav motor zahteva pre dobru negu i lagano ubacivanje savremenije opreme, inace trosi kao da proliva gorivo po putu.

Za ovu voznju, krstarenje, i 6 litara je previse

A ni alternator mu nece potrajati..

Poz

P.S.
Kada se sredi motor, moze da trosi i 4 litre na 100km, ali je tada HHO smetnja.
 
Odgovor na temu

cyBerManIA
I ovo T ono
Space

Član broj: 25195
Poruke: 698
82.208.215.*

Sajt: www.facebook.com/cyberman..


+263 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.04.2012. u 21:50 - pre 146 meseci
Jel' mislio neko od vas koji ste pravili i ugradili taj uredjaj na bezbednost?
Kao sto znate vodonik je veoma veoma zapaljiv a vi se igrate s njim kao da je koka kola. Jos kad sam video na slikama one plasticne flase od soka
Usput, pretpostavljam da niko od vas koji se igrate s njim nema zavrsen hemijski fakultet, PMF hemija/biohemija, FFH, ITHM ili neki drugi slican..


 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.adsl.verat.net.



+21 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.04.2012. u 22:03 - pre 146 meseci
Citat:
cyBerManIA: Jel' mislio neko od vas koji ste pravili i ugradili taj uredjaj na bezbednost?
Kao sto znate vodonik je veoma veoma zapaljiv a vi se igrate s njim kao da je koka kola. Jos kad sam video na slikama one plasticne flase od soka :O
Usput, pretpostavljam da niko od vas koji se igrate s njim nema zavrsen hemijski fakultet, PMF hemija/biohemija, FFH, ITHM ili neki drugi slican..



Normalno da smo svesni svega toga, ali moras da shvatis da je kolicina gasa koja je u sistemu u nekom trenutku jako mala da bi napravila neku stetu.
Tj, explozija se moze desiti u crevetu i ona se zaustavlja u bubleru koji je ujedno i osigurac koji sprecava prodiranje explozije dalje u deliju, a svaka ozbiljnija konstrukcija odmah pre filtera za vazduh na crevetu koji dovodi HHO ima flashback arrestor, tako da nema sta da se desi....

DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.04.2012. u 00:28 - pre 146 meseci
Sama HHo instalacija(gasni deo) je nejbezbedniji ement, prisutni su i zaustavljanje plamena i mala kolicina gasa, veci su problem kablovi i velika struja. Najcesce se ne koristi osigurac, i izbegavaju suvisni spojevi na kablovima(zbog pada napona), tako da ostecenje kabla moze pre da izazove pozar i neku stetu, nego HHo.



Poz
 
Odgovor na temu

zorand5
Zoran Dimitrijevski
MO_ARM
Stip, Makedonija

Član broj: 296123
Poruke: 47
95.180.178.*



+1 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika20.05.2012. u 00:39 - pre 145 meseci
Imam Chevrolet Kalos 1,2 2006, kad bi mu ugradio HHQ generator, dali bi imao neku korist ili ne (namalene potrosnje)? Dali HHQ stetno deluje na motor i samog auta?
3OPAH
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.06.2012. u 10:04 - pre 144 meseci
To ne moze niko da ti garantuje,u zavisnosti kakav generator izradis,kako motor sagoreva (normalno da ovi noviji automobili imaju bolje regulisano sagorevanje).Ako ne dobijes na ustedi dobices na snazi a sto se tice motora nije stetno jedino sam cuo da smeta katalizatoru.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.06.2012. u 10:52 - pre 144 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: To ne moze niko da ti garantuje

Odlike prave nauke nezadrživo prosijavaju na sve strane :)
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.06.2012. u 11:16 - pre 144 meseci
Bolid

[Ovu poruku je menjao sad_ste_face_jel dana 03.06.2012. u 19:54 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.06.2012. u 15:31 - pre 144 meseci
^ E, upravo to! Hvala na pomoći.
Napisao bih ti to i ja sam, ali je zabranjeno pravilnikom.

 
Odgovor na temu

davidof90
David Todorovic

Član broj: 230862
Poruke: 10
93.157.197.*



Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika24.06.2012. u 23:35 - pre 143 meseci
Zdravo svima
I ja sam ovo pokusavao da napravim prosle godine ali mi nije poslo za rukom... Bar nisam uspio napraviti ono sto sam ja hteo i da to lepo mogu da spakujem i smestim u auto
Dobio sam neku kolicinu vodonika ali to cudo je trosilo struje dosta vise nego sto je dalo koristi... tako sam "sredio" akumulator, radio u autu sam morao nositi na dekodiranje... totalno ne isplativo
Preporucujem ovima sto imaju novija auta, sa malim motorima i malim akumulatorima da ovo ne stavljaju, ne bi imali nikakvu korist. Na stari auto bih ja stavio pa sta bude-bude... ali na novi i relativno mlad auto koji je pun elektronike koja zavisi od akumulatora, ja ne bih vise stavljao.
Vodonik jeste bas eksplozivan, mislim praskav i usi bas lepo zvone kada ti u rukama eksplodira najlon vrecaica napunjena vodonikom, posebno ako se nalazis u kuci... npr, u kuhinji...Starci mislili: "Gotovo je, ode kuca u vazduh.." ... ponekad se bas glupiram... Ali eto, bar za Novogodisnje praznike imam sta raditi...
Nije bas toliko opasan ako se radi o malim kolicinama, posebno ako razdvojimo vodonik od kiseonika... mi uglavnom ne mozemo ni prozivesti vece kolicine sposobne da nesto i raznesu... Mozemo, ali necemo. Normalno jel'... I onda je losa ideja vodonik skupljati u staklenim ili metalnim rezervoarima, to je nekako dosta slicno bombi

Ne mora znaciti da HHO generator nije nemoguc u autu. Negdje sam citao da vodonik smanjuje potrosnju goriva, ne tako sto ce zameniti neku odredjenu kolicnu goriva, vec tako sto ce poboljsati sagorijevanje. Dovodjenjem kiseonika poboljsavamo sagorijevanje, time ostvarujemo vecu snagu motora uz skoro istu potrosnju goriva (znate da motori sa turbinama imaju relativno malu potrosnju goriva ali ostvaruju dosta vecu snagu, zato sto u motor "uguraju" vise vazduha, sto, normalno, znaci vise kiseonika = bolje sagorevanje goriva), a vodonik je tu da eksplodira pre goriva, benzina, dizela... (benzin sporije sagoreva od vodonika, vodonik je i zapaljiviji, zato i eksplodira pre benzina) i kapljice razbije na jos manje delove kako bi sagorevanje bilo brze. Ustvari, znate da benzin sam po sebi nije zapaljiv, ustvari on isparava i to je ono sto je zapaljivo. Cesto kapljica ne stigne sagoriti i klip je samo potisne u izduvnu granu. To je bacanje goriva. Tako, kapljicu benzina/dizela razbije na jos manju i ona onda moze bolje i brze da sagori, odnosno sagori pre nego je klip potisne u izduvnu granu pa je iskoristenost veca. To ce povecati i snagu motora, ali nece smanjiti potrosnju goriva. Za to je potrebno da smanjimo snagu motora, odnosno, smanjimo dovod goriva, tako cemo imati istu snagu, a manju potrosnju.



"To je 1001% nemoguce po svim fizickim i svim ostalim zakonima..." Ovo bi uglavnom bio smisao vasih komentara. Nemojte se ljutiti, ja to tako vidim/shvatam, te vase komentare
Tako se pricalo i u vreme kada su mislili da je zemlja ravna ploca, a na lomacama su zavrsavali oni koji su tvrdili da je okrugla, dok gospodin Magelan nije dokazao suprotno... cudi me kako niko nije rekao da je slagao... Naravno, sada necemo nikog da spalimo, ali zelim da kazem da ono sto se nama cini kao nemoguce, ne mora to i biti, mozda je ipak moguce. Ipak mislim da covek nije naucio bas mnogo o zakonima koji vladaju na Zemlji i u svemiru (posebno u svemiru) i da ne moze sa sigurnoscu odrediti da li je nesto moguce ili nije sto ce reci da smo poprilicno nesposobni da iskoristimo sve mogucnosti koje mozda imamo
Eto tako...
Sad se izvinjavam zbog ovolikog teksta.
Pozzz.
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

ststeva
Član broj: 91371
Poruke: 280
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+21 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika24.06.2012. u 23:48 - pre 143 meseci
Citat:
davidof90: Zdravo svima
I ja sam ovo pokusavao da napravim prosle godine ali mi nije poslo za rukom... Bar nisam uspio napraviti ono sto sam ja hteo i da to lepo mogu da spakujem i smestim u auto
Dobio sam neku kolicinu vodonika ali to cudo je trosilo struje dosta vise nego sto je dalo koristi... tako sam "sredio" akumulator, radio u autu sam morao nositi na dekodiranje... totalno ne isplativo :D
Preporucujem ovima sto imaju novija auta, sa malim motorima i malim akumulatorima da ovo ne stavljaju, ne bi imali nikakvu korist. Na stari auto bih ja stavio pa sta bude-bude... ali na novi i relativno mlad auto koji je pun elektronike koja zavisi od akumulatora, ja ne bih vise stavljao.
Vodonik jeste bas eksplozivan, mislim praskav i usi bas lepo zvone kada ti u rukama eksplodira najlon vrecaica napunjena vodonikom, posebno ako se nalazis u kuci... npr, u kuhinji...Starci mislili: "Gotovo je, ode kuca u vazduh.." :D ... ponekad se bas glupiram... Ali eto, bar za Novogodisnje praznike imam sta raditi...
Nije bas toliko opasan ako se radi o malim kolicinama, posebno ako razdvojimo vodonik od kiseonika... mi uglavnom ne mozemo ni prozivesti vece kolicine sposobne da nesto i raznesu... Mozemo, ali necemo. Normalno jel'... I onda je losa ideja vodonik skupljati u staklenim ili metalnim rezervoarima, to je nekako dosta slicno bombi

Ne mora znaciti da HHO generator nije nemoguc u autu. Negdje sam citao da vodonik smanjuje potrosnju goriva, ne tako sto ce zameniti neku odredjenu kolicnu goriva, vec tako sto ce poboljsati sagorijevanje. Dovodjenjem kiseonika poboljsavamo sagorijevanje, time ostvarujemo vecu snagu motora uz skoro istu potrosnju goriva (znate da motori sa turbinama imaju relativno malu potrosnju goriva ali ostvaruju dosta vecu snagu, zato sto u motor "uguraju" vise vazduha, sto, normalno, znaci vise kiseonika = bolje sagorevanje goriva), a vodonik je tu da eksplodira pre goriva, benzina, dizela... (benzin sporije sagoreva od vodonika, vodonik je i zapaljiviji, zato i eksplodira pre benzina) i kapljice razbije na jos manje delove kako bi sagorevanje bilo brze. Ustvari, znate da benzin sam po sebi nije zapaljiv, ustvari on isparava i to je ono sto je zapaljivo. Cesto kapljica ne stigne sagoriti i klip je samo potisne u izduvnu granu. To je bacanje goriva. Tako, kapljicu benzina/dizela razbije na jos manju i ona onda moze bolje i brze da sagori, odnosno sagori pre nego je klip potisne u izduvnu granu pa je iskoristenost veca. To ce povecati i snagu motora, ali nece smanjiti potrosnju goriva. Za to je potrebno da smanjimo snagu motora, odnosno, smanjimo dovod goriva, tako cemo imati istu snagu, a manju potrosnju.



"To je 1001% nemoguce po svim fizickim i svim ostalim zakonima..." Ovo bi uglavnom bio smisao vasih komentara. Nemojte se ljutiti, ja to tako vidim/shvatam, te vase komentare :D
Tako se pricalo i u vreme kada su mislili da je zemlja ravna ploca, a na lomacama su zavrsavali oni koji su tvrdili da je okrugla, dok gospodin Magelan nije dokazao suprotno... cudi me kako niko nije rekao da je slagao... Naravno, sada necemo nikog da spalimo, ali zelim da kazem da ono sto se nama cini kao nemoguce, ne mora to i biti, mozda je ipak moguce. Ipak mislim da covek nije naucio bas mnogo o zakonima koji vladaju na Zemlji i u svemiru (posebno u svemiru) i da ne moze sa sigurnoscu odrediti da li je nesto moguce ili nije sto ce reci da smo poprilicno nesposobni da iskoristimo sve mogucnosti koje mozda imamo :)
Eto tako...
Sad se izvinjavam zbog ovolikog teksta.
Pozzz.


Svaka cast za ovakav tekst :D
Ti si napravio neku gresku sa kncentracijom elektrolita i struja ti je bila ogromna (veca od one koju alternator proizvodi) pa je doslo do praznjenja akumulatora...
Bez obzira na starost i komplikovanot automobila vodonik je moguce integrirati i napraviti ustedu.
DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

davidof90
David Todorovic

Član broj: 230862
Poruke: 10
93.157.197.*



Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika24.06.2012. u 23:54 - pre 143 meseci
sad_ste_face_jel :"
E onda ok evo ja sam danas sa drugom ispitivao ovaj hho gen.dry cell i onako pucka (sutra planiram da izmerim koliko pravi za minut) Merio unimerom i pokazuje da vuce 10 ampera sa 4 kasike soli na 1 litar.Pokusali smo i sa bombilom tako sto smo stavili mali el motor na platinu i to radi dobro ali nema gasa nista se ne desava "


Zato sto bombina daje malu struju. Elektroliza zavisi od jacine struje. Zato je 10 A (ampera) na 12 V bolje od par mA (mili ampera) i nekoliko hiljada V koliko bombina moze da generise (zavisi koliko je brzo elektro motor delovao na platine). Bolji je manji napon jer po formuli za snagu P=U*I vidimo da su struja i napon povezani, odnosno, koliko puta povecamo napon, toliko puta se smanji maksimalna struja i to ne mozemo promeniti. Ti si sa bombinom povecao napon, ali se struja smanjila i zato generator nije proizvodio gas, odnosno proizvodio je, ali jako, jako malo. Kada bi smanjio napon, povecao bi struju i proizvodnja gasa bi se povecala. To si postigao sa 12V i 10-ak A. Ti napon mozes da smanjis i na 1V, sto bi automatski znacilo da si povecao maksimalnu struju koju izvor (akumulator) moze da ti isporuci. Time bi se povecala proizvodnja gasa, medjutim i tu ti je upao nesrecni Om sa svojim zakonom koji kaze da je jacina struje direktno proporcionalna naponu ali obrnuto srazmerna otporu provodnika kroz koji protice I=U/R (voda je provodnik u ovom slucaju) tako da ne mozemo smanjiti napon onoliko koliko mi mozemo. Vec druze, racunaj otpor vode izmedju dve elektrode i racunaj sebi odgovarajuci napon za odgovarajucu struju.
Imaj u vidu da proticanje struje kroz provodnik (u nasem slucaju je to voda) stvara toplotu pa ni struja ne sme biti prevelika.
Sto se tice elektrolita, ne vidim nista lose u koristenju soli osim sto moras koristiti elektrode pravljene ili od grafita ili od inoksa.
 
Odgovor na temu

Cyber01001
Našice , CRO

Član broj: 66227
Poruke: 540
*.adsl.net.t-com.hr.



+33 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika25.06.2012. u 14:08 - pre 143 meseci
Sol je katastrofa elektrolit kao i soda bikarbona , za sad dokazano najbolji su KOH i NaOH, dobije se cist plin i voda ostaje cista!
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika26.06.2012. u 20:18 - pre 143 meseci
Citat:
Cyber01001: Sol je katastrofa elektrolit kao i soda bikarbona , za sad dokazano najbolji su KOH i NaOH, dobije se cist plin i voda ostaje cista!

Ja sam vec rekao da sam koristio so zato sto nisam imao NAOH a i koristio sam aluminijum a ne prohrom jer sam to imao..
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55616 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.