Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55150 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.03.2012. u 05:28 - pre 146 meseci
Rade nadam se da se neces ljutiti iskreno ja nisam nikakav strucnjak za hho generatore samo prepricavam sta sam procitao od iskusnih ljudi.Taj vodonik koji se dobije elektolizom vode iz hho generatora se recimo kod dizela stavlja na usisnu granu vazduha a posto je vodonik eksplozivan on dodatno potpomaze sagorevanju goriva jer po pricama u motoru se sagori manje od 50% goriva ostalo izlazi na auspuh a u ovom slucaju vodonik sluzi da se gorivo potpuno sagori samim tim imamo i vecu snagu automobila a cim je snaga veca trosice manje naravno ako normalno vozis auto jer ako razvlacis auto u mnogo obrtaja hho ti nece igrati neku ulogu jer nece postici dovoljno da proizvede gasa.I jos jednom ti toplo preporucujem da posetis ovaj sajt i pretrazi ga malo ima dosta dobrih stvari http://www.freeforum101.com/to...5424dc&mforum=todorponoran

[Ovu poruku je menjao sad_ste_face_jel dana 05.03.2012. u 06:39 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.03.2012. u 20:27 - pre 146 meseci
To sto si prepricao od diletanata, bolje da nisi. Nisu to nikakvi iskusni ljudi, nego obicne neznalice ili prevaranti(sto delimicno opravdava "iskustvo").

Upravo je to ono na sta upozoravam, kojekakva bulaznjenja o 50% nesagorelog goriva, o "visku" kiseonika...

To je ono sto ne valja i sto zaglupljuje...

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.03.2012. u 22:28 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: To sto si prepricao od diletanata, bolje da nisi. Nisu to nikakvi iskusni ljudi, nego obicne neznalice ili prevaranti(sto delimicno opravdava "iskustvo").

Upravo je to ono na sta upozoravam, kojekakva bulaznjenja o 50% nesagorelog goriva, o "visku" kiseonika...

To je ono sto ne valja i sto zaglupljuje...

Poz

Slusaj ako se bavis proizvodnjom i prodajom hho generatora pa ti je krivo sto i drugi zele da pokusaju sa izradom to je tvoj problem tim komentarima ne postizes nista.
Ako se ne bavis proizvodnjom i prodajom hho generatora onda nemoj da vredjas ostale koji su ulozili svoj trud i postigli zadovoljavajuce rezultate.
Te '''neznalice'' koje pominjes su rado podelili svoja iskustva i svoje nacrte za hho generatore i zbog cega su oni prevaranti? Kad ne traze nikakvu nadoknadu za to vec zele da podele svoja misljenja sa ostalim ljudima koji takodje zele ili koriste hho generatore za ustedu goriva.To sto se tice nesagorelog goriva mislim da nisam procitao na njihovom sajtu mada to sad nema veze bitno da si ti prosvetitelj koji zelis da nas odvratis od tih neznalica i prevaranta.
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 03:21 - pre 146 meseci
Nema sagorevanja bez kiseonika... Kiseonik ne gori ali bez njega nikakvo gorivo pa ni vodonik nije moguće upaliti. U HHO generatoru se ne odvajaju elementi u posebne posude već ostaju pomešani i ekstremno eksplozivni. Tačnije, dešava se implozija, spajanje elemenata na atomskom nivou uz oslobađanje tačno onoliko energije koliko je bilo potrebno da se atomi razdvoje.
Ako postoji način da se te veze "olabave" pre elektrolize i da za sami postupak treba manje energije, tu bi dobili taj višak koji bi mogli korisno upotrebiti. Moguće je da je taj amerikanac koji je "zamoljen" da ćuti, a i ova dvojica sa naših prostora nešto znaju a ne odavaju tajnu, jednog momenta će neko ipak da sazna a imaće volju da to svoje saznanje i podeli sa ostatkom sveta.
U međuvremenu nama preostaje (koji smo zainteresovani) da kačimo žice i da i mi isprobavamo, možda upali... Na sreću pa postoji taj "svevideći" Internet pa možemo i da vidimo i čujemo ono što inače teško da bi saznali.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 12:28 - pre 146 meseci
Citat:
sad_ste_face_jel: Slusaj ako se bavis proizvodnjom i prodajom hho generatora pa ti je krivo sto i drugi zele da pokusaju sa izradom to je tvoj problem tim komentarima ne postizes nista.
Ako se ne bavis proizvodnjom i prodajom hho generatora onda nemoj da vredjas ostale koji su ulozili svoj trud i postigli zadovoljavajuce rezultate.
Te '''neznalice'' koje pominjes su rado podelili svoja iskustva i svoje nacrte za hho generatore i zbog cega su oni prevaranti? Kad ne traze nikakvu nadoknadu za to vec zele da podele svoja misljenja sa ostalim ljudima koji takodje zele ili koriste hho generatore za ustedu goriva.To sto se tice nesagorelog goriva mislim da nisam procitao na njihovom sajtu mada to sad nema veze bitno da si ti prosvetitelj koji zelis da nas odvratis od tih neznalica i prevaranta.


Necu da ti kazemi ni jedno ni drugo ni trece, a ti pogodi razlog

Ali na glupost volim da reagujem, nekada sam bio surov, a sada sazaljiv...

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 14:36 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: Necu da ti kazemi ni jedno ni drugo ni trece, a ti pogodi razlog:D:D

Ali na glupost volim da reagujem, nekada sam bio surov, a sada sazaljiv...:)

Poz

Za tebe su sve gluposti tako da ne vredu ulaziti u raspravu sa tobom.Ja sam napravio hho generator i danas cu ga testirati da vidim kako se ponasa i ne ocekujem da ce cu odmah postici zadovoljne rezultate.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 16:11 - pre 146 meseci
Nisu sve gluposti i ja ne ulazim u raspravu ni sa kim, ves repliciram na temu. I ukazujem na ono sto znam.

Ako neko pokusava da analizira MENE, a nije u stanju da analizira jednu spravu, mislim da je to jako GLUP pokusaj, zaista sam nesto slozeniji od nekoliko elektroda i flase vode.

Elem, savet je da se analiticke sposobnosti usmere na konkretna znanja fizike, procesa elektrolize, rada motora i osale detalje vezane za projekat HHO.

Sprava nije nezanimljiva, ali nije ni misticna ni carobna, da trosi maglu i proizvodi ogroman novac, cak ni proizvodjacima iste...

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 17:52 - pre 146 meseci
Ma da moras u najmanju ruku biti fizicar da bi uopste pokusao da nesto takvo napravis.I svi ti koji pokusavaju da naprave hho zbog ustede goriva to su prevarati koji neznaju ni osnove fizike a i ako su nesto uspeli to je cista sreca.
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika06.03.2012. u 19:20 - pre 146 meseci
... u nekim mojim ranijim kopanjima po internrtu nasao sam ovo vezano za plamen i braon gas (cist HHO)
Brown's Gas Facts

Gas and its flame have been used in and exhibits
characteristics:
1) Used in a car the gas combusts and emits
water vapor as the only effluent in its exhaust.
2) A solid-state refrigeration unit in which
temperature could instantly be changed with no
freon or other refrigeration chemicals.
3) A room heater fueled with the gas will
carbonize a strip of paper held near it but not
create flames or smoke.
4) Used in an acetylene torch it singed hairs
from a welder's forearm but didn't burn the
skin.
5) Flame from this gas can glaze concrete thus
rendering it impervious to acids and other
corrosives and greatly extending the concrete's
useful lifespan.
6) The gas when burned does not explode but
implodes. "An intriguing situation arises when a
volume of Brown's Gas is detonated because the
contraction in that volume which occurs is
revolutionary in character. Of an order of
1,860:1, the contraction can be defined as an
implosion, as opposed to an explosion." 1979
7) When heating water in an iron basin using a
torch if applied only to the water barely raises
its temperature even after long exposure. The
flame applied to the bottom of the basin raises
the temperature of the metal so high, and so
instantly, that the water boils away almost in
the blink of an eye. When directed at a brick
under the surface of the water, however, the
flame can heat the brick as easily as though the
brick was not water covered.
8) Steel, after treatment with the flame, is
much more impervious to rust and before
treatment.
9) The flame can fuse plastic to titantium.
sta mislite o tome...
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 01:53 - pre 146 meseci
Ajd da ne vredjam samo da postavim jedno pitanje koliko vas je napravilo neki hho generator? Znaci bilo kakav hho generator.Ako niste pokusali najlaksi nacin je da u jednu staklenu teglu na kojoj lepo dihtuje poklopac .Znaci izbusite poklopac ubacite 2 eksera ili neke malo vece federe i na njih sprovedete bakarne provodnike naravno da ne dodiruju vodu.Zatim izbusite jos jednu rupu i ubacite neku cevcicu kroz poklopac (cevcica ne sme da dodiruje vodu)Na cevcicu stavite gumeno crevo i drugi deo creva potopite u neki sud koji je isto napunjen vodom (preporucujem da u taj sud stavite neki sampon da bi se napravila pena i hvatala gas)Kada sve to napravite obavezno zapusite rupice od poklopca koji mora biti od plastike da nebi provodio struju i teglu napunite sa vodom ali ostavite jedno 2 centimetra da cevcica nebi dodirivala vodu.Na kraju dodate jedno 10 kasicica soli mozete i vise ali za probu je i to dovoljno.I konacno prikacite one 2 bakarne zice koje ste povezali na eksere na akumulator ili neki jaci ispravljac od 12 volti (nemojte to ratiti sa strujom od 220 volti jer moze da bude kobno!)Kada ste ukljucili hho generator posle nekog vremena pocece da u sud u koji ste stavili sapunicu da pucka gas.Kada pocne da pucka posle jednog minuta upalite upaljac i prinesite sapunici i ocekuje vas slabi bum! i vatra koja gori jako kratko.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 12:26 - pre 146 meseci
To nije tema, da li je neko pravio igracke ili nije, vec da se razmene iskustva. Ako neko razmenjuje iskustva, verovatno ih poseduje...odnekud..

Da ne bi bilo... "cuj cito..odo.."

Mozda je bolje pitanje, ko je u ruci drzao burgiju za prokron? Recimo, sa ekserima sam nesto slab

NAravno da ne mora pronalazac da bude fizicar, dovoljno je da poznaje i razume pojave do odredjene mere i da inventivnim razmisljanjem i radom dodje do nekog resenja.
Elem, tako nesto pise i u zakonu o NID-u, verifikovano..

Ali kod svakog proizvoda se znaju ogranicenja, i svako bulaznjenje o nekim enormnim ustedama, korisnim ili neverovatnim svojstvima su laz i preterivanje..sa nekom namerom, ociglednom.

I kada neko ko ne moze da izgovori prostoprosirenu recenicu u komadu(kao na nekim prezentacijama HHO) tvrdi da je "na vodi"(a nije post) presao stotine hiljada km, da nije svracao na pumpu godinama, ocigledno trazi pacijente..

O takvima i onima koji pozele da budu takvi ne diskutujem, posto mi nije struka..

Ali o tehnickim resenjima, efikasnosti i metodama izrade bih mogao da pomognem..diskusijom, savetima, i ako treba moguce je realizovati neku zanimljivu ideju, naravno logicnu, a ne mastarije...

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
69.22.174.*



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 14:14 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: To nije tema, da li je neko pravio igracke ili nije, vec da se razmene iskustva. Ako neko razmenjuje iskustva, verovatno ih poseduje...odnekud:D:D..

Da ne bi bilo... "cuj cito..odo..":)

Mozda je bolje pitanje, ko je u ruci drzao burgiju za prokron? Recimo, sa ekserima sam nesto slab:)

NAravno da ne mora pronalazac da bude fizicar, dovoljno je da poznaje i razume pojave do odredjene mere i da inventivnim razmisljanjem i radom dodje do nekog resenja.
Elem, tako nesto pise i u zakonu o NID-u:), verifikovano..:)

Ali kod svakog proizvoda se znaju ogranicenja, i svako bulaznjenje o nekim enormnim ustedama, korisnim ili neverovatnim svojstvima su laz i preterivanje..sa nekom namerom, ociglednom.

I kada neko ko ne moze da izgovori prostoprosirenu recenicu u komadu(kao na nekim prezentacijama HHO) tvrdi da je "na vodi"(a nije post) presao stotine hiljada km, da nije svracao na pumpu godinama, ocigledno trazi pacijente..

O takvima i onima koji pozele da budu takvi ne diskutujem, posto mi nije struka..

Ali o tehnickim resenjima, efikasnosti i metodama izrade bih mogao da pomognem..diskusijom, savetima, i ako treba moguce je realizovati neku zanimljivu ideju, naravno logicnu, a ne mastarije...

Poz

Ma ko si ti da nekom delis kritike i podizes sebe kao da si naucnik? ti ako nemas iskustva sa tim nemoj da spamujes ovde po temi jer ne lici ninasta.Ljudi prave generatore dali su mere pa ko hoce neka proba a ti i dalje spamuj boli te uvo.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 14:23 - pre 146 meseci
@sad_ste_face_jel

Vulgaran si i nepristojan, od imena do pisanja postova, i ako neko troluje spamuje i skrece sa teme to si ti.

Prvo sredi sebe, ime na forumu i obrati malo paznju na ono sto se pise i o cemu se pise.

I prosto receno, zaobidji i mene i temu ako nemas nista pametno da dodas, osim odusevljenjima sto je neko nesto uradio.

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 16:16 - pre 146 meseci
Citat:
vladd: @sad_ste_face_jel

Vulgaran si i nepristojan, od imena do pisanja postova, i ako neko troluje spamuje i skrece sa teme to si ti.

Prvo sredi sebe, ime na forumu i obrati malo paznju na ono sto se pise i o cemu se pise.

I prosto receno, zaobidji i mene i temu ako nemas nista pametno da dodas, osim odusevljenjima sto je neko nesto uradio.

Poz

A sta si ti doprineo ovoj temi? Samo negiranja i neke tvoje naucne cinjenice.Ako se bavis proizvodnjom hho generatora podeli to ovde a ne da samo pricas kako to nije moguce a cisto sumnjam da si uopste naprevio neki hho generator.
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 20:32 - pre 146 meseci
ubi ste u pojam... vladd olabavi malo stvarno si naporan... sto se tice elektrolize cistog H2O potrebno je 286KJ i sagorevanjem gasa oslabadja se ista kolicina energije i gas ponovo postaje voda... to je po knjiugama ALI!!! u citapima nigde nepise koliko se manje energije utrosi za elektrolizu ako se doda ELEKTROLIT! samo pise da se utrosi manje energije a sagorevanjem iste kolicine gasa dobijemo vodu i 286KJ...
Da rezimiramo 286 - nesto manje od 286 = pozitivan broj ; drugo HHO nije H2 + O2 nego molekul slican molekulu vode ali na visem energetskom nivou...
E SAD DA CUJEM STA CES SAD DA KENJ... OVAJ DA KOMKENTARISES !?

 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
209.73.137.*



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 22:52 - pre 146 meseci
Citat:
ivanbeljin: ubi ste u pojam... vladd olabavi malo stvarno si naporan... sto se tice elektrolize cistog H2O potrebno je 286KJ i sagorevanjem gasa oslabadja se ista kolicina energije i gas ponovo postaje voda... to je po knjiugama ALI!!! u citapima nigde nepise koliko se manje energije utrosi za elektrolizu ako se doda ELEKTROLIT! samo pise da se utrosi manje energije a sagorevanjem iste kolicine gasa dobijemo vodu i 286KJ...
Da rezimiramo 286 - nesto manje od 286 = pozitivan broj ; drugo HHO nije H2 + O2 nego molekul slican molekulu vode ali na visem energetskom nivou...
E SAD DA CUJEM STA CES SAD DA KENJ... OVAJ DA KOMKENTARISES !?

Jesi li ti pravio hho generator ili samo baratas Fizikom i Hemijom? Da ne ispadne da te vredjam pitam zato sto se o tome moze razglabati jos mnogo stranica ali bez uspeha.Ja sam za probu napravio od aluminijuma (to sam jedino imao od materijala) i ponasa se bas kao sto su i na forumu pricali.Naravno zavisi koliko dodas elektrolit da li ce proizvoditi vise ili manje gasa ali ne valja preterivati jer se onda povecava amperaza i opet ste na nuli.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika07.03.2012. u 23:36 - pre 146 meseci
Citat:
ivanbeljin: ubi ste u pojam... vladd olabavi malo stvarno si naporan... sto se tice elektrolize cistog H2O potrebno je 286KJ i sagorevanjem gasa oslabadja se ista kolicina energije i gas ponovo postaje voda... to je po knjiugama ALI!!! u citapima nigde nepise koliko se manje energije utrosi za elektrolizu ako se doda ELEKTROLIT! samo pise da se utrosi manje energije a sagorevanjem iste kolicine gasa dobijemo vodu i 286KJ...
Da rezimiramo 286 - nesto manje od 286 = pozitivan broj ; drugo HHO nije H2 + O2 nego molekul slican molekulu vode ali na visem energetskom nivou...
E SAD DA CUJEM STA CES SAD DA KENJ... OVAJ DA KOMKENTARISES !?


Bez komentara, samo evidentiram glupost i prostakluk.

Vidi da li mozes dripackim ponasanjem da proizvedes nesto drugo osim dokaza da zajedno nemate tri odmora osnovne skole.


 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
209.73.137.*



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika08.03.2012. u 01:14 - pre 146 meseci
Pa dobro mi smo dileje a ti posto si toliki kapacitet da vidimo tvoja dela jer ono reci trebas da sprovedes u dela a ne samo da piskaras po forumu.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika08.03.2012. u 08:49 - pre 146 meseci
Ne znam ja niti sam rekao ko je dileja ili ne, niti je bitno, za temu. Ono sto je bitno je nepristojno ponasanje.

Niti se hvalim niti pisem ko sam i sta sam, niti nekoga kudim, jedino za konkretnu temu mogu da dam neke savete, kojim putem je teze ici i sta ne treba raditi.

Sta ce ko da radi, najvise zavisi od njega samog, njegovih resursa, i materijalnih i informativnih. To je posao koji se moze odraditi na desetine nacina, ali samo nekoliko donose upotrebljive, na neki nacin(uz neka ogranicenja), priozvode.

Posto ste nadrndani, eto, propustili ste nekakvu priliku, mozda, a mozda niste, nije vise ni bitno.
Nema potrebe da dobru volju prevodim u svadju.

Ja se odjavljujem a neka moderatori rade svoj posao.

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika08.03.2012. u 14:21 - pre 146 meseci
Pa bas si me nesto nasekirao tvoj problem sto si istripovan i zamisljas da si don zuan pa si osetljiv na teske reci.Jednostavno ako znas to ispricaj ovde nemoj da smaras tvojim komentarima .
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55150 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.