Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55808 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.03.2012. u 10:16 - pre 147 meseci
Ne moze bas 555, mislim moze, ali je projekat iskrenuo u pogresnom smeru i proizvodi "energetske" komplikacije. Open kolektor na izlazu mora da se pojaca, pa nisu dovoljno strme ivice...vrlo brzo se stigne do "zida".

Ali posto je ceo projekat jedna "energetska komplikacija", mozda i nije na odmet probati..

Mogu da se koriste drajveri za prekidacke izvore napajanja, tipa UC serije kola..ipak treba prekidati desetak ampera i imati odgovarajucu pobudu.

Nije dovoljno 1 litar, iz vise razloga, mislim dovoljno je da vozilo radi na leru, usteda zanemarljiva, veca steta se napravi na instalaciji, i na materijalu, nego sto se napravi usteda goriva.

Ili se radi ozbiljno ili se ne prica o ustedii. Moze da se radi i neozbiljno, ali tada je u pitanju prckanje i igranje, mozda da se savladaju neki principi...i ubije visak slobodnog vremena..

"Rezonantna" elektrolixa ne moze lako da se proracuna, mora da se konkretno proba za konkretnu koncentraciju rastvora i oblik komore. Zatim je neophodan bubler, da sacuva sistem od povratne eksplozije (zato su dizeli najbezbedniji), i nekakva regulacijaprodukcije-protoka...

I na kraju treba sve to uraditi tehnoloski korektno, da ne bi moralo svakih nekoliko sati da se demontira i dotezu srafovi iz ovog ili onog razloga..

Oblik komore, stvaranje cepova HHO je iznenadjenje za pocetnike, pa i taj detalj naknadno dovodi do promena koncepcije..

Uglavnom, dosta prica, malo koristi(osim ako neko uspe da komercijalizuje i nahvata dovoljnu kolicinu "stedisa"), previse filozofiranja i zanemarivanja, najvise ukazivanja prstom na neke primere i prezentacije, koje u punoj meri ne izdrze malo dublje(ne samo povrsinsku informaciju) analiziranje i postignute kompromise..

Mozda ce jednoga dana biti korisno za neki "Mad MAx" ambijent...

Poz
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.03.2012. u 18:18 - pre 147 meseci
... Da izvinjavam se, ali takav stav imam zbog ranije diskusije... Pročitajte ovo http://waterpoweredcar.com/pdf.files/D9.pdf tu vam pise dosta toga od kondicioniranja ploča, pravljenje elektrolita... pa i sirokopojasna modulacija... Nadam se da ce vam koristiti
f[url=http://waterpoweredcar.com/pdf.files/D9.pdf][/url]
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.03.2012. u 23:21 - pre 147 meseci
Citat:
ivanbeljin: ... Da izvinjavam se, ali takav stav imam zbog ranije diskusije... Pročitajte ovo http://waterpoweredcar.com/pdf.files/D9.pdf tu vam pise dosta toga od kondicioniranja ploča, pravljenje elektrolita... pa i sirokopojasna modulacija... Nadam se da ce vam koristiti
f[url=http://waterpoweredcar.com/pdf.files/D9.pdf][/url]

A znas li mozda zasto je na ovom ''hhq'' generatoru gornja rupa ovoliko velika? Citao sam po forumima da se u gornjoj zoni busi jedna ili dve rupe od 8 mm.
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.03.2012. u 00:28 - pre 147 meseci
... jedan od glavnih razloga je u toplotnim gubicima, jel se trudimo da se sva struja iskoristi za elektrolizu a ne za zagrevanje elektrolita. Kondicioniranje i obrada ploča je jako bitna (piše ti...) na nekim tipovima elektrolizera se oko rupa lepe platne od liskuna da bi se ovo izbeglo. Veća rupa bi trebala da obezbedi i lakše kretanje gasa kroz elektrolit, ali se smanjuje površina ploča...
Korisno je pročitati i razumeti kako funkcionise akumulator i njegovo punjenje jer mozemo da posmatramo eletrolizer kao akumulator... Evo vam nas sajt
http://www.hho.rs/ pogledajte i tu, a verujem da ce vam i gospodin Cedomir odgovoriti na neka pitanja kontaktirajte ga slobodno...
Jednom rečju koliko para toliko muzike na sve treba da se obrati pažnja! (Pade mi na pamet jedna glupa ideja sto se tiče gasnih dzepova, vezati ekscentar sa tegovima i tresti elektrolizer vibracijom... hehe)
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.03.2012. u 14:19 - pre 147 meseci
Ma sto se tice grejanja to nije neki problem moze da se ugradi dodatni hladnjak(recimo od automobila za grejanje) Dakle nije morao da kvari generator al ajd sad.Ovi iskusniji pominju da za leto koriste hho generator sa 19 celija zbog manjeg grejanja a zimi sa 11 celija.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.03.2012. u 19:34 - pre 147 meseci
Citat:
ivanbeljin: ... Nadam se da ce vam koristiti
f[url=http://waterpoweredcar.com/pdf.files/D9.pdf][/url]



Nazalost slabo korisno. Samo potvrdjuje neke moje teze da su u pitanju "energetske komplikacije", sa jedne strane i izuzetna mistifikacija projekta, sto se srece kod odredjenog tipa "pronalazaca" ili ljudi sklonih ka mahnitom "patentiranju" nekih umotvorina. Mislim, patent sluzi da dodatno mistifikuje i pojaca znacaj i "ozbiljnost"..

Elektroliza je solidni potrosac energije, sa jedne strane(i vrlo su problematicni efekti odnosa proizvedene energije sagorevanjem HHo u niskoiskoristljivom toplotnom motoru i ulozene energije za proizvodnju HHO), a onda se uvodi i konvertor napona, sa 12 na nekih 150, koji ima svoj stepen korisnog dejstva(sto dodatno komplikuje energetski bilans)..

Sto znaci, da treba a priori da prihvatimo, da je veca dobit od pozitivnih efekata visokog napona(i dalje je to identicna elektroliza), nego sto su gubici u naponskom konvertoru..

Zatim sam torus, powderisanog gvozdja, tzv jezgro sa "ugradjenim procepom", inace korisceno za filtriranje napona u PC napajacima, kao z trafo...nepotrebno jeftina solucija, koja solidno komplikuje izradu(ionako zakomplikovanu nekim distancerima, koji nisu bas previse vazni... i nadalje me malo buni izjava
Citat:
Ferrite is fine for lower frequencies
..no nije ni bitno..

Shvaticu ideju da je autor radje zeleo da se bavi visim naponima i manjim strujama..mada je struja ono krucijalno za elektrolizu..
MAda su me "porazile" misticne frekvencije..jos malo pa ce se kvarcno kontrolisati i digitalno sintetizovati... u delic herca....eto i mistike u tekstu

Elem, dmalo sam obrazlozio zasto je nekorisno, cak i kao eksperiment, nekome ko ne zeli da baci malo racuna na papir, malo da izeksperimentise bitne stvari, oblike elektroda, problem gomilanja oblaka HHO medju elektrodama, zatim potpuno nepotrebno ubacuje neki vazduh i kvari kvalitet HHO(koji postaje valjda nitro HHO)..itd..itd

Ne da tekst razjasnjava nesto, nego ga petlja do dosade

Poz
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.03.2012. u 21:50 - pre 147 meseci
... nije poenta to nego ne dozvoliti da se vodonik i kiseonik "lepe" za ploče... Kao sto sam već rekao bitno je sve od elektrolita do struje, ali ako me nesto zanima tesko da cu uzeti pesimistički stav prema tome. Činjenica jeste da HHO potpomaze potpunije sagorevanje fosilnih goriva ali ima i drugu primenu, ako ovim plamenom obradimo beton on se pretvara u mermer... Moje neko vidjenje je da postoji nesto sto je mnogo bolji elektrolit od dosadašnjih i da ce ovo ili nesto slicno biti gorivo buducnosti koje ce biti besplatno...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 09:07 - pre 147 meseci
To "lepljenje" sto ga spominjes to je "oblak" gasa koji ja spominjem.
KAda se oblak, odnosno gasni cep formira izmedju elektroda, smanjuje elektrolizu i produkciju hho

I to jeste JEDNA poteskoca, da ne kazem problem, ali se to razmatra na proste nacine sa rupama na kojekakvim mestima, ili slozenije oblicima komore i oblicima elektroda.

Pulsirajuca struja se koristi zbog "efikasnosti"(navodnici su krucijalni) elektrolize, inertnosti procesa razdvajanja molekula, velicine impulsa struje..pa kada se sakupe svi benefiti, da budu na maksimalnim vrednostima, onda je to idealno odabrana zona parametara.

Poz

P.S.
kada je rec o "efikasnosti", to je kao kada kasicicom krenes da preselis tonu peska, pa biras "najefikasniju" brzinu tovarenja i isporucivanja peska (sa doticnom kasicicom) ne drugu gomilu...a sam proces je u postavci neefikasan

Kada je rec o frekvenciji, ne sluzi ona da "protrese" ili protera doticni cep od gasa, nego da sa vecom strujim u impulsu proizvedevise gasa, a da integralno manje optereti sistem, ili drugacije receno, daisporuci paketice vece energije koja bi se efikasnije iskoristila za cepanje molekula a ne za "vozikanje" jona po elektrolitu i proizvodnju toplote.

[Ovu poruku je menjao vladd dana 03.03.2012. u 10:19 GMT+1]
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 17:16 - pre 147 meseci
A sta se desava ako stavimo bombinu na hho generator? verovatno kabumm!!! :)))
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 19:31 - pre 147 meseci
hehehe.... prijatelju zao mi je sto cu te razocarati...pregori bobina!
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 19:37 - pre 147 meseci
Pa reci zbog zasto :) preveliko opterecenje ili sta vec ?
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 19:38 - pre 147 meseci
a ako je molekul vode odnosno voda pod pritiskom dali je potrebna manja količina energije za elektrolizu, ima li neka zavisnost tu ...???
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika03.03.2012. u 23:56 - pre 147 meseci
Citat:
ivanbeljin: a ako je molekul vode odnosno voda pod pritiskom dali je potrebna manja količina energije za elektrolizu, ima li neka zavisnost tu ...???

Koliko se ja secam sa promenom pritiska menjamo i temperaturu (vise se greje) a sad koliko bi to imalo efekta nebih znao.Nisi mi odgovorio zasto bi izgorela bombina ?
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 06:03 - pre 147 meseci
@sad_ste_face_jel,
evo ja ću pokušati da napišem nešto o bobini. Kao što je poznato, to je visokonaponski trafo kome za indukciju treba prekidač u primaru. Pošto je alternator generator naizmenične struje praktično bi mogli da rade u paru bez ispravljačkih dioda. Dobila bi se pravilna sinusoida kao i u kućnoj instalaciji a frekvencija bi zavisila od brzine obrtanja; U onom članku u kome izvesna gospođica navodi primer amerikanca koji je "zamoljen" da više ne eksperimentiše, navodi se princip "olabljavanja" atomskih veza u molekulu vode, da bi se manjom strujom te veze i kidale u trenutno potrebnoj količini.
Mogućnost da u istom potrošaču moguda postoje dva strujna kola sa različitim naponima i strujama, tj. visokonaponski frekventni strujni krug odvojen odgovarajućim kondenzatorima od niskonaponskog kola sa jakom strujom koja je potrebna za elektrolizu, mi se čini kao nekakvo logično objašnjenje amerikančevog načina.
Slučaj eventualnog kratkog spoja bi bio fatalan za bobinu pa je na to, pretpostavljam, mislio @ivanbeljin.
Međutim, ima još jedna začkoljica koja bi bila i malo žešća katastrofa. Samo iskrenje u atmosferi HHO bi dovelo do "Cigani lete u nebo". Voda bi morala da bude apsolutno čista, bez ikakvih primesa da bi se sprečilo varničenje.
Eto, možda lupam, ali intenzivno razmišljam o tome a i nije mi neki problem da to izvedem.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 11:57 - pre 147 meseci
Citat:
ivanbeljin: a ako je molekul vode odnosno voda pod pritiskom dali je potrebna manja količina energije za elektrolizu, ima li neka zavisnost tu ...???


Blago preporucujem razmisljanje o vakuumu, ali zato snazno preporucujem Fiziku za srednju skolu(i mrvicu hemije)

Inace ste zdrav humus za razvijanje kojecega o HHO

Poz
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 13:15 - pre 147 meseci
Citat:
Inace ste zdrav humus za razvijanje kojecega o HHO

Pa jaka stvar ljudi su dali mere za generator po ko hoce da proba neka izvoli barem ce znati sta je napravio a ne da kupuje tamo neciji izum koji radi u tegli a taj ti uvalja za debele pare.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 14:02 - pre 147 meseci
Nisam mislio na troskove kupovanja, nego na jos GORE.

Sklonost mistifikovanju, nekoj amaterskoj dedukciji, mastarenju i demokratskom zakljucivanju u tehnici(po sistemu ako se troje sloze onda je to tako..).

Uopste, nasiroku diskusiju o necemu o cemu se ne poznaju(razumeju) osnove.

Elem, sto se tice nacrta oni su MANJI problem, recimo na razne nacine resiv, ono sto je problematicno je sama izrada, od secenja i busenja prokrona, do sastavljanja, uklapanja rupa i pravljenja relativno stabilne sprave kojace izdrzati viseminutni rad u vozilu.

Kada se pokusa, shvati se da 50-100 evra za gotov proizvod i nije preskupo, ako se uopste zeli neko petljanje sa HHO.

Druga je prica ako neko ima resurse za obrade materijala(koji nisu bas svakodnevni, da bi ih hobby tools izdrzali), ako poseduje neke vestine i ako ima neku solidnu furdu..


Poz
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 20:20 - pre 147 meseci
Brate mili KO TI RUŠI SNEŠKA...
recimo da me ubi kapitalizam... i danas sam radio pa ako znas dal je potrebno manje struje ako elektrolizer staviš pod pritisak sto ne kazes...
...inače u kopanju po svačemu sam naleteo na stan majerovu sistem... njegov je bagi je isao na cistu vodu bez elektreolita... medju tim njegovim
beleskama je postojala dizna(slicna kao za dizel motor) koja je radila elektrolizu ili sta već pri brizganju u cilindar...
... da znam sad ce "vladd" da kaze kako ja lupam kako je to ne moguce... aj bratac raspali!!!
 
Odgovor na temu

sad_ste_face_jel

Član broj: 300015
Poruke: 309
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika04.03.2012. u 23:48 - pre 147 meseci
Citat:
ivanbeljin: Brate mili KO TI RUŠI SNEŠKA...
recimo da me ubi kapitalizam... i danas sam radio pa ako znas dal je potrebno manje struje ako elektrolizer staviš pod pritisak sto ne kazes...
...inače u kopanju po svačemu sam naleteo na stan majerovu sistem... njegov je bagi je isao na cistu vodu bez elektreolita... medju tim njegovim
beleskama je postojala dizna(slicna kao za dizel motor) koja je radila elektrolizu ili sta već pri brizganju u cilindar...
... da znam sad ce "vladd" da kaze kako ja lupam kako je to ne moguce... aj bratac raspali!!!

Pa sta ti ocekujes? ovde se uvek nadje neko ko ce da nesto rusi pa makar i njegove iluzije.On navodi problem same izrade pa jaka stvar potraziti nekog ko poseduje te ''precizne''masine ako vec nemate nekog druga ili i sami nemate te masine.Cela nauka je iseci prohrom,iseci pleksiglas,izbusiti rupe,napraviti dihtunge,spojite sve to prikljucite u neku posudu sa 2 rupe i treca ide na motor.To po meni nije nikakva tehnologija ako se zanimate za to i zelite i sami da probate izradu,ako ne zelite da prljate ruke a zelite da pokusate platite nekom 100-200 evra za gotov proizvod pa iako ne postignete nista nema veze.
 
Odgovor na temu

rade.zrnic

Član broj: 268990
Poruke: 217
93.87.45.*



+336 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika05.03.2012. u 04:32 - pre 147 meseci
Što se mene tiče najveći mi je problem otići do otpada da potražim tih nekoliko pločica da nebi' kupovao tablu metar sa dva. Ostalo posedujem, i neke složenije mašine od obične ručne bušilice.
Učestovao sam u jednoj temi koja je bukvalno povučana a druga zaključana zbog, ne znam kako bi ih nazv'o, "savetodavaca" koji ništa drugo i nerade osim pljuvanja. Ponad'o sam se da to neće biti i ovde slučaj, al' ko zna, možda i prođe bez toga... Iako je ovo tema u UMZoni...
Da se vratim na temu. Vodu nemožeš sabiti niti takav uređaj treba da bude pod pritiskom jer "praskavac" treba negde da izađe, praktično potiskivan samo novom količinom koja se izdvoji iz vode.i pritisak je zanemarljiv, meri se u milibarima. Idealna Kombinacija 2H + O (iz idealne su i oslobođeni) je vrlo eksplozivna i opasna. Zato i postoji posuda kroz koju se gas provlači da nebi došlo do povratne eksplozije i u samom generatoru.
Onaj čovek iz Hrvatske kaže sa mu i tečno gorivo bolje sagoreva jer mu potpomaže oslobođeni kiseonim iz vode, ali se ja nebi' složio sa tim jer u mešavini gasova postoji tačno toliko kiseonika koliko vodoniku treba da "sagori". Nema viška kiseonika...
Pozdrav. Nadam se da neće biti neuljudnih komentara...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14

[ Pregleda: 55808 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.