Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 15:56 - pre 154 meseci
Taj uredjaj nije nista novo,i taj uredjaj radi, lepo je Inovator Marjan sve lepo objasnio na snimku koji je ostavio stil. I nije ga on pronasao , tj. jeste, pronasao ga na internetu i po upustvu napravio celiju , a te celije ima da se kupe vec napravljene. Covek je samo zvao televiju i predstavio uredjaj, a pre njega su mnogo ljudi iz srbije napravili slicne mozda cak i efikasnije celije , pa se izgleda niko nije setio da zove televiziju.

 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 16:02 - pre 154 meseci
Citat:
novkman92: Evo mene opet, pokrenuo sam temu i lepo sam rekao da sam laik,masinski tehnicar po struci. Pa sam pozvao strucnjake da komentarisu ,pogledaju video. Jes da su me neki ispljuvali ,nick-ove necu ni da spominjem neki s pravom-greske u kucanju ,znakovi interpukcije neki nekriticki.I bar da rekose sta su po struci i na kraju supermoderator bakara premesti temu u ultramad zone sto smatram uvredom ne licno meni nego inovatoru Markovicu. Sta ako se ispostavi da je covek stvarno nesto pronasao ,pa makar i velike ustede u benzinu ,gorivu ili da uredjaj zaista radi.ja bi se na bakarinom mestu osecao kao Salijeri koji je napadao Mocarta.I zato molim supermoderatora Bakaru da vrati temu u autozone.Sto se tice smrzavanja vode primetio sam na videu da je celija montirana na hladjak auta.lepo zimi garazirate auto i cao! :)

A gde bi ti smestio ovu temu? U nauku? u fiziku?... Prvo za nauku nije jer je to prosta stvar, svako ko je zavrsio osnovnu i srednju skolu treba da zna sta je elektroliza... Za fiziku bi mogla da bude ova tema, ali da je naslov elektroliza i o tome da se prica....a cela prica se zasniva na velicanju nekog toboze pronalaska.... Inace svaki veliki ili mali pronalazak mora da prodje kriticko misljenje...tako da je tema za sad ovde...pa ako se dokaze, bilo video klipom, bilo proracunima...ili na neki treci nacin, tema ce naci svoje pravo mesto, mozda cak u autozone... Za sad je ovo obicno baljezganje.... Postavi temu "elektroliza" na fizici, pa malo pretrazuj net, citaj, malo ti, malo mi...pa ce se doci do nekog odgovora u vezi elektrolize, sto je u ovom slucaju kljucna tehnologija....
 
Odgovor na temu

novkman92
Milan Novkovic
Nezaposlen
Novi sad

Član broj: 260932
Poruke: 29
77.243.20.*



+5 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 20:19 - pre 154 meseci
Odgovor toplim -u Mozda sam stvarno promasio forum fizika,hemija,elektrotehnika,mozda su u tom uredjaju bitne frenvenkcije,elektroliti,katode.anode. Nasi trafoi su bili ko ormari al to bese davno.Postoje vec odavno toroidni transformatori mikroprocesori,cipovi mozda je bitan materijal ,prohrom,platina premda sumnjam,platina je skuplja od zlata.Na netu sam video slicne HHO generatore zasto Markovic doda ono Q uzHHO mozda IQ njegov ili nas.Valjda ima zajecaraca forumasa pa nek odu, provere.Da nam je pre 30 godina neko rekao za elektromobile velike autonomije slatko bi mu se smejali, i smestili ga u ultramad zone.Lako je kod nas prilepiti etiketu . Znam da postoje i prevaranti ali Srbija je mala zemlja.I kao sto kazu lepo je verovati al jos lepse proveriti.Ali i ne donosi sud naprecac. Poz. svima pa makar i u ultramad zone:)
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 20:56 - pre 154 meseci
opet oni o stvaranju energije... da li postoji lančana reakcija... drugim rečima jako se vezujem za parnu masinu i kotao da li je potebno paliti svaki komad uglja ili samo dodavati ugalj u raspaljeni plamen ... kad gledas u gomilu uglja a deluje ti kao beskorisna masa zar ne... ako je zapalis dobijes toplotu... ali ako uperis ventilator u tu vatru dobijes jos vecu toplotnu energiju... da nedavim

http://www.mojautonavodu.com/documents/HHO-shema.jpg

sta o0vde treba uraditi, podići pritisak u ćeliji na ekstremno visok nivo, stabilisati pritisak gasa, osigurati ga i osušiti i bum u klip... sta je glavni problem klasicne klipne pumpe visokog pritiska (wap za pranje) netrpe prisustvo elektrolita ... centrifugalna pumpa kakva se koristi u kotlovima (iz vise radnih kola na jednoj osovini) je jako skupa i prevelika (trebalo bi oko 50 turbina na jednoj osovini precnika ne vćeg od 15-25mm visoke tolerancije) ... vizija postoji... daj nek neko vise proba ovo !!!

 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 21:38 - pre 154 meseci
Citat:
novkman92: Odgovor toplim -u Mozda sam stvarno promasio forum fizika,hemija,elektrotehnika,mozda su u tom uredjaju bitne frenvenkcije,elektroliti,katode.anode. Nasi trafoi su bili ko ormari al to bese davno.Postoje vec odavno toroidni transformatori mikroprocesori,cipovi mozda je bitan materijal ,prohrom,platina premda sumnjam,platina je skuplja od zlata.Na netu sam video slicne HHO generatore zasto Markovic doda ono Q uzHHO mozda IQ njegov ili nas.Valjda ima zajecaraca forumasa pa nek odu, provere.Da nam je pre 30 godina neko rekao za elektromobile velike autonomije slatko bi mu se smejali, i smestili ga u ultramad zone.Lako je kod nas prilepiti etiketu . Znam da postoje i prevaranti ali Srbija je mala zemlja.I kao sto kazu lepo je verovati al jos lepse proveriti.Ali i ne donosi sud naprecac. Poz. svima pa makar i u ultramad zone:)


Ne znam za tebe ali mene ni jedan "pronalazak" nije iznenadio. Bilo je dovoljno da se edukujem i da naucim razne stvari koje su me zanimale...tako da me ni sad nista ne moze iznenaditi jer znam sta moze a sta ne...kompjuteri, video igrice, telefoni, auto na plin, i da ne nabrajam vise...sve mi je to bilo realno kad se pojavilo u mom zivotu, jer sam pre toga i sam znao nesto o tome...nekad malo, nekad mnogo...dok recimo moj deda nije mogao da veruje da ti kucas poruku na mobilnom i to nekome stigne :) recimo...obrazovanje...
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:03 - pre 154 meseci
Čitao je tamo devedeset i nek sitne godine tekst koji sam skinuo sa nekog svetskog BBS-a o australijskom naučniku koji tvrdi da čir na želudcu izaziva neka bakterija. Tvrdio je danisu potreben nikakve operacije a da se čir leči vrlo jednostavnom terapijom lekovima.

Ceo naučni svet ga ismejao jer u želudcu nijedna bakterija ne može da opstane. Čovek je čak sam sebe zarazio tom bakterijom, a pošto je preterao baš je teško oboleo od čira na želudcu pa se i izlečio, a sve u cilju da dokaže da je u pravu. I dalje su ge ismevali.

Neki dan vidim na TV, taj isti naučnik dobio Nobelobu nagradu jer je otkrio da bakterija izaziva čir na želudcu...

A kod nas se još uvek zbog čira ide pod nož...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:18 - pre 154 meseci
A mali Joza se, kao sedmo od cetrnaest dece, sankao u polomljenom koritu.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

llux

Član broj: 63288
Poruke: 419
*.mbb.telenor.rs.



+253 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:22 - pre 154 meseci
toplim: "...jer znam sta moze a sta ne..." -Zabluda.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:26 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Čitao je tamo devedeset i nek sitne godine tekst koji sam skinuo sa nekog svetskog BBS-a o australijskom naučniku koji tvrdi da čir na želudcu izaziva neka bakterija. Tvrdio je danisu potreben nikakve operacije a da se čir leči vrlo jednostavnom terapijom lekovima.

Ceo naučni svet ga ismejao jer u želudcu nijedna bakterija ne može da opstane. Čovek je čak sam sebe zarazio tom bakterijom, a pošto je preterao baš je teško oboleo od čira na želudcu pa se i izlečio, a sve u cilju da dokaže da je u pravu. I dalje su ge ismevali.

Neki dan vidim na TV, taj isti naučnik dobio Nobelobu nagradu jer je otkrio da bakterija izaziva čir na želudcu...

A kod nas se još uvek zbog čira ide pod nož...


I kakve to ima veze sa temom? Da je svako ko tvrdi nešto neverovatno potencijalni nobelovac?
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:38 - pre 154 meseci
Citat:
ivanbeljin: opet oni o stvaranju energije...
... ako je zapalis dobijes toplotu... ali ako uperis ventilator u tu vatru dobijes jos vecu toplotnu energiju...

Opet pogrešno. Ako uperiš ventilator nećeš dobiti veću toplotnu energiju od iste količine uglja, već ćeš omogućiti da ugalj brže sagoreva, pa ćeš tako dobiti više toplotne energije. Prosto: više sagorelog uglja - više energije. Ventilator samo omogućava da se spali više uglja u jedinici vremena.

Da prekinemo sa šarlatanstvom:

1. Za elekrolizu vode, i odvajanje vodonika od kiseonika potebno je uložiti energiju E1.
2. Naknadna oksidacija (spaljivanje) tako dobijenog vodonika oslobađa energiju E2.

Bitno je da je dobijena energija E2 manja od uložene energije E1.

Definitivno je jasno da proces stvaranja vodonika i njegovo korišćenje, u jednom zatvorenom energetskom sistemu (kao što je auto) ima negativni energetski bilans, tj. gubi se energija, a ne stvara se. Takođe i motor sa unutrašnjim sagoravanjem ima relativno mali stepen korisnog dejstva, pa se razlika uložene energije i dobijene korisne energije značajno uvećava.

ŠARLATAN I PREVARANT JE SVAKO KO TVRDI DRUGAČIJE.




- Teoretski je moguće, ali praktično beskorisno: za elektrolizu vode koristiti poseban akumulator koji bi se punio kući, a praznio tokom vožnje. Ovako bi se tokom vožnje koristila energija akumulatora. Ali, akumulator bi se veoma brzo ispraznio, a generisana količina vodonika je nedovoljna, skoro zanemarljiva u poređenju sa potrošenom količinom benzina/dizela
- Teoretski je moguće, a i praktično: kao pogon korisiti čist vodonik koji bi se nekako negde tankirao, kao na primer TNG. Ipak problemi proizvodnje i distribucije vodonika su toliki, da je ovo praktično za sada neizvodljivo.


[Ovu poruku je menjao Java Beograd dana 02.09.2011. u 11:04 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 09:57 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Čitao je tamo devedeset i nek sitne godine tekst

Kad bi sve sto si ti citao bilo tacno, onda bi automobili danas isli na dvostepeni mehanicki oscilator.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 10:27 - pre 154 meseci
@java: Prosto sagorevanje nije jedini nacin da se iskoriste vodonik i kiseonik (no ipak ce E1 da bude >=E2, nikada nece biti E1<E2)

http://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_cell
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:06 - pre 154 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić

Citat:
Predrag Supurovic: Čitao je tamo devedeset i nek sitne godine tekst koji sam skinuo sa nekog svetskog BBS-a o australijskom naučniku koji tvrdi da čir na želudcu izaziva neka bakterija. Tvrdio je danisu potreben nikakve operacije a da se čir leči vrlo jednostavnom terapijom lekovima.

Ceo naučni svet ga ismejao jer u želudcu nijedna bakterija ne može da opstane. Čovek je čak sam sebe zarazio tom bakterijom, a pošto je preterao baš je teško oboleo od čira na želudcu pa se i izlečio, a sve u cilju da dokaže da je u pravu. I dalje su ge ismevali.

Neki dan vidim na TV, taj isti naučnik dobio Nobelobu nagradu jer je otkrio da bakterija izaziva čir na želudcu...

A kod nas se još uvek zbog čira ide pod nož...



I kakve to ima veze sa temom? Da je svako ko tvrdi nešto neverovatno potencijalni nobelovac? :D


Ima svake veze sa konstantim ismevanjem na ES svega što ljudi ne razumeju. Ama baš nijedan ismevač nije izneo nijedan dokaz da ima osnov za ismevanje, nego se radi samo o pukim nagađanjima. PRvo nagađaju o šemu se radi pa onda svoja nagađanja koriste da se ismevaju :)

Uostalom, evo ovaj tvoj komentar je više nego odličan primer kako se izvrže rečeno, zamenjuju teze i onda od svega pravi sprdačina. I kad to radi SuperModerator, šta onda tek očekivati od ljudi kao što je Odin D. koji je se nebrojeno puta tako nalupetao da izgleda kao da ni osnovnu školu nije završio.

Citat:
Odin D.: Kad bi sve sto si ti citao bilo tacno, onda bi automobili danas isli na dvostepeni mehanicki oscilator.


Misliš na onaj dvostepeni mehanički oscilator za koji ti nikada nisi uspeo da navedeš nikakav dokaz da ne radi? :) Čudi me da nisi pomenuo i ono tvoje lupetanje u vezi gravitacione anomalije? Ono je baš bio sjajan primer neznalice koji se trpa u ono o čem nema blage veze :)

Vidiš za razliku od tebe ja čitam, pratim, obaveštavam se, učim, RAZMIŠLJAM, skeptik sam i ne trpam se u nešto što ne razumem. ;)
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:18 - pre 154 meseci
Opet prica o nesrecnom coveku kome se svi smeju, a on jadan genije.
Eno, pun je Laza takvih genija, kada bi ih pustili da rade za par dana bi vec imali antigravitacioni motor.

Ah da, cisto da napomenem...teret dokazivanja je UVEK bio na onome ko iznese tvrdnju. Ta tvoja logika nista ne valja.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:24 - pre 154 meseci
Citat:
llux: toplim: "...jer znam sta moze a sta ne..." -Zabluda.


Pa nije zabluda ako pratis naucna istrazivanja...onda ti svaki pronalazak dolazi kao slag na tortu jer prosiruje tvoja znanja. Ljudi stalno pominju Teslu...recimo... kad bi se upoznali, recimo sa njegovim zivotom shvatili bi da su se sva njegova istrazivanja bazirala na vec poznatim stvarima. Sto znaci u praksi...ako su ubjasnjeni elektromagnetni talasi i zna se kako se proizvode, realno je da se ide dalje, pa da se na osnovu njih naprave mobilni telefoni. Ako se zna za elektrolizu, realno je da se napravi uredjaj koji proizvodi vodonik... Ali nije realno recimo da se napravi recimo letilica koja proizvodi antigravitacionu energiju, jer kolko znam i dalje se ne zna tacno sta je gravitacija tj. kog je svojstva i sta utice na nju...da li samo masa tela ili i njegova temperatura, brzina rotacije i slicno... Zato kazem da covek mora da zna sta je realno a sta nije. druga stvar bi bila ako bi se ovde pricalo o nekoj novoj tehnologiji koja nije poznata. Ali pricati o elektrolizi kao pogonskom uredjaju je u krajnjoj liniji glupo. Ili kao sto je pomenuo onaj sa klipa...da napravi kotao koji ce da radi na vodonik koji se izdvaja iz vode... hahaha...smesno... Koristis struju iz mreze da bi izdvojio vodonik iz vode koji ce posle da gori... znaci elektricnu pretvaras u hemijsku pa hemijsku u toplotnu energiju...koliki su tu gubici...zar nije veca korisnost ako odmah elektricnu pretvoris u toplotnu energiju pomocu nekog grejaca. Grejac ima veci koeficijent korisnog dejstva nego ta skalamerija o kojoj se prica koja ce pored ostalog da bude skupa ko djavo...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:51 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ima svake veze sa konstantim ismevanjem na ES svega što ljudi ne razumeju. Ama baš nijedan ismevač nije izneo nijedan dokaz da ima osnov za ismevanje, nego se radi samo o pukim nagađanjima. PRvo nagađaju o šemu se radi pa onda svoja nagađanja koriste da se ismevaju

Jel' ti to ozbiljno?!

Čekaj malo,
javljaju se razni pronalazači sa svojim uređajima koji ili smanjuju potrošnju vozila ili stvaraju energiju iz ničega.
Kao dokaze pokazuju razne youtube snimke nekih modela i naravno večita priča o vlastitoj genijalnosti i teškom radu.
Naravno patent uređaja je večito u pripremi što zbog nedostatka novca, što zbog "sitnih pravnih detalja".
Kad im se traže nezavisne provere tih uređaja, to nikad ne dozvoljavaju i dižu buku da neko hoće da im ukrade ideje.
Kad im se traži da dokažu svoje tvrdnje koristeći fiziku, nastaje problem nedovoljnog poznavanja materije ili preteranog poznavanja materije (situacija kad autor zna više od trenutnih znanja o fizici, ali ne sme da podeli svoje superznanje)
Kad im se zatraži prototip i nacrti sa tehnologijom izrade radi investiranja u to, uvek fale neke sitnice ...


I sad bi mi trebali da dokazujemo da taj uređaj ne radi, a očekuješ da mi ozbiljno shvatimo još jedan pokušaj pravljenja perpetuum-a?!
Valjda onaj ko tvrdi da je napravio isti uređaj mora prvo da dokaže da to radi.

@Supurovicu,
moderna saznanja u fizici nam kažu da Perpetuum Mobile ne postoji.

A ova tema se bavi masinom koja je u biti Perpetuum mobile prve vrste.
Stvarno ne vidim razlog da se ovde sada dokazuje da je Perpetuum mobile nemoguć.

A što se tiče pronalazačevog auta, pretpostavljam da zbilja može da vrši pokretanje vozila sa malo vode i mrvicu benzina, ukoliko ima instaliran sistem na plin.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:52 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Ima svake veze sa konstantim ismevanjem na ES svega što ljudi ne razumeju. Ama baš nijedan ismevač nije izneo nijedan dokaz da ima osnov za ismevanje, nego se radi samo o pukim nagađanjima. PRvo nagađaju o šemu se radi pa onda svoja nagađanja koriste da se ismevaju

Uostalom, evo ovaj tvoj komentar je više nego odličan primer kako se izvrže rečeno, zamenjuju teze i onda od svega pravi sprdačina. I kad to radi SuperModerator, šta onda tek očekivati od ljudi kao što je Odin D. koji je se nebrojeno puta tako nalupetao da izgleda kao da ni osnovnu školu nije završio.


Slobodno me prijavi Gojku A tema i jeste za sprdnju, evo kad pogledam kroz prozor, puna ulica kola na elektrolizu, čist vazduh milina jedna Ako su tebi neki snimci po YT-u dokaz za pronalazak, onda svaka čast
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 11:58 - pre 154 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: Vidiš za razliku od tebe ja čitam, pratim, obaveštavam se, učim, RAZMIŠLJAM, skeptik sam i ne trpam se u nešto što ne razumem. ;)

Nemojmo pretjerivati...
 
Odgovor na temu

glackop
Le.

Član broj: 168452
Poruke: 1144
93.87.39.*



+26 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 12:06 - pre 154 meseci
Mozda vredi procitati:
http://www.ivonazivkovic.net/AUTOMOBIL-NA-VODU.html
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika02.09.2011. u 12:09 - pre 154 meseci
Citat:
toplim: ... Ali nije realno recimo da se napravi recimo letilica koja proizvodi antigravitacionu energiju, jer kolko znam i dalje se ne zna tacno sta je gravitacija tj. kog je svojstva i sta utice na nju...da li samo masa tela ili i njegova temperatura, brzina rotacije i slicno...


ehm ...
postoje neke nedoumice oko prostiranja gravitcionog polja i tome slično, ali se njeno delovanje može izračunati preko masa dvaju tela.


Citat:
toplim: ... Ali pricati o elektrolizi kao pogonskom uredjaju je u krajnjoj liniji glupo. Ili kao sto je pomenuo onaj sa klipa...da napravi kotao koji ce da radi na vodonik koji se izdvaja iz vode... hahaha...smesno... Koristis struju iz mreze da bi izdvojio vodonik iz vode koji ce posle da gori... znaci elektricnu pretvaras u hemijsku pa hemijsku u toplotnu energiju...koliki su tu gubici...zar nije veca korisnost ako odmah elektricnu pretvoris u toplotnu energiju pomocu nekog grejaca. Grejac ima veci koeficijent korisnog dejstva nego ta skalamerija o kojoj se prica koja ce pored ostalog da bude skupa ko djavo...

E ovo je već realniji pogled i jednostavna potvrda razloga za ismevanje ove teme.

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55859 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.