Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55163 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 20:01 - pre 153 meseci
u voznji ne moze da smrsne jer je mlaka a jedino bih bilo problem ako preko noci ostane auto :-) al ko zna mozda ta voda ne mrzne???
 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
193.107.4.*



+45 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 20:27 - pre 153 meseci
Citat:
jandrino jato: u voznji ne moze da smrsne jer je mlaka a jedino bih bilo problem ako preko noci ostane auto :-) al ko zna mozda ta voda ne mrzne???


mrzne sigurno..u posudi za elektrolizu ostaje voda...nesto se potrosi za izdvajanje gasa ali voda ostaje...moze da se dolije prilikom paljenja motora pa da se istace :) da ima slavina...a posto treba jako malo vode, kupis pljosku za rakiju i uvek nosis gorivo sa sobom :)
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 21:23 - pre 153 meseci
Bez uvrede za pokretaca teme i inovatora , ali po mom misljenju ovo ne moze da radi iz vise razloga .

doticni gospodin nije ni prvi a ni poslednji koji je objavio da je 'izumeo' motor na vodu,

-Mr. Daniel Dingel tvrdi da od 1969. godine vozi iskljucivo na vodu i da ima potrosnju od 1l vode na 1h sto bi mogli da razumemo da se voda razlaze na vodonik i kiseonik , i da se trosi.

-Mr. Stanley Meyer , za kojeg jedino verujem da je nesto korisno izumeo, je imao potrosnju vode 80l na razdaljini od L.A do San Franciska.

ali gospodin Ljubisa Markovic je izgleda otisao predaleko , pa njegov uredjaj ne trosi ni kap vode , vec se samo zamenjuje za 6 meseci ?!

da zaboravimo zakone fizike , prvo sto je meni sumnjivo na ovoj video reportazi je sledece :

-gospodin je rekao da je sva energija u onom prasku kojeg je pokazao na kameri**

-ima 1l gasa na 1minut sto u praksi nije nemoguce , a ni tesko napraviti , ali pokretati klipove motora sa 1l/min?!

**Hrvatski Inovator Ivan Jakobović koji takodje ima HHO generator i koji je pre Ljubise objavio svoj rad na televiziji, i koji je takodje dobio taj prasak i pokazao skoro sve isto kao i doticni iz Zajecara, nije uspeo da pokrene svoj auto samo na vodu. Ali je Ivan sve objasnio, i sto je najvaznije vozi idalje na gorivo , samo je smanjio potrosnju. ako realno razmislimo sve sto je rekao ima smisla, istina je da alternator 'dzabe' radi kada nema potrosaca i kada je akumulator pun. Onda isto tako za gorivo, zavisno od ubrizgavanja i konstrukcije motora , na razlicitim motorima ista snaga i kolicina benzina daje vise ili manje snage ili autonomije , sto znaci da na losije konstruisanim motorima benzin se 'rasipa'

Inovator Ljubisa je takodje rekao da je cilj sa sto manje struje iz alternatora napraviti vise HHO gasa sto je i cilj svim inovatorima koji se bave sa ovim , ali kako on kaze da je to 1l/m dok se drugi bore preko 10l/m. tako da nema govora o misterioznom orgonskoj energiji jer jasno kaze da crpi struju iz alternatora a ne iz etera.


zelim mu srecu u daljim projektima za kotlove i upaljace na vodu :)









 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:05 - pre 153 meseci
Citat:
divx_by_jasmin:... nije uspeo da pokrene svoj auto samo na vodu. Ali je Ivan sve objasnio, i sto je najvaznije vozi idalje na gorivo , samo je smanjio potrosnju. ako realno razmislimo sve sto je rekao ima smisla, istina je da alternator 'dzabe' radi kada nema potrosaca i kada je akumulator pun. Onda isto tako za gorivo, zavisno od ubrizgavanja i konstrukcije motora , na razlicitim motorima ista snaga i kolicina benzina daje vise ili manje snage ili autonomije , sto znaci da na losije konstruisanim motorima benzin se 'rasipa'

Koliko sam ja razumeo ti automobili koriste i dalje benzin + hho?

On valjda samo treba navodno da smanji potrosnju a ne da ide samo na taj gas...ili ja nisam dobro razumeo
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:19 - pre 153 meseci
... postoji razlika HHO na različitim temperaturma moze kako da
eksplodira tako da i implodira...inače pročitao sam dosta o ovoj temi,
možda čak imam i konkretno rešenje (nedostatak novca je veliki
problem), ali setite se prve parne masine koja je isla po zupcastoj
letvi da bi smanjila moguće klizanje, 8 godina kasnije pojavljue se
Dzejms Wat i postavlja masinu uz malu doradu razvodnika na sinu i era
zeleznice je krenula... uglavnom svodi se na ovo nije vazno u sta
verujes vec KAKO VERUJES... ako ima ko da se ozbiljno bavi ovom
tematikom HHO generatora (posebo suva ćelija) nek mi se javi da mu dam
idejno rešenje koje kako stvari stoje ja neću moći da probam jos
narednih godinu dana ... pogotovo je osetljivo to sto ko god bude
napravio ovakav hho generator ne moze da očekuje nikakvu materijalnu
korist od toga... ako je ko od vizionar i bavi se ovim a ima odredjena
materijalna sretstva i prostaor za rad nek se javi!
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:29 - pre 153 meseci
Citat:
bakara: Koliko sam ja razumeo ti automobili koriste i dalje benzin + hho?

On valjda samo treba navodno da smanji potrosnju a ne da ide samo na taj gas...ili ja nisam dobro razumeo :(


ono sto je izumitelj Ivan Jakobović uradio i rekao je upravo ono sto si naveo sad

http://www.youtube.com/watch?v=mEzQwdKEJsQ

medjutim ako sam i ja dobro razumeo Ivan Markovic je napravio auto na vodu, jer nigde se ne pominje ili ja nisam cuo da se koristi i gorivo(ili su to sakrili da bi mi ovde komentarisali 5 strana za nesto sto ima na svakom cosku), a i na kraju nedvosmisleno kaze : ''cim ste ugradili generator mozete da ugradite u kola i da se vozite, znaci ima siroku primenu" , upaljac na vodu?! kotao za grejanje besplatno kako on kaze.

drugo, kako kazu mediji 'niko ne moze da iskopira' i 'nema para za patent' glupo bi bilo da patentira nesto sto se godina vrti na yt cak ima mnogo firmi koje prave slicne proizvode .

ne znam , mozda otvarac teme moze da nam blize kaze o cemu se tu zapravo radi , i u kom grmu lezi zec :D


edit :

na onom video snimku nigde ne kaze da koristi i benzin, verovatno medijski trik, evo linka gde kaze da 'stedi gorivo'
http://www.youtube.com/watch?v=jb_KyjvVOFM

[Ovu poruku je menjao divx_by_jasmin dana 01.09.2011. u 00:47 GMT+1]

 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:45 - pre 153 meseci
... pa o tome i govorim on nije nista izumeo na videu se lepo vidi internet stranica sa koje je video načelno kako to radi... ja sam portošio preko 500h istrazivajuci po internetu cak i sam napravio dva hho generatora veoma lošeg kvaliteta ( recimo da je onaj sto sam ga pravio od kantice za senf neslavno prosao a ja bukvalno shvatio termin IMPLOZIJA)... mislim da sam prosao preko 80% literature na ovu temu koju je inače jako tesko pronaći, tip prohroma za elektrode, tip elektrolita, nepovratni vodeni ventili, vrsta struje, rezonancija celije, podesavanje ugla paljenja na oto motoru pri radu na hho gas, zimski uslovi kako su naveli smzavanje vode... sve je to resivo ... trik je u drugoj stvari ...
ali usteda goriva od 60-80% je moguća...
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:49 - pre 153 meseci
... a da za gospodu inžinjere koji se do bola pridrzavaju zakona termo dinamike uredjaj bi trebalo da troši 0d 0,8 - 1,7 kW...
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika31.08.2011. u 23:52 - pre 153 meseci
... 35-60l/min hho gasa...
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 00:16 - pre 153 meseci
ja sam takodje gledao dosta na tu temu , ali nisam nikakve projekte pravio , kada bi se bacio na posao, prvo i jedino sto bi pokusao 'replicirati' jeste Stanley Meyer-ova celija , i njegov elektro uredjaj za rezonantnu frekvenciju .

i taj se uredjaj kosi sa zakonima termodinamike, ali sasvim je moguce da radi jer je covek lepo objasnio sta se desava i sta treba raditi , ne kao nas covek koji nece da oda 'tajnu' koju je procitao na internetu.

da li i taj uredjaj radi onako kako je opisano u patetnu to ne znamo , ali ima dosta replikanata koji pokusavaju a ima i onih koji su 'uspeli' a takodje ima i dosta foruma koji se bave upravo njegovom tehnologijom tako da verujem da ima tu necega.

evo kako izgleda celija koja sa 0.5A pravi HHO Gas

http://www.youtube.com/watch?v=u9XrLOudwRw
po tabeli ispod ispada da na snimku dobija 276.6L/min


a evo i tabele koju je Ravi uradio :


INPUT--H2+O2 cc/sec---H2 only cc/sec---H2 Lit/hr
0.5 A-----7.00--------------4.66-------------16.776
1.0 A-----8.66--------------5.78-------------20.808
1.5 A-----11.66-------------7.78-------------28.008
2.0 A-----14.00-------------9.33-------------33.588
3.0 A-----16.36------------10.91-------------39.276
4.0 A-----18.00------------12.00-------------43.200

@ivanbeljin

posto kazes da si iskusan na ovom polju , mozes li nam reci nesto vise o HHO pogonu? a i posto si kako kazes prosao dosta dokumentacije o ovome, reci mi sta mislis o Mayer-ovoj celiji , jel moguce ili ne?



 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 00:38 - pre 153 meseci
... pa tajna majerovog bagija nije skroz u rezonatnoj celiji i gasu nego u dizni na ulazu motor(jako slično dizelu) ali svodi se na isto da bi se raskinula kovalentna veza vode potrebna je struja, ako se molekul stisne rezonacijom lakse se raskine veza, zato je potrebno običnu suvu celiju postaviti na sto veci pritisak od recim0 80 bara i gas ce se oizdvajati kao blesav i bez rezonancije a potom mu treba odrzati stabilnu temperaturu sve do usisne grane vise od 38 a manje 0d 60 stepeni celzijusa (dva momka iz malezije su to uspela susenjem gasa halogenom lampom H1 na 12v)da bi gas ekplodirao a ne imlodirao... ako te zanima imam kompletnu majerovu "zaostavstinu" pa cu ti poslati...
 
Odgovor na temu

ivanbeljin
el. tehničar (od energetike do
elektronike)
zrenjanin

Član broj: 289882
Poruke: 3
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 00:46 - pre 153 meseci
... samo to je mereno kljestima a to je jednosmerna pulsirajuća struja ... recimo da nisu uspeli nije dovoljno da pogoni auto, ali ovakva ćelija sigurno ostvaruje ustedu od jedno 40% po slobodnoj proceni a jedno 4 puta je efikasnija od onog naseg nesretnika kkoji je izgleda uzeo pocinkovani lim i sipao kuhinjsku so ( jadan ford od hloridni gas je jako korozivan)... a da jako bitna stvar za majerovu celiju je da se u nju ne dodaje elektrolit... nego destilovana voda...
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 08:16 - pre 153 meseci
Citat:
ivanbeljin: ... pa tajna majerovog bagija nije skroz u rezonatnoj celiji i gasu nego u dizni na ulazu motor(jako slično dizelu) ....

ako je tajna u dizni, zbog čega postoji ona cela skalamerija?


Majerova vodena gorivna ćelija je još jedan u nizu Perpetuum Mobile uređaja.
Perpetuum Mobile je nemoguć.
Dakle, Majerova gorivna ćelija je prevara.


A za sve ljubitelje HHO-a, HHQ-a i ostalih zanimacija koji bi ovu tvrdnju proglasili za herezu mogu samo da postavim pitanja:
- Zbog čega sam Majer nije nikada dozvoilo nezavisni pregled njegovog bagija?
- Zbog čega ni dan danas ne postoji nijedan model ovakvog vozila, tj. za ove što "postoje", zbog čega niko od tih pronalazača ne dozvoljava nezavisnu proveru funkcionisanja ti vozila?

Long live the Ultra Mad Zone!
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 09:06 - pre 153 meseci
Citat:
Deep|Blue: - Zbog čega ni dan danas ne postoji nijedan model ovakvog vozila, tj. za ove što "postoje", zbog čega niko od tih pronalazača ne dozvoljava nezavisnu proveru funkcionisanja ti vozila?
Eeeee ... Zaboravio si moćni lobi veliki naftnih kompanija !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 09:13 - pre 153 meseci
Neki zanimljivi linkovi na ovu temu.


http://www.prva.rs/sr/video/in...2228/EXploziv+29.08./5942.html


www.mojautonavodu.com



http://www.trgomar.hr/index.php/katalog/h2o_maxpower_ss1_set/




 
Odgovor na temu

Milojkovic

Član broj: 210126
Poruke: 1029
91.150.71.*



+106 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 13:06 - pre 153 meseci
Ne budite skeptici , sve sto ide u pravcu neke inovacije zasluzuje paznju.Nisam imao priliku da vdiim taj sistem ali bih svakako bio spreman da to pogledam i da pokusam da istestiram da bih tek na osnovu licnog iskustva doneo merodavan zakljucak o funkciji istog .Cesto na izgled nemoguce i u neku ruku nelogicne stvari praksa je pokazala kao moguce iako je teorija bila iskljuciva da je to nemoguce.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 13:16 - pre 153 meseci
^^Da išta vredi razvijao bi ga BMW, a ne neki priučeni majstori-pronalazači
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 14:02 - pre 153 meseci
Citat:
Milojkovic: Ne budite skeptici , sve sto ide u pravcu neke inovacije zasluzuje paznju.Nisam imao priliku da vdiim taj sistem ali bih svakako bio spreman da to pogledam i da pokusam da istestiram da bih tek na osnovu licnog iskustva doneo merodavan zakljucak o funkciji istog .Cesto na izgled nemoguce i u neku ruku nelogicne stvari praksa je pokazala kao moguce iako je teorija bila iskljuciva da je to nemoguce.

Vidi, sa energijom je jako jednostavno: ne može se stvoriti ! Ovde ne pričamo o mp3 kompresiji, ili o brzini download-a. NIje ovo nikakva inovacija, ovde se govori o čistoj energiji, a pojednici tvrde da je stvaraju !
Inovacija je elektromobil. A automobil koji kao gorivo koristi vodu nije inovacija već šarlatanstvo.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 14:21 - pre 153 meseci
Koliko sam shvatio ovde nije u pitanju perpetum mobile. Ovde se radi stvaranju praskavog gasa elektrolizom i njegovom dovođenju u komoru zajedno da smešom goriva i vazduha kako bi se poboljšalo sagorevanje i kako bi se povećala ukupna efikasnost motora. Neki kažu da je to moguće u vrednostima od 18-28% . Međutim dok se ne nađe neko ko će to na radnom stolu ispitati sve ostaje na priči i mehurićima. Ideja je svakako zanimljiva.
 
Odgovor na temu

novkman92
Milan Novkovic
Nezaposlen
Novi sad

Član broj: 260932
Poruke: 29
77.243.20.*



+5 Profil

icon Re: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika01.09.2011. u 15:22 - pre 153 meseci
Evo mene opet, pokrenuo sam temu i lepo sam rekao da sam laik,masinski tehnicar po struci. Pa sam pozvao strucnjake da komentarisu ,pogledaju video. Jes da su me neki ispljuvali ,nick-ove necu ni da spominjem neki s pravom-greske u kucanju ,znakovi interpukcije neki nekriticki.I bar da rekose sta su po struci i na kraju supermoderator bakara premesti temu u ultramad zone sto smatram uvredom ne licno meni nego inovatoru Markovicu. Sta ako se ispostavi da je covek stvarno nesto pronasao ,pa makar i velike ustede u benzinu ,gorivu ili da uredjaj zaista radi.ja bi se na bakarinom mestu osecao kao Salijeri koji je napadao Mocarta.I zato molim supermoderatora Bakaru da vrati temu u autozone.Sto se tice smrzavanja vode primetio sam na videu da je celija montirana na hladjak auta.lepo zimi garazirate auto i cao! :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: srpski auto na vodu HHQ generator vodonika

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55163 | Odgovora: 273 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.