Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Netscape reloaded - Mozilla Firefox

[es] :: Advocacy :: Netscape reloaded - Mozilla Firefox

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10235 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Firefox 0.817.06.2004. u 11:07 - pre 241 meseci
Zašto je bitno? Imaš mogućnost da staviš nešto drugo ako ti IE ne odgovara.

Po mom mišljenju MS-u ne odgovara "mnogo napredan" IE jer bi moglo da se desi da web aplikacije dobiju dovoljno dobar interfejs da mogu da u potpunosti zamene određene desktop aplikacije (corporate desktop). Naravno da MS-u to ne bi odgovaralo..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Firefox 0.817.06.2004. u 20:20 - pre 241 meseci
hehe, neko čita joelonsoftware.. ;)

nego, to ja pričam odavno, a da MSu to ne odgovara, vidi se i po nekim Reljinim reakcijama ovde (isto odavno)..


ali nadam se da se svi slažemo da to nije preterano lepo od strane MSa. iako neko možda preferira da koristi windows (na desktopu) (ja prvi, bar trenutno), već smo mnogo puta zaključili da je i MSu potrebna konkurencija, jer će u suprotnom i on stagnirati.

zato ponavljam, ovo je još jedan od loših poteza MSa..
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Firefox 0.817.06.2004. u 20:57 - pre 241 meseci
Ipak, Joel preteruje: neke aplikacije ne mogu jednostavno dovoljno kvalitetno da se odrade na client-server sistemu, zato sam i ograničio stvari na corporate desktop (misleći na razne poslovne aplikacije) i još bi to moglo dodatno da se ograniči jer sirova snaga na lokalnom računaru ipak je jako bitna za neke primene. Sa konja na magarca teško ide u nekim slučajevima (audio, video editing, npr.).

I nije to nikakva nova stvar - baš odavno je priča da će softver postati servis, tako da MS verovatno traži način da to ostane vezano za Windows klijente (XAML?). Videćemo. Može biti da i ne žele da imaju 2 tehnologije koje se međusobno takmiče.

Citat:
zato ponavljam, ovo je još jedan od loših poteza MSa..


Hebem li ga, šta god urade ne valja: ako ubiju Netscape, onda to nije dobro, ako zapostavljaju namerno razvoj IE, opet ne valja. I jeste tako, a zato brate stavi Firefox i vozi (doduše, ovi problemi sa logovanjem na ES, evo mene od danas nazad na IE, bar dok ne stavim 0.9.. :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Firefox 0.817.06.2004. u 21:53 - pre 241 meseci
uh be degojs, što edituješ poruke toliko.. ovu dopunu sam jedva slučajno video.. ;)

nego, na ovo kako treba da razvijaju IE postoji vrlo jednostavno rešenje, a to su standardi. lepo treba da prate sve nove standarde (u čijem donošenju i učestvuju.. predstavnik iz MSa je član svake radne grupe na w3c), i tačka. tako niko ne može da im prebaci da nekog hoće da oteraju iz posla, ili da hoće da unište neki medijum (web)..

ovo je u stvari glavni problem sa MSom, što se ne pridržavaju postojećih standarda, već izmišljaju svoje, i time guše konkurenciju (koriste jedan monopol da bi napravili drugi, što je zabranjeno u svakom anti-monopolističkom zakonu na svetu).
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Firefox 0.817.06.2004. u 22:29 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:
I nije to nikakva nova stvar - baš odavno je priča da će softver postati servis, tako da MS verovatno traži način da to ostane vezano za Windows klijente (XAML?). Videćemo. Može biti da i ne žele da imaju 2 tehnologije koje se međusobno takmiče.


MS često upada u situacije kada postoje 2 i više tehnologija koje se takmiče, to mu dođe kao mogućnost izbora. Cela ta stvar oko XAML-a (Mozilla XUL??) mi je jako apstraktna. Prvo, pre 2006-2007. ništa od toga, ljudi to je još 2-3 godine, za to vreme može da se obrne i nebo i zemlja, a XUL je već tu, sa firefox-om koji jede tržište.

Dalje i kada se pojavi novi IE će imati jako malo učešće, srazmerno Mac-ovom Safariju. Pogledajte učešće Win98 sistema, a to čudo je staro 6 godina! Ne verujem da će u tom trenutku predstavljati povoljnu platformu za razvoj. Mada, opet to je za 2-3 godine...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox19.06.2004. u 18:44 - pre 241 meseci
@degojs
Meni 0.8 radi ko Švicarski sat, kako na ES tako i na svakom drugom sajtu koji posetim.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox19.06.2004. u 19:01 - pre 241 meseci
Radi 0.8 i meni opet OK. Bilo je nekih problema, Gojko je potvrdio, ali sad je sve super.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox21.06.2004. u 17:53 - pre 241 meseci
Jel probao neko 0.9 ? Ja sam na 0.8 (Linux) već neko vreme, ali 0.9 mi se totalno nije svideo. Promenili su default temu (ok, znam da ova stara može da se skine sa neta ali ...), preferences je sada unutar edit menija (kao kod Netscape-a), a ni stabilnost mu nije jača strana. Jako brzo sam se vratio na 0.8.

Dinke
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 19:25 - pre 241 meseci
@zombie, Goran:

Da se mi vratimo na ono što piše Joel. Kako sam lepo primetio - čovek malo preteruje. Odgovor je stigao:

MSDN Magazine has a CAMP?
http://www.cynicor.com/blog/APIWars.asp
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

TiXo
Tihomir Pantović
Čačak

Član broj: 7796
Poruke: 537
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: tixo@jabber.ru
ICQ: 74381511


Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 19:50 - pre 241 meseci
Citat:
degojs:Kako sam lepo primetio - čovek malo preteruje. Odgovor je stigao:
MSDN Magazine has a CAMP?
http://www.cynicor.com/blog/APIWars.asp

lepo si primetio :-D

pa nije valjda za očekivati da će da napiše: istina, razvalismo one debile što smaraju sa 98-icama :))
GnuPG public key:
tixo.asc


Try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and
then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with
people of all creeds and nations.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 19:55 - pre 241 meseci
Joel naravno preteruje, ali preteruju i ovi iz MSDN magazina. Svi članci su im o Longhorn tehnologijama. Je li to oni žive u 2010?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 20:28 - pre 241 meseci
Pa ne znam baš. Ako misliš na naslovnu msdn.microsoft.com, tamo zaista u prvi plan dođu članci o Longhornu, ali nisam baš primetio da je to slučaj i sa baš samim MSDN magazinom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 20:30 - pre 241 meseci
Razdor u sekti, a?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 20:44 - pre 241 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Razdor u sekti, a?


Ima li neko šibicu da potpalim ovu lomaču?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 20:45 - pre 241 meseci
Citat:
Razdor u sekti, a?


Joel bi rekao da se radi o dva kampa i naravno - pogrešio :))

Ipak, stvar je lako proveriti na http://msdn.microsoft.com/msdnmag/backissues.aspx gde mogu da se "prelistaju" izdanja istog. Mislim da Tata priča o drugoj stvari - naslovnoj stranici MSDN sajta, gde zaista malo dosađuju sa Longhornom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox23.06.2004. u 20:49 - pre 241 meseci
Citat:
dinke: Jel probao neko 0.9 ? Ja sam na 0.8 (Linux) već neko vreme, ali 0.9 mi se totalno nije svideo. Promenili su default temu (ok, znam da ova stara može da se skine sa neta ali ...), preferences je sada unutar edit menija (kao kod Netscape-a), a ni stabilnost mu nije jača strana. Jako brzo sam se vratio na 0.8.

Dinke

Probaj bre na Windowsu, radi ko podmazano! Meni 0.9 radi sasvim OK.

Inače nema Firefox nikakve veze sa Netscape, to se samo nekom pričinjava.
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

dinke
Dragan Dinić
General Manager / Lampix.net
Beograd

Član broj: 933
Poruke: 1008
*.verat.net

Sajt: www.dinke.net


+2 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox24.06.2004. u 00:04 - pre 241 meseci
Citat:
Probaj bre na Windowsu, radi ko podmazano! Meni 0.9 radi sasvim OK.

Mogu da probam ali nemam neke velike koristi od toga kada 99% svog vremena za compom provodim pod Linuxom.

Citat:
Inače nema Firefox nikakve veze sa Netscape, to se samo nekom pričinjava.

Kao prvo, ja nisam rekao da ima, samo sam rekao da su podešavanje opcija prebacili pa je sada unutar edit menija kao na Netscape-u (u 0.8 je unutar tools->options).
Ali da se ne lažemo, Mozilla je nastala tako što je Netscape otvorio kod svog "Navigatora", ne verujem da su Firefox koji jelte razvija Mozilla razvojni tim pisali baš od nule :)

Pozdrav
Dinke
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox04.07.2004. u 14:29 - pre 241 meseci
@Dinke
Nisam ni mislio da si ti to rekao-napisao, već sam to napisao apropo nečije izjave da su Netscape i Firefox dva projekta koji namaju ništa zajedničko. Zanimljivo, kada mi DW prijavi da nešto nije podržano u Natcape-u to isto nije podržano ni u Firefox-u.

Trenutno se dešava nešto što može da pruži novi podstreh OS borcima za softwersku slobodu i ravnopravnost. Evidentan je trend sve većeg (duplo većeg ~200.000 per day) dawnlouda Mozile i Firefoxa. Realno gledano, tenutno su Mozila i Firefox kvalitetom nadmašili IE pa na sve više mašina postaju difolt web browzeri. Čini mi se da će ekipa iz Redmonda morati dobro da uradi novi IE ili će Mozila i Firefox da preuzmu primat. Će vidimo, ima dana ...
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox04.07.2004. u 15:31 - pre 241 meseci
Mozilla browseri su odavno prešišali IE po upotrebljivosti, samo je problem što prosečni korisnici to obično suviše kasno shvate. A i navika čini čuda, znam.
 
Odgovor na temu

IHThUS
Željko Jankov
Budapest

Član broj: 11650
Poruke: 590
*.dial.freestart.hu

Sajt: www.svetlostisusova.net


Profil

icon Re: Netscape reloaded - Mozilla Firefox04.07.2004. u 18:14 - pre 241 meseci
Zahvljajući propustima u IE-u i destruktivnim hakerima ili bolje rečeno kriminalcima koji napadaju korisnike IE-a, stiče se utisak da je situacija u stilu: Netscape uzvraća udarac ili Netscape reloaded. Ali, ako masa ljudi počne da koristi Mozila browzere (pogotovo oni iz zapadne hemisfere) ovi destruktivni likovi će da nađu načina kako da napadaju ljude koji koriste Moziline browzere. A onda će verovatno da se pojavi novi IE napravljen from the početak i onda ....

Moć navike nije ni malo naivna stvar!
Bog je ljubav - Bog te voli

Ko se rodi jedanput umire dvaput a ko se rodi dvaput umire samo jedanput.
SAZNAJ KAKO
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Netscape reloaded - Mozilla Firefox

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10235 | Odgovora: 59 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.