Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice

elitemadzone.org :: MadZone :: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6894 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 13:16 - pre 151 meseci
http://www.youtube.com/watch?v...&feature=player_detailpage

Oko 2:30 dolazi hirurg (dDr. Dragan Pajic) i pocije da sijece pacijenta. Niti on niti asistent nemaju maske na kapu. Tek oko 3:40 sestra prilazi i stavlja kapicu i masku. Anesteziolog nema ni rukavice. Nije bitno ni vrijeme ni mjesto operacije. Rukavice, kapa i maska su pod MORANJE!!!

Koji imbecil od doktora... BTW ovih dana je optuzen za mito, korupciju, privredni kriminal i sta vec ne :)



 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 13:38 - pre 151 meseci
Citat:
Solder was hit directly into his heart


Cime je pogodjen? Cvetom? Posto se na oko 55sek videa kada mu seku majicu, ne vidi apsolutno nista na grudima, ni rana ni krv.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ctrl alt del
BG

Član broj: 48501
Poruke: 534
*.dynamic.sbb.rs.



+183 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 15:20 - pre 151 meseci
Neću nikog da opravdavam, javiće se valjda neki lekar da prokomentariše snimak, ali moguće je da je reč o operaciji koja je obavljena u nekim vanrednim okolnostima tokom rata. Vidite ljude u uniformama na početku snimka.
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 15:38 - pre 151 meseci
Evo sta pise u opisu snimka na YT:
"This video has been recorded in Brcko, hospital "Sv. Vasilije Veliki" (Republic of Srpska, BiH)
during the war in Bosnia. It contains explicit video material; open heart surgery performed
by Dr Dragan Pajic (one of two surgeons in the whole hospital during the war period).
Video has been captured unawares; one cameraman was in the hospital just at the time
when injured solder has been carried. Solder was hit directly into his heart (left atrium)!
He survived, but he was killed few months after recovery."
Ratni uslovi, definitivno. Coveku je spasen zivot, ali je kasnije poginuo :(

Citat:


Oko 2:30 dolazi hirurg (dDr. Dragan Pajic) i pocije da sijece pacijenta. Niti on niti asistent nemaju maske na kapu. Tek oko 3:40 sestra prilazi i stavlja kapicu i masku. Anesteziolog nema ni rukavice. Nije bitno ni vrijeme ni mjesto operacije. Rukavice, kapa i maska su pod MORANJE!!!
Koji imbecil od doktora... BTW ovih dana je optuzen za mito, korupciju, privredni kriminal i sta vec ne :)


Ne mozes bas tako razmisljati, ratni uslovi, stize covek pogodjen u srce, sekunde su vazne!
Jeste greska lekara, ali ne znamo sve okolnosti, tako da.....
Uspeo je da spasi zivot tesko ranjenoj osobi, TO je vazno.
Da je pacijent umro od infekcije neke,
pa onda da pljujemo po doci, ali ovako - nema smisla.

Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 16:05 - pre 151 meseci
Citat:
commissar
Da je pacijent umro od infekcije neke,
pa onda da pljujemo po doci, ali ovako - nema smisla.

Ni tada nebi bilo razloga za pljuvanje...

Da sam ja pacijent, uvek bi pre birao da eventualno umrem kasnije od potencijalne infekcije (čak i da je šansa vrlo visoka, a nije), nego da umrem odmah od prostrelne rane na licu mesta sa sve sterlnim gazama i lekarima...

 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 17:17 - pre 151 meseci
@wex
veze nemas sa medicinom, sto je ok. veze nemas sa logikom, a to nije ok.
 
Odgovor na temu

wex-alpha
Sarajevo

Član broj: 7580
Poruke: 845
*.dynamic.telemach.ba.



+13 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 17:43 - pre 151 meseci
Citat:
milivoje t: @wex
veze nemas sa medicinom, sto je ok. veze nemas sa logikom, a to nije ok.


Obrazlozi, a ne navodi moje znanje/neznanje sa medicinom ili logikom.

Da je u pitanju suma, livada... gdje je covjek netom ranjem, onda u redu... trpaj i fekalije u grudi ako ce mu to zivot spasiti. Operacija se obavlja u bolnici. Dakle imao je tih tracavih 10 sekundi koje su mu potrebne. Hirurga MORA odvojiti nekoliko sekundi da stavi masku i kapu... nema izgovora.
Dlaka iz (a jeste kosat) njegove glave u grudnom kosu pacijenta.... Koje je opravdanje anesteziologa?

Moje misljenje je moje misljenje. Meni nikako ne ide u glavu njegov postupak.
 
Odgovor na temu

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 18:12 - pre 151 meseci
mrzi me da objasnjavam, jer idem od kompa.

mnogo je veci problem sto u srbiji verovatno i bosni operisu pijani lekari i lekari kojima nije mesto u opreacionim salama jer nemaju vestinu ili znanje, a gde dodju preko veze.
nazalost ne postoji mehanizam za njihovu eliminaciju, vec se kote i kote.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 19:37 - pre 151 meseci
Vidi li se na snimku ta prostrelna rana? Ja je nisam primetio. Grudi mu izgledaju prilicno citavo.
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.80.*



+112 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 20:55 - pre 151 meseci
Citat:
wex-alpha

Da je u pitanju suma, livada... gdje je covjek netom ranjem, onda u redu... trpaj i fekalije u grudi ako ce mu to zivot spasiti. Operacija se obavlja u bolnici. Dakle imao je tih tracavih 10 sekundi koje su mu potrebne. Hirurga MORA odvojiti nekoliko sekundi da stavi masku i kapu... nema izgovora.
Dlaka iz (a jeste kosat) njegove glave u grudnom kosu pacijenta.... Koje je opravdanje anesteziologa?

Moje misljenje je moje misljenje. Meni nikako ne ide u glavu njegov postupak.


Da li imas predstavu u kakvom su stanju bolnice bile tokom rata? Da li mislis da je ovog pacijenta cekala uredjena operaciona sala sa svim stvarima pripremljenim bas za ovakvu vrstu operacije? Da li mislis da shachica doktora u ratnim uslovima moze da radi sve po pravilima u nedostatku ljudskih i materijalnih resursa?

U pravu si, to jeste bolnica, ali ratna bolnica, gde vladaju potpuno druga pravila. Ovom coveku je mozda zivot zavisio od svake protracene sekunde, a doktor treba da ide da trazi kapu...
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 21:07 - pre 151 meseci
Citat:
Cime je pogodjen? Cvetom? Posto se na oko 55sek videa kada mu seku majicu, ne vidi apsolutno nista na grudima, ni rana ni krv.

Ulazne rane od vatrenog oruzja cu cesto manje spektakularne od onih koje vidimo na filmovima...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice08.10.2011. u 21:10 - pre 151 meseci
Citat:
Moje misljenje je moje misljenje.

Ne moraš ga zadržavati po svaku cenu, uprkos brojnim obrazloženjima.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 08:25 - pre 151 meseci
Ko nije zivio u ratu bolje da ne komentarise na ovu temu a evo i neceg novog o Pajketu...
http://ebrcko.net/index.php?op...11&catid=16&Itemid=180
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.80.*



+112 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 15:56 - pre 151 meseci
A kakve veze to ima sa temom? Tacnije, kakve veze ima Dragan Pajic u funkciji politicara sa Draganom Pajicem u funkciji doktora koji vrsi operaciju sa klipa pre skoro 20 godina? Koliko vidim covek koji je postavio temu se zali na to da doktor ne nosi masku za vreme operacije. Politicka korupcija doticnog dve decenije kasnije nema blage veze sa tim.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 18:09 - pre 151 meseci
Zaista nikakve osim sto se radi o istoj osobi...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.80.*



+112 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 19:10 - pre 151 meseci
Znam da je rec o istoj osobi (ziveo sam u pomenutom gradu do pre 10 godina), ali to sta Pajic radi danas kao politicar nema nikakve veze sa naslovom teme.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 19:23 - pre 151 meseci
"Koji imbecil od doktora... BTW ovih dana je optuzen za mito, korupciju, privredni kriminal i sta vec ne :)"

Preskoci moj komentar i zdravo...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.80.*



+112 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 19:55 - pre 151 meseci
Ako ocekujes da drugi preskacu tvoje odgovore onda jednostavno nemoj da pises. Ovo je javni forum, jbg...
Nemam nista protiv tebe, ali si u ovu temu usao sa "Ko nije zivio u ratu bolje da ne komentarise na ovu temu"...sto je potpuno pogresan pristup na nekom public forumu. Poenta i jeste da se o svemu diskutuje, a ti savetujes ogromnu vecinu foruma da ne treba da pisu. To jednostavno nije u redu.

Sto se tice same teme, nije mi bilo jasno ni zasto je autor iste naveo privredni kriminal pomenutog doktora. Da li je imao nameru da to navede samo kao zanimljivost ili je mozda namera bila da se opljune po politicaru koji je nekada bio doktor. Ako je namera bila ono prvo, onda ok, ali sama cinjenica da je danas korumpirani politicar nema neki bitan doprinos temi. A ako je ipak zeleo da opljune, onda je trebalo da kaze. Mislim, ne treba neka velika pamet da se zakljuci da su politicari korumpirani i da kradu :) Tako da ako mu je to bila namera, evo da se i ja pridruzim: pljuc.
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

MileG

Član broj: 28981
Poruke: 997



+7 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 23:04 - pre 151 meseci
Javni svakako, zato i iznosim svoje misljenje i naravno ne ocekujem da se bilo ko s tim slaze niti hocu da se raspravljam o bilo cemu. Ko nije dozivio ne moze ni da shvati pa su komentari takvi kakvi jesu. Tih godina nas tamo ipak nisu gadjali cvijecem koliko se god na snimku cinilo da jesu. Sledeci put nek prvo tebe pita sta i kako treba da napise kad bude postavljao temu...
 
Odgovor na temu

Nothingman

Član broj: 31375
Poruke: 308
95.180.80.*



+112 Profil

icon Re: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice09.10.2011. u 23:18 - pre 151 meseci
Ili ipak nek pita tebe da li zadovoljava uslove da pise uopste? :) Mozda covek nije preziveo rat...
Q: Are there really any systems where
void main() doesn't work?
A: It has been reported that programs using void main() can crash.
Q: The book I've been using, _C Programing for the Compleat Idiot_,
always uses void main().
A: Perhaps its author counts himself among the target audience.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Operacija na otvorenom srcu - bez kape i maske za lice

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6894 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.