Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Set za krpljenje gume

elitemadzone.org :: AutoZone :: Set za krpljenje gume

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15024 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Set za krpljenje gume13.10.2011. u 14:57 - pre 152 meseci
Ima li neko iskustvo sa onim kompletima za krpljenje guma, ja sam svasta procitao ali niko da kaze licno iskustvo kako to radi.

Najvise bi mi odgovaralo nesto sto se usprica u gumu i ujedno je i naduva, bez podizanja auto i da je posle moguce krpljenje tog pneumatika.

Najvise bi mi odgovaralo da moze i bez dizalice, i bez kompresora... osim ako bas mora.

Molim vas da se ne trudite da objasnite kako je rezervni tocak bolji jer to nije opcija.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 16:23 - pre 152 meseci
Koristio sam jedanput sprej za popravku i dopunjavanje gume, i sto se tice funkcionisanja, sasvim je ok. Moze da naduva gumu donekle i da zakrpi busno mesto, privremeno.

Meni je problem bio sto mi se desilo po kijametu, pa sam nervozno polomio ventil na boci. Imao sam dve boce, ali jedna ne moze previse da napumpa gumu, zavisno od velicine tocka.

Uspelo mi je da dodjem do kuce i sutradan sa nekih 0.7 bara u gumi da stignem do vulkanizera...koji je naknadno gundjao zbog lepka i otezanog skidanja gume..



Poz

P.S.

Radije bih preporucio "run-flat" gume nego rezervni tocak...veliki je davez zamena gume
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 16:30 - pre 152 meseci
a jel može da guma da se koristi normalno posle i da se ukloni ta pena iznutra?
Mislim, izvinjavam se ako je glupo pitanje, ali ne znam... Koliko je problematično ukloniti tu penu iz nje?
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 16:46 - pre 152 meseci
U najvecoj meri se ukloni, ali ko ce da detaljise sa ionako probusenom gumom, ona vec nije za velike napore.

Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:23 - pre 152 meseci
Citat:
vladd

Radije bih preporucio "run-flat" gume nego rezervni tocak...veliki je davez zamena gume

Moze ako to moze da se montira nekako na standardnu alu felnu

Citat:
vladd
Meni je problem bio sto mi se desilo po kijametu, pa sam nervozno polomio ventil na boci. Imao sam dve boce, ali jedna ne moze previse da napumpa gumu, zavisno od velicine tocka.

Koliko sma ja do sad se informisao tu bocu bi trebalo prethodno zagrejati (na grejanju od auta) i onda uspricati u gumu.

Ono sto ne shvatam je da li se pre toga treba podici auto na dizalicu, posto bih i dizalicu da izbegnem ako je moguce?


Citat:
etjen: a jel može da guma da se koristi normalno posle i da se ukloni ta pena iznutra?
Mislim, izvinjavam se ako je glupo pitanje, ali ne znam... Koliko je problematično ukloniti tu penu iz nje?

Ne mora biti ni bas pena u pitanju, postoji ovaj http://www.slime.com/ i on je kako sam ja do sad skontao najpoznatiji proizvod ove vrste, to je neka vrsta gela koja se ubrizga u gumu i posle naduva kompresorom.
Kada se krpi guma samo se ispere sa vodom.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9506
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:28 - pre 152 meseci
Citat:
vladd: U najvecoj meri se ukloni, ali ko ce da detaljise sa ionako probusenom gumom, ona vec nije za velike napore.Poz

Kako to misliš "nije za velike napore" ? Probušena guma, zakrpljena standardnim vulkanizerkim metodama se ne razlikuje od neprobušene. Mislim na običnu, zdravu gumu, koja je naletela ne ekser.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:45 - pre 152 meseci
Neke gume nisu obicne:)

Citat:
bakara: Moze ako to moze da se montira nekako na standardnu alu felnu


Ne mislim na Michelinov PAX sistem, vec na gume sa ojacanom bocnom stranicom, tipa Pirelli eufori@

A sto se tice spreja mislim na ovu vrstu:

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:47 - pre 152 meseci
I mene ta vrsta najvise zanima...a o njima najmanje moze da se procita, cak ni na YT na kom ima svasta ne uspevam da nadjem video kako to radi u praksi.

Pirelli cu da preskocim ovaj put

btw, jel moze ovaj bez dizalice?
http://www.ap-sport.rs/prodavn...ucts.view&product_id=32954


Citat:
Uputstvo: Okrenuti probušenu gumu ventilom prema gore. Dobro protresti posudu.
Zavrnuti malo crevo na ventil gume. Ukloniti osigurač i pritisnuti sprej.
Nakon što je guma napumpana odvrnuti malo crevo i odmah voziti.
Proveriti pritisak nakon 5-10 minuta.




Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:55 - pre 152 meseci
http://www.youtube.com/watch?v=bN1YQGKCvDg&feature=related

Znaci, prvo sutnes djubre izduvano....

Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 17:56 - pre 152 meseci
Problem svih tih sprejeva je to sto im je rok upotrebe jako ogranicen. Da bi se bilo sigurno u njegovo prakticno dejstvo, ne sme biti stariji od godinunu dana.



P.S. I dalje tvrdim da je ubedljivo najsigurnija, kako prva pomoc (PP) tako i "rezervni tocak" (sprej glumac), ako se poseduje mobilni telefon sa dosta kredita na kartici
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 18:10 - pre 152 meseci
Ove sto sam koristio, sigurno su bili stariji od dve godine. Realan problem je, sto nigde ne navode, naravno, sto je PVC crevo ionako prilicno kruto, debelog zida, sto i treba za 3-4 bara koliko ima u boci, ali kada se incident dogodi zimi(mene je snaslo na -8, izmedju 2-3 ujutru), crevo je kao aluminijumska sipka, a crna plastika lomljiva.

Zasrafio sam ventil, odvalio zastitu i taman da pozicioniram sprej da mogu da pritisnem dugme, puce plastika.

Drugi sam zagrejao upaljacem, dok crevo nije postalo fleksibilno, i naduvao gumu. Usi su mi otpale, da sam morao da skidam tocak, sigurno bih podivljao.


Poz
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 18:11 - pre 152 meseci
Citat:
zarsilic
P.S. I dalje tvrdim da je ubedljivo najsigurnija, kako prva pomoc (PP) tako i "rezervni tocak" (sprej glumac), ako se poseduje mobilni telefon sa dosta kredita na kartici

Slazem se...ali u ovom slucaju to nije opcija, a i tesko da bi zensko moglo da skine tocak.

Evo iskopao sam ovaj video gde se lepo objasnjava ali ipak ovaj video je samo reklama kako to radi u praksi je ono sto mene zanima?






Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 18:15 - pre 152 meseci
Citat:
vladd: Ove sto sam koristio, sigurno su bili stariji od dve godine. Realan problem je, sto nigde ne navode, naravno, sto je PVC crevo ionako prilicno kruto, debelog zida, sto i treba za 3-4 bara koliko ima u boci, ali kada se incident dogodi zimi(mene je snaslo na -8, izmedju 2-3 ujutru), crevo je kao aluminijumska sipka, a crna plastika lomljiva.

Zasrafio sam ventil, odvalio zastitu i taman da pozicioniram sprej da mogu da pritisnem dugme, puce plastika.

Drugi sam zagrejao upaljacem, dok crevo nije postalo fleksibilno, i naduvao gumu. Usi su mi otpale, da sam morao da skidam tocak, sigurno bih podivljao.


Poz

To u stvari i mene brine...recimo imam jednu bocu i nesto zaserem posto to radim prvi put...i jbga sednes i places, realno treba ti 2 boce.

Mada i sam sam menjao gumu na minusu...i mogu reci da je to jako nezgodno, sa obicnom mehanickom dizalicom je to pravo mucenje, sprej je u takvoj situaciji majka mara pa nek zakrpi kako god moze i onako ti dodje da vozis na felni smao da se ne smrzavas napolju.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 18:23 - pre 152 meseci
Vidi ovako,

licno mislim (a nisam jedini) da je sprej nepotreban , jer:

tamo gde on moze da pomogne, tamo uopste nije ni potreban. Tubeles pneumatici, kava je vecina (verovatno 100%) danasnjih pneumatika, bez problema umeju da predju vise stotina kilometara, sto prakticno znaci nekoliko nedelja voznje, sa ekserom u sebi.

Ukoliko nastane ostecenje pri kome se pneumatik u potpunosti izduva, odnsno nastupi ostecenje vecih razmera, ovakav sprej nece pomoci. Moze da pomogne samo ispravan rezervni tocak, ili mobilni telefon.

Jos samo u cikloturizmu, sprejevi ovog tipa pronalaze uspesnu primenu.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 19:44 - pre 152 meseci
Citat:
vladd: ali kada se incident dogodi zimi(mene je snaslo na -8, izmedju 2-3 ujutru)
...
Usi su mi otpale, da sam morao da skidam tocak, sigurno bih podivljao.


E jeste vi neke seka perse. Meni je do sada u prethodnih XX godina 3 puta zatrebao rezervni točak, od toga jednom zimi na -10 u sred noći, kada sam naleteo na led tamo negde kod Loznice i morao da skrenem auto van puta (direktno u nisku betonsku ogradicu) da bih zaustavio auto koji je nezadrživo išao ka šleperu koji se preprečio na tom istom ledu. Razbio sam točak, ali sam ga sa zadovoljstvom promenio rezervnim uz veselo zviždukanje. Veselo zviždukanje je naravno bilo zato što nisam morao da menjam farove, masku, hladnjak, pola motora, itd...

I bez problema stigao do Beograda sa rezervnim točkom, to isto veče, uz kašnjenje od samo oko pola sata.

E, baš me zanima kako bi rešio problem da sam imao samo nekakav sprej.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 19:52 - pre 152 meseci
Citat:
pisac:
E, baš me zanima kako bi rešio problem da sam imao samo nekakav sprej.

Poenta teme je kako resiti problem kada nemas rezervni tocak?

Gore od toga moze biti samo da nemas ni tocak a ni sprej...

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 20:04 - pre 152 meseci
A jel ko probao krpljkenje sa šilom i gumicom?
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 22:49 - pre 152 meseci
Citat:
Predrag Supurovic: A jel ko probao krpljkenje sa šilom i gumicom?


Da,

drzi mesec, dva i onda ponovo pocinje da pusta. Ne mnogo, ali dovoljno da nervira.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume13.10.2011. u 23:02 - pre 152 meseci
Citat:
zarsilic: Da,

drzi mesec, dva i onda ponovo pocinje da pusta. Ne mnogo, ali dovoljno da nervira.

Zavisi kakva je rupa, recimo meni nikad nije pustila cepovana guma.

U sustini cepovanje je i najefikasnija metoda, ali nije uvek lako naci rupu (bez vode) i treba nositi kompresor ili pumpu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Set za krpljenje gume14.10.2011. u 00:36 - pre 152 meseci
Gde mogu da se kupe ti čepovi sa šilom? Ja u kolima imam i rezervni točak i sprej (i pumpa se podrazumeva), a imao sam ideju da nabavim i te čepove. Neka se nađu za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Set za krpljenje gume

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15024 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.