Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem so Frizider NO FROST SAMSUNG RL33SBSW - ponekad nece da ukluci kompresor

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem so Frizider NO FROST SAMSUNG RL33SBSW - ponekad nece da ukluci kompresor

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ristovristo
SOL SEE

Član broj: 266692
Poruke: 2
77.29.202.*



Profil

icon Problem so Frizider NO FROST SAMSUNG RL33SBSW - ponekad nece da ukluci kompresor19.10.2011. u 20:32 - pre 152 meseci
Problemot e vo to sto friziderot ponekogas zaborava da go ukluci kompresorot iako temperaturata vo nego dostignala povece od +11.5 vo delot za odrzuvanje a i vo delot za zamrznuvanje odi nad nula
Koga ke go isklucam na ON/OFF i vednas ce go vklucam se vklucuva friziderot i pocnuva da raboti normalno odrzuva temperatura, kompresorot se vklucuva i isklucuva najnormalno i taka da raboti nekoe vreme ponekogas i den ili dva a nekogas moze i posle nekolku casovi povtorno da zaboravi da se vkluci.
Moze li nekoj da mi kaze vo sto e problemot posto od mestoto od kade sto sum i okolinata nema soodveten serviser koj znae i moze da go otkloni ovoj defekt
Blagodaram
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem so Frizider NO FROST SAMSUNG RL33SBSW - ponekad nece da ukluci kompresor19.10.2011. u 23:30 - pre 152 meseci
Ja se ne razumem u neke frizidere o kojima sam citao, delimicno ovde, delimicno na drugim mestima. To su neki ultra moderni.

Za ove obicne vazni pravilo da ako se termostat pokvari onda kompresor stalno radi. Redji su slucajevi da kompresor hoce / nece da radi. Pre par godina sam kupio jedan mali, stoni frizider, i on se ponasao tako. Skidao sam termostat, pregledao ga, sve je izgledalo normalno osim sto je to neki termostat sa dodatnim osobinama, cini mi se da je pisalo da je sposoban za rad gde je opasnost eksplozije (?). Ponovo ga vratim, opet tako, cas radi, cas ne radi.

Na kraju mi se smucilo i ugradio sam najobicniji termostat koji sam mogao da nadjem u prodavnici rezervnih delova a onaj izvadio. I opet sam ga gledao i otvarao i nikako nisam mogao da shvatim gde se to zaglavljivalo a sigurno se mehanizam u nekom polozaju zaglavio i nije davao kontakt.

Nisam probao da ga malo podmazem, onako da nakapljem ulje unutra bez veze, da se sve okupa u ulju, mozda bi to poboljsalo ako se i tvoj zaglavljuje. Pod rukom se osecalo nekako drugacije kad nije hteo da upali, pa ga okrenem do kraja rukom, ugasim, ponovo upalim i neko vreme radi. Ne znam sta drugo da ti savetujem, mozda jedino probas nekim uljem / WD40 da podmazes da probas da mu promenis narav. Ako ne, onda zamena obavezno. Mene je iznerviralo sto mi se dogodila poplava, jer je ovaj mali frizider klasican, nije samootapajuci. Jeste da od njegovog leda ima malo vode ali i takva poplava je neprijatna.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: Problem so Frizider NO FROST SAMSUNG RL33SBSW - ponekad nece da ukluci kompresor

[ Pregleda: 3071 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.