Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63643 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.18.11.2011. u 23:11 - pre 150 meseci
Večeras magla u Beogradu, u nekim delovima vidljivost samo 20-30m (recimo uz reku, Dorćol, Kalemegdan...).

Zapanjivao sam se i ranije s time koliko ljudi pojma nemaju o vožnji, a zapanjujem se i danas, i izgleda da se nikada neću navići na to. Dakle, vidljivost (bele linije) 20-30m, a samo svaki otprilike dvadesti automobil upalio zadnje svetlo za maglu. Ali nije to toliko strašno... strašno je kako vozači jure po magli potpuno nesvesni činjenice da oni ne vide dovoljno daleko. Relativno lako je bilo u toj magli videti poziciona svetla možda i na 50m, a ako je pri tome upaljeno i ono za maglu, onda možda čak i 80-90m, i to izgleda stvara osećaj kod većine da oni vide koliko treba, ali neosvetljeni objekti su nešto sa čime se mora računati na putu (pogotovo kada ispred tebe nema pozicionog svetla koje pratiš), i ne može se voziti računajući da će sve što je na putu (naročito u gradu gde svaka šuša parkira ili pretrčava gde stigne) biti osvetljeno. Pri tome, vidljivost tih mogućih neosvetljenih objekata nije čak ni tolika koliko je vidljivost bele linije (20-30m) već manja od toga, jer je linija bela i odbija svetlost farova a objekat je siv i neprimetan. Dok neko ko vozi 70km/h po magli uoči prepreku na putu, pitanje je da li će stići i da mrdne nogu ka kočnici pre nego što udari.

S tim u vezi, večeras po magli upravo iz navedenih razloga nerazumne vožnje: Automobil udario devojčicu

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 00:20 - pre 150 meseci
Mogu samo da potvrdim Tvoja zapažanja.
Da tek vidiš kakvo je stanje na magistralama, da se naježiš. Kamiondžije se ponašaju toliko siledžijski da je to prosto neverovatno. Gusta banatska magla omogućava vožnju brzinom od svega 30-ak km/h (!)... napravila se kolona (noć, oko 20h; ljudi se šlepaju na prvog u nizu; česta i uobičajena taktika u uslovima jako loše vidljivosti; većina drži maglenke i čak sva četiri žmigavca non-stop uključena) i bez obzira na to, baja u ŠLEPERU obilazi celu kolonu brzinom od najmanje 70-80km/h i pritom umalo da izgura predvodnika kolone prilikom vraćanja u desnu traku! Ni na kraj pameti mu nije da MOŽDA neko dolazi i iz suprotnog smera!

Sve to se dešava mojoj sestri, pre nekoliko sati. Jbt, stvarno za nepoverovati. Za takve sam više puta poželeo da imam neku ebenu bazuku u kolima i da ih jednostavno spalim!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 00:32 - pre 150 meseci
Jure po magli, a po vedrom vremenu na praznom pravom putu sa ograničenjem 60 - voze 35km/h.

Sve sami "reli" vozači u pokušaju, sa sve 4 različite gume i "štediše" što više cene svoj litar goriva nego 30 života primoranih da se troše iza njega, kao da svoju krv sipaju u rezervoar, pa je jako bitan 1 mrtvi litar ili 2.

Ne vredi:


1) da ga prebiješ, on će sutra opet isto,
2) da ga ubiješ, ostali to neće shvatiti kao primer, već izuzetak koji se njima nikada neće desiti,
3) da mu objasniš, neće slušati,
4) da ga opsuješ, opsovaće i on tebe i opet na 1).


Sve je to zrelo za gasnu komoru. Ovo je definitivno eksperimentalna nacija za nešto, ovoliko mutanata po glavi stanovnika nije imao ni posleratni Nagasaki.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 19.11.2011. u 09:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 07:05 - pre 150 meseci
Dodao bih na ovo i ludake koji pale DUGA svetla zajedno s maglenkama. Ti su mi najveci hit! Em onda oni ne vide nista, em zaslepe sve zivo u svom vidokrugu. Vozaci buseva i kamiona su posebni slucaj sa juracanjem po magli, a cesto sam vidjao da ih neki vozaci prate da bi vozili brze i onda svi zajedno zavrse u kanalu pored puta.
 
Odgovor na temu

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 07:49 - pre 150 meseci
Magla je dio price... Ljeti odavde (hn) vozaci autobusa, da ne pominjem prevoznike - uglavnom vecina, popiju po 7-8 piva, neki nesto zestoko i pravac bgd.... Oguglali su na to, njima je to osnovno zanimanje, prelaze na hiljade km, izgubili su osjecaj za strah koji imamo mi "obicni" vozaci... Bez uvrede izuzecima kojih ima zaista normalnih, kamiondzije su uglavnom neki vid odmetnika, sirovina...
E sad sto se tice odgovora za takvo ponasanje, jedino postojimo "mi" na forumima koji o tome malo pricamo, komentarisemo, i koji nemamo apsolutno nikakvu moc da nesto promjenimo... Tu bi trebala da stupi na snagu drzava, koja naravno ima vece probleme, i koju takve stvari ne zanimaju, a kada treba da se pisu kazne tada ce da te zaustavi sto si vozio 68 gdje je 60, i da ti naplati kaznu....

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 19.11.2011. u 09:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 08:28 - pre 150 meseci
Tolikoj kolicini idiota kada se doda tragicna horizontalna signalizacija po putevima crni bilans izgleda jos i dobro.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 08:31 - pre 150 meseci
Da dodam jos par slicnih situacija..
Magla,vidljivost 20..30m
jutro oko 5h.
-Pijan covek ide posred puta,
-2 bicikla bez ikakvih svetala,napred i nazad.
-freza bez svetala,samo pozadi onaj trougao "macije oko"...jedva se vidi.
Dzaba ti sto obracas paznju i ukljucis sva 4 i oka i zmigavca kada se ljudi jos nisu opametili.
Nov zakon im neznaci bas nista.Da,bolje je da leze u cuzi da se psihicki odmore,okupaju i jedu za dz.
Mislim..ali da sednim na biciklo po gustoj magli bez icega...sta ocekujem...od svog zivota.Koja je to svest!

 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 08:40 - pre 150 meseci
Ja nisam nešto primetio da jure, već upravo suprotno... Toliko sporo voze da čim ima malo magle ili čak kiše, u saobraćaju nastane kolaps.

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 19.11.2011. u 10:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 08:54 - pre 150 meseci
Obzirom na veliku kolicinu korisnih informacija na samom njenom pocetku, tema u ovom trenutku zasluzuje topovanje.
 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 10:15 - pre 150 meseci
Ukoliko ste iskusniji vozac i imate dobar auto sa dobrim osvetljenjem kao u slucaju Venture recimo pa samim tim ste procenili da mozete da vozite solidnom brzinom na autoputu dok ostali kilave, preporuka je da se mimo pravila prebacite u levu(brzu) traku gde je puno manja verovatnoca da cete se zakucati ne daj Boze u nekog bolida kome ne radi ni pozicija pozadi.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 11:56 - pre 150 meseci
Nema to pravila.Prvenstveno pravilO mora da se postuje u uslovima magle i smanjene vidljivosti.
Evo u Nemackoj sta se desilo
Posledica:52 vozila 34 povredjeno od toga 14 teze a za sada 3 izgubilo zivot.



 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.static.kdsinter.net.



+103 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 12:08 - pre 150 meseci
sto Mirko Alvirovic kaze vazno je videti i biti vidjen u saobracaju! ja imam fabricke ksenone i maglenke i vidim ko snajperista al opet NE SMEM da jurcam vise od mogucnosti vidljivosti jer stvarno ima debila u saobracaju a najvise se plasim traktora jer oni sad idu sa oranja a krenu kuci kad pocne mrak padati naravno dok dodju kuci nista se ne vidi a jbg zbog raznih vibracija ne rade im i ono malo sijalica a onu rotacionu po zakonu 50% njih nema na orudje Tanjiraca i Plugovi za oranje ima i po 4m iza traktora koje te ako opizdis isece na snicle!! to sa kamiondzijama nema veze to ima veze samo sa kretenizmom!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 13:08 - pre 150 meseci
Citat:
tdusko: Ukoliko ste iskusniji vozac i imate dobar auto sa dobrim osvetljenjem kao u slucaju Venture recimo pa samim tim ste procenili da mozete da vozite solidnom brzinom na autoputu dok ostali kilave, preporuka je da se mimo pravila prebacite u levu(brzu) traku gde je puno manja verovatnoca da cete se zakucati ne daj Boze u nekog bolida kome ne radi ni pozicija pozadi.


Kakve veze ima sto on dobro vidi kada onaj koji mu ide u susret mozda ne vidi nista?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Count Zero

Član broj: 32400
Poruke: 203



+406 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 13:12 - pre 150 meseci
^^Na auto-putu, sa fizički odvojenim trakama za dva smera.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 13:13 - pre 150 meseci
Kako znas da onaj u levoj traci ne vozi 50?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.sbb.rs.



+1622 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 13:17 - pre 150 meseci
@deki77,

samo što niko ne kaže da tamo svi uključe tempomat na 130km/h, pa u tri trake svi voze istom brzinom, a u svakoj traci kolona od po 50 automobila i tako 24/7/365 već 30 godina. To što pogine par desetina ljudi godišnje je statistička greška u odnosu na to koliko desetina miliona vozača stigne milijardi puta bezbedno na svoje destinacije, i to 6 puta brže nego ovde.

Takođe, nema bolesnika kao ovde, da bez migavca uleću u levu traku u pokušaju da sa 65km/h preteknu ove što idu 55km/h po autoputu, dok ti nailaziš sa 120km/h prilagođenih uslovima puta i propisanih zakonom, pre svega.
Tamo ginu iz objektivnih razloga(jer se put zaledi, izleti životinja, prevrne se kamion itd.), a ovde iz subjektivnih(jer svako ima svoju verziju stvarnosti i saobraćajnih propisa, jer svako gleda samo sebe i svi ostali su budale doživotno). Retrovizori su ovde ukras. To najbolje osetiš kada voziš motocikl, koliko je retko da neko uopšte razmišlja 2 sekunde unapred, koliko je svako sam na putu i najpametniji.

Ja prvi, retko kada vozim ispod 70km/h po gradu, npr. sinoć u Audiju A6 idem kroz maglu 70-75km/h Bulevarom Mihaila Pupina i vidim da je apsolutni kraj mogućnosti za adekvatnu reakciju(zakočio bi auto i sa više kada bi trebalo, ali nije poenta da se udari glavom u vetrobran), kada me iz desne trake pretiče Opel Astra G sa bar 110km/h i uleće u kružni tok kod opštine NBG.
To nije žurba i dokazivanje(jer sam upravo ja "žurio" i "dokazivao" sebi da umem i van propisa i po magli), to je neki problem u glavi, gde se stalno očekuje potpun uspeh na kraju totalno nepredvidive situacije i uvek se iznenađuje istim lošim posledicama. I svaki put repriza. Kao u onim glupim filmovima gde se glavni junak stalno budi istog dana i sve tuđe rečenice i reakcije zna napamet.

Po Beogradu možeš da voziš i


i opet ćeš u 1km puta naići na 5 "intelektualaca" da ti potpišu da tvoja prednost na glavnom putu vredi manje od njegovog trougla i STOP-a iz sporedne ulice. Čim on ima 30cm prostora, on već vidi pola svog auta u tvojoj traci, a ti se "snađi", ko te *ebe.

Mada je jako dobra stvar kod automobila sličnih ovome sa fotografije što bi u svakoj "nesrećnoj" situaciji ludaku došlo do mozga nešto iz tvog podvožja, tako da ne bi morao ni da ga gledaš ni slušaš posle, samo mu se isprakiraš iz kabine i lobanje i spereš eventualne fleke za 2 minuta.
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 13:59 - pre 150 meseci
Svakakve stvari mogu uticati na bezbednost puta.
Kod nas je ta bezbednos vise ugrozenija nego u nekim razvijenim zemljama,to se slazem.Samo ne kapiram zasto se ljudi,vozaci upustaju u to.U stvari sve vise mislim da namerno zele da naprave problem.
Drugo: Drzava,Putari vec jednom moraju da ukapiraju da odrzavanje puta,signalizacija,ostecenost kolovoza su glavni uzroci nesreca.Dovoljno je jos da se pojavi takav "rtard" koji sedne u npr traktor(jer ide da ore u 5h) bez odgovarajuce svetlosne signalizacije.Sta je njemu u glavi!? Ma nece mene niko,samo tu do njive...i sl.Ili bolje ti razmisljaj umesto mene..

Pored naseljenih mesta,sela,varosi treba da postoji za bicikliste i pesake staza.Koja je odvojena od puta.Ma sto bi ko brinu o tome ima vecih problema u drzavi.Uvek kod nas je problem nesto dr.Ne mora to da bude po ugledu na Londonske ulice vec klasican trotoar,asvaltirana staza.A sa druge strane zabraniti da se oni ukljucuju u saobracaj na glavni put.Pogotovo ako je u pitanju magistrala.
Putujem cesto AP NS-Subotica.Skoro je zavrsen do kraja.Ostalo je nekih par km da bude kompletan.Sa jedne strane postavljaju zastitnu ogradu koja ce da bude duzinom celog puta.Ta ograda sluzi da divlje zivotinje ili stoka ili neka ljudska stoka ne krene nogom/sapom na AP.Pa se na kraju prisetim AP u Madjarskoj gde ljudi imaju nadvoznjake da te zivotinje mogu nesmetano da prelaze sa jedne na drugu stranu.Da se ne ugrozi njihova vrsta.Ali brzo se ja osvestim i setim gde zivim.Drzava ne misli ni na njihove gradjane a tek zivotinje, koje treba da prelaze sa jedne na drugu stranu puta,po citavoj Vojvodini.Ograda je postavljena u nekoj duzini 10km svega..i dalje rade.A kada ce zavrsiti i kako ce ovo pomenuto da urade...mislim da se toga nisu ni setili.
A kada ti nesto iskoci iz magle..onda je kasno



 
Odgovor na temu

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.adsl.alicedsl.de.



+768 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 14:13 - pre 150 meseci
Citat:
3way: Kako znas da onaj u levoj traci ne vozi 50?


Ne znas ali je mnogo manja verovatnoca nego da ce biti u desnoj traci.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 14:21 - pre 150 meseci
Imajte u vidu i da je po magli put nakvasen taman toliko da se zaustavni put znatno produzi.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.19.11.2011. u 15:41 - pre 150 meseci
Citat:
tdusko: Ne znas ali je mnogo manja verovatnoca nego da ce biti u desnoj traci.


Pa sad, ako se kockas sa takvim verovatnocama, onda ok.
Cilj je valjda da se spreci udes, a ne da zgazis gas, pa ako prodjes, pros'o si.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vožnja po magli - ljudi pojma nemaju, a trebalo bi da znaju.

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 63643 | Odgovora: 172 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.