Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 48283 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 03:16 - pre 148 meseci
Ti si prvi poceo da spominjes neku Svajcarsku, Belgiju i sl... A sad kad ti primeri ne odgovaraju - onda hajmo na region. Ili gledaj sve inostrane zemlje - ili sedi i cuti i ne gledaj nijednu.
Da su kazne jeftinije u Srbiji - teze bi naterao vozace da ih postuju. To sto su kazne toliko male u regionu ne mora da znaci da je to dobro. Kazna treba da bude drakonska, kako bi se ljudi obeshrabrili da krse propise. Stoga, ja mislim da treba kazne pomnoziti sa 10.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

milovanmaric
milovanmaric
MElektro
Cacak

Član broj: 218769
Poruke: 315
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 08:05 - pre 148 meseci
Citat:
Nemanja Jakovljevic: Ti si prvi poceo da spominjes neku Svajcarsku, Belgiju i sl... A sad kad ti primeri ne odgovaraju - onda hajmo na region. Ili gledaj sve inostrane zemlje - ili sedi i cuti i ne gledaj nijednu.
Da su kazne jeftinije u Srbiji - teze bi naterao vozace da ih postuju. To sto su kazne toliko male u regionu ne mora da znaci da je to dobro. Kazna treba da bude drakonska, kako bi se ljudi obeshrabrili da krse propise. Stoga, ja mislim da treba kazne pomnoziti sa 10.




Licno mislim da kazna ne moze i nikad nece resiti sve probleme koje imamo u saobracaju, npr, nikad se nece desiti da zbog sudara na putu svi vozaci koji se nalaze u koloni iza saobracajnog incidenta, strpljivo cekaju u koloni dok se sanira posledica saobracajnog udesa, prodju hitne sluzbe itd. Ne, to se kod nas nikad ne desava, vec odmah krecu obilazenja kolone, i preko punih linija, i u susret vozilima iz suprotnog smera, itd.

Sad bih ja mogao da navodim stosta, ali ono sto zelim da istaknem je da kolike god kazne da imamo, dzaba nam to kad se zakoni ne sprovode dosledno i do kraja, tj jos uvek imas pojavu da se pojedina dela ne sankcionisu a trebalo bi, i obratno.

Ja ako sam osoba koja se bahato ponasa u voznji, ma nema te kazne koja bi mene sprecila i ogranicila da kad hocu, sednem u vozilo i da se nasilno ponasam u voznji. Jednostavno to je tako, da sam ja npr takva osoba, zakon tu nista ne moze. Ovde treba da postoji druga strana kojoj je napisan zakon, a to je vozac, tj. njegova savest, karakter ili to nazovi kako god hoces, koja ce kontrolisati moju svest kao vozaca, a to sto bi trebalo da bude u svakom vozacu, nije uvek prisutno, tako da su te kazne tu da neki procenat njih dozovu pameti, ali je kod nas problem sto se to ne sprovodi kako treba.

Primer ti moze biti i pesaci koji se krecu putem van naseljenih mesta u vecernjim casovima, po zakonu bi oni trebali nositi reflektujuci prsluk ili na neki drugi nacin da se osvetle, da bi vozacu dali do znanja da se krecu ivicom kolovoza po noci. Sad da pitamo vozace koliko je videlo obelezenih pesaka po vazecem zakonu, verujem da ih ne bi bilo ni za prste jedne ruke. A kolike su posledice ukoliko ne daj Boze vozac udari neosvetljenog pesaka pokraj puta u noci van naseljenog mesta? Da ne gledamo finansijske posledice, one nisu bitne, sta ako vozac usmrti pesaka, i to samo zato sto je pesak bio neadekvatno obelezen? Kolike su psihicke posledice po clanove porodica obe strane i po vozaca?

Ovo su samo neki primeri, za koje ja znam da su definisani po novom zakonu, a kao vozac vidim da u praksi ne postoje, ne sprovode se i ne sankcionisu.

Dakle, moje je misljenje da se ovaj zakon koristi samo kao neka osnova da puni budzet, ne koristi se u potpunosti da bi ispunio svoju svrhu, a to je obezbedjivanje vece sigurnosti za sve ucesnike u saobracaju.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 11:31 - pre 148 meseci
@Nemanja Jakovljevic

Zamolio sam te da postavis link ili nekakvu drugu informaciju vezanu za podatke o kaznama koje si napisao.
http://www.elitemadzone.org/p3024075

U protivnom bicu primoran da ti obrisem postove.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.bbtec.net.



+39 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 11:49 - pre 148 meseci
http://rules.rjq.jp/tensuhyo2.html
Eto izvora.
U pitanju je prekrsaj na vrhu, za koga su predvidjene specijalne kazne pod 12, koje se mogu procitati u dnu.

Zakon u pitanju: http://law.e-gov.go.jp/htmldat...000000000000000000000000000000
Od clana 106.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Jakovljevic dana 04.01.2012. u 13:07 GMT+1]
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.bbtec.net.



+39 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 11:56 - pre 148 meseci
A isti standard bih zamolio tebe sada da primenis na sebe.
Sve podatke koje si naveo za strane zemlje ili navedi precizan izbor ili obrisi svoje postove. Ako si moderator, nisi Bog.
I naravno, citaranja izvora poput wikipedije nije adekvatno.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Jakovljevic dana 04.01.2012. u 13:09 GMT+1]
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 12:06 - pre 148 meseci
I sta je zakljucak. Da zakljucamo temu dok ne naucimo Japanski jezik, ili da angazujemo sudskog tumaca..diskusija postaje besmislena i bespredmetna. Dokazni materijal je slabo upotrebljiv.

U sustini, zakon i proavosudje se iskrivise od nekih i nekakvih procedura. Svako ko ne ispostuje proceduru dolazi pod udar(ili reakciju) zakona. Da li je dobro, lose, uglavnom su na birokratskoj osnovi i procedure i propisi, pa sve nedace upravo proisticu iz sustine pravosudja..

Posto o saobracaju brine drzava, deo brige je i vlasnistvo gradjanina, vozilo, ispravnost, tablice, pojasevi, oprema, u cemu je problem ako neko popije kaznu zbog izrade kopije tablice?

Nije odradjena procedura za takav slucaj i gradjanin se dovodi u red prostim kaznjavanjem...za razliku od foruma gde je mnogo slozenije..i teze brisati postove, zakljucavati teme..ali samo sa osnovanim, logicnim i jasnim razlogom. U skladu sa pravilnikom..a ostati pristojan i uljudan.

O cemu se nadalje radi u ovoj temi?..mislim da je krucijalno pitanje..


Poz
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 12:06 - pre 148 meseci
Da li imas link ka engleskoj verziji?


Kod mojih informacija vrlo precizno pise o kom clanu i okom stavu je rec i svako ko zeli moze da skine PDF sa zvanicnog sajta Ministarstva unutrasnjih poslova spomenutih drzava.

Naravno, na citljivom i razumljivom jeziku:

https://www.google.com/#sclien...b6d6f&biw=1286&bih=763



http://www.google.com/url?sa=t...mp;sig2=mKJloUkpYMfukbiXf5Tdyw


https://www.google.com/#hl=hr&...b6d6f&biw=1286&bih=763



http://www.google.com/url?sa=t...mp;sig2=Jv8hDlUIoHGQruqOLQfs6g

itd.

Bar na desetak mesta moze jasno da se vidi.


P.S. U google se upise "zakon o sigurnosti prometa na cestama" ili "zakon o osnovama bezbednosti saobraćaja na putevima u bosni i hercegovini
"

Isto vazi i za sve ostale drzave u regionu i izvan.
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.bbtec.net.



+39 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 12:28 - pre 148 meseci
Ne google, nego izvor. Isto kao sto sam se ja potrudio.
Takodje si spominjao Nemacku, Svajcarsku i druge zemlje.
Japanski je savrseno citljiv jezik. A imas i google translate koji ce ja mislim uraditi dovoljno dobar posao.

Ali - uopste nije poenta da ti proveravas ili ja da proveravam moje/tvoje navode. Poenta je da postoje stroziji i oni drugi sistemi, a ti si birao one koji tebi odgovaraju. Ja sam naveo Japansku regulativu jer vozim sa japanskom dozvolom i svaki pu kad sednem za volan i dok sam za njim dobro razmislim i mislim o tome sta radim.

Dalje - glavna stvar je u tome da ti ne zelis da priznas ili shvatis da to sto je on uradio je falsifikat. Isto ne znam da li shvatas da voznja automobila po javnim putevima nije tvoje, niti bilo cije, pravo vec privilegija. Privilegija koja se stice ispunjenjem odredjenih uslova - medju kojima su i oni da kod sebe moras da imas vozacku dozvolu i da na vozilu postoje obe tablice. To sto je u drugim drzavama drugacija regulativa - nema nikakve veze. Kada si u Rimu - radi kao Rimljani. Kada odes u USA skini prednju tablicu i vozi. Kad si u Srbiji stavis obe tablice.

Zakoni postoje da bi se postovali. Da bi uredili nesto sto narod nije mogao sam da uredi drugacije. Sluzi da bi nas zastitio i povecao bezbednost. Milicija je tu da ga sprovodi, jedino sto za sada tu korupcija sprecava sprovodjenje. A za ono sto kazete da ne smeju da diraju pojedince... Od prijatelja francuza sam cuo da tamo osim obicne policije ume i zandarmerija da zaustavlja. (a cirkulise i u metrou u opasnim delovima)

Evo deo na engleskom - http://www.pref.ibaraki.jp/buk...araki-report/0612demerits.html
Novcani deo kazne za tablice je u drugom zakonu pa mi se cini da ovde nije naveden.


I da dodam - voznja u kontra smeru u jednosmernoj ulici je isto dva kaznena boda i samo 7000 din kazne. Dakle i u Japanu je to znacajno manji prekrsaj.

[Ovu poruku je menjao Nemanja Jakovljevic dana 04.01.2012. u 13:41 GMT+1]
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
..a.nt.ngn2.ppp.infoweb.ne.jp.



+39 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM04.01.2012. u 14:02 - pre 148 meseci
I ono sto je najbitnije:

Za nepostojanje tablica, ili postojanje neadekvatnih tablica, treba drakonski kaznjavati. Zasto?

Ako je kazna za nemanje tablica 10 EUR npr, a kazna za voznju zutom trakom 60 EUR, prebrzu voznju 100 EUR, pesacki prelaz XYZ EUR, crveno svetlo PQRT EUR, a kaznjavanje se oslanja dosta na automatsko ocitavanje kamerama - sta cete odabrati? Pa cela Srbija bi skinula tablice i vozila bez istih. Pa neka policija trazi sivi audi, crvenog juga, crni mercedes i sl.

Vi koji imate vozacke dozvole i koji ih koristite, zapitajte se koliko je puta policajac seo ispred vasih reg. tablica i zagledao svaki milimetar i proucavao detaljno kako bi otkrio da li su falsh? Verujem - nikad. A doticni policajac je to primetio - a mozda zbog toga i zaustavio. Dakle - tablica ocigledno nije bila ispravna - nije cak ni verna kopija bila.

Eto - na ovo mozemo da nastavimo temu.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Vrhovna_Truba
Novi Sad

Član broj: 12814
Poruke: 131
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM06.01.2012. u 21:00 - pre 148 meseci
Mislim da treba da bude srecan sto nije popasao i krivicnu prijavu zbog falsikovanja javne isprave. Naime clan 355 stav 1 Krivicnog zakonika propisuje: "Ko napravi lažnu ili preinači pravu ispravu u nameri da se takva isprava upotrebi kao prava ili ko lažnu ili neistinitu ispravu upotrebi kao pravu ili je nabavi radi upotrebe, kazniće se zatvorom do tri godine." Imajuci u vidu da je po definiciji javna isprava ona isprava koju je u propisanom obliku izdao ili potvrdio državni ili drugi ovlasceni organ (npr. notar) u okviru svojih ovlascenja, jasno je da je registarska tablica nesumnjivo javna isprava koja se u pravnom prometu koristi kao identifikaciona isprava automobila i njegovog vlasnika (preko nje se vidi koji je broj motora, sasije, ko je vlasnik i ostali podaci od znacaja).

Prema tome pravedno ili ne, ipak treba da bude srecan sto je samo prekrsajno osudjen.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM08.01.2012. u 12:41 - pre 148 meseci
Ne moze se kaznena politika Japana primeniniti ni u jednoj evropskoj drzavi. (U japanskom zakonodavstvu jos uvek postoji smrtna kazna; samo da se zna.)

http://hr.wikipedia.org/wiki/Smrtna_kazna (ovde se moze videti u kakvom je okruzenju Japan po pitanju kazni, da ne bi trolovali nepotrebno. Pa oni, kao oblik egzekuciije koriste vesanje. Pobogu?! )


Srbija treba (i mora) svoje zakonske propise uskladjivati sa evropskim zakonodavstvom. Isto vazi i za kaznenu politiku. Danas, sutra postajemo, hteli to, ili ne, clanica Evropske unije (ne japanske, ili avganistanske, vec evropske), stim sto bi na iznose saobracajnih prekrsaja morao uticati i standard gradjana, a ne standard samo pojedinih gradjana, poput na primer, narodnih poslanika.

Ocigledno da to kod nas nije tako. U protivnom se ne bi dogadjalo da se za uslovno bezazlene saobracajne prekrsaje placaju kazne u visini cetvorostruke prosecne plate.





U ovom slucaju pogresio je i policajac i sudija.

Ako su stare tablice vazile do 31.12.2011. onda je obaveza drzave da do tog datuma obezbedi iste takve tablice kako bi se prevazisli problemi poput ovog "naseg". Posto tako nesto nije omoguceno, nije smelo biti ni kazne.






P.S. O Japanu i japnskoj kaznenoj politici moze da se diskutuje, ali ne na ovoj temi. Ne ni na AZ uopste; nego za tako nesto predvidjenom mestu: na MadZone.



[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 08.01.2012. u 19:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.88.*



+76 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM08.01.2012. u 22:18 - pre 148 meseci
Slazem se u potpunosti i sa za i protiv stranom. Svi ste u pravu ali ovo je jos uvek vakuum stanje drzave gde se zakoni ne mogu primenjivati kao kod ostalih clanica EU a drzava se ponasa kao da krize nema. Sto nisu primenili prvo evropski zakon o radu, poljoprivredi, privredi da se uzdignemo materijalno pa onda i zakon o saobracaju sa astronomskim kaznama. Onda ne bi bilo mnogo cega da se ljudi bune i nepravedno kaznjavaju

Za mene je ova kazna za coveka koji je (ne)namerno napravio kopiju tablica nemoralna od strane sudije i drzave, jer on je postao koleteralna steta zbog ljudi koji to rade sa namerom da prevare zakon i naprave krivicno delo...sudija je sve to kroz izjavu mogao da udje u profil tuzenog i da shvati sliku dogadjaja zbog cega se nalazi na optuzenickoj klupi i da nadje resenje kroz zakon za obe strane jer ga bolje poznaje od ovog coveka...nego neee mnogo je lakse samo izlupati kaznu bez mogucnosti objasnjenja i nadajuci se da optuzeni po defaultu nema zelju da istera pravdu do kraju.

 
Odgovor na temu

AleXandarZ
Alexandar Zivkovic
Student
Knjazevac

Član broj: 176984
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM23.02.2012. u 00:34 - pre 147 meseci
Slazem se da je ovde drzava najvise kriva jer nije problem obicnog gradjanina da razmislja da li se proizvode tablice jos uvek ili ne. Ako nove tablice pocinju da vaze od 1.1.2012 godine do 31.12.2011 u 23:59:59 mora da postoji mogucnost dobijanja drugih tablica u slucaju kradje ili jednostavno gubljenja istih uz naravno odgovarajucu nadohnadu. U ozbiljnoj drzavi ne moze da postoji vakuum od XXXX vremena u izdavanju nekog dokumenta, pa da se za to jos i gradjanin te zemlje drakonski kaznjava. Nisu krivi obicni ljudi sto nasa drzava nije ozbiljna. A sto se sudije tice, da sam ja na mestu ovog decka sto su ga kaznili, ispricao bi sudiji sve ovo u prosirenoj verziji pa makar me otero na robiju.
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 19:52 - pre 128 meseci
Da ne otvaram novu temu,a ova pominje pravljenje,pa sta onda mislite na ovu izjavu iz novina i konstataciju za koju predpostavljam da je tacna

jer drugacije ne znam u koji bi fah prekrsaja stavio.

Citat:
Policajci Jovanović i Perović na "presretačima" su od njihovog uvođenja, 2009. godine, i pokrivaju teritoriju čitave Srbije, a vozila, zbog "kamuflaže", u gepeku imaju pet pari tablica oznaka raznih gradova.
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 19:54 - pre 128 meseci
Oni mogu da imaju vise od jedne registracije.

[Ovu poruku je menjao Cezar Corolla dana 22.09.2013. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 19:56 - pre 128 meseci
Gde to pise?!
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.4.*



+76 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 20:57 - pre 128 meseci
Pise na njivoj stamcovanoj metalnoj znacki koju drze u dzepu. Cim ga kolega izvadi drugi kaze kolega produzi i to je to, a sudu to spomenes, pricas gluposti, jer da neko pregleda kola nacice prazan gepek
 
Odgovor na temu

Cezar Corolla
Automehanicar

Član broj: 308649
Poruke: 477



+52 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 21:49 - pre 127 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Gde to pise?!


Pise u zakonu. Ja slucajno znam.


[Ovu poruku je menjao Cezar Corolla dana 22.09.2013. u 23:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 21:53 - pre 127 meseci
Pa daj javno gde to pise.Registrujes vozilo i dobijes 5 tablica?
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM22.09.2013. u 22:00 - pre 127 meseci
U članu 44 pravilnika o registraciji motornih i priključnih vozila piše: "Registarske tablica za teške četvorocikle, putnička vozila, autobuse i teretna vozila organa unutrašnjih poslova (u daljem tekstu: policije) plave su boje, dimenzija 520,5 h 112,9 mm, oivičene belom linijom i sadrže: belim slovima latiničnim pismom ispisanu međunarodnu oznaku Republike Srbije „SRB”, belim slovima, ćiriličkim pismom, ispisanu oznaku „P” i registarski broj, između kojih je utisnut crveni štit na kome je beli krst između četiri ocila bridovima okrenutim ka vertikalnoj gredi krsta"

Nisam uspeo da pronađem po kom osnovu imaju pravo da koriste civilne tablice, zatim kako mogu da koriste više pari tablica na jednom vozilu i za koji par tablica imaju odgovarajuću registracionu nalepnicu i saobraćajnu dozvolu.

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Rucno pravljena tablica-KAZNA ili ZULUM

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 48283 | Odgovora: 147 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.