Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Homofobija i u Crnoj Gori

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34471 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 03:12 - pre 150 meseci
Citat:
CoyoteKG
Vec sam jednom napisao, zasto ja ne mogu go da se setam ulicom sa dignutom alatkom? Mozda sam clan neke skupine koja toliko voli prirodu da necu hocu da se skinem go, stopim sa prirodom i setam knez mihajlovom. Jel to normalno? To je jednako normalno kao da se dva muskarca ljube na sred ulice. Neko bi me verovatno prebio jer bi njegovo dete videlo golog "manijaka" kako seta ulicom. A jednostavno mogu da okrenu glavu da me ne gledaju, da me puste da zivim moj goli zivot.
I zasto se ne setam go ulicom? Ne zato da ne bih dobio batine, nego zato sto ne zelim da smetam drugima. Skinucu se go i trcacu po nekoj njivi ili sumi daleko od grada, ako mi se bas toliko to radi.
vidis, problem sa ovim tvojim banalizovanjem je sto je potpuno neosnovano, razumes. to sto ti pricas nema veze sa zivotom i ovime sto mi pricamo.
znaci, zna se sta je PO ZAKONU dozvoljeno i ko PO ZAKONU ima PODJEDNAKA PRAVA.
gay i strejt ljudi imaju ista prava po zakonu. pedofili, dendrofili, ubice, manijaci koji vole da se setaju goli NEMAJU prava da to rade po zakonu dok su gay ljudi po zakonu JEDNAKI strejt ljudima.

e sada, ti tvrdis da gay ljudi vec imaju sva prava kao strejt ljudi.
ja ti tada kazem da nemaju jer nije bezbedno da se gay ponasa isto kao strejt osoba. znaci, normalna strejt osoba se seta sa devojkom drzeci je za ruku.
gay osoba kada bi to uradila sa deckom, dobial bi batine.
a ti to opravdavas po principu "pa treba da zna da to nije bezbedno" sto je totalna nebuloza. znaci sada je taj gay kriv sto zeli da svoje zakonsko i ustavno pravo da iskoristi a nije kriv idiot koji ga je prebio?!
a pazi, pravo koje iskoriscava-seta se kao slobodan covek sa osobom koju voli... ebes to drustvo gde je i to pravo ugrozeno i "bolje da on to ne radi kad zna da drugima smeta"
vidis, da ste ljudi, vi biste digli kuku i motiku na te koji bi pederu da oduzmu to OSNOVNO pravo, a ne da opravdavate huligane time sto prebacujete krivicu na pedera jer "trebalo je da zna". nebuloza

kada smo to resili, dosli smo do kljuca problema-peder ne treba da se seta drzeci decka za ruku jer nije bezbedno.
AKO JE TO ISTINA, onda i TREBA da se odrzi gay parada jer je ocigledno da gayevi ne mogu da ostvare svoja zakonska prava i da kada to probaju dobiju batine jer to nije bezbedno.
znaci gayevi su ugrozeni i zele da to kazu javno. to da li je to kontraprodukivno, sta vas briga??? sta tebe ima da zanima da li ce to na gore da izadje ako si ti posten covek koji vidi da je neko ugrozen??? ako je on ugrozen, bar mu iskazi podrsku time sto neces da sa razumevanjem gledas ili pokusavas da opravdas bolesnike koji bi da ga biju, jer smo vec utvrdili da gayu nema ista prava i da stoga treba da iskaze svoje nezadovoljstvo time, ako to pozeli.
 
+4

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 05:01 - pre 150 meseci
Citat:
PO ZAKONU ima PODJEDNAKA PRAVA.

Sto samo govori da je taj zakon losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu ( i pokusava da se nametne/zazivi putem sile - merama opresije), jer bi velika vecina glasala protiv takvog zakona na nekom eventualnom referendumu. Takav zakon se jednostavno ne uklapa u drustvene, kulturne i socijalne norme koje vladaju u Srbiji - dodushe na Marsu, u Holandiji itd. bi mozda bio skrojen po meri... ali ne i ovde.

Dakle rec je o diktaturi, forsiranju "normalnosti" putem sile "zakona" - zakona koje je donela upravo manjina - i koji je u suprotnosti sa opste prihvacenim normama ponasanja i kulture drustva u kome treba da se sprovodi.

Da se sutra donese zakon da svi muskarci moraju da se obrezuju, ja ti garantujem da bi izbio revolt - iako je takva odluka "PO ZAKONU".

...
Nego posto ovo drustvo ocigledno ima problem sa pederima, ajde malo da glasamo o svim tim normalnostima, pravima i paradama... sto da ne? Onako demokratski? Pa da donesemo zakon koji ima apsolutnu podrsku naroda. Ili se mozda zakoni pishu po "specifikacijama" male grupe ljudi (diktatora :)), na osnovu iskljucivo njihovih "moralnih vizija" i stavova, a u suprotnosti sa misljenjem veoma velike vecine gradjana?

Citat:
pedofili, dendrofili, ubice, manijaci koji vole da se setaju goli NEMAJU prava da to rade po zakonu

Dakle, ako se sutra donese "zakon", od strane male grupe ljudi vrlo diskutabilnog karaktera (tkz. politicara) - da je ta grupa naprasno postala "normalna" - onda ce otpor prema primeni tog zakona biti nenormalan? A ljudi kojima se gade takve pojave biti proglaseni homofobicnim i bolesnim? Mislim, zakon je zakon, napis'o ga Rajko, a glas'o Slavko... jer je dobio parice od "lobiranja", pa mu eto bilo drago da se "bori za necija prava"... a i sin mu ima pedofilske tendencije, a zna se da je njegovo dete normalno, tj. najbolje na svetu... :)






[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2011. u 08:00 GMT+1]
 
+6

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 08:49 - pre 150 meseci
Citat:
a1200
Sto samo govori da je taj zakon losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu ( i pokusava da se nametne/zazivi putem sile - merama opresije), jer bi velika vecina glasala protiv takvog zakona na nekom eventualnom referendumu. Takav zakon se jednostavno ne uklapa u drustvene, kulturne i socijalne norme koje vladaju u Srbiji - dodushe na Marsu, u Holandiji itd. bi mozda bio skrojen po meri... ali ne i ovde.

zakon protiv diskriminacije "losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu", možda. u mozgovima talibanske manjine.

a "drustvene, kulturne i socijalne norme" nisu nikakvi aksiomi već se razlikuju, od regiona do regiona - ma šta, od sela do sela.
a i to evoluira.

eto do pre izvesnog vremena žena nije imala pravo glasa. zamisli kakav je kulturni šok bio kada ga je dobila.
to je u nekim glavama sigurno nailazilo na konfuziju jer je bilo "u suprotnosti sa opste prihvacenim normama ponasanja i kulture drustva u kome treba da se sprovodi"

resto posta neću ni da komentarišem, deder piši svojim predstavnicima u parlamentu i traži ukidanje zakona protiv diskriminacije.
makar i raspisivanjem referenduma. referendum se baš primio u Srbiji.

...
sa vedrije strane, prijatno si me iznenadio ne spominjanjem demonkratije i potrebe da se nekom izvinimo.
svaka čast
 
+3

boki78
Bojan Cvetković
Pančevo

Član broj: 30874
Poruke: 285
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+65 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 11:18 - pre 150 meseci
@Pirossi

Nisi rekao direktno ali si implicirao, a u sledećem tvom odgovoru (iako sam te zamolio da mi ne odgovaraš) si vrlo ciničan. To sasvim dovoljno govori o tebi...

P.S. I neću da se igram sa tobom u pesku, imam pametnija posla.

 
+4

kaćunčica

Član broj: 271602
Poruke: 31
*.mynsn.net.



+2323 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 12:10 - pre 150 meseci
Citat:
Dakle, ako se sutra donese "zakon", od strane male grupe ljudi vrlo diskutabilnog karaktera (tkz. politicara) - da je ta grupa naprasno postala "normalna" - onda ce otpor prema primeni tog zakona biti nenormalan? A ljudi kojima se gade takve pojave biti proglaseni homofobicnim i bolesnim?


Ne može niko da donese zakon da grupa pedofila, nekrofila... postane "normalna" jer, pedofil svoje seksualne sklonosti mora da upražnjava na osobi koja nije njegov dobrovoljni partner sa istim sklonostima. U homoseksualnoj vezi su dobrovoljno osobe sa istim sklonostima i potrebama i oni svojom ljubavlju (ili samo seksom) ne ugrožavaju nikog drugog.

Mnogim heteroseksualnim ljudima je teško da nađu partnera i usamljeni su, a zamisli kako je onda osobama koje imaju manji izbor + ne smeju da se ponašaju otvoreno + nalaze partnere koji možda ni roditeljima ne smeju da kažu da su gej... ...

Dok se nisam sprijateljila sa jednim homoseksualcem, bila sam mišljenja - šta hoće ti homoseksualci? - briga me s kim su i šta rade, što moraju to eksplicitno da pokazuju na paradi? - masa ljudi nema šta da jede, a treba da brinemo o ped****a ...

Zato kažem, dovoljno je poznavati samo jednu gej osobu i na sve se gleda drugačije.
"Ne teče reka, nego voda. Kao što ne prolazi vrijeme, nego mi"
 
+3

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 12:47 - pre 150 meseci
Citat:
S trece strane, sto moraju da se ljube na ulici ako znaju da to nekom ne odgovara?

Čestitam. Upravo si se kandidovao za autora najgluplje (najblaže rečeno) izjave decenije. Jel ti misliš da ti svima odgovaraš ? Misliš da se svima dopada tvoj fazon oblačenja, ponašanja, frizura koju nosiš, način na koji hodaš, muzika koju slušaš... ? Jel to znači da ako ima nekoga kome nešto od toga ne odgovara, ti treba da se zatvoriš u svoja četiri zida i ne mrdaš iz kuće jer u suprotnom bespotrebno izazivaš ? Možda je bolje onda da lepo kad kreneš od kuće, ostaviš svoju frizuru kući, što moraš da je nosiš po ulici ?
Citat:
Vec sam jednom napisao, zasto ja ne mogu go da se setam ulicom sa dignutom alatkom? Mozda sam clan neke skupine koja toliko voli prirodu da necu hocu da se skinem go, stopim sa prirodom i setam knez mihajlovom. Jel to normalno? To je jednako normalno kao da se dva muskarca ljube na sred ulice. Neko bi me verovatno prebio jer bi njegovo dete videlo golog "manijaka" kako seta ulicom. A jednostavno mogu da okrenu glavu da me ne gledaju, da me puste da zivim moj goli zivot.

Praviš pogrešne analogije. Biti homoseksualac nije izbor, a šetati go ulicom jeste. Samim tim, ne može se porediti. A drugo, ljubljenje na ulici ne spada u kršenje javnog reda i mira, ovo drugo spada. Dakle, mešaš babe i žabe.
Citat:
Sto samo govori da je taj zakon losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu ( i pokusava da se nametne/zazivi putem sile - merama opresije), jer bi velika vecina glasala protiv takvog zakona na nekom eventualnom referendumu. Takav zakon se jednostavno ne uklapa u drustvene, kulturne i socijalne norme koje vladaju u Srbiji - dodushe na Marsu, u Holandiji itd. bi mozda bio skrojen po meri... ali ne i ovde.

Dakle rec je o diktaturi, forsiranju "normalnosti" putem sile "zakona" - zakona koje je donela upravo manjina - i koji je u suprotnosti sa opste prihvacenim normama ponasanja i kulture drustva u kome treba da se sprovodi.

A i ti se pridružuješ kandidaturi prethodnika. Znaš li ti uopšte čemu služi zakon ? Pa svrha zakona upravo i jeste da na silu forsira nešto što je u suprotnosti sa opšteprihvaćenim normama ponašanja i ujedno koriguje te iste norme. Da je nešto samo po sebi opšteprihvaćena norma, ne bi bio potreban zakon za to, zar ne ? Zar misliš da kada je uveden zakon protiv silovanja, da je tada to bilo u skladu sa društvenim normama ? Nije. U to vreme žena nije imala niti pravo glasa, niti pravo ikakve odluke u kući, a neretko ni za koga će da se uda, pa je bilo sasvim normalno opaliti joj par šamara i na miru umočiti. Ili porez ? Misliš da čim je uvedena institucija naplate poreza, da je kompletno društvo to sa oduševljenjem prihvatilo ? Da jeste, ne bi porez bio uveden kao zakonska obaveza, jer ne bi bilo potrebe za tim ako bi ga svi dobrovoljno plaćali. Ili uzmi bilo koji zakon za primer ? Misliš da je uveden voljom većine ? Ne, naprotiv, svi zakoni su uvedeni kako bi se ta većina naterala da radi nešto drugačije, jer ako bi većina već radila drugačije, ne bi bilo svrhe da se uvodi zakon za to. Čisto primera radi, da li je kod nas zakonom zabranjeno jesti žive bubašvabe ? Nije, ali velika većina to ne radi, jer to jednostavno nije opšteprihvaćeno ponašanje, dakle nije potreban zakon.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
+5

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 12:52 - pre 150 meseci
@kacunica

Pederi su postali "normalna ekipa" pre jedno 20 godina kad ih je amercka asocijacija psihijatara, uklonila sa iste te liste na kojoj se nalazi ostala uvazena ekipa sa seksulnim poremecajima.

Mozemo mi da raspravljamo do sutra sta partner misli, i da li je on u mogucnosti da dobrovoljno prihvati odnos ili ne... ovde je rec da takav "afinitit" koji nije ni malo normalan postoji u oba slucaja, kod osobe koja ga inicira - nezavisno od partnera. Samo je ekipa upela da izglasa da se pederastija skloni sa liste pre cirka 2.5 decenije, pa je to onda islo svojim tokom (lobiranjem politicara, itd.). Sada imas bukvalno tela koja lobiraju da se pedofilija skine sa liste, na indentican nacin, pod uslovom da je odnos sa "obostranim prihvatanjem" jel'te, iz ljubavi, u pitanju.

Citat:
The North American Man/Boy Love Association (NAMBLA) is a pedophile and pederasty advocacy organization in the United States that works to abolish age of consent laws criminalizing adult sexual involvement with minors, and for the release of all men who have been jailed for sexual contacts with minors that did not involve coercion.
...
NAMBLA has been defended by poet and rights advocate Allen Ginsberg and gay rights activist Harry Hay.
...
NAMBLA's website states that it is a political, civil rights, and educational organization whose goal is to end "the extreme oppression of men and boys in mutually consensual relationships."[9] According to the NAMBLA, some of the organization's primary positions are:
Supporting and promoting man/boy relationships: they hold that when consensual these relationships are not harmful or child sexual abuse.[10] One study they cite is the controversial Rind et al. paper.[11]
Age-of-consent reform: what NAMBLA describes as "empowerment of youth in all areas, not just the sexual."

http://en.wikipedia.org/wiki/N...rican_Man/Boy_Love_Association

Evo na primer ova ekipica izopacenih pedofila je vesto upakovala celu pricicu u "Supporting and promoting man/boy relationships" i "empowerment of youth in all areas, not just the sexual". Imaju svoju ekipicu koja se skuplja i koja radi na tome, lobira, da se ukinu zakoni o uzrastu posle kog sex ostavlja kao slobodna procena odrasle osobe.

Najsmesnije je sto ovde ekipa smatra da ne postoji gay lobi, i smeje se tome... a metodi "borbe" su bili indentcni kao i za ovu pedofilicarsku ekipu - koja se sada samo eto bori za svoja prava, tj. protiv "the extreme oppression of men and boys in mutually consensual relationships.".

...
Nego, da, itekako je moguce da se prostim glasanjem (izlobriane) manjine, tj. stitsticke greske u pogledu celog stanovnistva, promeni definicija mentalne bolesti. Tako da to "nikad", mozes slobodno da zaboravis, jer vec postoje grupe koje rade na tome.


@Pirossi
Citat:
zakon protiv diskriminacije "losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu", možda. u mozgovima talibanske manjine.

Dok je pederastija sasvim jedna prosvecena stvar koja obitava mahom u mozgovima naprednih. A koji su bogom dani, da ostalima, kako odraslim tako i deci, koji ne dele to misljenje, metodom shoka i sile utuve te "prave vrednosti" u glavu. Upravo je talibanska manjina, sa prefiksom gay, ta koja pokusava da na silu promeni poglede drustva... metodom sile i propagande.
 
+1

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 12:57 - pre 150 meseci
Citat:
a1200
Sto samo govori da je taj zakon losh/nametnut, tj. nema potporu u drustvu ( i pokusava da se nametne/zazivi putem sile - merama opresije), jer bi velika vecina glasala protiv takvog zakona na nekom eventualnom referendumu.

haha, ti bas volis da ti se crtaj ocigledne stvari. :) ok tvoja blam, ja cu ti nacrtati.

znaci ovako, boli mene patka koliko se ti slazes sa nekim zakonom. razumes? znaci tvoje misljenje je bitno koliko i misljenje pecurke ako zakon postoji, usvojen je po svim demokratskim postupcima, za njega su glasali predstavnci gradjana, u skladu je sa ustavom i slicno.
znaci to koliko zakon ima potpru kod tebe je jedna od najmanje bitnih stvari u celoj prici. postoji zakon kog si ti duzan da se pridrzavas. ako ti se ne svidja, nemoj da glasas za ove stranke koje su ga usvojile, glasaj za one koje kazu da ce da skinu zakon kada dodju na vlast i to je to. dok se to ne desi, ti moras da postujes zakon ili snosis posledice. prosto i jednostavno. dok ne dodju tvoji manijaci na vlast i ne skinu zakon, ti si i dalje duzan da ga postujes i najvise sto mozes da uradis je da trubis po forumu protiv njega. ali ako je tako, onda bar budi iskren i priznaj da smo utvrdili da su pederi ugrozena vrsta u srbiji, eno, napisao sam ti primere gde peder nema prava, ti kazes da ni ne treba da ima ista prava kao strejt i budi otvoren i slozi se da su ugrozeni kao manjina.

nego, da crtanje nastavim. ja se kladim da bi vecina bla takodje protiv placanja poreza, ili bar za smanjenje poreza, i koga je briga za to??? upravo, nikoga. meni je 50 na sat suvise sporo za grad, ne svidja mi se, ali ko me pita? ja vozim 70 ili vise i placam cesto kazne, to je to.zakon je po meni los, ja snosim posledice. ti idi diskriminisi pedere i ti ces snositi posledice. ni ti ni ja nismo pravni eksperti da se sada upustamo u to koliko je i da li je zakon los. postoje zakoni koje svaka drzava ima koji su na neki nacin dobri za drustvo a koji bi na referendumu pali. tako i ovo, narod je zatucan u srbiji, ne voli pedere a nije dovoljno plemenit da se postavi u kozu jednog od njih pa da vidi koliko im je ovaj zakon ustvari neophodan...ljudi su jednostavno losi(a svi do jednog hriscani :D ) i sposobnost empatije im je na najnizem nivou(za razliku od zlog zapada gde ljudi jedu bebe, a ustvari prosecan stanovnik 'zapada' ima daleko veci osecaj empatije prema ugrozenima... ljudi ovde jos ne mogu toliko da dobace).
isto, ljudi ne vole da voze 50 na sat, iako je to dobro za drustvo, ljudi se tome odupiru... meni se to ne svidja, ali sam dovoljno covek da kazam da kada bi se to postovalo, svima bi bilo bolje.

sa trece strane, koja je nebuloza ovo da zakon mora da ima potporu u drustvu?!
pa pre 15 godina je vecina zelela da kolje hrvate, i ubija bosance. da li to znaci da je lose sto to nije bilo dozvoljeno zakonom? znaci vidis hrvata, zakoljes ga, odes u zatvor i bunis se sto ti zakon to ne dozvoljava zato sto i onako vecina bi zelela da kolje? to su sa jedne strane smesni a sa druge bolesni, izvitopereni i nenormalni stavovi i ja ne mogu da verujem da to nekom treba da se objasnjava. zakoni cesto upravo postoje da stite manjine i tako treba da bude. tako je i ovde i tako je dobro, a ti ako se ne slazes, pa...koga je briga?
 
+2

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:07 - pre 150 meseci
@Andrej
Citat:
znaci ovako, boli mene patka koliko se ti slazes sa nekim zakonom. razumes? znaci tvoje misljenje je bitno koliko i misljenje pecurke ako zakon postoji

Pa eto, onda i mene boli patka sto vas lemaju gde stignu... mozes na silu nesto da probas da napravis normalnim, napishes na papiru, izlobiras, al' jendostavno ne ide ako ta stvar ide protiv stava 90%+ stanovnistva.

Meni se smo gadite... daleko vam lepa kuca. I da zbog ovakvog stava, i propagandnog nametanja (kao sto se vidi iz na primer ove reklame) - koje ugrozava moj zivot jer hteo ne hteo, pre ili kasnije, moram da je vidim i upropastim 5 minuta svog zivota, bilo kakva opcija koja ce raditi na revidiranju takvih prava ce dobti moj glas :)

Citat:
sa trece strane, koja je nebuloza ovo da zakon mora da ima potporu u drustvu?!

Ne mora, moze lepo da se postavi kralj ili diktator na celo drzave - pa nema sta da se misli o nekakvoj drustvenoj potpori... to onda funkcionishe dok narodu ne prekipi. Onda je potrebno takozvane "parade" stititi oklopnim vozilima, sa 10 policajaca na 1 ucesnika... itd... itd...

Sve moze, samo je pitanje kako ce takvo drustvo - napravljeno na silu - funkcionisati. I dokle.
 
+1

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:20 - pre 150 meseci
prvo, ja nisam gay, imam verenicu i sve po redu, ali sam normalan covek koji je sposoban da se identifikuje sa ugrozenima.

sledece, nemoj da izvrces, tj, ako se obazires na ovo sto sam rekao da ne mora da ima potporu u drustvu, reci nesto na primere koje sam naveo kako bih to obrazlozio. sve ti je napisano, al si ti izabrao da uzmes pocetak recenice, bez obrazlozenja.

ovako samo banalizujes i ispadas smesan.
evo, ti si nenormalan kada kazes:
Citat:
a1200
Meni se ugrozava zivot

pa ti nisi normalan, ti bi da ugrozavas zivot??? tebe treba kikovati sa foruma kada ovako javno govoris. nije ni cudo sto takve stavove imas kada volis da ubijas, bolesniku.

eto vidis, to ti radis sa mojim postom. ako mislis da je to normalan nacin pisanaj na forumu, onda i ja mogu da banalizujem tvoju recenicu:
Meni se smo gadite... daleko vam lepa kuca. I da zbog ovakvog stava, i propagandnog nametanja (kao sto se vidi iz na primer ove reklame) - koje ugrozava moj zivot.

znaci sve ti je objasnjeno i nacrtano. ima tu dosta materijala, procitaj, razmisli, procitaj CELU RECENICU i CEO PASUS pa onda nesto reci na konto toga, a ne ovako da trolujes jer to svi mozemo da radimo.

inace, da te prosvetlim, u svakom drustvu zapada su ovakvi zakoni doneseni u suprotnosti sa stavom vecine, pa eto dokle su ta drustva dogurala. nista se ti ne brini, ili ako se brines, prvo razmisli i pogledaj primere u svetu pa onda pisi.
 
+2

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:27 - pre 150 meseci
Citat:
pa ti nisi normalan, ti bi da ugrozavas zivot??? tebe treba kikovati sa foruma kada ovako javno govoris. nije ni cudo sto takve stavove imas kada volis da ubijas, bolesniku.


Procitaj sta je napisano, ako znas da citas :). Mene savrsheno zabole sa pedere i njihove probleme - dokle god oni, svoje stavove i "vrednosti", na silu ne pokusavaju da mi uguraju u zivot - kako moj, tako i moje porodice. Jel' moze jasnije. Mislim da ne moze.
 
+1

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
*.yubc.net.



+68 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:36 - pre 150 meseci
A kako su o pederi pokusali na silu da ti uguraju???
 
+4

seaboy
Herceg Novi

Član broj: 171764
Poruke: 89
79.143.104.*



+27 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:44 - pre 150 meseci
Da utrcim i ja malo u ovu temu :-)

Dakle, biti homoseksualac nije stvar izbora, kao ni heteroseksualac. Ljubljenje na javnom mjestu i javno deklarisanje o seksualnoj orjentaciji je stvar izbora. Tako da je pametnije po homoseksualce da ne cine kontrauslugu sebi javnim bodenjem u oci, jer kakvo je drustvo takvo je, koliko god to bilo divno lijepo, savrseno itd, vecina te ne prihvata i tu nema puno price.. Promjeni taktiku da bi bio prihvacen.
Sto se tice izvora prava, izvori prava su zakoni, ili precedentno pravo u anglosaksonskom drzavama. Ostacemo na zakonima. Postoje obicaji, koji su vremenom postali opsteprihvacene norme ponasanja zbog siroke podrske narodnih masa, e sad se javljaju pojedinci koji ih ne postuju i narusavaju mir u zajednici, tako da ne bi stradala zajednica, uvodi se termin sankcija, koja se primjenjuje ukoliko pojedinac ne postuje dispoziciju pravne norme... Plasticno receno neformalna definicija glasi, zakoni se temelje na velikoj vecini glasova volje zdrave pametne i normalne zajednice.
Tako da onaj ko ne bi placao porez i ko bi volio da se ukine, neka ide u planine i neka zivi sa medvedima, i neka ga medvedi lijece, placaju mu skolarinu, odrzavaju planinske staze, kad ostari neka mu oni daju planinsku penziju itd.
Svaki normalan covjek zeli da plati porez, i da taj porez ode u pravu svrhu. pri tome necemo uzimati kao primjer balkan.
Da se vratim na temu, niko nema pravo da fizicki, psihicki i na bilo koji nacin diskrimise bilo koga, manjinu, vecinu, zivotinju itd. e sad u 21. vijeku usled "iznenadnog razvoja mozga", zelimo da ih afirmisemo u drustvo. Ok. zauzimam neutralan stav. Ako zelis nesto da instaliras u zajednicu kao njih npr, treba uzeti u obzir okolnosti, da jedino vrijeme smjena generacija moze dovesti do necega takvog kod nas.. Nema zakona i sile koja ce ubrzati taj proces. Prosto forsiranje bilo cega, pa makar to bilo i nesto savrseno izaziva otpor kod covjeka, a narocito kad nema podrsku nase zajednice. ne mozemo poci od toga da ce odjednom kad ljudi vide na spotovima kako se ljube dva tipa, zavladati misljenje, pa jbt ovo super izgleda, sto da ne itd. Jedino podizanje svijesti o ovoj temi moze dati ( u nekim drustvima i ne mora) rezultate. Znaci pricaj o tome, ne forsiraj, objasnjavaj, i tako 20 god, napravi anketu, i vidi ima li pomaka, ako ima dobro je, ako nema odustani, takva je nacija i kraj.
 
+3

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 13:47 - pre 150 meseci
Citat:
a1200: Mene savrsheno zabole sa pedere i njihove probleme - dokle god oni, svoje stavove i "vrednosti", na silu ne pokusavaju da mi uguraju u zivot - kako moj, tako i moje porodice. Jel' moze jasnije. Mislim da ne moze.

bravo. jasnije ne moze nikako.
tu sam te i cekao.

znaci, ti se slazes da su oni ugrozena grupa.
slazes se da ne mogu da imaju normalan zivot.
slazes se da to kakvi su nije stvar izbora.
slazes se sa svime sto pederi tvrde u sustini.

jedino se ne slazes da oni o tome javno nesto kazu.

e pa vidis, ti si sada sam sebe okarakterisao kao loseg coveka, priznajes da je neko nesrecan i ugrozen i da ne moze nista da uradi po tom pitanju, ali ne zelis da mu das pravo da javno kaze sta ga tisti i pokusa da se na miran nacin izbori za svoj zivot.

e ja tvrdim da je svako ko je protiv gayeva i njihovih prava isti kao ti u dosta aspekata-los covek, nesposoban za empatiju.

e bas zbog toga treba da posotji zakon koji stiti pedere od ljudi poput tebe zato sto drustvo ne treba da bude utemeljeno na misljenjima zlih ljudi poremecenih ljudskih vrednosti, vec treba da bude utemeljeno na razumevanju, toleranciji, postovanju manjina i postovanju zakona i ustava.
da li ti je sada jasno zasto nikada nece bit po tvome? cak i da je 90% ljudi u srbiji takvo, nikada ne treba da se desi da bude po vasem, jer moze i 90% ljudi da bude nenormalno, da budu kanibaili i slicno ali to ne znaci da im treba dozvoliti da se ponasaju onako kako zele jer to jednostavno nije prirodno, nije normalno i NIJE LJUDSKI.
;)
 
+2

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 14:00 - pre 150 meseci
Citat:
A kako su o pederi pokusali na silu da ti uguraju???

Errr... na primer propagandim reklamama, stopiranjem saobracaja i "paradiranjem", menjanjem postojecih zakona, lobiranjem da se izbace on i ona (zamenice) iz upotrebe u na primer obdanistu, jer su "seksisticke", menjanjem formulara gde vishe nije pozeljno imati majka i otac, vec roditelj/staratelj broj 1, roditelj/staratelj broj 2... pravljenjem listi nepozeljnih "seksistickih reci" ... negiranjem postojanja razlike izmedju polova, i gomilom drugih nebuloza... sveze izlobiranih.

Citat:
Some have called it "gender madness", but the Egalia pre-school in Stockholm says its goal is to free children from social expectations based on their sex.
On the surface, the school in Sodermalm - a well-to-do district of the Swedish capital - seems like any other. But listen carefully and you'll notice a big difference.

The teachers avoid using the pronouns "him" and "her" when talking to the children.

Instead they refer to them as "friends", by their first names, or as "hen" - a genderless pronoun borrowed from Finnish.


Changing society?
It is not just the language that is different here, though.

This equality idea, it has become so absurd, it has become a really stupid industry

The books have been carefully selected to avoid traditional presentations of gender and parenting roles.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-14038419

EU bans use of 'Miss' and 'Mrs' (and sportsmen and statesmen) because it claims they are sexist
http://www.dailymail.co.uk/new...n-statesmen-claims-sexist.html

Menjanjem jezika kojim govorimo - kako bi se napravio 'gender-neutral' jezik... i tako te sitne stvari.

Reči "majka" i "otac" su seksističke
http://www.021.rs/Zivot/Porodi...jka-i-otac-su-seksisticke.html

Four-year-olds will get gay fairytales at school - na primer, ubacivanjem novog "hita" kao sto je prica o princu i princu u bajke za decu.
http://www.dailymail.co.uk/new...lds-gay-fairytales-school.html

http://www.spiegel.de/international/europe/0,1518,576117,00.html
http://www.next-gen.biz/news/eu-parliament-game-sexism-alarming


Dakle, stvari koje se diktiraju meni i mojoj porodici bez mogucnosti da ih izbegnemo. Na silu, od strane "prosvetljene" manjine talibana, koji smatraju da je to sasvim na mestu.


@Andrej013
Oni su na prvom mestu "nesrecni" u svojim glavama, pa pokusavaju da opravdaju prevashodno svoj odraz u ogledalu, menjajuci i silom forsirajuci nova pravila "normalnosti" koja njima idu na ruku. Kad to izazove povratnu reakciju i osudu drustva u kom se nalaze - onda su jos, zamisli, "nesrecniji". Kad prihvate sebe kao ono sto jesu, osobe sa specificnim potrebama, tj. seksulano devijantne osobe... onda nece imati problema, jer nece pokusavati da menjaju svima drugima pogled, govor i nacin zivota. A tolerancija takvog ponasanja ce biti normalna posto se nikom ne namecu.

Nemoj da brines, opresijom se na duze staze nista nije postiglo - tako da ce i ta prica nasilnog gay forsiranja doziveti svoj kraj.





[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2011. u 22:47 GMT+1]
 
+4

Andrej013

Član broj: 157053
Poruke: 321
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+694 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 14:18 - pre 150 meseci
drzi se onoga sto se desava a ne prorocanstava da li ce ili nece doziveti kraj. evo ja ti kazem da cete ti i ljudi poput tebe doziveti kraj zajedno sa svojom ideologijom ugnjetavanja onih koji su rodjeni drugaciji i koji to ne mogu da promene.

ti si jedan tuzan covek koji nije sposoban da ima saosecanje sa onima kojima je podrska potrebna. citam te i ne mogu da verujem koliko ti zelis da mrzis one koji su slabiji. toliko da to pokusavas nekim svojim dokazima da opravdas svoj gnev a u isto vreme namerno zmuris na sve sto druga strana kaze kako slucajno ne bi morao da revidiras svoj, u samoj srzi, oholi stav pun mrznje i netolerancije ali pre svega odsustvo empatije koja je po meni najbitnije u drstvu. ti taj osecaj nemas i jedan si od pojedinaca koji time truje normalne,
 
+3

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.bvcom.net.



+744 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 14:26 - pre 150 meseci
Nestavljaj reci koje ja nisam rekao u moja usta. Ja ne pokusavam da napravim "gender-neutral" jezik... ne smetaju mi formulari i nacin govora, price za decu koje postoje stotinama godina. Smeta mi sa druge strane nametanje gay ekipe, i forsiranje stava apsolutne manjine kao nekog uzvishenog i prepotrebnog drustvu - zbog kojeg cak i nacin govora treba menjati?! Ne meshajte se u moj zivot, necu ni ja u vas - vrlo prosto.

Ovo sto sada rade, definitvno, na ovim prostorima izaziva samo goru situaciju po njih.
Ali to nije ni bitno, jer te NVO koje guraju pedersku pricu - dobijaju vece pare ako je situacija gora, dakle njima je sasvim ok.
 
+2

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 15:49 - pre 150 meseci
Simonida Nemanjić (rođ. 1294.), postala je supruga Stefanu Urošu II Milutinu 1299.god.
ne treba puno matematike da se izračunaju godine nesretnog deteta kao ni puno analogije da se poveže sa prokazanom man-boy asocijacijom (po meni) čistih bolesnika.

ipak, ovo nije smetalo crkvi da ovog krvnika bratoubicu i pedofila proglasi za nekakvog sveca (u suštini jer im je davao shitloads of money) i da ga praznuje svakog 12.11, po novom, tj. 30.10. po starom kalendaru.

al' to je bilo davno.
primilo se u narodu.
bez uguravanja.
u skladu sa porodičnim vrednostima.
 
+3

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 15:52 - pre 150 meseci
Citat:
Andrej013: drzi se onoga sto se desava a ne prorocanstava da li ce ili nece doziveti kraj. evo ja ti kazem da cete ti i ljudi poput tebe doziveti kraj zajedno sa svojom ideologijom ugnjetavanja onih koji su rodjeni drugaciji i koji to ne mogu da promene.
ooops jesam li to propustio nešto ili je najzad dokazano postojanje 'gena homoseksulanosti'?? Sve do sada, ono što sam imao prilike da vidim, su bile raznorazne studije gde se impliciralo, tumačilo ali ne i dokazalo tako nešto. Isto kao nekoć, kada se impliciralo i tumačilo da je homosexualnost bolest koja se može (i mora) lečiti.
Molio bih nekakav koristan link na ovu temu.
Save time... see it my way.
 
+1

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori27.11.2011. u 16:19 - pre 150 meseci
@seaboy, @a1200 i ja govorimo jako slicne stvari, na malo drugacije nacine.

U sustini, ono sto Andrej i Pirossi nikako ne mogu da svare, a non stop izvrcu, 1000 puta smo rekli.

Ne smeta mi pederastija, dok god nemaju nikakav kontakt sa mnom i meni blizima.
Smeta mi, ono sto sam do sada rekao 100 puta, STO NA SILU propagiraju svoj problem. Isto tako mi smetaju i malinari sto svake godine propagiraju svoje probleme.

Sad opet pitajte "kako me to na silu teraju", ja cu opet reci, da ne gledam Fox Life zbog Vil i Grejs, ali FUDBAL NE MOGU DA PRESTANEM DA PRATIM, to oni znaju i tu moraju da zadiru? To znaci na SILU i ne znam kako drugacije da nacrtam. Da sam jedini u ovoj drzavi, pa da to znaci da sam nenormalan, OK, Zakljucajte me u neku tapaciranu sobu. Ali ja sam VECINA.

Evo jos jednog banalnog primera.

Jeste li doziveli nekad da vidite u drustvu kad ste bili klinci, kako neciji mladji brat, ili klinac pridje da maltretira nekog malo starijeg i krupnijeg od njega, samo zato sto su ga poslali stariji mangupi koji ce ga braniti. I onda ta druga nezasticena strana mora da cuti tom klincu jer ce jednostavno dobiti batine ukoliko se suprotstavi.

U cemu je razlika? Nema razlike!

Ili recimo, situacija sa Kosovom jel vam prija? Ne? Zasto? I to je isto. Dosli su jaki Amerikanci, ko zna kakve interese imaju od Albanije, ali postoje neki interesi, i evo prvo su nas malo tukli dok nismo popustili, a posle jedno 10-15 godina mucenja, do te mere da sada pitas veliki deo naroda svi kazu "Boli me vise za Kosovo, i onako vise nije nase".


[Ovu poruku je menjao CoyoteKG dana 27.11.2011. u 18:18 GMT+1]
 
+4

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 34471 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.