Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Homofobija i u Crnoj Gori

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 34480 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 12:28 - pre 150 meseci
Citat:
Pirossi: i u tom svom uredno klasifikovanom fundusu znanja nikada nisi čuo za empatiju?
tvojim registrima je neophodno ažuriranje.


:) Empatija nema nikakve veze sa onim sto ja pricam, nikakve! Ja pricam o razlici potrebe za menjanjem zakljucka, razlici koja je uslovljena izvorom informacija!


Citat:
mmix: naravno da nije, kao prvo tvoje licno iskustvo je potpuno irelevantno za proces povecavanja tolerancije drustva, netoleratno drustvo je zatvoren i stabilan sistem, sam po sebi se nikad nece promeniti i gay ljudi u tvom okruzenju ce to kriti od tebe, narocitao ako si ikad bio na istom mesto sa tom osobom i istakao svoje misljenje na tu temu (a fala bogu suzdrzavanje nam nikad nije bila jaca strana). postoji istorijski presedan za takve okolnosti (u svim zemljama u kojima je sada homoseksulanost postala mainstream) da se javno istupanje masovnije desava tek kad se za to steknu odredjeni uslovi, poimence uklanjanje opasnosti po zivot i bezbednost zrtve.

Tvoja logika je potpuno nakaradna i potpuno primenljiva i na sve ostale situacije u kojima postoji manjinska zrtva. Retko ko ce u takvoj situaciji javno istupiti i izloziti sebe opasnosti, pa i pored toga ti indirektno ZNAS za gey osobe koje su se javno proklamovale uprkos opasnosti i ti ih znas zsa televizije kao funkcionere i aktiviste LGBT organizacija. Ali, jbg, posto ti nisu prve komsije onda se njihove izjave ne vaze, jel ta prica? I oni su isto verovatno samo drveni advokati.


Pa licna iskustva su osnov za povecavanje tolerancije drustva! Ja upravo o tome i pricam, potrebna su iskustva gej osoba da bi se desilo "osvescenje" netolerantnog drustva. Nedovoljno je misljenje "ne- gej" osoba o problemu gej osoba, ako ga same gej osobe ne iskazu! Pa pazi samo koliko stranica ovde ima a nema ni jedne gej osobe koja bi potvrdila ili negirala ono sto se prica u njihovu korist ili na njihovu stetu. Znaci malacenje prazne slame, svadja, vredjanje... a "za cije babe zdravlje"?! Eto, ti na primer, kazes meni da je moja logika nakaradna. To je vredjanje po bilo kakvom kriterijumu. A ni ne poznajes me niti znas bilo sta o meni osim onoga sto ja napisem ovde a ti procitas. A vec si stekao, stices utisak, misljenje o meni da sam ja nakaradan, moja logika nakaradna. Samo zato sto se kosi sa nekom tvojom logikom pri razmisljanju o necemu. Ti si nepristojan prema meni braneci nekoga ko se ne javlja... Smesno! :) I onda ti koji si tako netolerantan (cim ne dopustas da je normalno da imam drugaciju logiku od tvoje!) mene optuzujes za netolerantnost i pricas o tome sa nekakve "nadmocne pozicije" nekoga ko, kao, razume, tolerantan je... :) Da ne pricam o paranoji u vezi istupanja javno sa svojim stavovima i izlaganja sebe opasnostima... :)

Opet ponavljam, nije bitno sta ja ili ti mislimo, bitne su cinjenice koje mogu samo gej osobe da pruze, samo to se vrednuje, ostalo je rekla - kazala i nikada ne moze da utice ninasta! A ova diskusija je na forumu, nije javna, masovna... Znaci ako ovde nema gej osoba koje ce svoje misljenje, iskustva, probleme... da prezentuju onda o cemu pricamo dalje a u vezi neke tolerancije, ugrozenosti...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+3

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 12:44 - pre 150 meseci
@mmix

Mislim da Šćeka nije napisao ništa nenormalno. A još manje mislim da je nekome skenyao facu za svog života samo zato što je taj neko - derpe.
Tako da tvoj izraz,... mislim gde baš nađe da napišeš potpuno nakaradna...

Kako je krenulo, uskoro će strejteri i dalje ostajati strejteri, čak i ako se iz sažaljenja ponekad nađu sa svojom alatkom u tuđem muškom otvoru za izbacivanje fekalija.

E, ovaj gore red što sam ja napisao, jeste nešto nenormalno i odvratno.

Osim toga, taj takav 'mainstream' nek' ostane tamo odakle i potiče. Zar ne?

Šta će meni, a i VEĆINI, mainstream tog tipa?

Ja sad nešto moram da prihvatim, zdravo za gotovo, jer je par glumaca ili političara dobilo neku kintu ( koju su već potrošili ) ?

Pa ne da ću se borim za svoj varvarski, zaostali ali zdrav razum, nego ne postoji ta doza dark forsa koja će uticati na promenu.
about:networking
 
+3

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:00 - pre 150 meseci
Neverovatno je sta danas NOVAC i MEDIJI mogu da urade od ljudske svesti...

Neko pomenu da su i pedofili poceli sa slicnim stvarima. Ali kad se pomenu pedofili, onda se razmislja o necemu najgorem.
Dok kad se prica o pederima, tada se uopste ne razmislja o "tuđem muškom otvoru za izbacivanje fekalija." nego o ljubavi, paznji, usamljenim osobama...

Da je poziveo Majkl Dzekson jos 50 godina, uskoro bi bila parada decurlije sa briznim ljudima koji im nisu roditelji, ali mnogo vole decu iz nekog nesebicnog razloga. Nije bitno nikakvo "turanje", nego eto, jednostavno, kao sto neko voli svoj auto, pa ga cuva, glanca, mazi, pazi i ide na moto"parade".
Mozda ta deca nemoju dovoljno ljubavi od roditelja? Neko je tamo neki Majkl Dzekson odlucio da ti neki ljudi nemaju roditeljski "gen", i da treba dozvoliti detetu da izabere neverlend i da dobija povremenu ljubav od tako nekog.

Ljudi, zaslepljeni ste. Stvarno mi sve ovo deluje poput nekog horor filma, u kojem sam ja kao "jedini normalan", a svi me ubedjuju u totalno suprotno

edit.
Sceko, opet pohvala od mene za kvalitetan post!
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:08 - pre 150 meseci
Wow, pa ono, proguglaj, malo malo pa neki pripadnik LGBTa bude "naucen pameti", ali tesko je taj internet koristiti.

Mada, po tvojoj NAKARADNOJ LOGICI (izvini ako te to vredja, ja sam rekao da ti je LOGIKA nakaradna, ne da si TI nakaradan) mi bismo komotno mogli da pozatvaramo i te sigurne kuce za zrtve porodicnog nasilja, ipak te zrtve ne izlaze javno sa tom pricom. Cak i u onoj emisiji o nasilju u porodici bili su kao zamraceni da im se zastiti identitet, sigurno je u pitanju namerna mutljavina i teska laz i svi ti sto se bore protiv nasilja u porodici su drveni advokati jer nemaju pojma o toma jer ih zene/muzevi ne tuku. Jel tako?

Nepravda je nepravda, netolerancijea je netolerancija, zahtev netolerantnih da se postuje njihova netolerancija je u celoj prici najveci apsurd.

Citat:
plus_minus: @mmix Šta će meni, a i VEĆINI, mainstream tog tipa?


Pa ne treba ti ni zasta, ali pazi sad ovaj koncept, treba DRUGIMA. Onima koji NISU VECINA ali eto traze da imaju neka prava koja ti uzimas zdravo za gotovo (npr pravo na izdrzavanje od bracnog druga, pa na dalje). Potreba za priznavanjem i prihvatanjem u drustvu, itd. Samim tim sto priznavanje prava homoseksualaca ne bi promenilo tebe da postanes gay ne bi smeo ni da imas otpor prema tome. Pa ga ipak imas i pokusavas da ga racionalises coporskim mentalitetom pripadnosti vecini.

I ono, nemoj da se ljutis ko sceka, ali odakle ti ideja da je to zdrav razum? opet misljenje vecine?

@CoyoteKG, +1 za pedofiliju, kad nemas argument uvek optuzi suparnika za gnusan zlocin, na to se raja pali i zari.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+2

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:15 - pre 150 meseci
Citat:
I ono, nemoj da se ljutis ko sceka, ali odakle ti ideja da je to zdrav razum? opet misljenje vecine?


Neću da se ljutim, ali ajd' sad uzmi i zagledaj se u utičnicu i stavi utikač pored, pa me pitaj ponovo isto to.

Da, da, znam... sada će da bude kako je opet sve u redu, jer i mi imamo "utičnicu" odpozadi...
Tako rekla manjina i njihovi filozofi. M A NJ I N A.

E pa mmix, baš zato što su manjina, ne trebaju većini da serviraju ništa, niti da "produbljuju" znanje i rezonovanja koju većina ima.

Sve, sve, ali nikako da začepe. A to je ono što većina hoće.

Samo da manjina začepi i da se pomiri sa sudbinom da nikome nije lako u ovoj dimenziji.

Dakle, ni pripadnicima većine.

A brak kao braK?.. pfff.. Pa šta su se uhvatili za to kao da je to presudno za život udvoje?

Ustvari, kada malo čovek bolje i razmisli, to možda i jeste tvorevina nekog istorijskog toplog brata.

Zašto ja moram da oženim devojku ili neku zreliju ženu ako hoću sa njom da provedem ostatak svog života?

Treba i mora da se stavi ljubav na papir, inače ode mas' u propas' ?

Tako i oni isto, topla braća. Ne moraju da se uzimaju, već samo da - začepe.
about:networking
 
+6

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:22 - pre 150 meseci
Nije tacno. Izvukao sam ti samo paralelu.

Danas kako se gleda na pedofiliju nenormalno, pre 50 godina se tako gledalo i na pederluk. Objasni ti tvom dedi ili nekom dedi da je pederluk sasvim normalna stvar.
Zato kazem, danas mi cvrsto mislimo da je pedofilija nesto gnusno najgore, ali sta ce biti za 50 godina niko ne zna.
Ali siguran sam, ako nekom masonu, nekom mocnom ko voli decu, ko ima novca, moci, da ce polako do tada moci da izvrne mozak i tebi i svima ostalima kojima se to sada trenutno desava. Napravi razna igralista i ucini sve toj decici, da se ona stvarno lepo osecaju, a ono sto im nije lepo to ni ne razumeju da im nije lepo.


Gejevi unesrecuju zivot roditeljima, braci, sestrama, i svima u okolini.

Samo eto, nemoj da pokusas da me ubedis, da su i roditelji, i braca, i sestre i svi u okolini presrecni, sto je taj novonastali gej pronasao samog sebe, u necemu sto je dobar, pronasao svoju srecu...

Koliko god ti i ostali "drveni advokati" budete pricali i nagadjali u necije tudje ime, nikada nece njima biti dobro.
 
+3

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:33 - pre 150 meseci
Citat:
plus_minus:
E pa mmix, baš zato što su manjina, ne trebaju većini da serviraju ništa, niti da "produbljuju" znanje i rezonovanja koju većina ima.
Sve, sve, ali nikako da začepe. A to je ono što većina hoće.


Naravno da vecina to hoce, ali samim tim sto vecina nesto hoce ne znaci da je to ispravno; demokratija, suprotno uvrzenom misljenju plebsa, nije autokratska vladavina vecine. Svaki oblik diskriminacije koji je danas ili suzbijen ili iskorenjen je u nekom trenutku u istoriji bio tvrdo pravilo vecine, da nije bio ne bi ni bio problem koji treba da se resava pa ne bi ni znali da smo ga ostvarili. Tako je npr prica sa frizurom, vecina ne mari dal se cesljas na levo ili desno pa to nije ni problem da izaberes, biti crn sa druge strane je u nekom trenutku u istoriji znacilo nemati ista prava kao i belac. Da su u tim istorijskim trenutcima drustva bila ostavljena na miru, kao sto predlazes, civilizacija nikad ne bi ni dosla na sadasnji stadijum u kojem ti itekako uzivas neka prava koja bi ti istorijski bila uskracena. Npr misljenje vecine u otomaskoj imperiji je bilo da Srbija treba da ostane u otomanskom carstvu i da njen plebs treba da placa harac i daje decu u janicare. Zvuci naprosto neprihvatljivo za manjinu koja je zivela u Srbiji, zar ne? Pa eto Srbi digose ustanak i sad placaju 50% porez umesto 33%
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:36 - pre 150 meseci
Citat:
CoyoteKG: Samo eto, nemoj da pokusas da me ubedis, da su i roditelji, i braca, i sestre i svi u okolini presrecni, sto je taj novonastali gej pronasao samog sebe, u necemu sto je dobar, pronasao svoju srecu...


A ko njih pa pita? Jel mi jos zivimo u plemenskim zajednicama? Jel jos na snazi krvna osveta pa ko bude izbacen iz tvrdjave bude zivotno ugrozen. To da li ce roditelji, tetke i strine da budu srecni je izmeju gay osobe i njegove rodbine. Koliko nije moja stvar, nije ni tvoja, a sasvim sigurno nije razlog da prava budu uskracena onima koji imaju normalno porodicno okruzenje u kojem je pvoezanost clanova porodice jaca od drustvene stigme. Zalosno je da ce vecina biti nesrecna samo zato sto homofobni ekstremisti mrace i diskriminisu i sto ce oni i ostatak porodice trpeti drustvene posledice zbog prirode svog deteta. I tu opet postoji istorijski presedan o porodicnom prihvatanju gay clana u drustvima u kojima homoseksualnost nije stigmatizovana. Al ni to vam nije vazno, zar ne.

A paralela ti nije na mesto. Ni ja ne vucem paralele izmedju vaseg stava i delovanja nacista po istom pitanju. I oni su isto imali "tko oplodjava vrijedi, tko ne oplodjava ne vrijedi" doktrinu. Mozda iz nekog obzira da su ti isti nacisti zakljucili da zivot jednog Nemca vredi vise od zivota 100 Kragujevcana.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 13:51 - pre 150 meseci
Citat:
Naravno da vecina to hoce, ali samim tim sto vecina nesto hoce ne znaci da je to ispravno;


Meni se ipak čini da u ovom slučaju manjina nešto opet hoće, ne većina. Dake, pederi su ti koji opet kukaju o nečemu, besni što su takvi kakvi su, pogođeni tom devijacijom, na sva zvona, kroz reklame, kroz jedno, drugo treće, a strejteri se ustvari boje strašnih pedera ili pripadnika istih polova i zato se dešava - ŠTA? Pederima se lome koske na svakom ćošku iz čista mira i to samo u srbiji i crnoj gori! Svakoga dana, svakoga minuta, po jedan peder biva - unakažen samo zato što nije navijač i samo zato što je takav kakav jeste.

rofl....

Što se istorije tiče, ja sam za da se Turci/Qrci vrate na vlast. Oni iz pretprošlog veka.

Manje su pohlepniji od današnje MANJINE na vlasti!

Tako ispada kada svedeš računicu, crno na belo.
about:networking
 
+2

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 14:32 - pre 150 meseci
Manjina hoce prava, vecina hoce da manjina cuti i trpi, svako nesto hoce samo je pitanje kako to ostvariti i sta je generalno bolje da bude ostvareno sa nekog stanovista istorijske odgovornosti. HOce li nas unuci posmatrati kao generaciju koja je poboljsala ovaj svet i ucinila ga boljim za SVE ili ce nas posmatrati kao arhaicne zlotvore, kao sto mi sad psomatrmo neke porazene istorijske grupacije.

Ono sto generalno igra u korist zahteva LGBT populacije je sto su im glavni antagonisti u stvari krvozedni ektremni desnicari koji se ne libe da pesnicama i oruzjem pokazu sta misle, sto zapravo samo pojacava potrebu i odlucnost LGBT aktivnosti. Vecina ljudi po prirodi bez obzira na zivotne okolnosti ipak nisu toliko skloni besmislenom nasilju i progresivno ce se distancirati od takvog odnosa prema gay populaciji, a potpomognuto reklamama kao sto je ova iz teme (na to smo vec zaboravili) i nazalost intenzitetom nasilja prema pripadnicima LGBT. Na nesrecu, zbog trenutnog veoma rasprostranjenog pasivnog podrzavanja koje i vi propagirate ovde neko ce verovatno ostati bez glave, neko "prevaspitavanje" koje se sada precutno odobrava ce pre ili kasnije da zavrsi nespretnim udarcem i pogibijom i tada ce erozija podrske homofobiji rapidno i nezaustavljivo krenuti nizbrdo. Sve ce to LGBT naravno iskoristi i od zrtve napraviti mucenika zakljucno sa uplakanim roditeljima. Svaki roditelj se mozda boji da mu dete ne bude gay ali se jos vise boji da mu dete bude prebijeno na smrt, i ta realizacija ce u mozgovima ljudi transformisati ektremnu desnicu iz lazni vitezova odbrane drustva i porodice u ono sto zapravo jesu, realna pretnja po bezbednost porodice.

Ovaj scenario ce se desiti, vec je vidjen, u manjoj ili vecoj sirini, konkretno ovako ili malo drugacije, ali je kljuc definitivno u stanju svesti sredine belove krive, heart&minds, sto bi rekli. Ono sto ja, ti, mi, i celo drustvo MOZEMO da uradimo je da tranziciju obavimo pre nego sto neko ostane bez glave. A najtuznije je zapravo sto mi to ipak necemo uraditi dobrovoljno iako nas to apsolutno nista ne kosta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
+1

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:05 - pre 150 meseci
Citat:
mmix: Wow, pa ono, proguglaj, malo malo pa neki pripadnik LGBTa bude "naucen pameti", ali tesko je taj internet koristiti.

Mada, po tvojoj NAKARADNOJ LOGICI (izvini ako te to vredja, ja sam rekao da ti je LOGIKA nakaradna, ne da si TI nakaradan) mi bismo komotno mogli da pozatvaramo i te sigurne kuce za zrtve porodicnog nasilja, ipak te zrtve ne izlaze javno sa tom pricom. Cak i u onoj emisiji o nasilju u porodici bili su kao zamraceni da im se zastiti identitet, sigurno je u pitanju namerna mutljavina i teska laz i svi ti sto se bore protiv nasilja u porodici su drveni advokati jer nemaju pojma o toma jer ih zene/muzevi ne tuku. Jel tako?

Nepravda je nepravda, netolerancijea je netolerancija, zahtev netolerantnih da se postuje njihova netolerancija je u celoj prici najveci apsurd.



Pa ne treba ti ni zasta, ali pazi sad ovaj koncept, treba DRUGIMA. Onima koji NISU VECINA ali eto traze da imaju neka prava koja ti uzimas zdravo za gotovo (npr pravo na izdrzavanje od bracnog druga, pa na dalje). Potreba za priznavanjem i prihvatanjem u drustvu, itd. Samim tim sto priznavanje prava homoseksualaca ne bi promenilo tebe da postanes gay ne bi smeo ni da imas otpor prema tome. Pa ga ipak imas i pokusavas da ga racionalises coporskim mentalitetom pripadnosti vecini.

I ono, nemoj da se ljutis ko sceka, ali odakle ti ideja da je to zdrav razum? opet misljenje vecine?

@CoyoteKG, +1 za pedofiliju, kad nemas argument uvek optuzi suparnika za gnusan zlocin, na to se raja pali i zari.


Boldovano - ne vredja me, vise govori o tebi nego o meni. Inace, ne moze da se necija logika (logika razmisljanja...) odvoji od licnosti cija je ta logika svojstvena. Ako kazez da je moja logika nakaradna onda se podrazumeva da je kompletna moja moja licnost nakaradna jer nije odvojiva ni na koji nacin od mene samog! Bez mene moja logika ne postoji. :) Ali nema veze, kao sto rekoh, ne ljutim se, niti sam to nekada negde rekao, samo dajem primer nekulturnog ponasanja nicim izazvanog.

Pa pazi, ja licno sam svedok nekoliko slucajeva koji su potpuno lazni a ticu se nasilja u porodici. Moj dobar ortak je osudjen na 4 godine zatvora zato sto nije uspeo da dokaze da nije tukao svoju zenu, na sudu nije uspeo da dokaze. Svi koji si pozvani od strane njegovog advokata su svedocili da nikada to nije bilo, cak i prve komsije su izjavile da nije tacno to sto njegova supruga tvrdi (on je tukao tako da je vristala toliko da se culo u celom komsiluku, danima, mesecima...)! Jednostavno je sve to baceno u vodu iako njegova supruga nije mogla da nadje ni jednog jedinog svedoka da govori u njenu korist ali je u sudnici uvek bilo prisutno nekoliko aktivista udruzenja "zrtava nasilja u porodici" i nekoliko poznatih licnosti, sa televizije, koji su reagovali na sve i svasta, pravi cirkus! I to nije jedini slucaj koji znam. Ali bez obzira na to znam da ima nasilja u porodici, narocito na nasim prostorima, i nikako se ne slazem sa tim. Cak sam veliki protivnik bilo kakvog nasilja ako je neopravdano i, narocito, nicim izazvano! I to sam pominjao, kao mladji sam dosta puta premlatio neke koji su maltretirali slabije, starije a narocito zene - to pogotovu nisam mogao da trpim ni sekund!!!

Mislim da preterano zucno branis nesto sto ne zasluzuje toliko interesovanje kakvo mu ti pridajes. Ne kazem da nema nasilja nad gej osobama, ali ni govora nema da je to toliko koliko se prica i o tome raspreda! Kad se zanemari senzacionalizam u medijima na videlo isplivaju prave stvari. Nasilje nad gej osobama je toliko procentualno malo u odnosu na sveukupnu brojku fizicki maltretiranih osoba, kako na dnevnom tako i na mesecnom i godisnjem nivou, da ne zasluzuje posebnu paznje ni po kom osnovu. Neuporedivo vise je pretucenih zena, zvanicno prijavljenih slucajeva (da ne pricamo o zvanicno prijavljenim slucajevima silovanja!), a gde su svi ostali...! Znas li ti kolika je stopa razbojnistva sa teskim fizickim posledicama zrtve, samo na teritoriji Beograda?! Kao sto bi ti to rekao, "proguglaj malo, Internet je cudo".

Ne moze se zanemarivati volja vecine, bez obzira sta ti mislio. Volja i stav vecine je nesto sto je kroz istoriju prepoznato kao neminovnost za normalno funkcionisanje zajednice, ma kolika ona bila. Na bazi volje i stava vecine se stvaraju pravila ponasanja koja moraju da se postuju. Pa na sta bi licilo da nije tako. Odnosno, opet kroz istoriju gledano, volja manjine se pokazala pogubno u dosta slucajeva. Da se setimo samo rimskih Careva, pa Hitlera pa Causeskua... To je drastican ali odlican primer volje i stava manjine (u nekim slucajevima sveden na nekoliko osoba pa cak i na pojedinca) koji na kraju nije nista dobro doneo ni toj manjini ali, nazalost, ni vecini koja je morala da se povinuje toj manjini! Znaci, govorim u globalu kao primer varijante, moguca je i analogija ali nije mi to namera jer me mrzi toliko da kuckam a ovo je dovoljno. Znaci ako zanemarimo drasticnost primera koji sam naveo, opet se sve svodi na volju i stav vecine. I da se ne uzimaju u obzir primeri pojedinaca tipa "samo jedan covek na svetu je tvrdio da je zemlja okrugla..." jer takvi primeri samo potvrdjuju pravilo a presedan su koji ima vrednost ali drugog smisla nebitnog za nas razgovor.

"Manjina hoce prava, vecina hoce da manjina cuti i trpi..." - pa skoro da si u pravu ali ipak nisi jer pojednostavljujes dogadjaj na nivo recenice od nekoliko reci koje se tebi dopadaju kao varijanta za dalju raspravu ali je problem u tome sto nije dovoljno samo to reci a da se zanemari bitna cinjenica bazirana na nacinu na koji se nesto trazi i razlozima zasto se nesto trazi a ako se tome doda i neizostavna potreba da se utvrdi cinjenicno stanje polazne osnove trazenja nekog prava, cinjenicno a ne zeljeno, zamisljeno,teoretizovano... Znaci nije dovoljno samo da neko nesto hoce, bilo sta da je to. Zelja je samo osnova na koju se gradi sve ostalo ali to ostalo mora da ima osnova kako u ljudskim vrednostima, pravu, obicajima, istoriji, podneblju, kulturi, religiji... Nije to bas tako jednostavno - neko je nekako spoznao da je gej i trazi neka prava, tacka! Pa nece da moze to bas tako!

I samo da primetim, "A najtuznije je zapravo sto mi to ipak necemo uraditi dobrovoljno iako nas to apsolutno nista ne kosta." - ne slazem se nikao! To bi nas kostalo uzasno puno, ako to ne razumes onda nista, nema veze, kao da nista nisam rekao.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
+1

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:31 - pre 150 meseci
što li pišeš u tom snishodljivom tonu, kao mi smo mala deca koja ič ne razumeju a ti si matori čika, bogat iskustvom i sa registrima nafilovanim visokokvalitetno sortiranim znanjem pa ako te razumemo razumemo te a ako ne žališ slučaj.
pa kud ćeš bisere pred svinje?

a tvoja logika neodvojiva od tebe je nešto najsujetnije što sam skoro pročitao.
ne postoji tvoja logika, samo logika koju si usvojio i koju deliš sa zilion drugih ljudi.

kripto-fašizam je to što ti pišeš.
e a ako to ne razumeš onda ništa, nema veze, kao da ništa nisam rekao.
 
0

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6041



+4631 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:44 - pre 150 meseci
Ma razumem ja, nije lako sesti u zadnji deo autobusa kad naviknes da se vozis napred, metaforicki govoreci naravno.


A to sve sto pricas gore oko porodicnog nasilja je tacno, ali znas cega je to posledica? Upravo svojevremenog otpora prema promeni te vrste od strane konzervativnih uticaja koji so o kontroli te vrste pricali kao o invaziji porodicnih prava, i tako dalje i tako nasiroko. Sto se vise neka borba zahuktava i dobija na snazi to joj je jaca i inercija i onda kad brana konacno pukne bujica se ne zaustavlja dok ne izgubi svoj momenat a to obicno bude veoma daleko od brane. Pitao si me za motivaciju da branim prava gay populacije, ovo je jedna od nekoliko, izmedju ostalog NE ZELIM da njihov pokret dobije toliko na snazi da jednog dana ne bude moguce pogledati popreko gay osobu a da ne zavrsis na sudu zbog zlocina mrznje i da ne bude jednog dana na sudu da rec gay osobe bude vaznija. A to ce se nazalost desiti ako prica ide putem kojim predvidjam. Ako mislis da ja to zelim, grdno se varas, i zato smatram da je bolje odmah toj populaciji dati prava KOJA OSTALI VEC IMAJU ZDRAVO ZA GOTOVO, da taj pokret nikad ne bi mogao da postane takav da bude u stanju da diskriminse druge. A to je buducnost koju ti ne vidis jer sada trzis topuz u ruci i mislis da ce tvoja goreti do zore. Nece. Nicija nije.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:45 - pre 150 meseci
Citat:
Pirossišto li pišeš u tom snishodljivom tonu, kao mi smo mala deca koja ič ne razumeju a ti si matori čika, bogat iskustvom i sa registrima nafilovanim visokokvalitetno sortiranim znanjem pa ako te razumemo razumemo te a ako ne žališ slučaj.
pa kud ćeš bisere pred svinje?

a tvoja logika neodvojiva od tebe je nešto najsujetnije što sam skoro pročitao.
ne postoji tvoja logika, samo logika koju si usvojio i koju deliš sa zilion drugih ljudi.

kripto-fašizam je to što ti pišeš.
e a ako to ne razumeš onda ništa, nema veze, kao da ništa nisam rekao.


Mislis "u tom nadmenom tonu" - snishodljivo je nesto drugo, u skladu sa ostatkom recenice pa ta mala deca se snishodljivo ponasaju prema matorom ciki... :)

Inace, cak i da si me tako doziveo - ja jesam matori cika bogatog zivotnog iskustva i sa puno visokokvalitetnog znanja pa ko me razume, razume, ako ne ne zalim slucaj nego "sta da se radi, kad se poraste bude se kao ja".

Otalo nije vredno komentara. Inace nema sanse vise da odgovaram nikome licno a da to nema veze sa temom. Uzasno je smorno kad neko nema nista pametnije da kaze nego se bazira na licnosti diskutanta ma koji nacin ili razlog to bio...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:55 - pre 150 meseci
Citat:
mmix: Ma razumem ja, nije lako sesti u zadnji deo autobusa kad naviknes da se vozis napred, metaforicki govoreci naravno.


A to sve sto pricas gore oko porodicnog nasilja je tacno, ali znas cega je to posledica? Upravo svojevremenog otpora prema promeni te vrste od strane konzervativnih uticaja koji so o kontroli te vrste pricali kao o invaziji porodicnih prava, i tako dalje i tako nasiroko. Sto se vise neka borba zahuktava i dobija na snazi to joj je jaca i inercija i onda kad brana konacno pukne bujica se ne zaustavlja dok ne izgubi svoj momenat a to obicno bude veoma daleko od brane. Pitao si me za motivaciju da branim prava gay populacije, ovo je jedna od nekoliko, izmedju ostalog NE ZELIM da njihov pokret dobije toliko na snazi da jednog dana ne bude moguce pogledati popreko gay osobu a da ne zavrsis na sudu zbog zlocina mrznje i da ne bude jednog dana na sudu da rec gay osobe bude vaznija. A to ce se nazalost desiti ako prica ide putem kojim predvidjam. Ako mislis da ja to zelim, grdno se varas, i zato smatram da je bolje odmah toj populaciji dati prava KOJA OSTALI VEC IMAJU ZDRAVO ZA GOTOVO, da taj pokret nikad ne bi mogao da postane takav da bude u stanju da diskriminse druge. A to je buducnost koju ti ne vidis jer sada trzis topuz u ruci i mislis da ce tvoja goreti do zore. Nece. Nicija nije.


Boldovano - nekako sam imao osecaj da si u stvari ono sto si sad rekao, ali nisam bio siguran. Sorry ako sam te isprovocirao ali mi je drago to sto sam procitao (mislim da razumes sta hocu da kazem!) :)

Jedino mislim da gresis u bojazni koju imas, nije nase podneblje dobar osnov za to. Mentalitet nisu ni Turci mogli bas lako da izmene posle toliko godina nastojanja...

Da... Mnogo jasnije razumem sada neke tvoje postove, nevezano samo za ovu temu, ali mogu da primetim da kompleksnost logike razmisljanja nije daleko od moje, ja sam malo stariji pa mi je dosadilo i zato malo "skracujem" i prekidam niti tkanja u postupku razmisljanja... :) I ovo sam siguran da razumes.

DakleM, necu vise ovako licno, izvinjavam se svima i za ovoliko! Nadam se da se niko ne ljuti za ovako "privatizovanje" foruma! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+968 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 19:58 - pre 150 meseci
Citat:
Sceka:...
Otalo nije vredno komentara. Inace nema sanse vise da odgovaram nikome licno a da to nema veze sa temom. Uzasno je smorno kad neko nema nista pametnije da kaze nego se bazira na licnosti diskutanta ma koji nacin ili razlog to bio...

a da pišeš o svom ortaku koji nije mogao da dokaže da nije tukao ženu to si mogao da pišeš.
i ko se bavio tvojom ličnošću, ovde se diskutuje o napisanom.

što se tiče semantike, za to si se uhvatio kao za najbitniji deo mog posta, snishodljivost ide u oba pravca:
http://en.wiktionary.org/wiki/snishodljivo -> http://en.wiktionary.org/wiki/condescendingly -> http://en.wiktionary.org/wiki/condescending

Citat:
Adjective
condescending (comparative more condescending, superlative most condescending)

Assuming a tone of superiority, or a patronizing attitude.
Quit talking to me in that condescending tone! You always treat me like a child – ugh!

Synonyms
patronizing


ovde se kilometrima teksta pokušava zabašuriti sama suština problema:
nekome smeta nečiji vapaj zbog ugroženih prava.
pa bi da mu zabrani to. ne samo prava već i sam glas.
da mu zabrani nešto što država proklamuje i štiti u svim svojim pravnim aktima.

a evo i uočene logike, potpuno nerazdvojive od autora:
ako nisam crn, briga me za probleme crnaca.
ako nisam HIV pozitivan, nemam empatije za bolesnog od HIV-a
ženski zdravstveni problemi moje supruge me se ne tiču, jer zaboga nisam žena.

...
šta bre ti hoćeš?
kakva tvoja prava?!
sedi dole. ne izigravaj budalu.
nije sada vreme, probaj za sto godina.
ćuti, sedi i slušaj starije.
povinuj se vrednostima askurđelskim.


i sve tako detinjasto i u tom tonu.
 
0

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.36.broadband2.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 22:08 - pre 150 meseci
Sve citam ovo i ne mogu da razumem prosto nekoliko stvari.

Na prvom mestu je tolika mrznja prema gay osobama. Zar nije jednostavnije okrenuti glavu ako ti se ne svidja i cao. Zasto moras da verbalno, ili fizicki napadas nekoga? Cime te neko ugrozava ako sa devojkom/deckom ide ulicom? Po tome ispada da ako te neko nervira, da trebas da ga prebijes? Ako je tako, onda budi spreman da i ti budes prebijen.

Druga stvar, fora da ce dete da vidi dvojicu cika kako se drze za ruke na ulici i da ce onda ono da postane gay. Ne verujem da se tako postaje gay. I da se postaje, kako onda pola Berlina nije gay, na primer? :)

Onda i dalje ne kapiram zasto dolaze pare u te LGBT organizacije. Mozda bude humanitarna pomoc, ali ima dosta "prioritetnijih" stvari gde bi pare bile korisnije. Nesto ne verujem u toliku darezljivost, mada opet to verovatno i nisu neke velike pare.

I na kraju kako to na primer ovde u Pragu moze da se instalira gay kafic na sred prometne ulice i da niko nikoga tu ne dira? Kako to da u Becu mesec dana pre parade svi tramvaji nose lgbt zastavice? Ima n ovakvih primera. Zasto smo mi toliko posebni?
 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 22:30 - pre 150 meseci
Stvarno su se ovde rasprave svele na to, da ljudi vredjaju jedne druge kada se nema vise nekih drugih argumenata.
Toliko se zustro vodi rasprava, da je prosto neverovatno i cudno.
Mnogi preterano k srcu prihvataju sve to.
Neke osobe se toliko prime, da i u nekom drugom topic-u ne mogu da se suzdrze da ne kontriraju i verbalnonapadaju osobe sa kojima se ne slazu po nekom sasvim drugom pitanju.
 
+1

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 22:46 - pre 150 meseci
Citat:
mmix: Manjina hoce prava, vecina hoce da manjina cuti i trpi, svako nesto hoce samo je pitanje kako to ostvariti i sta je generalno bolje da bude ostvareno sa nekog stanovista istorijske odgovornosti. HOce li nas unuci posmatrati kao generaciju koja je poboljsala ovaj svet i ucinila ga boljim za SVE ili ce nas posmatrati kao arhaicne zlotvore, kao sto mi sad psomatrmo neke porazene istorijske grupacije..
Kako god da bude kad unuci budu odrasli, čisto sumnjam da će naš uticaj na bolji svet meriti podrškom ili neprihvatanjem LGBT ljudi. Lepo si napisao ali si previše romanizovao celu stvar..
Ako ništa ne preduzimamo da zaustavimo propadanje Srbije u ekonomskom i političkom pogledu bićemo istorijski neuspešni, i možemo se samo nadati da će naše greške ispraviti naša deca. U zemlji koja se razvija i napreduje, razvijaju se i druge stvari, u ovom slučaju i borba/podrška za prava manjina.
U zemlji koja degradira u svakom pogledu, stvara se plodno tle za sve negativnosti, uključujući i teror nad manjinama.
Citat:
mmix: Ono sto generalno igra u korist zahteva LGBT populacije je sto su im glavni antagonisti u stvari krvozedni ektremni desnicari koji se ne libe da pesnicama i oruzjem pokazu sta misle, sto zapravo samo pojacava potrebu i odlucnost LGBT aktivnosti.
Opet previše poetično da bi bilo tačno.. Ono što pojačava delovanje LGBT populacije su pritisci (najviše iz EU) na vlast i novac koji dobijaju za kampanje. Ne treba zaboraviti da se razni vidovi represija nad LGBT populacijom dešavaju skoro uvek samo nad 'no-name' pojedincima. Ovi koji su eksponirani, frontmeni i sl. nemaju taj problem, kao i uvek strada običan čovek.. a njega sigurno ne jača palica 'krvožednog extremnog desničara', već boli
Save time... see it my way.
 
+1

plus_minus

Član broj: 289459
Poruke: 2242
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: https://hardcoder.xyz


+2247 Profil

icon Re: Homofobija i u Crnoj Gori01.12.2011. u 23:48 - pre 150 meseci
Citat:
CoyoteKG: Stvarno su se ovde rasprave svele na to, da ljudi vredjaju jedne druge kada se nema vise nekih drugih argumenata.
Toliko se zustro vodi rasprava, da je prosto neverovatno i cudno.
Mnogi preterano k srcu prihvataju sve to.
Neke osobe se toliko prime, da i u nekom drugom topic-u ne mogu da se suzdrze da ne kontriraju i verbalnonapadaju osobe sa kojima se ne slazu po nekom sasvim drugom pitanju.




Prošla mi kroz glavu baš ovakva slika čitajući tvoj post i primetio sam da tu nešto pasuje, pa nisam baš siguran koliko se poklopilo sa nekim osobama.
about:networking
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Homofobija i u Crnoj Gori
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 34480 | Odgovora: 239 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.