Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovski modem na adsl+ wireless router

[es] :: Wireless :: Kablovski modem na adsl+ wireless router

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AkoKako
Ime Prezime
Radim

Član broj: 215631
Poruke: 13
*.crnagora.net.



Profil

icon Kablovski modem na adsl+ wireless router03.12.2011. u 19:25 - pre 151 meseci
Pozdrav drugari imam problem sa povezivanje Cisko kablovskog modema (slika 1) sa D-link adsl wireless routerom (D-Link Systems D-Link DSL-2640B) naime kad prikacim lan cabal na Cisko modem (slika 2) i spojim ga sa kompom internet mi radi sve je ok ali kad taj kabal nakacim na ovaj d-link i iz d-linka (slika 3) drugo kablo pruzim do kompa opet radi ali mi ne radi wireless sa tog d-linka tj uredjaj ga nadje ali nema interneta preko njega...E sad kontam da treba nesta da se podesava unutar ovoga d-linka ali kad ovaj d-link isti nakacim na pirelli adsl (slika 4) router tj povezem ih cablom sa lan portova dobijem automatski bez ikakvih podesavanja internet na d-link i na lan i na wireless?Kad utaknem lan cabal iz ciska u pc dobijem sledece parametre iz ipconfig (slika 5) a kad uidjem u podesavanje routera d-link dobijem sledeci meni (slika 6,7) e da kad to nakacim i odem u TCP/IP Propertis automaski mi ubacuje u ova polja ovaj DNS ( slika 8) .

U cemu je caka?






















 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: Kablovski modem na adsl+ wireless router03.12.2011. u 21:47 - pre 151 meseci
U oba ova slucaja tebi taj dlink radi kao switch, tj. samo pravi vezu izmedju uredjaja. Kad se prikacis na pirelli, on onda rutira sta treba, a cisco posto nije ruter vec samo modem, ne moze da odradi isto sto i pireli.

Dakle, umesto dlinka nabavi pravi ruter ako zelis da ides preko cisca sa vise uredjaja.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

AkoKako
Ime Prezime
Radim

Član broj: 215631
Poruke: 13
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Kablovski modem na adsl+ wireless router03.12.2011. u 22:17 - pre 151 meseci
Ok hvala na odgovoru.Dali mislis da mi ovaj router http://www.tenda.cn/tendacn/pr....aspx?productid=354&type=1 moze zavrsiti posao ?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovski modem na adsl+ wireless router03.12.2011. u 23:08 - pre 151 meseci
Može, ja imam takav i radi dobro.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Kablovski modem na adsl+ wireless router

[ Pregleda: 4145 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.