Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

elitemadzone.org :: MadZone :: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55131 | Odgovora: 253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

make_lele
make_lele
Srbistan

Član broj: 287268
Poruke: 383
212.178.232.*



+68 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 17:10 - pre 149 meseci
Citat:
vladd:
Doticni most je toliko oblacen, da ni eventualno olaksanje saoracaja n oze to da spere.


Eventualno olakšanje saobraćaja!!?

Citat:
vladd:
Oblacen je akterima, ucesnicima u gradnji, a ne torokanjem ovih ili onih.


ES nije mesto na kome su predizborni govori poželjni.

Citat:
vladd:
Siguran sam da je moglo elegantnije, da je moglo uz manje provizije i da je moglo sa vise dobre volje, a ne osionosti, javasluka i sujete.


A siguran si zato što si građevinski inženjer, možda saobraćajni ili neki treći tip?


Citat:
vladd:
BTW, most MIjo u Francuskoj je 400mil evra..ali mi nismo patriote kao Francuzi...mi patriotizam i opstu dobrobit masno i bezumno naplacujemo...

Poz


BTW, konfiguracija terena i saobraćajnice su indeticne. A izvor tvoje informacije da je taj most koštao toliko je... ?
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 17:16 - pre 149 meseci
Citat:
make_lele: A siguran si zato što si građevinski inženjer, možda saobraćajni ili neki treći tip?


siguran je zato sto ekipu koja je mogla da se utali apsolutno niko ne kontrolise, a obzirom da do sada nijednu priliku za KRADJU nisu propustili zasto mislis da ovu bi?!
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.97.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 17:23 - pre 149 meseci
most je odličan i preko potreban Beogradu. Prošao sam preo njega odmah posle NG i danas - sve je urađeno baš lepo, asfalt je perfektno ravan!

Jedino se oseti problem prilikom uključenja na most, tj. prevelike ssu gužve, što od GOMILE znatiželjnika a što od činjenice da svi prilazi još nisu završeni.
Kada sve to bude gotovo, biće prava stvar.

Što se tiče cene mosta, zaista je toliko besmisleno o tome raspravljati da mi nije jasno kako to ljudi ne vide.
Uvek se kralo i uvek će se krati, ali sada smo nešto i mi dobili i to smo dobili nešto jako lepo i vredno!
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:08 - pre 149 meseci
Evo ga, pojavio se i na Google Maps.

Prelazio sam danas i isao jedno 15 minuta preko mosta zbog gomile koja je najnormalnije parkirala kola na sred mosta i izlazila da se slika okoloko naokolo.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
95.180.97.*



+257 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:19 - pre 149 meseci
^^
Jes', samo sto ako pokusas da koristis informaciju kako da dodjes sa jedne na dugu stranu mosta, reci ce ti da ides preko gazele (to google-ovci jos nisu uradili)...

A isto vazi i za most u Obrenovcu, ako mu kazes da hoces da ides od Obrenovca do Boljevaca, reci ce ti da ides nekih 50 km okolo :)
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:31 - pre 149 meseci
Citat:
3way: Evo ga, pojavio se i na Google Maps.

Prelazio sam danas i isao jedno 15 minuta preko mosta zbog gomile koja je najnormalnije parkirala kola na sred mosta i izlazila da se slika okoloko naokolo.


Ovo ne mogu nikako da shvatim.
Sve bi ih zgurao s mosta!
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:32 - pre 149 meseci
Ne znam jel ovo sarkazam ili zbilja, ali to je u svakom slucaju nedopustivo. Mislim, i meni se svidja most, i zanimljivo mi je da ga vidim, ali ako hoces da ga gledas, imas onu pesacku stazu, pa svrckaj po njoj koliko hoces...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
109-93-219-66.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:42 - pre 149 meseci
kao sto sam rekao ne razumem se u mostogradnju, pa sam samo preneo one informacije, sa zadrskom (pogotovo sto most nisam uzivo video)
da li je spojnica naopako stavljena (ne znam bas kako naopako), to moze reci neko ko je video uzivo (ako se i malo razume)

sto se zemljotresa tice, ako je (ponavljam, ako) po propisu da mora da izdrzi 9^, onda mora toliko i ni makac manje, a ne za 3^ manje, pa makar i to znacilo da ce i subotica biti sravnjena, a ne beograd,posle takvog zemljotresa

pazi, oni pustaju most, koji nije gotov, jos prave ceremoniju, pod ovim mislim bas na onu prikljucnu rampu, sto se vidi na slikama...

sto se kabela tice, koji ce to k posred pesacke staze? i pri tome neobelezeno? je l to pesacka staza, ili staza s preponama? (nije poenta citata bila u delu da bi on tuzio grad, nego da taj kabel tamo stoji)


i pazi, ne postoji zvanicna cena, wtf!? niko da se odluci koliko love je za taj most uzeto/dato, a koliko ce se morati vratiti (posto nije beskamatni kredit uzet), mislim, danas tona cementa kosta x dinara, a sutra x+y, pa ne mogu znati? a racune nisu sacuvali, je l?


 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 18:50 - pre 149 meseci
Citat:
Što se tiče cene mosta, zaista je toliko besmisleno o tome raspravljati da mi nije jasno kako to ljudi ne vide.
Uvek se kralo i uvek će se krati, ali sada smo nešto i mi dobili i to smo dobili nešto jako lepo i vredno!


no comment.

Citat:
Ovo ne mogu nikako da shvatim.
Sve bi ih zgurao s mosta!


mogu samo da pretpostavim sta bi ti uradio. Da mozes...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 19:35 - pre 149 meseci
koliko znam most je bio vec neko vreme na google maps, samo je bio status = under construcion. Na mapmaker-u je sad promenjeno u completed ali verovatno jos nije published. Vidim da se utrkuju sad ko ce da izradi pristupne linije ;) a neko je obrisao ulazni segment sa sajamske strane i blokirao sve edite :) joys of community editing :)
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 19:44 - pre 149 meseci
Citat:
3way: Prelazio sam danas i isao jedno 15 minuta preko mosta zbog gomile koja je najnormalnije parkirala kola na sred mosta i izlazila da se slika okoloko naokolo.

Ahahaha, trebalo je da dodje parking servis i isponaplacuje kazne, taman da otplate deo mosta
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 20:31 - pre 149 meseci
Citat:
3way: Ne znam jel ovo sarkazam ili zbilja, ali to je u svakom slucaju nedopustivo. Mislim, i meni se svidja most, i zanimljivo mi je da ga vidim, ali ako hoces da ga gledas, imas onu pesacku stazu, pa svrckaj po njoj koliko hoces...


Nije sarkazam uopste.
Odvalio bi ih od kazni, a kad bi postojala mogucnost ne bi zalio ni jednog parkiranog auta sto bi zavrsio u Savi.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 21:06 - pre 149 meseci
Ti bas nemas osecaja za ekologiju...
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 21:11 - pre 149 meseci
Al imam za bezobrazluk i kretenizam.
Ne brini, vlasnici novopecenih plovecih objekata bi o svom trosku i domisljatosti morali da ih izvlace.

:)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 22:19 - pre 149 meseci
Ovaj most je kao kad čovek sa platom od 27.000,00 din kupi Krajsler 300 od 3500 cm3.

Em je uzeo kredit i deca nemaju šta da mu jedu,
em nema ni za registraciju od 300.000,00 din svake godine,
em nema ni para da ga vozi, jer troši 25 L benzina na sto km,
em ne može ni da ga proda, jerbo ga niko neće

Ali bre lepo Krajsler izgleda do bola !!!
A u suštini posao bi mu obavio i 101

Pitanje koje mi se mota po glavi: jel moglo ovo skuplje da se napravi ?

A bolidima smo zemlja bogata - setite se gužvi na otvaranju merkatora, hrvatskih prodavnica, podele sadnica trešnje......

A tek mentalni sklop osobe koja u Novogodišnjoj noći dreždi od 22,30 do iza ponoći da bi prva prešla most kolima !?!
To moj nejaki um ne može da pojmi

SrbistanTM
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 22:37 - pre 149 meseci
Pljuc pljuc.

Dok su se neki što pljuckaju pitali nešto ne samo što ništa novo nije pravljeno nego je nesposobnom politikom i rušeno a novac u koferima iznošen iz zemlje. Ako se imaju neki dokazi za krađu pravac u sud i gotovo. Ovde stoji argument visok ko kuća od 200 metara koji svi vide. I dobro je da se vidi, reči protiv toga ne pomažu puno. Most je stvarno lep a mnogima će olakšati život.

Pozz.
 
Odgovor na temu

jandrino jato

Član broj: 282774
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+103 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 22:48 - pre 149 meseci
ovce krenule na lopovski most! beska ova nova koja ima mnogo vislje stubove i mnogo veci raspon i duzinu je kostala 122miliona a ovo seljacko kicerajsko cudo sa tim k.r.em na sredini je bez potrebno a kosta 500miliona! i iz inata cu i dalje ici gazelom dok su ovi na vlasti! a jesam glasao za njih jer sam i verovao al pojeo sam vugno i sad glasam za dveri iz inata!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 23:15 - pre 149 meseci
Pa zar nije Gazela popravljana lopovskim novcem? Moraces ti na Branka...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 23:17 - pre 149 meseci
I bulevar K.A. zaobiđi u širokom luku :)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...02.01.2012. u 23:19 - pre 149 meseci
Ma hej, lazu vas bre, kostalo je u stvari 1280 milijardi, ali evra, i te ne ovih propalih sto sad propadaju nego onih buducih sto ce da vrede. Ima cukun-cukun-unuci da ga otplacuju :)

300 miliona evra na 2 miliona Beogradjana je 150e po glavi, nek je troduplo na 30 godina (iskreno ne znam koji je program otplate ali nije ni preterano vazno) to je 1.25e mesecno usrednjeno ili appx 2.5 miliona evra usrednjeno u totalu. Ako vi mislite da je to superluksuzna investicija onda niste bas skloni ka brojevima. Budzet grada Beograda za 2012 je blizu 1 milijarda evra te je 2.5 miliona nekih 0.25% budzeta grada. Pravi plan finansija je sigurno drugaciji ali uzmi koju god hoces projekciju, pa makar i na 10 godina i videces da je ta cifra vise nego prihvatljiva sa stanovista velicine gradskog budzeta. A onda pogldaj da rgadski budet daje 10% svog iznosa plebsu za gradski prevoz da malom kalimeru slucajno ne poskupi mesecna markica. I onda pljuc, pljuc. Nemate vi pojma sta je kapitalizam.

Drugo je pitanje da li je moglo jeftinije, a slabo ko ovde to moze da tvrdi. Bas u poredjeu sa mostom iz Beske i nije preterano skuplji. Opet se zaboravlja da najveci trosak ovde odnose pristupne petlje i svi prateci troskovi oko toga.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: "Most na Adi" otvoren za saobracaj ...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 55131 | Odgovora: 253 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.