Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sudo mašina privileg 1033

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: sudo mašina privileg 1033

[ Pregleda: 8811 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VASSS
VASS JOZSEF
el./majstor

VASSS
Član broj: 198915
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon sudo mašina privileg 103303.01.2012. u 15:14 - pre 149 meseci
Da li može neko da mi kaže nešto kakvu funkciju ima hidrostat u sklopu ventila za primanje vode(prvi put vidim takav ventil) u mašinu.Crevce od hidrostata se nalazi na kazanu pumpe za pranje posuđa.Verovatno za merenje količinu vode.Isto ima pored još jedno crevo koji je nataknut što ide na drugi hidrostat što je fixiran negde tu ispod mašine.Mislim da je to za drugi nivo vode.Nije mi baš najjasnije pa ako je neko više upućen neka mi ukratko objasni.
Hvala unapred
Puno pozdrava


OBAD
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shoyo LM
serviser bele tehnike, program pranja
Srbija

Član broj: 274036
Poruke: 172
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: sudo mašina privileg 103303.01.2012. u 15:21 - pre 149 meseci
To ti je deo AQUA STOP-a, sigurnosni hidrostat. Kada se prepuni voda, zatvara dotok iako je ventil neispravan
 
Odgovor na temu

VASSS
VASS JOZSEF
el./majstor

VASSS
Član broj: 198915
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sudo mašina privileg 103303.01.2012. u 15:30 - pre 149 meseci
Kako da izvedem da mogu mašinu da nabudžim naravno za mene bez one posude za so(puknut je) direktno da ventil pušća vodu u kazan a hidrostat da ga reguliše.Tu je slika od puknute posude.Taj otvor bi ja zapušio.
OBAD
 
Odgovor na temu

ELECTROLUX SERVIS
Sasa Jovanovic
INZENJER ELEKTROTEHNIKE,ELECTROLUX
SERVIS
Beograd,Srbija

Član broj: 296525
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.elektroluks.co.rs


Profil

icon Re: sudo mašina privileg 103304.01.2012. u 00:16 - pre 149 meseci
Kolega
tanko crevo koje ti dolazi do el ventila slobodno zapusi i to ce biti ok.Mislim najbolje je zameniti ali kad si vec rekao da hoces da budzis onda budzi
pozdrav
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4614
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+311 Profil

icon Re: sudo mašina privileg 103304.01.2012. u 09:50 - pre 149 meseci
Moze da se nabudzi ali je prilicno komplikovano. Mislim na premoscavanje posude za so.

Na samoj posudi za so imas tri creva koja dolaze na nju. Takodje sa strane masine imas jos jednu posudu koja se zove razdelnik vode i na nju takodje dolaze tri creva. Potrebno je da sve to zaobidjes i da voda direktno sa aqua-stop ventila, onoga sto si postavio sa slikom, ide direktno u masinu. Prvo ces sa toga aqua-stop ventila skinuti crevo koje ide ka razdelniku vode i ukloniti ga potpuno. Zatim ces pogledati na posudu za so, ona tri prikljucka za vodu. Na njima ces videti strelice koje oznacavaju pravac kretanja vode, da li voda ulazi u posudu za so ili izlazi iz nje. Posto na posudi za so imas tri creva, odnosno ulaza-izlaza za vodu, pogledaces malo bolje na samoj posudi je odlivena u plastici strelica koja oznacava smer kretanja vode (za svako crevo po jedna strelica). U posudu za so ulazi voda na dva creva a izlazi na jedno crevo. Pronaci ces strelicu koja oznacava izlaz vode iz posude za so. To crevo koje je islo od izlaza posude za so do masine ces takodje da skines. Sada imas ventil aqua stop sa koga si skinuo crevo i mesto sa koga si skinuo crevo koje je islo sa posude za so na masinu, na masini, to prespojis sa novim crevom i masina direktno prima vodu iz aqua-stop ventila odnosno neomeksanu vodu iz vodovoda.

Sto se tice zapusavanja rupe od posude za so, na samoj masini, dovoljno je da vratis posudu na njeno mesto i dobro joj zategnes poklopac posude i onaj veliki plasticni sraf. Ako su poklopac i gumeni dihtunzi ispavni, nece nigde da curi. Predhodno sve to dobro nsmazi nekom mascu da se lakse zavije i bolje nalegne.

Moguce je da kod ovih novijih modela masina izmedju razdelnika vode i posude za so nema creva, vec direktno razdelnik vode naleze na posudu za so. U ovom slucaju je budzenje mnogo komplikovanije.
 
Odgovor na temu

VASSS
VASS JOZSEF
el./majstor

VASSS
Član broj: 198915
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: sudo mašina privileg 103304.01.2012. u 23:18 - pre 149 meseci
Hvala ti kolega na iscrpnoj informaciji,da sam barem ranije pročitao odgovor,jer sam upravo tako i izmudrovao.Sad sam barem siguran da će tako da funkcioniše tj. da će funkcionisati.Stigao sam samo da isprobam primanje vode u kazan i rad pumpe za pranje.Kod vrata sam isto primetio nekoliko kapi vode i sumnjiva mi je dihtung guma na donjem delu na vrata.
Sutra ću da prostudiram.Inače naša voda je dosta meka(kikindski okrug) a i čuo sam od mojih poznanika da oni koriste samo tabletu za pranje a so uopšte nisu stavljali već nekoliko godina i lepo opere i posuđe i staklene stvari.Mašinu sam dobio u zamenu za popravku neke druge mašinu pa će nam dobro doći pošto je nemamo.
Opet puno hvala
Drugarski pozdrav
OBAD
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: sudo mašina privileg 1033

[ Pregleda: 8811 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.