Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smrt demokratije

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22769 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 14:30 - pre 149 meseci
Na našu sreću, nismo toliko bitni. Imaju kuda da idu (Hrvatska, Mađarska, Ukrajina; Nemačka, Poljska; Rumunija, Bugarska, Grčka...), tako da neće biti potrebe za prevelikim pritiskom na nas. Ako se pojavi jači pritisak, to može biti samo zbog potrebe za topovskim mesom, a to nam ne treba.

Što se tiče onih koji žele u NATO, imaju legije stranaca, pa slobodno neka idu odmah da se bore protiv komunizma i diktature za demokratiju i ljudska prava, a nas ostale neka ostave na miru.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 15:44 - pre 149 meseci
Citat:
NedeljkoNa našu sreću, nismo toliko bitni. Imaju kuda da idu (Hrvatska, Mađarska, Ukrajina; Nemačka, Poljska; Rumunija, Bugarska, Grčka...), tako da neće biti potrebe za prevelikim pritiskom na nas. Ako se pojavi jači pritisak, to može biti samo zbog potrebe za topovskim mesom, a to nam ne treba.

Što se tiče onih koji žele u NATO, imaju legije stranaca, pa slobodno neka idu odmah da se bore protiv komunizma i diktature za demokratiju i ljudska prava, a nas ostale neka ostave na miru.


Ja mislim da ovde gresis, mislim da jos uvek geografski imamo vrlo znacajnu poziciju. Bar sto se tice rata koji bi se ikada vodio na kopnu, zivom silom ili kako se vec to zove, trupama... To bi najlakse mogli da iskoristimo tako sto cemo biti u NATO clanstvu. Ja sam za to iz vise razloga ali kao najvazniji je razlog koji si naveo u predhodnom postu, boldovano:
Citat:
Nedeljko:... Po NATO ugovoru su sve NATO članice dužne da brane bilo koju NATO članicu koja bi bila napadnuta od bilo koje zemlje koja nije NATO članica, pod uslovom da ta NATO članica nije izazvala rat. E, sad, kad SAD budu izazvale neki incident i za to optužile Rusiju, onda će boranija da dokazuje kako to nije bilo baš tako i da nisu dužni da idu u rat. Aha, jeste tako je. Zato mi treba da ostanemo vojno neutralni i da NATO prepustimo ljubiteljima gajenja "pečurki" na svojoj teritoriji. To je jedina stvar koja valja u trenutnoj politici Srbije. Sve ostalo je pogrešno.


Podvuceno - Nema sta da se dokazuje, svako dokazivanje je eliminisano pristupnim ugovorom a potpisom se unapred saglasuje sa tim sta treba i kada da se radi, sve je do detalja precizirano u aktu. To si i sam u nastavku rekao. Samo se sa poslednje dve recenice ne slazem, kao sto rekoh.

Inace sam za pridruzivanje EU ali ne i za to da prihvatimo Euro kao nasu valutu. Ali to je neka druga prica...


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 16:48 - pre 149 meseci
Citat:
Obama je doneo odluku po kojoj bilo koji stranac u SAD može biti uhapšen i prebačen u Gvantanamo na doživotnu robiju bez ikakvog razloga.

Ne samo stranac - vec i USA gradjanin. I to bez ikakvog sudjenja na nedredjeno dugo vreme moze biti zatvoren, ako se sumnja da je ucestvovao, pomogao ili radi sa teroristima - pritom nikakav dokaz nije potreban za takvu tvrdnju. Plus sto zatvor uopste ne mora da bude na USA tlu, niti mora da bude vodjen/odrzavan od strane USA vojske.

Pa ti vidi... mr. Nobel...
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 18:14 - pre 149 meseci
Citat:
Sceka: Podvuceno - Nema sta da se dokazuje, svako dokazivanje je eliminisano pristupnim ugovorom a potpisom se unapred saglasuje sa tim sta treba i kada da se radi, sve je do detalja precizirano u aktu. To si i sam u nastavku rekao. Samo se sa poslednje dve recenice ne slazem, kao sto rekoh.


U tom pristupnom ugovoru je definisano pod kojim si okolnostima dužan da uđeš u rat, tako da ima šta da se dokazuje, jer su okolnosti vrlo bitne.

A sa tim pristupnim aktom ćeš moći da se obrišeš. SAD će da tvrde da nisu krive, već napadnute, te da su sve članice po tom pristupnom aktu dužne da uđu u rat, a ti dokazuj da su SAD izazvale sukob, te da nisi dužan da ideš u rat. Proći će ti to, kako da ne.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 18:26 - pre 149 meseci
Citat:
Nedeljko: A sa tim pristupnim aktom ćeš moći da se obrišeš. SAD će da tvrde da nisu krive, već napadnute, te da su sve članice po tom pristupnom aktu dužne da uđu u rat,
Ti govoris kao da su clanice NATO-a neke marionetske drzave koje zive u strahu od Amerike, pa kao nece smeti da se suprotstave ako nije ocigledno ko je agresor. Zato ti predlazem da procitas ovo: http://sh.wikipedia.org/wiki/Stara_Evropa_(politika)
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 18:33 - pre 149 meseci
@gajo2

Predlazem da probas da saznas ko su glavni i odgovorni ljudi u NATO-u. Dakle oni koji donose odluke.

Hint:

http://www.nato.int/cps/en/natolive/topics_50110.htm
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 18:36 - pre 149 meseci
Citat:
Nedeljko: U tom pristupnom ugovoru je definisano pod kojim si okolnostima dužan da uđeš u rat, tako da ima šta da se dokazuje, jer su okolnosti vrlo bitne.

A sa tim pristupnim aktom ćeš moći da se obrišeš. SAD će da tvrde da nisu krive, već napadnute, te da su sve članice po tom pristupnom aktu dužne da uđu u rat, a ti dokazuj da su SAD izazvale sukob, te da nisi dužan da ideš u rat. Proći će ti to, kako da ne.


Pa pazi, ja mislim da je jako bitno, mozda i najbitnije u ovom trenutku, da imamo zaledjinu ako bude bilo kakvog rata bilo gde a pri tom mi moramo da budemo "okrznuti" ratnim dejstvima. Ovako nam bar niko od mnogo zemalja... Ili drugacije a vrlo bitno, ovako, pristupanjem NATO-u mi smo sigurni da znamo koje drzave sigurno nece da nas napadnu i te iste drzave ce nas sigurno braniti ako nas neko van tih drzava napadne. Mislim da je to, da ponovim, u ovom trenutku ali i u nekoj srednjorocnoj buducnosti, jako vazno.


Pozdrav!

EDIT
Zaboravih... Preko glave mi je varijanta "ma mozemo mi sve sami, niko nama ne treba..." i slicno! Zbog takvog nakaradnog stava i misljenja nam se i desilo da godinama samujemo kao kakve zivotinje izopsteni iz svega i svacega i tretirani kao dno dna! Niko na svetu ne moze sam, bre, pa ni zivotinje nisu same, 95% su u nekakvim coporima jer je to prirodno i lakse, imaju neku zastitu i napadaju svaku zivotinju koja je sama, koja se osami, koju copor izdvoji da bude sama... Pa dokle vise tako razmisljanje?! Nismo, jednostavno nismo u stanju da budemo sami i da "izmisljamo toplu vodu" a to vec godinama cinimo "uspesno"!!!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:09 - pre 149 meseci
Citat:
gajo2: Ti govoris kao da su clanice NATO-a neke marionetske drzave koje zive u strahu od Amerike, pa kao nece smeti da se suprotstave ako nije ocigledno ko je agresor.


A šta su drugo, nego to što si napisao?

Kada je npr. Srbija tražila od Saveta bezbednosti da predloži Generalnoj skupštini da ona predloži Međunarodnom sudu pravde da ispita saglasnost jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova sa poveljom Ujedinjenih nacija, međunarodnim pravom i rezolucijom 1244, britanski ambasador je održao ostrašćen govor kako taj predlog ne sme da ode Generalnoj skupštini zbog... da bi posle toga američki ambasador rekao da će SAD podržati predlog Srbije da se to iznese na Generalnu skupštinu, nakon čega je britanski ambasador glasao za predlog "da bi se postigao jedinstven stav". Američki ambasador jednostavno nije rekao britanskom unapred kako da glasa, pustio ga je da se istrtlja i onda se obrisao njime.

Koliko se sećam, vikiliks je otkrio da britanski premijer nakon što bude izabran, formalno (naravno tajno) u američkoj ambasadi u Londonu polaže zakletvu odanosti pre američkim ambasadorom.

E, sad, pusti Britaniju, Francusku i Nemačku i pretpostavi da one "nisu marionetske države koje..." (ne znam samo čime da se suprodstave). Kakav bi bio status Srbije?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:14 - pre 149 meseci
@Sceka

Postoje dva rizika:

1. Da nas napadne neka zemlja koja nije članica NATO pakta, a da nema ko da nas brani.
2. Da nas NATO uvuče u rat protiv nekoga.

U oba slučaja razmisli koje bi zemlje mogle da budu u pitanju i onda izvedi zaključak o odnosu rizika.

A što se izopštenja tiče, daleko je bolje da budemo izopšteni iz trećeg svetskog rata, nego da ne budemo.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
194.249.198.*

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:20 - pre 149 meseci
Citat:
Nedeljko: nakon čega je britanski ambasador glasao za predlog "da bi se postigao jedinstven stav".
Eto sam si sebi odgovorio na pitanje. Tako se ponasaju saveznici. Ako neprijatelj zeli da vredja tvog prijatelja, onda ti krenes da ga branis, ali onda tvoj prijatelj kaze da nema potrebe, moze sam da resi problem, onda ti kazes ok kako hoces. A istorijski gledano Amerikanci i jesu resili problem, posto je Srbija sama povukla taj zahtev. Pogledaj malo diplomatske poruke izmedju drzava NATO (dosta njih mozes procitati na wikileaksu), sa koliko postovanja oni pisu jedni drugima i kako stalno naglasavaju da je druga strana drag prijatelj itd. Tako sa Srbijom niko ne govori zato sto je svi smatraju za wc soljom od drzave, sto ona i jeste (to je odgovor na tvoje pitanje o statusu Srbije), samo ti mislis da zbog toga ni ostale zemlje nemaju prijatelje i da se ni oni medjusobno ne postuju. A ona tvoja izjava o zakletvi lojalnosti vec pripapada Ultra Madzonu, kako mozes uopste da pises takve gluposti?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:23 - pre 149 meseci
Pristup NATO paktu se svodi na otprilike: Ako im se pridruzimo, valjda, ce manje da nas je*u. I to je to... nikakve tu price o "partnerstvu" i "saveznistvu" nema. Zna se ko tu donosi odluke. Ovo ostalo je sminka za ovce.

Valjda ako im "pristupimo", ce da smanje sa sponzorisanjem raznih siptara i slicnih nacionalno-secesionisticnih grupa.
Za Srbiju realno postoji samo jedna pretnja, a to je pretnja od strane NATO pakta pod patronatom USA - sto je vishe puta i pokazano.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:26 - pre 149 meseci
Mislim da u toj situaciji sam koncept pristupnog akta nece sluziti bilo cemu. Svi koji se nalaze izmedju hardcore leve i desne strane tog sukoba gledace da izbegnu bilo kakvu obavezu ratovanja a to ce za pocetak sasvim sigurno ukljucivati novoprodsle u NATO koji su u isti usle iz cistog cara i interesa. NATO nema ideolosko jedinstvo i koncept nacionalnog jedinstva jer ni ne predstavlja naciju i vojnici tog pakta ce prevashodno braniti interese svoje nacije i tu moral zajednicke vojske funkcionise samo dok ta vojska pobedjuje. Ako ta grupa nacija ne moze da se dogovori ni oko mirnodobskih problema kao sto je ekonomska kriza odakle vam ideja da ce moci da se dogovore kad budu pocele da padaju glave i kad im se na teritoriji napravi front i obe strane pocnu da ostavljaju svoje eksplodirane i neeksplodirane uranijumske municije.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+2789 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:51 - pre 149 meseci
gajo2

Tako se ne ponašaju saveznici, već marionete (neko nekim briše dupe). Ne postoji obrnut slučaj, da je Amerika zbog Britanije uradila ovo ili ono. A ta "uvažavanja" nisu namenjena njima, već javnosti. Zašto bi bez ikakvog razloga neko pogoršavao raspoloženje u narodu? I Tadiću se oni obraćaju "sa uvažavanjem", ali je politika prema nama baš takva kao što si opisao, ali ne zato što nismo drug član, nego zato što nismo sila, kao što nisu ni Britanija, Francuska i Nemačka od kojim smo mi minimum 100 godina daleko. Samo se tako stiče stvarno uvažavanje.

Ne, kažem, mi jesmo marionete, kao i sve zemlje osim nekoliko koje se na prste jedne ruke mogu nabrojati, ali to ne znači da ne treba da brinemo o svojim interesima.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 19:55 - pre 149 meseci
Citat:
gajo2: ... Tako sa Srbijom niko ne govori zato sto je svi smatraju za wc soljom od drzave, sto ona i jeste ...


Pa stvarno!

Nisam mislio ali ne mogu da izdrzim, jednostavno ne mogu! I nije upuceno @gajo2 licno, samo me iniciralo ovo boldovano!

Pa pun mi je *rac vise samoblacenja i samovredjanja i samopljuvanja i svega ostalog sto je masovna pojava na nasim prostorima a sto vodi direktno u zlo ako se nesto ne ucini da se to spreci!

Ne postoji na svetu narod koji toliko ruznih reci javno kaze o svojoj zemlji!!! Pa to je nenormalno, bre, ljudi. Pa tako direktno govorite o sebi licno, kako se to ne razume. Kakva, bre, WC drzava, sta to znaci? Da je taj koji kaze to gouno od coveka jer zivi u toj WC solji i nikako ne moze biti nista drugo! Ako je sljam drzava, sta su onda ljudi koji zive u takvoj drzavi? Ako neko misli da zivi u drzavi koja je WC a pri tom sebe ne vidi kao gouno, onda jednostavno nije normalan, patologija svega toga je evidentna! Pa, bre, ne dozvoljavam ni jednom strancu da pljuje po mojoj drzavi jer pljuje po meni direktno da direktnije ne moze da bude. Pa zasto bi dozvoljavao bilo kom da pljuje po meni?! Alo, bre, o cemu pricamo? Nemojte samo da navodite primere politickog i ekonomskog sadrzaja jer je to pateticno do bola i nije vezano za ono sto ja pricam! Dokle, bre i cemu to vodi? Pa kako takve nije sramota od sebe samog, da ne pricam o tome kako takve nije sramota svoje dece?! Sta ce da kaze svom detetu?! "Sine/cerko znas, mi zivimo u Sranju od drzave, mi smo obicna gouna, jeste jeste, ja sam gouno, i mama ti je gouno i ti si gouno..."?!?!?! Imaju li takvi ista u glavi, bre? Mislim da su jadni, da jadniji ne mogu da budu!!!!!

Jos jednom, nema veze direktno sa @gajo2 - samo me iniciralo obo boldovano u njegovoj poruci!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 20:23 - pre 149 meseci
Samo zato sto je nekome gurnuta glava u wc solju ne znaci da je doticni gouno.

Vrlo je prosto, radi se o disasocijaciji i distanciranju onih koji su ovde samo zato sto MORAJU jer ih je sudbina kaznila da se ovde rode u okolnostima da im pasos ne moze posluziti da odu da zive negde drugde. Ne vidim zasto je to tebi toliko strano, i ja iskreno mislim da je ova zemlja wc solja ali ne vidim sebe kao gouno, da iskoristim rec . Samo sto se niko ne javlja na oglas "menjam Srpski pasos za Kanadski", nakon sto se niko nije javio na oglas ""menjam Srpski pasos z pasos zemlje u EU"

Zato mi je iskreno i smesna ova tema, tj vise taj clanak u NINu od kojeg je sve i pocelo. Revolucija u Srbiji, haha, jeste, hiljadu. Revolucija iz cega, iz apaticne gomile samointeresnih laktaca koji su duboko nesrecni jer ne mogu da se laktaju ko nekad i uzdisu za bravarom za cije vreme su mogli. Revolucija koga? Nema zive duse koja ne neki nacin nije zavisna od budzeta i drzavne sise. Revolucija uz koju ideju? Povratak komunizma? Presmesno, prejadno. Ovde cak ni najteze osteceni nemaju nameru da dizu bune a kamoli da to radi kriticna kolicina ljudi.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 20:53 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Samo zato sto je nekome gurnuta glava u wc solju ne znaci da je doticni gouno.

Vrlo je prosto, radi se o disasocijaciji i distanciranju onih koji su ovde samo zato sto MORAJU jer ih je sudbina kaznila da se ovde rode u okolnostima da im pasos ne moze posluziti da odu da zive negde drugde. Ne vidim zasto je to tebi toliko strano, i ja iskreno mislim da je ova zemlja wc solja ali ne vidim sebe kao gouno, da iskoristim rec :). Samo sto se niko ne javlja na oglas "menjam Srpski pasos za Kanadski", nakon sto se niko nije javio na oglas ""menjam Srpski pasos z pasos zemlje u EU"

Zato mi je iskreno i smesna ova tema, tj vise taj clanak u NINu od kojeg je sve i pocelo. Revolucija u Srbiji, haha, jeste, hiljadu. Revolucija iz cega, iz apaticne gomile samointeresnih laktaca koji su duboko nesrecni jer ne mogu da se laktaju ko nekad i uzdisu za bravarom za cije vreme su mogli. Revolucija koga? Nema zive duse koja ne neki nacin nije zavisna od budzeta i drzavne sise. Revolucija uz koju ideju? Povratak komunizma? Presmesno, prejadno. Ovde cak ni najteze osteceni nemaju nameru da dizu bune a kamoli da to radi kriticna kolicina ljudi.


Eto, to ja ne mogu da razumem, meni je to nespojivo (boldovano)! Nikada u zivotu nisam cuo da neko tako razmislja a narocito govori o svojoj zemlji, mislim na strance. Prokrstario sam Evropu uzduz i popreko mnogo puta, bivao u GB cesto, cak i "ziveo" nekoliko puta po vise meseci, druzio se sa svakakvim ljudima, bas sa svim slojevima mogucim, od bogatasa do beskucnika i nikada, ali nikada nisam cuo da o svojoj drzavi neko tako prica.

Ja sam imao priliku da zivim negde drugo, puno puta ne jednom, ali nisam hteo jer mi se nigde nije dovoljno dopalo da bas zivim. Ma i dan danas mogu da odem da zivim u Londonu ili Torontu, pa cak i ortak iz L.A.-a mi jos uvek dosadjuje sa pozivom da dodjem tamo da zivim. Ali mi se ne ide jer mi se ne svidja mentalitet i nacin zivota i tacka. Pre godinu dana se vratio sin od jednog prijatelja, bavio se profesionalno skijanjem na vodi u Americi i nesto malo u Meksiku, bio instruktor u prestiznim klubovima, druzio se sa poznatim licnostima iz sveta politike i estrade (u americkim okvirima sto nije malo!), odlicno zaradjivao, bas mnogo ako se poredi sa bilo kojom zaradom ovde, ali je dosao iz istog razloga iz kojeg ja ne mogu da odem tamo, nacin zivota mu se zgadio! I tako... :) Znam da nije tema ali jednostavno ne mogu da izdrzim veceras, veceras sam tako "natrimovan" i zato necu vise! Hvala! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 20:58 - pre 149 meseci
Verovatno ni mmix ne bi imao takvo misljenje u nekoj od tih drzava gde si ti bio ;]
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 21:15 - pre 149 meseci
Citat:
Shadowed: Verovatno ni mmix ne bi imao takvo misljenje u nekoj od tih drzava gde si ti bio ;]


Mislis misljenje o tim drzavama? :) Pa ako je normalan, a deluje mi kao da jeste, mislim da bi imao misljenje bar slicno mome! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+629 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 21:15 - pre 149 meseci
Citat:
mmix: Samo zato sto je nekome gurnuta glava u wc solju ne znaci da je doticni gouno.

Vrlo je prosto, radi se o disasocijaciji i distanciranju onih koji su ovde samo zato sto MORAJU jer ih je sudbina kaznila da se ovde rode u okolnostima da im pasos ne moze posluziti da odu da zive negde drugde. Ne vidim zasto je to tebi toliko strano, i ja iskreno mislim da je ova zemlja wc solja ali ne vidim sebe kao gouno, da iskoristim rec :). Samo sto se niko ne javlja na oglas "menjam Srpski pasos za Kanadski", nakon sto se niko nije javio na oglas ""menjam Srpski pasos z pasos zemlje u EU"
Nije nikog sudbina kaznila, već naprotiv svako bira svoju sudbinu. Tako su mnogi rođeni ovde i imaju ovaj pasoš i svako ko je želeo ili morao da ode to je mogao i da učini - i učinio je. Nije ovo Severna Koreja, kome se ne sviđa da živi u ovoj zemlji može da ode gde god mu se sviđa.
Naravno, nije lako otići i snaći se u novoj zemlji, mnogo je lakše ostati, biti nezadovoljan i pljuvati po svojoj zemlji.
Ili pak smatrati sebe sjajnim cvetom na dnu wc šolje...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Smrt demokratije12.01.2012. u 21:46 - pre 149 meseci
Gresis, nije uopste lako. Tj, lako je ako hoces da peres tanjire na crno i rizikujes svakog dana dal ce da te deportuju s detetom nazad, ali mene te sibicarske metode ne interesuju. Ako hoces da ides legalno, nije uopste toliko lako jer ni njima ne cvetaju ruze i trzista rada su sve vise protekcionisticka. Moj za*eb je sto nisam onomad 2007 kad sam se vratio u Sebiju odmah sredio papire ali iskreno nisam ni ocekivao da ce kriza ovoliko da se rasplamsa. Da se razumemo, ponuda za posao je pala, papiri su predati, ja odlazim za Kanadu cim pre papiri prodju, samo sto se sada ceka neuporedivo duze za te papire i cimanje je vece, medjutim to su samo okolnosti i nemaju veze sa temom. Na kraju, ja jesam u poziciji da biram svoju sudbinu i da po drugi put odlazim odavde, mnogi ovde nemaju ni priblizno opcije koja ja imam niti skill ili obrazovanje da odavde legalno emigriraju i presele svoje korene negde drugo, tako da oni JESU sudbinski kaznjeni i svoju sudinu ne mogu da promene.


Citat:
Sceka: Mislis misljenje o tim drzavama? :) Pa ako je normalan, a deluje mi kao da jeste, mislim da bi imao misljenje bar slicno mome! :)
Pozdrav!


Ja sam svestan i slabosti i snage i mentaliteta u tim drzavama ali svoj mentalni sklop nalazim daleko kompatibilnijim sa njihovim nego sa ovdasnjim. Ja jednostavno ne osecam ovu zemlju kao svoj dom i niko se u ovoj zemlji ni ne trudi da je transformise ili mi cak pomogne da je pretvorimo u nesto u cemu bih ja mogao da ucestvujem i cemu da doprinesem. Ovom drustvu jednostavno ne treba neko kao sto sam ja i to mi na skoro dnevnoj osnovi stavlja do znanja. Gluplji, nesposobniji i bahatiji ovde vode rec, siledzije i bitange zavode red, recima svetski nagradjivanog umetnika "ovo je zemlja patuljaka koji se tripuju da su dzinovi", i tu za mene nema mesta. Naravno, reci cete "ko sam ja da ocekujem da se drustvo ravna po meni" i apsolutno ste u pravu i ja to ne ocekujem, ali nemojte onda ni biti toliko brzi da me osudite sto pljujem i ne zelim da budem u takvom drustvu.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 22769 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.