Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Smrt demokratije

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22770 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

z21

Član broj: 298265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+45 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.02.2012. u 06:07 - pre 148 meseci
Ne bih nikog da uvredim, ali meni ta prica o neodredjenosti deluje na neku pricu o bogu, kao, ne mozes da znas sve i sve predvidis, postoje neke tajanstvene sile koje vuku konce od gore, zato sine slusaj boga svoga i on ce te nagraditi, slobodno trziste ce biti nevidljivom rukom vodjeno, nemas sta da se brines sve ce biti u redu i ostalo.

Ja sam stanovistva da se sve moze u bit sracunati i simulirati, samo je pitanje da li imamo dovoljno informacija i snage za racunanje. E sad ukoliko to nemamo, ljudi onda pribegavaju verovatnoci, natprirodnim silama, bozanstvima itd.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.02.2012. u 07:13 - pre 148 meseci
Ukratko, neodredjenost je i drugi naziv da kazes da ne znas kako nesto funkcionise, ali ti je sa aspekta nekog racunanja to nebitno. Da li postoji neka nepoznata logika ili je stvarno neodredjeno je nebitno jer ti to ne znas i od toga kreces... ali cak i kada bi znao sve, ne mozes dobiti 100% rezultat :-)

Uostalom bilo je pre tema o tome na ES-u pa potrazi.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.02.2012. u 08:00 - pre 148 meseci
Hajzenbergov Princip Neodredjenosti (HPN) nema nikakve veze sa tajanstvenim silama ili religijom. Istio tako nije drugi naziv da se kaže da se ne zna kako nešto funkcioniše. Baš naprotiv, tačno se zna kako funkcioniše ono na šta se odnosi. Medjutim HPN nema nikakve veze sa ovom temom. Ova tema može da ima veze sa verovatnoćama u smislu verovatnoće pobede na izborima. Ali sam HPN nije posledica nekakve verovatnoće već utvrdjenih činjenica i elementarnog rezonovanja. Neodredjenost i verovatnoća nije isto.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

negyxo
Član broj: 29751
Poruke: 898
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+171 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.02.2012. u 09:10 - pre 148 meseci
Ajde necu da produbljujem temu, suvise smo skrenuli sa puta ali moram da odgovorim jos ovo :-)

Mislim da me nisi razumeo, kada sam mislio da se ne zna kako nesto funkcionise, nisam mislio da uzmes trenutnu definiciju i kazes "evo bas ovako funkcionise", trenutne definicija HPN govori da je preciznije od toga nemoguce izracunati poziciju/brzinu cestice, mislim da je suvise smelo reci da je Hajnzerbegov princip nedoredjenosti krajnji rezultat onoga sto je fizika sposobna da "izbaci", nemoj mi reci samo da verujes da se tu Fizika zaustavlja, isto kao sto je i brzina svetolosti sa sadasnjem znanjem nauke najveca brzina kojom mozes preneti informaciju, tako isto mozes da kazes i za HPN ali ni jedno ni drugo ne mozes garantovati da se u buducnosti to znanje nece promeniti, mozes da kazes sa velikom sigurnosti da nece ali ne mozes biti iskljuciv, tj. bar ja ne mogu. U tom smislu, danas mozes reci da je to neodredjenost a za mozda vec 100 godina ces imati vec bolju definiciju gde ce ta neodredjenost ipak biti malo odredjenija :-)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Smrt demokratije11.02.2012. u 12:23 - pre 148 meseci
Samo da dopunim, i zakljucim(mojih 50 para na temu):). Nije samo kontrola sta ce se istrazivati, vec i kontrola sta ce postati opste dobro.

Izstina da sam tok istrazivanja(i ishodiste) nije kontrolisan, u sustinskom smislu, malo je udavljen procedurama i obavezama prema finansijeru(i po obicaju, aljkavim prilivom novca) ali je celokupno istrazivanje u cauri kontrole.

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Smrt demokratije

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 22770 | Odgovora: 124 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.