Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultra od ultra vlade srbije

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultra od ultra vlade srbije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13568 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije05.02.2012. u 16:23 - pre 148 meseci
Ne razumem te nebuloze koje pises ja sam rekao kojom se ovi Srpski politicari bave.I toliko im je stalo do te EU ali na zalost to se nece desiti.Jos pokusavaju i Putina da prevare nekim gasovodima koje vise trebaju Evropskoj Uniji.Svi dobro znaju kakve nebuloze pricaju ovi iz EU.Prvo su trazili ''ratne zlocince'' pa ce Kosovo (samo sto oni to nece da kazu javno).Ekad i Kosovo dobiju verovatno ce se setiti jos necega (mozda pocne i Vojvodina da trazi svoju drzavu i tako sve dok totalno ne razbucaju ovu zemlju).Bukvalno EU uslovljava Srbiju zasto Srbija ne sklapa poslove sa ostalim zemljama zar neko treba da im preti sa clanstvom EU ? To je debilizam i mi zbog toga ispastamo jer ispadamo robovi EU jer moramo sve da radimo po njihovom.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije05.02.2012. u 17:21 - pre 148 meseci
Citat:
nekavambude:(mozda pocne i Vojvodina da trazi svoju drzavu i tako sve dok totalno ne razbucaju ovu zemlju)

Mozda svi bjeze iz Srbije zbog vas: tebe, tvog oca, tvog brata, prije vas njih hiljadu i poslje vas jos hiljadu...
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije05.02.2012. u 17:39 - pre 148 meseci
Mozda beze zbog takvih koji pisu i govore Jekavicom posto su oni kao i Crnogorci jedno veliko pleme i svi su na visokim mestima u drzavi pa starosedeoci ne mogu ni posao da nadju od njih.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije05.02.2012. u 18:17 - pre 148 meseci
Mozda. Ko bi ga znao....
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije06.02.2012. u 10:36 - pre 148 meseci
Citat:
Mozda beze zbog takvih koji pisu i govore Jekavicom posto su oni kao i Crnogorci jedno veliko pleme i svi su na visokim mestima u drzavi pa starosedeoci ne mogu ni posao da nadju od njih.


Znaš li šta rade "starosedeoci" u 7 ujutro?
Gledaju crnogorce i bosance kako idu na posao.

Izgovori da nema posla u Srbiji jer su doseljenici sve zauzeli, su glupi i smiješni. Sposoban i posvećen čovjek lako prelazi preko prepreka. Ostali traže izgovore u ovakvima kao što sam ja.

Iste komentare sam čuo i u znatno manjim sredinama od Beograda. Kada sam se doselio u Banja Luku, neka kafe kuvarica je komentarisala da je njen sin bez posla jer pridošlice zauzeše sva radna mjesta. Nije razmislila da je njen sin nezaposlen zato što je stao na srednjoj mašinskoj školi i što nije prstom mrdnuo da nešto bitno promjeni.

Istina je da smo mi jedan jadan narod, koji se podijeli u 20 grupa i podgrupa na regiji od 100km2.
Užičanima smetaju Kragujevčani (ili Čačani) ne sjećam se baš, ali mi nije ni bitno, U Crnoj Gori bokeljima smetaju budvani, srbijancima smetaju crnogorci, bosancima se opet niko ne raduje...

Ovome gore smeta što se govori "Jekavicom" iako je to književni jezik. Ja ne čuh nikad u bosni od nekog srbina da mu smeta ekavski...

A svi zajedno smo jad da ga nema...

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije06.02.2012. u 14:56 - pre 148 meseci
NIsi bas u pravu, ali ne moze to niko da ti pojasni prostim kuckanjem i ispisivanjem teksta na forumu, to je nesto sto moras sam da dozivism na dovoljno razlicitih mesta, pa da spontano dodje do promene misljenja.

Dosljaci dolaze kao horde, dodje jedan, zakaci kanap, a onda sa tim kanapom stize bulumenta. I nevazno je ko je zavrsio srednju, visu ili sta god, vazno je da je iz klana..

Poz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije06.02.2012. u 15:22 - pre 148 meseci
^ Tako je braco Srbi! Krivi su drugi Srbi!
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 01:05 - pre 148 meseci
Citat:
vladd: NIsi bas u pravu, ali ne moze to niko da ti pojasni prostim kuckanjem i ispisivanjem teksta na forumu, to je nesto sto moras sam da dozivism na dovoljno razlicitih mesta, pa da spontano dodje do promene misljenja.

Dosljaci dolaze kao horde, dodje jedan, zakaci kanap, a onda sa tim kanapom stize bulumenta. I nevazno je ko je zavrsio srednju, visu ili sta god, vazno je da je iz klana..

Poz

Ja o tome i pricam kakvo prelazenje prepreka kad ti sad za sve treba debela veza.Ti crnogorci kad odes kod njih na more gledaju te kao da si im poubijao celu familiju ali zato kada oni dodju u Srbiju oni se sepure voze dobra kola i rade u firmi gde mu je ujka sef.Nemam nista protiv njih ljudi imaju veze a mi koji nemamo mozemo samo da skuckamo ili da zajmimo pare da bi nekog podplatili da bi nam dao posao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 09:42 - pre 148 meseci
Neka se sepure, njihova stvar.

Ne smeta mi niko ko je sposoban i funkcionalan. Ono sto smeta je KRITERIJUM. Pre ce zaposliti, angazovati svog retardiranog RODJAKA, nego nekog sposobnog.

I to zauzimanje zona aktivnosti, sa idiotima i bangavom rodbinom je ono sto narusava celokupno drustvo. Takve orgaizacije su rak rane, mesta nepotizma i nesposobnosti, realan problem.

I kakav prosperitet ocekujemo sa hordama glupavih i bangavih rodjaka, koji su okruzili jednog, mozda uspesnog i sposobnog..a najcesce je obicna slihtara, cinkara i pokvarenjak.

poz
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 13:44 - pre 148 meseci
^ I to sve rade samo oni koji pricaju ijekavicu?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 14:04 - pre 148 meseci
Oni su najprepoznatljiviji, a u znacajnoj meri su sveprisutni..

Ja sam rodjen u BG-u, i moj deda, i nemam "osvajacke" pretenzije na Beograd.

Smatram da ako nekoga stranka dovuce u Beograd, na funkciju, ne mora da tegli i vozaca sa porodicom iz svog sela. Bar za Beograd. Jos jedna porodica bez stana, covek u stresu, ne poznaje stotinu puta veci i slozeniji teren..

Banalan primer. Za sta ne treba neko "ekspertsko" znanje.

Razumem ja teznju da se krene na bolje, za svakog pojedinca, ali ne razumem zelju da se u novoj sredini pravi brlog iz kojeg se "pobeglo"..


Poz

 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 15:23 - pre 148 meseci
^ Mozda je to zbog letargicnih starosjedelaca. Kad bi manje sjedili, a vise se angazovali oko svoje starosredine, mozda bi je sacuvali.
Opste je poznato iz istorije - kad kod se neko uljeni i prepusti letargiji - naidju odnekud horde zivahnijih koji zgaze i spale sve pred sobom i podsjete uspavane da nije dobro predugo obitavati u letargiji.

Sto se tice "najprepoznatljivosti" i "sveprisutnosti", ja u tom tvom Bg-u jos nijednom nisam naisao na nesposobnu salterusu ili drzavnog sluzbenika koji prica ijekavicu. A to su mjesta na koja se prima po rodbinskoj/partiskoj liniji.
A sa druge strane srecem dosta ijekavaca na gradjevini, fizikalisanju i uopste poslovima na kojima je potrebno raditi za platu.

Mada, mozda ti starosjedis u nekom drugom Bg-u, nekom mozda jos starijem...
 
Odgovor na temu

timotic
Lopare, RS

Član broj: 17945
Poruke: 32



+359 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije08.02.2012. u 15:24 - pre 148 meseci
Citat:
Odin D.: ^ I to sve rade samo oni koji pricaju ijekavicu?


Da, covjece.

Ne samo sto im uzimamo poslove i zivotni prostor, nego i je8emo njihove zene.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 10:04 - pre 148 meseci
@Vladd
Migracije stanovništva su najnormalnija pojava koja se konstantno odvija. To je neprekidan proces. Tvoj deda je možda živjeo u Beogradu ali se neko od tvojih predaka morao jednom doseliti i sa sobom povesti dio rodbine. Osim ako ne smatraš da je tvoja loza u Beogradu od postanka života.

Ljudi idu za poslom, traže bolji život. Tvoj predak je to davno radio, nastanio se u Beogradu i sad neki hoće da kažu "puj pik, ovo je moje, nemoj da se više niko doseljava i mene ugrožava".

Oni iz manjih sredina se više potpomažu u beogradskoj džungli nego "starosjedioci" iako sam protiv primanja na posao nekoga SAMO ZATO što je u rodbinskoj vezi sa direktorom.
Vozač kojeg si gore pomenuo, smatra da mu je to prilika za bolji život. Funkcioner koji ga je unajmio, je vjerovatno prijatelj sa vozačem a prijatelji se pomažu :) Biti vozač ne zahtjeva neke posebne vještine i znanja tako da je i vozač iz unutrašnjosti dobar koliko i svaki drugi.

Mnogo stanovništva iz unutrašnjosti Srbije i okoline (BiH, CG, Kosovo, Hrvatska...) se preselilo u Beograd. Konkurencija za posao je sve jača.
Važi pravilo "adaptiraj se ili umri"

jbg, ako si dobar u svom poslu, naći ćeš posao i bez veza. Ako nisi - ostaje ti da kukaš na ostale što nisu gori od tebe.

A ovakvih migracija bi bilo znatno manje da su u manjim mjestima održana radna mjesta, razvijena privreda i slično.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 13:00 - pre 148 meseci
Beogradjani bi trebali da naprave zid, uvedu propusnice i radne dozvole za proverene.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 13:28 - pre 148 meseci
^ Al' ne svi, nego samo oni pravi starosjedioci koji su se svojom zaslugom tu rodili i oni cijom su se zaslugom njihovi djedovi tu doselili i kojima po mjestu rodjenja pripada vise nekih prava u okolini tog mjesta nego sto im daje ustav i zakon.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 13:44 - pre 148 meseci
1. Definišite "beograđane". Koji je to uslov da bi se neko zvao beograđaninom?
2. Heraldika kaže da tri koljena treba da se rode na tom području pa se tek onda smatra da je treće koljeno sa tog područja. Znači beograđani čiji se deda (i mamin i tatin) rodio u bgd. Obzirom da je ovakvih premalo, otvoren sam za predloge kako bi trebalo da se definiše "beograđanstvo".
3. HeYoo - ako nekako ti podpadaš pod beograđane koji imaju tri koljena u ovom gradu onda bi stvarno trebao zid podići oko Beograda.
4. Beograd ne bi bio to što je danas da nema konstantnog priliva stanovništva.

Najviše volim ove što pljuju po drugima, a zaboravili su odakle su im mater i otac došli. Svoje selo i porijeklo ne mogu da nađu ni u teoriji.
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 19:15 - pre 148 meseci
Pazi ne pljujem ja po njima ja pricam istinu.Sto znaci da su mnogo slozniji narod za Krajisnike mi nije krivo ali Crnogorci sto se duvaju kao da su neko i nesto a poticu iz tamo nekog plemena no nema veze i Kraisnici su dosli sto se kaze iz brda ali su nebeski ljudi i radnici barem koliko ja znam.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije09.02.2012. u 23:07 - pre 148 meseci
Vidi ovako, sve generalizacije su pogrešne, uključujući i ovu.
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 14:17 - pre 148 meseci
Nije to nikakva generalizacija to je cinjenica i istina a ti sad pricaj sta hoces bas me i briga ako si Crnogorac to ti je to.Ljudi danas samo uz jaku vezu mogu da se zaposle ili uz dobro podmicivanje sad ces da mi pricas neke nebuloze da Crnogorci nisu krivi sto se ne moze doci do posla? Ja znam u kakvoj drzavi zivim i kakva je situacija a te tvoje price da se svako moze snaci moze ali jedino da ide u stranu zemlju da radi ako nema pare da potplati nekog direktora za posao.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultra od ultra vlade srbije

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13568 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.