Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ultra od ultra vlade srbije

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultra od ultra vlade srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13592 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 14:56 - pre 148 meseci
^^ Pa ako par desetina 'iljada ljudi mogu da jasu 7-8 miliona, mozda nije nesto u redu sa ovim milionima...

U mojoj ulici ima jedan Crnogorac, kovac za ove gvozdene ograde i tako to. Radi covjek po vazdan i uvijek ima posla, ali mu fali pomocnika. Dobro placa, ali treba raditi.
Ovi iz komsiluka sto su kod njega radili povremeno kazu da je sve ok, i pare su ok, nego im je prljavo da rade sa metalom, umaste se, moraju se tusirati svaki dan, radionica je to - nije fotelja, cekic umjesto penkale.. i tako. Rade mjesec dana da zarade za 3 mjeseca lezanja i onda leze 3 mjeseca i bistre politiku, pa kad to potrose - onda opet...

Ako si zainteresovan mogu ga pitati da te primi, pa da se malo uvalis u crnogorsku firmu, i to za dzabe - ne moras nikome nista placati, jos ce tebi platiti za rad.
On je bas zainteresovan za ove sto izgaraju od zelje da rade.
Sta kazes, a?
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 15:22 - pre 148 meseci
Oce covek u drzavnu sluzbu, a tamo samo po crnogorskoj liniji primaju :D
Pre sto godina sam Beograd je bio palanka sa 50k stanovnika, a sad se najdalje unuci doseljenika brane od najezde "brdjana". Ludilo

 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
195.252.119.*



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 15:24 - pre 148 meseci
Odine oteo si mi riječ iz usta. Ako malobrojni crnogorci mogu tako da vrte 7 miliona ljudi onda nešto nije u redu sa njima.

Citat:
Nije to nikakva generalizacija to je cinjenica i istina a ti sad pricaj sta hoces bas me i briga ako si Crnogorac to ti je to.Ljudi danas samo uz jaku vezu mogu da se zaposle ili uz dobro podmicivanje sad ces da mi pricas neke nebuloze da Crnogorci nisu krivi sto se ne moze doci do posla? Ja znam u kakvoj drzavi zivim i kakva je situacija a te tvoje price da se svako moze snaci moze ali jedino da ide u stranu zemlju da radi ako nema pare da potplati nekog direktora za posao.


Nisam crnogorac, bosanac sam. U stvari sve ti je to isto.
Danas se uz jaku vezu zapošljavaju samo oni koji nemaju kvalitet da se sami izbore za radno mjesto. Crnogorci nisu Srbiji krojili ovu socijalno-ekonomsku politiku ali je lakše reći da je za situaciji u Srbiji i regionu kriv neko treći.

Srpskoj ekonomiji su više naškodili takvi što kukaju kako je neko treći kriv nego bilo koji doseljenik koji se trudi i radi.

Posao može i bez podmićivanja i veza. Osim naravno, ako nemaš nikakvo znanje/vještinu da ponudiš poslodavcu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 15:35 - pre 148 meseci
Citat:
Prokleta_Nedelja: Posao može i bez podmićivanja i veza. Osim naravno, ako nemaš nikakvo znanje/vještinu da ponudiš poslodavcu.

Pa on ocigledno pod poslom, tj. radnim mjestom smatra tzv. "drzavnu sluzbu" i to jedan narocit vid nje - a to je mjesto na kome sjedis, ne radis nista, a i ne znas nista da radis - a primas platu.

A poslova na kojima se prima zarada, tj. na kojima primljene pare trebas zaraditi - imas koliko hoces, ali ti poslovi ocigledno ili nisu u domenu njegovog interesovanja ili njegovih sposobnosti.
Evo ja mu nudim radno mjesto, kod Crnogorca, dobro placeno, ali radno, ne neradno, i jos se ne javlja...
Reko' bi coek da ce mi otkinuti rukav koliko kuka za poslom, ali ga nema...
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 16:27 - pre 148 meseci
Citat:
Nisam crnogorac, bosanac sam. U stvari sve ti je to isto.
Danas se uz jaku vezu zapošljavaju samo oni koji nemaju kvalitet da se sami izbore za radno mjesto. Crnogorci nisu Srbiji krojili ovu socijalno-ekonomsku politiku ali je lakše reći da je za situaciji u Srbiji i regionu kriv neko treći.

Srpskoj ekonomiji su više naškodili takvi što kukaju kako je neko treći kriv nego bilo koji doseljenik koji se trudi i radi.

Posao može i bez podmićivanja i veza. Osim naravno, ako nemaš nikakvo znanje/vještinu da ponudiš poslodavcu.

Ajde bre ne lupaj gluposti eto recimo u rudnicima 99% sefova,nadzornika su ti Crnogorci i Bosanci o cemu ti pricas? Ne traba ti veza? Pa to ako zivis u nekom virtuelnom svetu ovako nije sigurno.Kad bude primanje za rudnik prijave se njih 300 a primaju 20 i sta mislis da prolaze oni sa boljom skolom? sve da nije prolaze vezare.Tu tvoju filozofiju pricaj nekom tvom Bosancu.Kakva Srpska ekonomija kad to ne postoji.Mi kukakamo a oni sto su dosli oni su svi dobili posao zbog jakih skola?Pfff ne budi smesan koliko u Srbiji postoje ljudi sa jakim skolama pa nigde ne rade jer nemaju vezu niti para da ga neko progura.

[Ovu poruku je menjao nekavambude dana 10.02.2012. u 17:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 17:05 - pre 148 meseci
Zasto se onda ne uclanis u odgovarajucu partiju pa se tako proguras ako te vec interesuje zivot pijavice. Jbg ni to ne pada s neba.. moras se dati. Lako je kukati na svet oko sebe
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije10.02.2012. u 17:09 - pre 148 meseci
@nekavambude

Pusti suplju pricu, oces li ti onaj posao gore sto ti nudim ili neces?
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 00:21 - pre 148 meseci
Citat:
HeYoo: Zasto se onda ne uclanis u odgovarajucu partiju pa se tako proguras ako te vec interesuje zivot pijavice. Jbg ni to ne pada s neba.. moras se dati. Lako je kukati na svet oko sebe

U koju stranku da se uclanim? Svi oni nesto serendaju jedni protiv drugih a i dalje sve ide kao sto je i bilo.Oni u intervijuima,mitinzima,skupstini samo sto ne pocnu jedni drugima oci da vade a ovamo krkaju zajedno.A to sto se tice kukanja jeste lako a sta se desava po tom pitanju ? Koliko ja znam i Crnogorci i Bosanci imaju svoju drzavu jer su to i sami trazili pa sta onda traze u Srbiji?Crnogorci mogu da uvode neke takse Srbima koji idu na more a ovde niko nista ne preduzima.Tako da ako tako nastave nece me cuditi da ispadne situacija kao na Kosovu da Crnogorci ili Bosanci traze svoju drzavu unutar Srbije.
 
Odgovor na temu

Prokleta_Nedelja
Beograd

Član broj: 90608
Poruke: 450
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+42 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 08:34 - pre 148 meseci
Citat:
Koliko ja znam i Crnogorci i Bosanci imaju svoju drzavu jer su to i sami trazili pa sta onda traze u Srbiji

Baš si dobro rekao "Koliko JA znam",
a fakat, ne znaš baš mnogo.

Prije nego što počneš tako da laprdaš i da se blamiraš, pročitaj na sekund kako je Bosna postala država. Nisu to srbi iz bosne htjeli, zato je i bio rat. Tako da bosanci (srbi iz Bosne sa kojima ti imaš neki problem) nisu sami tražili da imaju državu van Jugoslavije ili sad, Srbije.

Citat:
Crnogorci mogu da uvode neke takse Srbima koji idu na more a ovde niko nista ne preduzima.

Ako ti smeta crnogorska taksa, jednostavno nemoj da ideš na more kod njih. Nema razloga da se neko nešto "preduzima" u Srbiji.

Uglavnom tvoje neznanje je blamirajuće.
Srbi iz Bosne uglavnom neće državu unutar Srbije već žele da se Republika Srpska pripoji Srbiji.

Žalosno je što srbi iz Bosne gledaju na Beograd kao na glavni grad, maticu srpsku, a neki kao ti i dalje imaju takve stavove zato što su nesposobni da u datim okolnostima obezbjede sebi posao.

Ne možeš se braniti neznanjem i nesposobnošću da nađeš sebi posao. Niko ti nije kriv.
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 11:19 - pre 148 meseci
Citat:
Prokleta_Nedelja: Ako ti smeta crnogorska taksa, jednostavno nemoj da ideš na more kod njih. Nema razloga da se neko nešto "preduzima" u Srbiji.

Uglavnom tvoje neznanje je blamirajuće.
Srbi iz Bosne uglavnom neće državu unutar Srbije već žele da se Republika Srpska pripoji Srbiji.

Žalosno je što srbi iz Bosne gledaju na Beograd kao na glavni grad, maticu srpsku, a neki kao ti i dalje imaju takve stavove zato što su nesposobni da u datim okolnostima obezbjede sebi posao.

Ne možeš se braniti neznanjem i nesposobnošću da nađeš sebi posao. Niko ti nije kriv.

Jesi li ti svestan svojih nebuloza koje izgovaras? Sta Crnogorci mogu Srbima da zabadaju kolac a Srbi Crnogorcima ne ? Mnogo si ti pametan nema sta zbog takvih ce se i ova drzava raspasti!Tako su i za Kosovo pricali pa eto gde su dogurali zamazuju ljudima oci nekim pricama o pregovorima a Albanci se pregradjuju.A jelte Bosanci nisu hteli drzavu a ko je hteo Muslimani? A Crnogorci ko je kod njih trazio drzavu Albanci?I molim te prestani da lupas vise o toj skoli jer AKO NEMAS VEZU MOZES SAMO DA GLEDAS ILI DA BEZIS IZ DRZAVE! Te nebuloze ne treba ti veza pricaj nekom ko nema pojma o nicemu ja veoma dobro znam da ti trenutno u Srbiji za bilo koji posao treba debela veza.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 13:25 - pre 148 meseci
Citat:
nekavambude: ja veoma dobro znam da ti trenutno u Srbiji za bilo koji posao treba debela veza.

A jel' to treba svima ili samo tebi ili kako?
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 13:35 - pre 148 meseci
Citat:
Prokleta_Nedelja:Žalosno je što srbi iz Bosne gledaju na Beograd kao na glavni grad, maticu srpsku, a neki kao ti i dalje imaju takve stavove ...


Ovo sam i ja primetio. Da ljudi tamo znaju kakva se mrznja gaji ovde, drugacije bi razmisljali... A primera koliko hoces. Najsveziji sam video kod koleginih klinaca kako se igraju rata, pa se dele na Nase i Bosance.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 14:46 - pre 148 meseci
Citat:
nekavambude: A jelte Bosanci nisu hteli drzavu a ko je hteo Muslimani?

Ti ne poznajes najelementarnije stvari, a pokusavas da se bavis mnogo slozenijim problemima. Batali druze.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 14:59 - pre 148 meseci
Citat:
ArsenLupen:... Najsveziji sam video kod koleginih klinaca kako se igraju rata, pa se dele na Nase i Bosance.

Pa ne mislis valjda da su klinci krivi za to? Mislim, tako mi je zazvucala recenica u trenutku dok sam citao. Kao da ta koleginica nema veze sa tim nego klinci k'o klinci, "sta znaju deca sta je 100 kila"...?! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 15:06 - pre 148 meseci
Pa sta vi zamisljate da je Srbija i dalje bratstvo i jedinstvo? Po vama trebaju svi Bosanci i Crnogorci da dodju u Beograd i da lepo zive.Jer je normalno Beograd a to sto su ostala mesta u Srbiji zapostavljena nema veze.Pominjete mrznju nije to mrznja nego nepravda u ovoj korumpiranoj drzavi.Da ima posla za sve bas mene briga neka navale i Rumuni a posla nema pogledajte malo te njihove statistike koliko registrovanih ima koji su ne zaposljeni.I sta ce te vi meni da pricate kada recimo odeljenje od 20 ucenika zavrsi skolu za elektricara po vama ispada da bi svi trebali da nadju posao? E pa to u realnom zivotu nije tako jer za pojedina radna mesta ili moras da cekas nekog da ode u penziju ili da dobije srcani udar.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 15:21 - pre 148 meseci
Citat:
nekavambude:  E pa to u realnom zivotu nije tako jer za pojedina radna mesta ili moras da cekas nekog da ode u penziju ili da dobije srcani udar.

Pa ne moras ti bas za ta pojedina da se uvatis ko pijan plota.
Ima raznih drugih. Eno ja ti gore nudim odlican posao, a ti eskiviras.
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 16:08 - pre 148 meseci
A sta tebi je normalno da pukovnik radi u rudniku takodje veterinar? To vam je istinita cinjenica dokle je ova zemlja dogurala.Da veterinar i pukovnik rade u rudniku!A pritom da bi dosli do rudnika takodje trebaju da imaju debelu vezu.Jednom radniku je urgirao ministar rudarstva da bi ga primili.E toliko o tome da ti je potrebna samo skola.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+198 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 16:38 - pre 148 meseci
Citat:
nekavambude:E toliko o tome da ti je potrebna samo skola.


Tacno, ima nesto i u znanju! A ako ti se Odinov predlog ne svidja, jedan od ovih sa klipa se ozenio pa otisao na medeni mesec, traze zamenu, ne treba ni skola ni veza, dovoljno je samo da ih pratis:

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 18:59 - pre 148 meseci
^ :))) Ovo je odlicno, svaka im cast a i tebi, odlican primer kao i propratni tekst! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

nekavambude

Član broj: 295589
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+86 Profil

icon Re: Ultra od ultra vlade srbije11.02.2012. u 19:13 - pre 148 meseci
Citat:
ArsenLupen: Tacno, ima nesto i u znanju! A ako ti se Odinov predlog ne svidja, jedan od ovih sa klipa se ozenio pa otisao na medeni mesec, traze zamenu, ne treba ni skola ni veza, dovoljno je samo da ih pratis:


Slusaj ako citiras citiraj ceo tekst ja sam ti rekao da ti u Srbiji skola ne pomaze ako nemas VEZU!
A u cemu je vas problem? Ja nisam dao oglas za posao i nemojte da se pravite vi maloumni ako vec niste u ostalom sta vredi pricati bilo sta kad samo pisu Crnogorci i Bossanci.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ultra od ultra vlade srbije

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 13592 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.