Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobracajni prekrsaji i suocavanje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajni prekrsaji i suocavanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26743 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 07:48 - pre 147 meseci
Lepo bi bilo da neki sledeci poginuli ili osakaceni u saobracaju bude neko vas.
E onda advokat krivca tako da pegla vestake i policajce i izbori oslobadjajucu presudu.
Tada cete valjda da shvatite zasto saobracajni propisi treba da se postuju i krivica da se prizna.
Znam da ce ovaj post da se obrise ali se nadam da ce pre toga da ga neko procita.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 09:29 - pre 147 meseci
Zašto misliš da će ti obrisati post?!
Ti jesi u pravu i tvoje moralno stanovište je apsolutno u redu,ali ne mali je broj saobraćajnih "situacija" gde saobraćajci jednostavno teže da ispune neku svoju kvotu,što sam i sám imao prilike da iskusim,a to priznaćeš,ima malo veze sa bezbednošću saobraćaja.
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 11:38 - pre 147 meseci
Svrha zakona jeste da olaksa zivot, ali ne i u Srbiji. Ovde je poenta da te zbuni, zastrasi i namagarci rodjena drzava. Prosto. Pa se ti posle zali, ali i onda spremi pare jer se i podnosenje zalbe naplacuje.

O imbecilnoj saobracajnoj signalizaciji i slobodi ucenjivanja polupismenih ovlascenih kauboja moze 20 romana da se napise, ali ne vredi nista, jer nema ko da primeni normalne stvari.
Sve je stoka korumpirana, koja bi se sa dve dvosmislene recenice mogla naterati na bilo sta. Bas bilo sta.

I upravo zato ne treba nikada dozvoliti sebi da se padne na te njihove palanacke majmunske "fore", kao on ima kvotu koju mora da ispuni, mozes misliti... Pa za to bi ga trebalo poslati da robija 10 godina, i njega i sefa i nacelnika i komandira i staresinu i direktora i ministra i pola familije retardirane koja ga je tako vaspitala.

Sve ovde postane jasno vec 100km od granice, kada ti na prvoj naplatnoj rampi kazu da ne mozes da platis putarinu u €, jer to smeju samo stranci. I onda potpisujes izjavu da nemas novca i da ces platiti u roku od 8 dana. To je Srbija.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 12:04 - pre 147 meseci
Sve što kaže Boris Tadić u prethodnom postu je tačno.

Ali je takođe tačno da je saobraćajna nedisciplina u Srbiji najgora u Evropi. (Znam da je u Pakistanu i Indiji još gore, ali ne bih da se sa njima poredimo)


OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 13:48 - pre 147 meseci
Nedavno sam bio u Ljubljani i Zagrebu, isti je fazon sa semaforima kao ovde, tacno prodjes 2 zelena svetla sa konstantnih 50km/h i na trecem te ceka momentalno zuto kada si 5m ispred, a kamere na sve strane i onda nabadas kocnicu... Taman se ponadas da ces uhvatiti zeleni talas, a uhvatis...

Dok npr. u Budimpesti, Becu, Gracu, iako je puno Balkanaca, opet se normalnije vozi 10 puta, ides kroz 8 zelenih svetala do prvog crvenog, svi idu u 5% istom brzinom, kao da su na nekoj traci, niko ne ulece kao manijak i nigde ne vidis besnog pandura kako samo ceka zrtvu da "primeni zakon". Ako i vidis nekoga da divlja i trubi, u 100% slucajeva ima krst na retrovizoru i slusa Stoju na 120dB, psuje mladu u nedjelju, to je sad glavna hit psovka.

Kako god da okrenes, ne moze da se poredi sa ovim domacim ponasanjem. Ne znam sta je pravi uzrok ovde, ocigledno nisu samo prosecne plate, jer i Hrvati i Slovenci imaju 3-4 puta vece od nas, ali infrastruktura je jako slicna, isto imaju kretenske uske trake kao ovde(ili nedovoljno siroke za 2 vozila) i znakove na 3 metra visine, kao za autobuse, prakticno si stalno pod tenzijom cim pomislis da se ponasas normalno, jer kao da je sve namerno napravljeno da te za*ebe. Crtani film.
Klackas se kao majmun, ljudi samo nabadaju kocnice i pustaju gas pri 30 na sat jer ne mogu da procene nista 20 metara unapred.
Sve vreme vidis da je fazon "ako bi moglo da se vozi 10km/h, vozili bismo 5km/h iz inata i kretali iz trece brzine".

Dok je van Balkana snalazenje neopisivo jednostavno, sve se jasno vidi, sve je jasno iscrtano, postavljeno, sinhronizovano, prosto je normalno za normalne ljude i automatski nema potrebe za 90% ovdasnjih manevara, ni mesta za ovoliko incidentnih situacija. Opusteniji ljudi 20 puta.

Moguce da je samo kolektivna korupcija tamo iskorenjena ranije, pa posledicno i sve ostalo stiglo na "svoje mesto". Dakle, kucno vaspitanje.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9441
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 14:04 - pre 147 meseci
Citat:
Boris Tadić: .... Ne znam sta je pravi uzrok ovde, ocigledno nisu samo prosecne plate, jer i Hrvati i Slovenci imaju 3-4 puta vece od nas, ali infrastruktura je jako slicna, isto imaju kretenske uske trake kao ovde....
.... Dakle, kucno vaspitanje.

Nije kućno vaspitanje, nego minorna verovatnoća da će prekršaj biti sankcionisan.

Pogledaj samo kako se popravilo "kućno vaspitanje" u žutoj traci na Brankovom mostu (da ne pominjem onaj sajam ) Dakle, tamo gde je 99.99% verovatnoće da će prekršilac biti kažnjen - svi fini, kulturni uz kućno vaspitanje da "nije lepo voziti žutom trakom". Kod buvljaka "nije lepo voziti preko 50 km/h" i svi lepo vaspitani i svi uspore.

Dakle za Srbina u Bgd kamere, kamere i samo kamere ! Tragikomično je videti Srbendu u kolima sa (na primer) nemačkim tablicama kako na pešačkom prelazu "iseca" gomilu pešaka. Da mi je znati da li i u Minhenu i Frankfurtu tako radi ili stane i propusti pešake ? Tamo je "lepo kućno vaspitan" ovde je siledžija za volanom.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 14:04 - pre 147 meseci
Opet igre bez granica sa saobracajnom policijom, sudijama za prekrsaje...uopste nije problem zbuniti policijskog sluzbenika na suocenju, i navesti ga da prica u vasu korist, ali vam to 95% sudija nece dozvoliti, jer su po defaultu na njegovoj strani. Nije tacno da policijski sluzbenik saobracajne policije ima odredjeni bonus na naplacene kazne, tj procenat od naplacenih kazni. On moze samo biti nagradjen od strane nacelnika ukoliko se recimo ispostavi da je napisao mnogo vise zapisnika o ucinjenim prekrsajima od njegovih kolega, sto znaci da je on vise se trudio i radio od ostalih.
Znaci, price o ispunjavanju "dnevnih kvota" su urbane legende, ma koliko to nekim zvucalo neistinito.
U vecini slucajeva, sudija za prekrsaje ce presuditi u korist drzave, ali ako smatrate da imate dobru odbranu, napisite zalbu Vecu za prekrsaje, i tu imate dobru sansu da bude presuda u vasu korist, naravno ako imate dokaze da niste ucinili prekrsaj.
I jos jedna stvar, policijski sluzbenik ne moze da napise kaznu, on pise "Zapisnik o izvrsenoj kontroli saobracaja" u kom se navodi da ste ucinili prekrsaj i na osnovu tog zapisnika, policijska uprava ili stanica policije tj njihov pravnik, ce podneti zahtev za pokretanje prekrsajnog postupka kod organa za prekrsaje, a sudija ce da oceni da li ima osnova za pokretanje postupka i ako ima isti ce biti pokrenut. Ako se ispostavi da ste krivi, onda sudija donosi presudu i u presudu odredjenu sankciju ili novcanu kaznu.

When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 16:05 - pre 147 meseci
Citat:
mrkiiLepo bi bilo da neki sledeci poginuli ili osakaceni u saobracaju bude neko vas.
...

Ovo je gadno! Moralno dno dna! Nista primitivnije nisam procitao na ES nikada! Ne mogu da verujem da ovakvi ljudi postoje! Da li je ovo bice sto je ovo pisalo svesno sta je napisalo, covek nije pa ne znam kako drugacije da ga nazovem a da se ne spustim na njegov nivo poimanja sveta oko sebe, i uopste... Gnusam se ovakvih stvorova od malena! Fuj!

Morao sam ovo da napisem pa neka se brise, a voleo bih da se ne brise a ni njegov post da bi ljudi naucili nesto iz njega - kakvi ne treba da budu i kako ne treba vaspitavati nikoga a narocito svoju decu!


EDIT
Isti taj je rekao ovo:
http://www.elitemadzone.org/t27877-85#3035531

Znaci vozi bez dozvole, apsolutno nedozvoljeno i potencionalni ubica za volanom, a zna da prica ovako gnusne stvari?!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 16:30 - pre 147 meseci
Citat:
mrkii
Tada cete valjda da shvatite zasto saobracajni propisi treba da se postuju i krivica da se prizna.


Slažem se sa tobom da propisi treba da se poštuju. I da treba da se prizna krivica. Ali, ako nemam ŠTA da priznam - neću priznati ništa! Neću priznati da sam vozio 80 ako nisam, neću potpisati zapisnik, neću reći da jesam preticao preko pune linije ako nisam tj. ako sam preticanje započeo na dozvoljenom mestu a završio ga na punoj crti (milijardu puta sam vozio iza nekoga, čekao da se rasčisti situacija iz suprotnog smera, krenuo u preticanje a majmun, kad vidi da ga pretičem, doda gas i za završim preticanje preko pune linije). Jesam li ja u tom slučaju napravio prekršaj?? Znači, ako postoji najmanja mogućnost da se izvučem bez kazne - iskoristiću je!
To što sam daleko pametniji od bilo kog od tih koji gledaju kako da me uhvate je priča za neku drugu temu.

Citat:
Sceka: Ovo je gadno! Moralno dno dna! Nista primitivnije nisam procitao na ES nikada! Ne mogu da verujem da ovakvi ljudi postoje! Da li je ovo bice sto je ovo pisalo svesno sta je napisalo, covek nije pa ne znam kako drugacije da ga nazovem a da se ne spustim na njegov nivo poimanja sveta oko sebe, i uopste... Gnusam se ovakvih stvorova od malena! Fuj!

Morao sam ovo da napisem pa neka se brise, a voleo bih da se ne brise a ni njegov post da bi ljudi naucili nesto iz njega - kakvi ne treba da budu i kako ne treba vaspitavati nikoga a narocito svoju decu!


EDIT
Isti taj je rekao ovo:
http://www.elitemadzone.org/t27877-85#3035531

Znaci vozi bez dozvole, apsolutno nedozvoljeno i potencionalni ubica za volanom, a zna da prica ovako gnusne stvari?!


Pozdrav!


BRAVO, majstore!!!

Citat:
skymobile: ... 95% sudija nece dozvoliti, jer su po defaultu na njegovoj strani.


A postoji li mogućnost da zatražiš da sudija bude nepristrasan i da sudi po zakonu a ne po "kolegijalnosti". Znaš, imaš prava na fer i pošteno suđenje, imaš prava da izneseš svoju odbranu... bez obzira da si pred Vrhovnim sudom ili pred sudijom za prekršaje. Voleo bih da naletim na takvog sudiju pa da ga podsetim na onu statuu koja ima povez preko očiju. Nije to slučajno, znaš!


I da ne bude da samo citiram i odgovaram, evo još jedne situacije. Desila se mom kolegi prošlo leto. Na izlasku iz Valjeva u pravcu Beograda postoji semafor koji 24/7 trepće žuto. Ima tu neko ukrštanje sa putićem koji vodi ko zna gde, s vremena na vreme se na njemu pojavi neki auto, zastane, pogleda ide li šta i uključi se na glavnu ulicu.
Elem, juna meseca prošle godine, sunce prži, spušten suncobran, kolega vozi tuda (a prolazimo svi kroz tu raskrsnicu par puta dnevno), od sunca ne vidi semafor a i nema šta da gleda jer uvek trepće. Prolazi ga, panduri se pojavljuju niotkuda, pišu zapisnik zbog prolaska kroz crveno. Dolazi poziv za sudiju, naravno ne odlazi kod njega. Stiže opomena da se odazove ili da uplati 8.000 dinara + 1.000 dinara za troškove opomene ili ode dozvola na 6 meseci (ako se ne varam) + 6 kaznenih poena.
Ja sam lično otišao u poštu, uplatio 9.000 dinara, odneo uplatnicu u SUP, predao je dežurnom i... kraj!!

ZAKON??? Pare, ljudi... plati i slobodan si!

Nikoga nije ugrozio svojim postupkom, niko nije morao naglo da koči, nije bilo nikakve opasnosti ali su spremni da ti pišu kaznu. Ako platiš - pravimo se blesavi.
I da završim... taj isti semafor je 2 sata kasnije treptao žuto, ja ga prošao i posle zafrkavao kolegu da su ga uključili samo da bi mu uzeli pare.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 17:59 - pre 147 meseci
izgleda da sam dodirnuo osinjak ovde :D . hvala na odgovorima , inace ako znas da si pogresio i ako shvatis da za sigurnost sebe i drugih ne treba to da ponovis ne znaci da treba da das drzavi pare i da ostanes bez dozvole .
sutra u 8 idem kod sudije pa vam javljam :D
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 22:21 - pre 147 meseci
Citat:
nemanja87mn: izgleda da sam dodirnuo osinjak ovde :D . hvala na odgovorima , inace ako znas da si pogresio i ako shvatis da za sigurnost sebe i drugih ne treba to da ponovis ne znaci da treba da das drzavi pare i da ostanes bez dozvole .
sutra u 8 idem kod sudije pa vam javljam :D

Upravo tako. Javi obavezno! :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 08:08 - pre 147 meseci
upravo sam se vratio sa suda , bili ste 100% u pravu , sudija je na njegovoj strani i ne krije to , on je usao u sudnicu 5 min ranije i malo su caskali , ja sam dao svoju izjavu da je bila isprekidana linija, a on da je bila puna , nista posebno . ali po sudiji bi rekao da ce presuditi protiv mene , posto se nije iscimala nista , ono rutinski samo . ja izasao a on ostao jos malo da popricaju :D . posto sam ubedjen 90% da cu izgubiti , sta predlazete , da se zalim na presudu , navedem svedoke i zatrazim da se pozove vozac kamiona posto je upisana registracija . da li uopste zastereva slucaj sada po novom zakonu ?
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 09:19 - pre 147 meseci
Citat:
Sceka: Ovo je gadno! Moralno dno dna! Nista primitivnije nisam procitao na ES nikada! Ne mogu da verujem da ovakvi ljudi postoje! Da li je ovo bice sto je ovo pisalo svesno sta je napisalo, covek nije pa ne znam kako drugacije da ga nazovem a da se ne spustim na njegov nivo poimanja sveta oko sebe, i uopste... Gnusam se ovakvih stvorova od malena! Fuj!

Morao sam ovo da napisem pa neka se brise, a voleo bih da se ne brise a ni njegov post da bi ljudi naucili nesto iz njega - kakvi ne treba da budu i kako ne treba vaspitavati nikoga a narocito svoju decu!


EDIT
Isti taj je rekao ovo:
http://www.elitemadzone.org/t27877-85#3035531

Znaci vozi bez dozvole, apsolutno nedozvoljeno i potencionalni ubica za volanom, a zna da prica ovako gnusne stvari?!


Pozdrav!

Haha, a gde sam ja to rekao da vozim bez dozvole? R
ekao sam da mi je dozvola istekla.
Inace, nisam seo za volan jedno 6-7 godina :)

Citat:
BRAVO, majstore!!!

Dakle, obojicu po pet
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 09:22 - pre 147 meseci
Apsolutno se žali!!! Poslao sam ti na mejl moju žalbu, prekucaj je, promeni šta treba i pošalji preporučeno da bi imao trag da si poslao. Obavezno ispoštuj rok za dostavljanje žalbe!!
Traži sve
Citat:
nemanja87mn: ...navedem svedoke i zatrazim da se pozove vozac kamiona posto je upisana registracija.


I pokušaj da se pobuniš protiv tog "ćaskanja" u sudnici između njih dvoje. Ja bih im rekao da tražim da svi uđemo u sudnicu istovremeno, kad prozovu stranke u slučaju.
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 11:27 - pre 147 meseci
Citat:
nemanja87mn: upravo sam se vratio sa suda , bili ste 100% u pravu , sudija je na njegovoj strani i ne krije to , on je usao u sudnicu 5 min ranije i malo su caskali , ja sam dao svoju izjavu da je bila isprekidana linija, a on da je bila puna , nista posebno . ali po sudiji bi rekao da ce presuditi protiv mene , posto se nije iscimala nista , ono rutinski samo . ja izasao a on ostao jos malo da popricaju :D . posto sam ubedjen 90% da cu izgubiti , sta predlazete , da se zalim na presudu , navedem svedoke i zatrazim da se pozove vozac kamiona posto je upisana registracija . da li uopste zastereva slucaj sada po novom zakonu ?

Meni nije jasno zasto nisi tad i tamo naveo da imas svedoke? Sto se nisi bunio i raspravljao s sudijom o nacinu suocavanja, suocavanje nije davanje izjave i zdravo, dovidjenja! Zasto nisi zahtevao da u zapisnik udje da je pandur usao pre tebe i caskao sa sudijom, to je tvoje pravo, imas pravo da zahtevas da se konstatuju cunjenicna desavanja.

Mnogo si bio inertan pa se zato i sudija tako ponasao. Steta, mislim da si imao priliku i da si je propustio, moje misljenje. U svakom slucaju, poslusaj ono sto je savetovao @Obby u vezi zalbe...



Neko ko izjavi ovako nesto gadno:
Citat:
mrkii: Lepo bi bilo da neki sledeci poginuli ili osakaceni u saobracaju bude neko vas.

nije vredan paznje ni na trenutak! Sve sto kaze posle ovoga je nistavno i bezvredno po svim kriterijumima!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 12:02 - pre 147 meseci
moguce da sam malo i zeznuo , ali shvatite da je ovo meni prvi put i nisam znao ni gde da sednem ako me razumete . ja sam usao , sudija je bila ljubazna nemogu reci nista , ali su me navatali na brzinu nisam ni stigao da kazem sve sta sam hteo .posle izjava ,pitao sam pandura koji je model kola bio , rekao je golf 2 , a bio je golf 1 , ajde to se moze smatrati da je pogodio . pitao sam koliko je bilo osoba u kolima , sudija me prekine i kaze nemozete sad misliti da se seca toga posle toliko vremena , pogodio je za model ...... evo potpisite i u fazonu razlaz .

inace pandur je tvrdio da ne postoji isprekidana linija na tom delu puta , ja danas isao tuda i vidim lepo isprekidana nekih 150m . a i ta puna je strokava i ne vidi se pola . mislim da cu u zalbi da slikam i posaljem i to .

hvala za mail obby . inace jel ovo neki advokat sastavljao , zalba je pro odradjena . i jel to bilo za punu liniju isto ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 12:22 - pre 147 meseci
^ :) Jednostavno se nisi snasao! Zato smo ti i pruzili podrsku, a pokazalo se da smo u pravu - svi mi koji mislimo da nista ne treba priznavati, ne zbog naseg "zlocina" nego sistema koji vlada na sudjenju! Nisi trebao da potpises, trebao si da insistiras da nije tacno cak ni to da je prepoznao model automobila jer to mora da zna, to mi je u opisu posla (da tacno zna modele automobila!) inace prica proizvoljno, kao i da zahtevas da se obavi suocenja kako treba inace ces pisati prijavu na postupak!

Sad se vadi zalbom kako znas i umes, navedi i tacno ovo sto si nama prepricao da se desilo, to je veoma vazan detalj :"...sudija me prekine i kaze nemozete sad misliti da se seca toga posle toliko vremena , pogodio je za model ...... evo potpisite i u fazonu razlaz ."

Nije pogodio model i bitno je da se seca svega inace ne moze da se prizna ono sto je napisao u zapisniku, sada na suocenju... Suocenje i sluzi da se vidi ko zna i ko je u pravu sto se tice dogadjaja koji se desio, ma kada se desio! Pa kako bi bilo da se desi ubistvo a sudija kaze "Pa ne moze da se seca svega posle toliko vremena" - ako se ne seca pada u vodu tuzba! To moze da ti kaze svaki pravnik, veruj mi, proverena stvar!



Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 12:23 - pre 147 meseci
Citat:
nije vredan paznje ni na trenutak! Sve sto kaze posle ovoga je nistavno i bezvredno po svim kriterijumima!


Pozdrav!

Procitaj ponovo sta sam napisao.
Nisam rekao da zelim da neko pogine, vec da kada neko pogine (a ljudi neminovno ginu u saobracaju, zar ne?) to bude neko mio takvima koji i dovode do tih smrti. A to su upravo takvi kao vi, sto preticete na punim linijama, prolazite na crveno, brzo vozite. A kada vas nahvataju onda gledate da zavrnete zakon. E samo kazem da bi bila kosmicka pravda da upravo vas zadesi da neki advokat izvuce oslobadjajucu koja ce vas da boli i da saznate da je taj neko vec pravio prekrsaje i nije bio kaznjen.
 
Odgovor na temu

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 12:27 - pre 147 meseci
@Obby
Ja ovo u vezi pristrasnosti sudija pricam iz iskustva, tj iznosim stanje stvari onako kako je u stvarnosti a ne kako bi u teoriji trebalo da bude, tako da svidelo se to ljudima ili ne, tako je. Sto pre ovu cinjenicu shvatite kao polaznu tacku to ce vam biti lakse da organizujete odbranu pred nasim pravosudnim sistemom. Inace izjava policijskog sluzbenika se smatra po defaultu za istinitu jer "policjski sluzbenik nema razlog da ne govori istinu", tako vam stoji u Zakonu. Ovim novim ZOBS-om su policiji dali jos veca ovlascenja, tako da smo se vratili malo ka onom sistemu "kriv si a ti dokazi da nisi".
@nemanja87mn
Trebaces ti jos dosta puta da se nadjes pred sudijom pa da pokusas ovo sto su ti pisali. Ako se tako slabo snalazis, uvek ce ti biti ista prica kao i sad sto si prosao. Svi fini, ljubazni, ma cisto te sramota bude da se branis a kad stigne resenje od sudije, e tad ce da te boli i glava i novcanik.
Al dobro, imao si jedno iskustvo, nisi umeo da iskoristis sansu da se branis, pa se pripremi bolje nekog narednog puta.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje09.02.2012. u 12:41 - pre 147 meseci
nazalost ne znam nista o pravu i moram da se ucim na svojoj grbaci , tj eto zatrazio sam pomoc ovde i hvala vam . kolike su sanse da se odbaci presuda posle zalbe i da li zastareva slucaj ? ne znam koliko mi se isplati uzeti advokata , kazna ce biti 20 000+ garant , mozda prodjem jeftinije iako znam da bolje djavolu da sam dao dusu nego advokatu pare :D

pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajni prekrsaji i suocavanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26743 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.