Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Saobracajni prekrsaji i suocavanje

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajni prekrsaji i suocavanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26745 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 14:31 - pre 147 meseci
Pozdrav svima , pre nekih godinu dana zaustavila me je policija tvrdeci da sam obilazio na punoj liniji , da ne duzim pricu , nisu hteli ni da cuju moje opravdanje i napisali mi kaznu . otisao sam kod sudije i rekli su mi da ce me zvati na suocavanje sa policajcem . pre neki dan mi je stigao taj poziv , prekosutra treba da idem . Od dokaza nije navedeno nista osim ocevidca tj .drugog policajca . Posto nikad nisam bio na suocavanju ranije , ako neko zna kakav je postupak i sta ja treba tamo da radim tj. sta bi trebao da kazim i kako da nastupim ne bi li izbegao kaznu koja je u ovom slucaju ogromna. da li da povedem svedoka ?

Svaka pomoc je dobro dosla posto imam jos 2 dana .

Hvala
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 14:45 - pre 147 meseci
Samo budi uporan i pobijaj sve sto on kaze, po svaku cenu! Ako treba, kazi da nisi bio sam u kolima i mozes da dovedes dva svedoka koji su bili u kolima zajedno sa tobom, navedi imena slobodno. Danas ili sutra nadji dva ortaka koji su radi da ti pomogni. Po svaku cenu i ni za zivu glavu ne daj da je pandur u pravu. Stalno tvrdi da laze, iznerviraj se ako treba, nemoj da psujes (moze nesto sitno) ali nikako ne popustaj u tvrdjenju da nije tako kako pandur prica!

Provereno pomaze cak i bez svojih svedoka. Svedoci su pozeljni ali isto tako moraju da budu svesni da cine prekrsaj, upozori ih na to!

To sve ako ti je bas mnooogo stalo do dozvole... Inace je to sto pricam nedozvoljeno, ne treba lagati na sudu, odnosno, kaznjivo je laganje na sudu! Pa sad ti biraj sta ces.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 14:56 - pre 147 meseci
hvala na odgovoru , dakle ako bi ja eventualno naveo 1 ili 2 svedoka , to bi onda bilo njihova rec protiv nasih , e sad nisam siguran da li kod nas vazi ono "nevin dok se ne dokaze suprotno" :D a da li ce nas sudija naizmenicno ispitati ili kako ?
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 15:15 - pre 147 meseci
Pa koliko ja pamtim, zadnji put kad sam ima te bravure je bilo malo davno, stojimo obojica ispred sudije i ja njemu a on meni. I ko bude uverljiviji - sudija je na njegovoj strani. Bar tako je bilo u mom slucaju, jos sam tvrdio da mi je psovao majku Srpsku ali to ti ne bih preporucio, ja sam ocenio da mogu da budem totalno bezobrazan, prihvatio rizik i isplatilo mi se! Pazi, ja pricam svoje iskustvo, apsolutno ne zeleci da kazem da je to ispravno i da tako treba. Meni je bilo tada frka i reskirao sam, mnogo. Moras da budes svestan da ipak radis nesto sto je nedozvoljeno!

Inace, dosta mojih ortaka je bilo u toj situaciji, suocenja sa pandurom. Neko je prosao ok, neko nije, ali nikome se nista nije desilo vise nego sto bi se desilo da je cutao ili priznao da je pandur u pravu!

A sacekaj jos neki komentar, mozda nesto pametnije neko kaze, sto i nije tesko jer ovo moje i nije bas sasvim preporucljivo.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Boris Tadić

Član broj: 248314
Poruke: 313
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1622 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 15:56 - pre 147 meseci
Pazi, mozda se neko i pojavi na -10C...

Ispod 20k din je prekrsaj male vaznosti, tako da od prinudne naplate nema nista, od zatvora tek(ni za desetostruko vece sume)...
Da nece da ti pleni stari bojler i mobilni telefon ?

Trebalo bi da jos uvek idu 3 poziva, pa tek onda donose resenje bez tvog prisustva. A posto su efikasni, azurni i nadasve inteligentni, kao i sve ostalo u ovom cmaru planete, dolazi se do rezultata da zastareva 90% slucajeva.

Jedino su izmenili da vise ne moras da potpises preporuceno pismo, jer cim su ga oni poslali - racunaju da je primljeno.

Samo da nije stoka ove godine uvela varijantu da sada ne mozes da registrujes auto dok ne izmiris sve kazne... U tom slucaju bi mogli da te cimaju ako ides licno da registrujes, dok preko agencije za +1000 dinara sve biva reseno odmah, bez potpitanja i uvijanja bilo koje vrste, jer se sve radi uveliko "ispod zita" i nece skoro prestati, bar jos 10-15 godina.

Uzivaj.
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.yourproxyhost.com.



+443 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 16:31 - pre 147 meseci
To za 10-15 godina misliš odmah... ili kroz 10-15 godina pa onda za 10-15 godina?

No šalu na stranu.

Ja ti ne preporučujem da lažeš bilo šta. Ako si prešao "crtu" prešao si i plati kaznu pre sudjenja da budu manji troškovi.

E sad, ako sigurno nisi prešao "crtu" traži sve dokaze kojima panduri raspolažu, zapisnik, koga si preticao, kakvo vozilo (boja, veličina), kojom brzinom, gde je bio jedan a gde drugi pandur, šta su radili itd. Garant nešto mora da slažu ili "omanu". Tu gde "zapnu" "zapni" i ti i ne popuštaj.

I javi nam kako si prošao.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 16:54 - pre 147 meseci
nemanja87mn,

reci mi prvo jesi li potpisao tada,kada se to desilo, zapisnik koji su oni obavezni bili da sačine i da ti ponude da ga potpišeš?
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 17:09 - pre 147 meseci
nisam potpisao zapisnik , preticanje sam izvrsio na samom pocetku isprekidane , mozda je bilo metar-dva pune , hteo je on tu da nakaci jos par stvari . da li bi bilo dobro da postavim pitanje tipa koje je marke bilo vozilo , ili nesto slicno , posto je bilo pre 15 meseci i neverujem da se seca svega , sta mislite sta bi trebao da pitam , ako uopste budem imao mogucnost.

hvala
 
Odgovor na temu

commissar

Član broj: 18743
Poruke: 600
*.dynamic.sbb.rs.



+172 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 17:36 - pre 147 meseci
Ako je po starom zakonu, velike su sanse
da pandur ne dodje na suocenje.
Dobra vila mi je ispunila 2 zelje. Treci put nisam mogao.
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 18:06 - pre 147 meseci
ne znam da li je u novembru prosle goldine bio novi ili stari . ja se spremam ko da ce doci , a ako ne dodje tim bolje xD
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 19:12 - pre 147 meseci
Citat:
nemanja87mn: nisam potpisao zapisnik , preticanje sam izvrsio na samom pocetku isprekidane , mozda je bilo metar-dva pune , hteo je on tu da nakaci jos par stvari . da li bi bilo dobro da postavim pitanje tipa koje je marke bilo vozilo , ili nesto slicno , posto je bilo pre 15 meseci i neverujem da se seca svega , sta mislite sta bi trebao da pitam , ako uopste budem imao mogucnost.

hvala


Evo ti moje iskustvo: preticao sam na punoj liniji, tj. zapoceo sam preticanje pred sam prestanak isprekidane. Zaustavili su me, tvrdili sta su tvrdili, sastavili zapisnik i naravno da ga nisam potpisao. Posle mesec dana mi stize poziv za sudiju. Naravno, ne odazovem se. Stize ponovo, ovaj put "preteci", tipa "bolje bi ti bilo da dodjes da te ne dovodimo". Odem ja kod sudije, zatrazim suocavanje.
Prodje jos skoro 2 meseca. Zakazu oni meni suocavanje, odem ja tamo, sacekam da sudija procita sta je imao i krenem odmah da propitujem pandura: kojim vozilom sam upravljao u trenutku navodno pocinjenog prekrsaja (posto to nije pisalo u zapisniku, samo da sam upravljao putnickim vozilom!)? Pandur ne zna. Kako, bre, ne znas a ovde tvrdis sa sigurnoscu da sam BAS JA napravio prekrsaj. Odakle vam moji podaci za zapisnik? - pitam ja njega. Pa iz saobracajne - odgovara on. Da li sam vam tu saobracajnu licno ja dao ili neko drugi? Odakle sam je izvadio? Kaze on - iz torbice sa suvozacevog sedista. Kako je to moguce kad je sa mnom u vozilu bila jos jedna osoba (naravno, notorna laz!!) Hocete da kazete da drzim dokumenta suvozacu u krilu?
Sudija vec poceo da se smeska ali prati i pise.
Cega se jos secate vezano za taj dan i navodno pocinjeni prekrsaj - koje vozilo sam obilazio, kakvi su bili uslovi na putu, kakva je bila situacija u saobracaju, da li je bilo guzve, vozila iz drugog smera koja su mi dolazila u susret i koja sam, svojim postupkom, eventualno ugrozio? Ne seca se on nicega.
I onda, mac u srce, pitanje na koje nije znao sta da kaze: da li je vozilo iz kojeg ste vrsili kontrolu saobracaja na toj deonici bilo pravilno pozicionirano i jasno vidljivo, tj. oucljivo vozacima ili ste se sakrili iza zbuna, na samom izlasku iz krivine?

Pandur cuti, ne pusta glas!!

Moj si, mislim se, ali jos imam jedno pitanje: da li je moguce da smo mi sada ovde, u ovoj kancelariji samo zato sto ste shvatili da vam je varijabilni deo plate, tj. onaj deo koji direktno zavisi od broja napisanih kazni, prilicno mali za ovaj mesec i da sve ovo mozemo posmatrati iz cistog materijalnog aspekta a ne sa stanovista zakona i propisa? Naravno, insistiram da mi odgovori. Kaze on - moguce je.

I rest my case.

Optuzba odbacena u potpusnosti, imam papir crno na belo, kraj price.

Znaci, treba biti uporan, treba se spremiti, delovati uverljivo i nepokolebljivo. Ne dozvoli da te ispreskacu pitanjima vec ti budi taj koji kontrolise situaciju.

Naravno, septembra prosle godine sam opet napravio glupost, opet su me "upucali" radarom (vozio sam 110 na delu gde je 80 ogranicenje), nisam se odazvao na poziv vec sam im poslao zalbu i u njoj se pozvao na clanove zakona koje su, po mom misljenju, prekrseni i na to da je opet u pitanju cist materijalni aspekt, odnosno da sam vec imao priliku da se suocavam sa UL koje je bilo spremno da me lazno optuzi samo zbog ispunjavanja kvote napisanih i naplacenih kazni a nikako zbog toga sto mu je stalo da se na putevima zavede red.

Sta mislis, da li je zalba usvojena? :-)

Sve najbolje ti zelim!
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 19:25 - pre 147 meseci
e hvala puno na ovom postu , sigurno cu primeniti nesto slicno , da li stvarno oni imaju kvotu pa zato zaustavljaju , ili si ti nesto blefirao :P
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 19:40 - pre 147 meseci
Obby, bolji si od Monka!
 
Odgovor na temu

Obby
referent spedicije
Pro Team
Valjevo

Član broj: 26786
Poruke: 189
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+73 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 21:21 - pre 147 meseci
Citat:
nemanja87mn: e hvala puno na ovom postu , sigurno cu primeniti nesto slicno , da li stvarno oni imaju kvotu pa zato zaustavljaju , ili si ti nesto blefirao :P


Apsolutno tacno, proverena informacija iz prve ruke, covek koji radi u mom SUP-u, inspektor. Imaju, recimo, 20k+ platu i na to odredjeni iznos PO NAPLACENOJ KAZNI. Znaci, u interesu mu je da sto vise kazni napise i da sto vise ljudi plati taj iznos samo da se ne vuce po sudovima (varijanta "evo vam pare i jbt se, samo me ostavite na miru").

Ajde videcu sutra u kancelariji da iskopam tu zalbu pa da ti pustim nekako mejlom, cisto da vidis sta sam pisao.

Pre godinu ipo dana me zaustave u pola 12 u noc na izlasku iz Lipovicke sume, magla ne vidis belu macku, ja jedini na putu, nigde zive duse osim njih dvojice, sede u kolima koja su do pola uparkirana u necije dvoriste. Zaustave me, gde si bio, gde si krenuo, daj dokumenta... gde radis, sta radis i sl. Pocnem ja tuznu pricu kako moram da obavljam poslove koje mi gazda kaza, da sam ceo dan u kolima, da vec drugi put taj dan idem i vracam se iz BG... Elem, upisu oni meni podatke ali samo u neku njihovu svesku.

6 meseci (!!!!) kasnije, dolazi meni poziv!! Ja odem i kazem sudiji da je ocigledna namera ispunjavanje kvote (tim recima, otvoreno) jer da je u pitanju njihova zelja da se vozac kazni, oni bi taj poziv urucili odmah a ne bi cekali 6 meseci. Drugo, pitam kako je moguce da se moji podaci upisu u svesku/sluzbenu beleznicu a zatim PREPISU u zapisnik i stavi primedba da nisam hteo isti da potpisem?

Nista nije bilo od toga. Veruj mi, imam iskustva sa tim situacijama a volim da ih qaram vise nego 'leba da jedem!
The Force is getting stronger every day! Feel it!
 
Odgovor na temu

nemanja87mn
student

Član broj: 250075
Poruke: 8
109.121.56.*



Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 22:13 - pre 147 meseci
ajde ako nadjes mozes mi poslati na mail : [email protected] . da li mislis da bi trebao povesti svedoka iako sam bio sam u kolima , nisam naveo nikog kad sam bio kod sudije prvi put , doduse nije me ni pitao niko .
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 22:27 - pre 147 meseci
nemanja87mn,
upravo zbog ovoga što ti je tako efektno Obby napisao i objasnio,sam te ono gore pitao i na ovo što je on rekao -n e m a- šta da se doda,ni zarez!

Hvala Obby,poštedeo si me deklamovanja slične situacije.

 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 22:30 - pre 147 meseci
Nema potrebe da odmah dovodiš svedoke,već da to sudiji samo predložiš i da insistiraš na njihovom saslušavanju,koje će biti tek na nekom sledećem ročištu,za koje vreme ćeš moći sa "svedocima" do u detalje i precizno da razradiš i uskladiš izjave.
 
Odgovor na temu

l4m3r
Student pod "stare" dane
VISER
Beograd

Član broj: 6349
Poruke: 209
*.dynamic.sbb.rs.



+8 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 22:32 - pre 147 meseci
Meni su prekljuce napisali kaznu za koriscenje mobilnog telefona u toku voznje.
Bukvalno su me u samoj voznji videli da sam se javio na telefon, pricao 20-ak sekundi, od toga 10 na crvenom svetlu na semaforu i zaustavili me na ulazu ispred firme. Da bude jasnije, vozili su iza mene i videli me.
Nije bio presretac, niti su imali kameru. Obican policijski grande punto.

Elem.. Napisali su mi kaznu od 5000 din, dali uplatnicu da platim istu, i ja sam sam trazio da mi daju samu kaznu. Gospodu je mrzelo da pisu kaznu nego su prepisali podatke u svesku i dali mi uplatnicu. Odbio sam da potpisem.
Na kazni pise da moram da platim, ili da dodjem u odredjenu PU dana 1.3.2012.
Sta vi mislite da mi je pametno raditi? Da odem tamo i trazim suocavanje, ili da prosto ignorisem sve? Da dodam da na zapisniku (kazni), pise da ako se ne odazovem postupak se moze okoncati i bez mog prisustva.

Misljenja?
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje07.02.2012. u 22:49 - pre 147 meseci
Meni je 5000 za pojas pre par meseci. Uspeo sam da registrujem dva auta, nisam imao problema sa tim.
Promenio sam mesto prebivalista, i video sam da je dosao neki policajac da me trazi, da utvrdi da je promenjeno mesto prebivalista valjda zbog te kazne.

Do sad sam se pravio blesav, a nisam na ovu novu adresu jos nista dobio. Na staroj zive neki cigani koji su mi pobacali to.
Ni ja ne znam ni kad je suocavanje, ni da li da idem, ili da se pravim lud kao i do sada.
U zivotu su mi napisane do sada 2-3 kazne, zadnja pre 4-5 godina ne racunajuci ovu za pojas.
Jedna za brzinu, zaustavili u Kovinu ispred mene neku zenu i mene iza nje i zajdno nam pisali istu kaznu. Valjda su nekako uspeli da nam izmere oboma. Nista nisam potpisao, nisam se ni svadjao samo se nikada nisam javljao.
Druga je bila za svetlo za zadnju tablicu.
Treca za neki parking u BGu. Tada su uveli sve te parking fore, u KGu nije bilo toga, a nisam znao da u zoni 1 ne moze da se produzi parking jos jednim SMSom. Kad sam to shvatio posle slanja, dok sam stigao do auta, vec me cekala kazna
Uglavnom sam uvek sebe ubedio da nisam kriv :)

Nikada se nisam odazivao, i nikada ih nisam ni platio.

Sad cekam da vidim sta ce biti sa ovom za pojas. 5000 din. Mnogooo. Inace pojas vezujem u 99% slucajeva. Nekako mi je udobnije da vozim sa pojasom, "ali bas ovaj put"...
 
Odgovor na temu

djura63

Član broj: 267593
Poruke: 725
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+68 Profil

icon Re: Saobracajni prekrsaji i suocavanje08.02.2012. u 00:31 - pre 147 meseci
Citat:
Sceka Svedoci moraju da budu svesni da cine prekrsaj,
Inace je to sto pricam nedozvoljeno, ne treba lagati na sudu, odnosno, kaznjivo je laganje na sudu!

Svedok na sudu svedoči pod zakletvom, tj. mora (da li?) govoriti istinu. Medjutim, ovo ne važi za okrivljenog, Eh, da sam poruku, koju je Obby napisao nekim čudom, pročitao pre nekoliko godina.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Saobracajni prekrsaji i suocavanje

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 26745 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.