Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prakticni lanci za sneg

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prakticni lanci za sneg
(Zaključana tema (lock), by X Files)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35252 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ecivarom47
dušan brakus
komercijalista,mzt
beograd

Član broj: 299091
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 11:20 - pre 147 meseci
Ok,nadam se da ste videli da su ljetne gume,ako niste dođite pa probamo zajedno voziti.
 
0

ecivarom47
dušan brakus
komercijalista,mzt
beograd

Član broj: 299091
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 11:23 - pre 147 meseci
Nadam se da ćete objaviti javno gde sam ja to još pisao na forumima :).Pozz
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 12:00 - pre 147 meseci
Da li bi ti mogao da te svoje pozajmis Zarku, pa neka da svoj sud kada ih bude testirao.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 12:37 - pre 147 meseci
Zanimljivo izgledaju te gusenicice, ali su preskupe. I to je solidan problem.

Secam se pre 20 i kusur godina, pojavio se slican patent za kaiseve, modularni kais koji se pakuje do zeljenog obima. Mogao je da sluzi kao emergency belt u slucaju havarije, ili zamenski kais u duzem periodu, ali ga je cena izbacila iz masovne upotrebe.
Ko bi investirao veliki novac u nesto sto radi relativno kratak period, ili u povremenim situacijama.

I sta je to 10 puta bolje sa ovim proizvodom, da bi zamenio klasicne lance, za koje takodje treba navoziti vozilo, gurati ruke u sneg, ili koristiti dodatni alat, eventualno zatrpan u gepeku?

Ideja je dobra, proizvod ima funkcionalnost, samo je problem u autorovoj zelji za brzim i velikim novcem..

Poz
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 13:35 - pre 147 meseci
@ecivarom47

Interesantno je da na par auto foruma u isto vreme iskoci tema sta mislite o mitinim lancima. Kada cena bude bila 100e sa pdvom, bude imao tuv sertifikat, i budemo videli ADACove rezultate testiranja, e onda mozda i ima neke sanse za uspeh.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 14:51 - pre 147 meseci
Nema veze sto se pojavio mita na nekoliko foruma, i sneg se pojavio taman na isto toliko

Za tu cenu, zaista bi trebao da ima TUV, u sta sumnjam da ce se dogoditi, ako se ne izvrse neke izmene, oko recimo samog vesanja, zavrsnog spoja koji mora da ima neko obezbedjenje sile, tipa ipruge ili mehanizma, i naravno, ono sto najvise izaziva paznju, kontakt sa gumom.

To me zanima, posto su gume znacajne cene, a motaza sa nedefinisanim ostrim ivicama moze da onesposobi skupu gumu i da joj unisti neke karaakteristike.

Mogu da razumem da nema brige na malenom golficu, sitne snage i male tezina, ali mita pribor omogucava montazu i na 33" tockove. Sto znaci, da pokriva i 16, 17 i 18" gume, i za njih bi bili otprilike najinteresantniji.
To su vlasnici koji vec ulazu dosta novca u vozilo, nabavka guma je znacajna stavka i neko ovakvo pomagalo bi im biloblisko za upotrebu.

Ali u slucaju da kida gumu na mestima kontakta, jede car vajdu..

Poz
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 15:54 - pre 147 meseci
Stetu koju moze naneti pneumatiku je tu najmenji problem.

Ako se dobro secam, mozda gresim jer sam test slicne naprave citao jos pre oko 40 godina u AutoMotor und Sportu (mislim da postoji i prevod u slovenackoj AutoMoto Reviji pa ko poseduje stare primerke i koga zanima neka prelista- trebalo da se nalazi u brojevima od 1973 do 1978. g) glavni problem je predstavljala potencijalna opasnost od kidanja i problem koji nastaje kada pneumatik izgubi pritisak u toku voznje.

Otprilike u isto vreme je bila zabranjena i upotreba pneumatika sa ekserima.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 17:07 - pre 147 meseci
Evo jednih lanaca-vezice,sa porukom kao za babe koja kupuje serpe.

http://www.youtube.com/watch?v=Pd7-93Pgtxo&feature=related
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 17:30 - pre 147 meseci
Jeste,

JEKO je prilicno zanimljiv proizvod. Imao sam prilike da ga vidim uzivo i da se delimicno upoznam. Dobar je na snegu ali je los kada se montira na nealu felne. Brzo propadne. Na asfaltu poprilicno zuji i brzo se trosi. Deluje kao proizvod za jednokratnu upotrebu.

Na Ebayu se prodaje za 120 eura ali ne u Nemackoj. Takodje nema TuV.

Prednost mu je ta sto se veoma lako i brzo montira i nije potrebno vise od 2 komada po tocku ako se postavlja na M+S pneumatik. Tako moze da mu se produzi radni vek.


Misljenja sam da su lanci najprihvatljiviji. Za sitne pare se kupuju, odlicno odrade posao i relativno jednostavno se postavljaju. Mislim da su ovi momci iz ADACa isto tako nesto zakljucili.
 
0

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 17:30 - pre 147 meseci
Citat:
Zarko Silic
Otprilike u isto vreme je bila zabranjena i upotreba pneumatika sa ekserima.

Negde su zabranjeni, negde nisu. Negde, kao u Svedskoj su zabranjeni u pojedinim ulicama, itd. razne zemlje, razna pravila.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 17:33 - pre 147 meseci
Ne vidim ja ni jednu prednost tih igracaka u odnosu na savremene lance sa samozatezanjem.
I oni starinski, samo sa kopcom, sto su se dotezali rucno nakon par desetina metara voznje, su probijali i sneg i blato, i donekle tanak led.

Poz
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg12.02.2012. u 18:46 - pre 147 meseci
Pa kod JEKO,lako se montira.I u blatu i u nekoj bljuzgi ili dubljem snegu sto za klasicne lance
treba biti bas spretan.Minus je sto Zarko kaze trosenje pa i cena od 120€.
I da dodam da sam davno kod jednog mehanicara video kao neke dve sape od metala koje su se slicno stezali
na sredini.Rucni rad.
A treba imati i lance za cipele da se covek ne oklizne dok stavlja lance na auto.
http://www.youtube.com/watch?v=fE9_KLmNI3c

[Ovu poruku je menjao Lavlja_Jazbina dana 12.02.2012. u 20:41 GMT+1]
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg14.02.2012. u 08:09 - pre 147 meseci
Evo iskustva sa lancima kupljeni u marsala tolbuhina u staroj-brend-prodavnici.
Lanci 2200 rsd 9mm.Pukli posle 20 km.Posle saznao a ima BOLJI? od 12mm.
NE KUPOVATI,sem za ukras ili ogradu za ovce.
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg15.02.2012. u 15:39 - pre 147 meseci
Misljenje o ovom tipu guma.Kakva je pri snegu + u nekoj kobinaciji od lanaca.

http://www.youtube.com/watch?f...een&NR=1&v=RGgNisppg_g
 
0

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 12:25 - pre 147 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Evo iskustva sa lancima kupljeni u marsala tolbuhina u staroj-brend-prodavnici.
Lanci 2200 rsd 9mm.Pukli posle 20 km.Posle saznao a ima BOLJI? od 12mm.
NE KUPOVATI,sem za ukras ili ogradu za ovce.

A mišljenje o ovom tipu plastičnih traka za pogonske gume a koristan je ne samo za sneg, led,... već i za blato, pesak, vlažnu travu,....?

 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 12:38 - pre 147 meseci
Deluje kao laka montaža. Samo koliko li su izdržljive, kad počnu točkovi da šlajfuju po ledu, da li bi se izvitoperile posle par korišćenja? Koliko li koštaju...

edit
tek sad vidim da je vec zarko odgovorio na sva ova pitanja :)
 
0

darkopuric
Cacak

Član broj: 272022
Poruke: 8
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 12:40 - pre 147 meseci
Gde mogu da pogledam dobre i kvalitetne lance za sneg?
Ova varijanta MItA mi se svidja ali ste me malo bacili na razmisljanje posto nema te potrebne sertifikate...
Vozim Opel Vectru...siroka guma zadaje mnogo problema po snegu koji se topi...na ravnom sam se zaglavljivao ovih dana!
Imam zimske gume ali ne pomzae mnogo,dok npr sa Grande puntom nemam problema...mali auto ide gde hoces i kako hoces...!
Samsung Galaxy S
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 12:54 - pre 147 meseci
Citat:
darkopuric: Gde mogu da pogledam dobre i kvalitetne lance za sneg?
Ova varijanta MItA mi se svidja ali ste me malo bacili na razmisljanje posto nema te potrebne sertifikate...
Vozim Opel Vectru...siroka guma zadaje mnogo problema po snegu koji se topi...na ravnom sam se zaglavljivao ovih dana!
Imam zimske gume ali ne pomzae mnogo,dok npr sa Grande puntom nemam problema...mali auto ide gde hoces i kako hoces...!

Pa zar nije lakse da kupis (kad kupujes inace) zimske gume koje su uze od onih koje koristis kao letnje. Ja tako radim od kad sam vozac, znaci vise od 30 godina, i nikada nisam imao tih problema. Osim kad sam, samo jedne zime, hteo da lepo izgleda auto sa sirokim gumama, tad sam imao Mercedes 124-ka 300i benzinac (nikada nisam imao dizel, a nikada ni necu!), i isto mi se desavalo kao tebi. Zimske gume, sve cetiri ali siroke maksimalno koliko odgovaraju, i na ravnom ni makac, tezak auto, zadnja vuca... :)


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

darkopuric
Cacak

Član broj: 272022
Poruke: 8
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 13:29 - pre 147 meseci
Svakako planiram da kupim nove zimske gume...ali iduce zime.. :)
Sad malo izlazim iz okvira teme ali su mi na kolima sad zimske gume 215/R16,nisam siguran za trecu dimenziju...
Koje bi bile adekvatne zimske da eliminisem problem...mislim na dimenziju...bile su na kolima kada sam kupio...proslog leta...
Naravno odmah sam kupio letenje gume,ali sam smatrao po merenjima sare da ce ove gume biti ok za zimu!

Hvala na pomoci i samo da pitam oko lanaca za sneg,sta je to sto se preporucuje kod nas...kvalitet naravno,ali samo lanci nista drugo!
Samsung Galaxy S
 
0

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg16.02.2012. u 14:02 - pre 147 meseci
Citat:
darkopuric: Svakako planiram da kupim nove zimske gume...ali iduce zime.. :)
Sad malo izlazim iz okvira teme ali su mi na kolima sad zimske gume 215/R16,nisam siguran za trecu dimenziju...
Koje bi bile adekvatne zimske da eliminisem problem...mislim na dimenziju...bile su na kolima kada sam kupio...proslog leta...
Naravno odmah sam kupio letenje gume,ali sam smatrao po merenjima sare da ce ove gume biti ok za zimu!


Hvala na pomoci i samo da pitam oko lanaca za sneg,sta je to sto se preporucuje kod nas...kvalitet naravno,ali samo lanci nista drugo!

Ako sam dobro razumeo ovo boldovano, imas letnje gume sada, a u prosloj poruci si rekao da imas zimske?

Ali nije vazno, kad budes kupovao zimske sledece godina, kupi naj uze koje su fabricki "dozvoljene" i neces imati problema. Imas u knjizici od Vektre a ako nemas knjizicu, ima na Internet-u da se nadje, pa malo Opel-ovi forumi i naci ces sve sto ti treba u detalje! :)

U vezi lanaca, kakve god da kupis bolji su nego da ih nemas! :) Al' sam sad pametno ovo srocio, "ljubi ga majka pametnog!"!!! :)))



Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 16.02.2012. u 15:14 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prakticni lanci za sneg
(Zaključana tema (lock), by X Files)
Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35252 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.