Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prakticni lanci za sneg

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prakticni lanci za sneg
(Zaključana tema (lock), by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35479 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milivoje t

Član broj: 230055
Poruke: 270
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+726 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 17:30 - pre 148 meseci
Bre ljudi, kako to da nikada niste satavljali lance ?
Ja se secam da je znalo da zaredja ledenih zimskih dana pa da lanci samo prste po asfaltu, a krajevi lancanika za dotezanje mlataraju o krila i podkrila stojadina i ostalih zastavinih 4tockasa, stvarajuci karakteristican zvuk :)...u ona bolja vremena kada je bilo para za duga zimovanja.

Ali i ovih zima cim izadjete iz grada lanci su na svakom koraku. Pogotovo po brdovitim i planinskim delovima srbije, pogotovo na autmobilima sa letnjim gumama, preventivno.

Lanci mogu da se postave bez pomeranja automobila, cak i oni stari modeli su imali kvaku da se postave bez pomeranja, a zatim se dotegnu kada se pomeri tocak za pola obima.

Prethodnih dana imao prilike da stavim ove na auto:
http://www.adac.de/infotestrat...x?testId=107&recordId=2349
Pise da su u nemackoj 30e, ja sam ih kupio za nesto oko 2000din.
Jednostavno se stavljaju, jednostavno dotezu lagani su, rade posao.

Neko je pitao nije valjda da vozite lance 20km, jok sta si ti mislio ? :) Ja sam ih vozio i 350km, nisu se uvek regionalni putevi cistililepo kao sad pred izbore.

Pre svega pametan vozac ce lance staviti preventivno pred neki planinski uspon ili put za koji nije siguran kako je ociscen. Pametan vozac ce zaustaviti vozilo na ravnom, osvetljenom, ociscenom mestu, gde ce lako i pravilno staviti lance. Da ga ta obaveza ne bi sacekala na usponu u lakat krivni dok ga mecava bije u oci u totalnom mraku, a kolona vozila iza svira i ablenduje.

Kada jednom stavite lance, a npr. na planini ste i krecete se po utabanom snegu (kakav je na svim planiskim prilazima u srbiji ukljucujuci facy kopaonik), zasto bi ih skidali, sem ako ne strahujete od kradje. Jer ne znate da li ce vas nakon 10km puta ili sutra ujutru docekati mecava ili ociscen put. Stavite ih i mirni ste.

Ovi lanci kao iz linka koji sam stavio su neinvazivni, lagani, ne prave buku niti biju po automobilu. Jednostavno se montiraju, naravno nemojte da cekate da ih prvi put montirate u stvarnoj potrebi.
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 18:15 - pre 148 meseci
Naleteh sad na ovo cudo, neki sprej koji glumi lance:

http://www.sprayontyrechain.co.uk/
Naspricas na gumu i vozis...ne deluje previse ubedljivo?






Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 18:21 - pre 148 meseci
Pa i nije ubedljiv.

"jnk" je postavio link ka ADACu u ovoj temi. Moze se pogledati kakvo misljenje imaju o spreju.

Evo ponovo

http://www.adac.de/infotestrat...n_2011/default.aspx?tabid=tab1

Sprej ustolicio na poslednjem mestu i niko ga tamo ne moze ugroziti. :D
 
0

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 19:33 - pre 148 meseci
Citat:
Zarko Silic:
http://www.adac.de/infotestrat...n_2011/default.aspx?tabid=tab1

Sprej ustolicio na poslednjem mestu i niko ga tamo ne moze ugroziti. :D

Ovde se bar vidi da su lanci najjeftinije i najpouzdanije resenje i da ne treba izmisljati toplu vodu...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 20:02 - pre 148 meseci
Ne znam koliko opadne pritisak u boci ka da je hlando za spricanje,deluje kao da sprej ne dozvoljava
lepljenje snega na gumu.Drugo,opet tanjpi,Koliko nova zimska guma izgubi na svojoj elasticnosti posle
nekog zaglavljivanja i zvuka zvizdanja do smrada ,paljevine i koliko puta to u zimskom periodu uraditi
i oprostiti se od gume/a.
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10254 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 20:06 - pre 148 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:... Koliko nova zimska guma izgubi na svojoj elasticnosti posle nekog zaglavljivanja i zvuka zvizdanja do smrada ,paljevine i koliko puta to u zimskom periodu uraditii oprostiti se od gume/a.
Ne vidim zašto bi iko normalan toliko šlajfovao "do smrada, paljevine". I to više puta ?!?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 20:46 - pre 148 meseci
Za to je potrebno par sekundi,sa vecim gasom.Zar to nisi video ili me zezas.Isto kao spaliti lamelu.Prikolica i uzbrdica.
 
0

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 21:05 - pre 148 meseci
Gumi nece biti nista samo ce se lamela malo vise istrositi.
 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 22:35 - pre 148 meseci
Sve zavizi od toga koliki je magarac za volanom.


 
0

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 22:38 - pre 148 meseci
Pa ako slajfujes i ne mozes da se izvuces iz snega, to je zato sto je slabo trenje izmedju gume i snega. Samim tim guma ne bi trebalo da se trosi? I pre ce da ti zasmrdi iz auspuha i lamele, nego guma
 
0

darkopuric
Cacak

Član broj: 272022
Poruke: 8
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg17.02.2012. u 23:46 - pre 148 meseci
http://www.autostyle.co.rs/thule%20srbija%20auto%20oprema.html

Da nije neko pazario od ovih modela nesto...ili mozda ima neka iskustva...videh da je na ADAC Thule na trecem mestu...! :D
Firma je proverena ali nista ne mora da znaci...
Samsung Galaxy S
 
0

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg20.02.2012. u 00:27 - pre 148 meseci
Citat:
bakara: U dosta slucajeva ti zimski pneumatik nece mnogo pomoci jer je on ipak za asfalt... btw, ja sam imao sinoc situaciju da se sa sve 4 zimske gume nisam mogao izvuci iz neociscenog skolskog dvorista 45 min, i to uz lopatu i 2 coveka koja su mi pomagala da se izvucem


zimsaka guma za asfalt (mali biser )!?... valjda se podrazumeva da je zimi asfalt ponekad prekriven snegom?...
4 zimske gume na vozilu sa pogonom na dva točka... nebitno koliko dobre dve zimske gume na dva pogonska točka... iz neočišćenog školskog dvorišta se moglo izaći sa lancima do očišćenog puta... 10 minuta montaža lanaca za neveštog vozača, 2 minuta vožnje i 3 minuta demontaže.. ukupno 15 minuta i 100m vožnje sa lancima.. 15 minuta je kraće od 45 min zar ne?


Citat:
Lavlja_Jazbina: A da,sad sam ukapirao.Ti stavljas lance da se odglavis,pa ih skines i siguran si da se vise ne zaglavljujes.


sa takvim (ne)razmišljanjem bolje koristi autobus zimi, da budemo svi srećniji i sigurniji

Citat:
CoyoteKG: Bas me interesuje s kojom lakocom ce da ih stavi kad se zaglavi


Ja sam isto imao juce problem da sam se zaglavio sa sva 4 zimska pneumatika ispred zgrade na ravnom... Sneg je bio do kolena, ali su bila 2 "utabana" traga. U jednom momentu kada sam pokusao u rikverc da se parkiram pod 90 stepeni u odnosu na te tragove, zaglavio sam se. Cistio sam ispod tockova, gurao me komsija, jedva smo ga mrdnuli iz mesta... Dzaba dobra sara.


stavim ih za 4-6 minuta sa sve pripremnim čišćenjem (vežbao sam par puta), prođem bankinu koju je napravio raonik npr. kada hoću da parkiram... bez isprljanog odela i smrznutih prstiju.... inače posle malog vežbanja "Miško" može i vezanih očiju ...

opet si imao 4 zimske gume na vozilu sa pogonom na dva točka, ili je 4x4... ... za sneg do kolena i utaban trag sem lopate i lanaca treba još ponešto


@darkopuric
rado bih ti ga pozajmio ali sam to vec uradio prosle godine... MB 190D .... prošle godine sam dva puta prolazio Rudnik sa lancima u gepegu (zlu netrebali) ruta Jarmenovci, Rudnik, Majdan .... doduše sneg je bio blizu kritične visine za njega (MB 190D)... okačiću neku sliku, ali ih trenutno ne mogu pronaći...
Prikačeni fajlovi
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg20.02.2012. u 06:57 - pre 148 meseci
goat
Hvala,krace relacije i idem autobusom.Pooosto iz Ruzveltove,ociscene stavljam lance,pa se vozim Dalmatinskom i Ivankovackom/sa lancima/e onda skidanje
u 27 marta i bla,Pa u Stanoje Glavasa opet lanci.E mnogo komplikovano,mislim za tebe nije posto ti tu operaciju minimalnim minutima obavljas.
Nastavi,nastavi,mada ti treba vremena da odgovoris ali neka.Verovatno ti postavljanje lanaca oduzima vise vremena nego sto tvrdis.
 
+1

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg20.02.2012. u 08:31 - pre 148 meseci
Lanci se postavljaju za vrlo kratko vreme ukoliko je neko rutiniran, ali svakako nije prakticno ovo sto predlaze Goat. Ne moze se tako funkcionisati u saobaracaju. Ne radi se to nigde u svetu, pa ne treba da se radi ni kod nas.

Sa pravilno napumpanim pneumaticima i umerenim koriscenjem vozila u tom sneznom periodu, vek trajanja lanaca je jednu sezonu. Bar kada su u pitanju ovi lanci iz supermarketa za hiljadu i kusur dinara.
Ne vidim tu nikakav problem da se za svaku sezonu kupe novi lanci jer, primera radi, samo zagrevanje vozila u mestu pojede vise novca na gorivu.
 
0

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg20.02.2012. u 18:27 - pre 148 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: goat
Hvala,krace relacije i idem autobusom..

E mnogo komplikovano,mislim za tebe nije posto ti tu operaciju minimalnim minutima obavljas.
Nastavi,nastavi,mada ti treba vremena da odgovoris ali neka.Verovatno ti postavljanje lanaca oduzima vise vremena nego sto tvrdis


ne sumljam... takva pamet se retko sreće ..

.. izvini na zakasnelom odgovoru, čekao sam autobus pa nisam stigao da ti odgovorim, a i ti si bio zauzet obukom za montiranje kvalitetnih lanaca...


Citat:
Zarko Silic: Lanci se postavljaju za vrlo kratko vreme ukoliko je neko rutiniran, ali svakako nije prakticno ovo sto predlaze Goat. Ne moze se tako funkcionisati u saobaracaju. Ne radi se to nigde u svetu, pa ne treba da se radi ni kod nas.


nije praktično za gradsku vožnju naravno, ali ako se vozim 10 kilometara po prohodnom putu i zbog neočišćenog prilaza parkingu neću sigurno svih 10km voziti sa lancima..., a na kraju krajeva kome je automobil u takvim uslovima preko potreban on će valja da pribaviti neki 4x4 ili će kupovati kvalitetne lance (jesu skuplji ali su jeftiniji od vozila 4x4, mudraci će pomisliti )!?

ako krenem na Kopaonik iz Beograda neću valjda staviti lance od Beograda? ili da ih stavim tamo odakle ne mogu dalje sa zimskim gumama?
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg23.02.2012. u 17:10 - pre 148 meseci
Jao goat,pravi si vragolan.Ja ti na stanici masem a ti digao nos.Stavio lance na rame i kao,ne vidi me.
Da promenimo podlogu,srodna tema pa da je ne otvaram.Da li lanci imaju isti ili slican efekat po blatu.















 
0

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg23.02.2012. u 19:09 - pre 148 meseci
@Lavlja_Jazbina

Ako budes kupio 4x4, kako planiras, o lancima ne moras razmisljati uopste. Samo dobri M&S pneumatici i car si na drumu.
 
0

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg27.02.2012. u 00:27 - pre 148 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina: Jao goat,pravi si vragolan.Ja ti na stanici masem a ti digao nos.Stavio lance na rame i kao,ne vidi me.


da si malo lepši diglo bi se tu....
 
0

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg27.02.2012. u 08:33 - pre 148 meseci
Da li je neko probao ove EASY WINTER.

http://www.youtube.com/watch?v=ixd691mJMGg
 
0

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10254 Profil

icon Re: Prakticni lanci za sneg27.02.2012. u 08:41 - pre 148 meseci
Samo pravi lanci su "ono pravo". Ali, od "priručnih" varijanti ovoj dajem desetku.

http://www.youtube.com/watch?v=E4u4SX9M1tQ&feature=related

istina je da tako koriščen kanap neće dugo da traje, ali cena je zanemarljiva.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
0

elitemadzone.org :: AutoZone :: Prakticni lanci za sneg
(Zaključana tema (lock), by X Files)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 35479 | Odgovora: 84 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.