Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pokrivanje terase

elitemadzone.org :: TechZone :: Pokrivanje terase

[ Pregleda: 11900 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

thuroskm
Andjelkovic Uros
Kosovska Mitrovica

Član broj: 291124
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Pokrivanje terase16.02.2012. u 01:31 - pre 147 meseci
Pozdrav zivim na zadnjem spratu (10 sprat) e sad imam terasu velicine 10x4m , koja sa dve strane ima zid a sa dve nema (samo ogradicu) koliko bi mi od prilike trebalo para da od te terase napravim sobu , stvarno ne znam , nemam uopste predstavu koliko bi to kostalo. Hvala unapred
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Pokrivanje terase16.02.2012. u 07:41 - pre 147 meseci
da li je terasa natkrivena krovom zgrade ili nije
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Pokrivanje terase16.02.2012. u 12:14 - pre 147 meseci
Citat:
veljkoE: da li je terasa natkrivena krovom zgrade ili nije

Ako se kaže terasa, onda to znači da je isturena odn. nije natkrivena krovom, a reč lođa znači da je uvučena unutar zgrade tj. natkrivena krovom.
 
Odgovor na temu

Dexic
ASP

Član broj: 253999
Poruke: 3837



+1376 Profil

icon Re: Pokrivanje terase16.02.2012. u 12:55 - pre 147 meseci
Najvise ti para treba za dozvole :) To se, koliko znam, vodi pod izmenu fasada, i u recimo dosta zgrada u centru i ne sme da se radi uopste (tj. ne daju dozvole - mislim na stare zgrade).

Sto se tice koliko ti para treba... vrlo malo! Ako imas dva zida, plus zid od sobe, a ogradu samo treba da promenis, najvise se isplati i najlepse izgleda da se zastakli ta strana ograde (tj. da se stave "prozori" ili vrata preko cele povrsine).
TO kosta oko 50e-100e/m2 najvise, plus nesto malo za majstore.

E, sad, kakva je konkretna situacija terase... ne znam, ako treba i ona dva zida da doradujes, to ce te dodatno kostati za eventualno razbijanje.

Ploca preko moze biti skupa ali zavisi od toga sta zelis... ako to treba biti prava soba, onda ce to biti dosta skupo (zbog izolacija), znaci ispada da gradis celu sobu (i zidove sa strane ces mozda morati da menjas). To ce izaci barem nekih 200e/m2 (kvadrature sobe) ako ne i do 500e/m2.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Pokrivanje terase16.02.2012. u 16:07 - pre 147 meseci
Citat:
paterson: Ako se kaže terasa, onda to znači da je isturena odn. nije natkrivena krovom, a reč lođa znači da je uvučena unutar zgrade tj. natkrivena krovom.


nisi jos objasnio pojam francuske terase
inace, terase na poslednjem spratu su uvek (dobro, skoro uvek, ali ako nisu trebale bi biti) natkrivene necim, da li nekim prakticnim resenjima (lexan ili sl) ili je krov preko njih. svaka terasa u zgradama ima terasu iznad, osim te poslednje, dakle, smatram da je moje pitanje sasvim OK, sto bi rekli, mene interesuje da li za stambeni deo mora da radi ponovni krov ili je postojeci dobar - sto bitno utice na cenu.
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

thuroskm
Andjelkovic Uros
Kosovska Mitrovica

Član broj: 291124
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pokrivanje terase16.02.2012. u 21:24 - pre 147 meseci
E hvala na odgovoru , pa ja planiram celu sobu , ta terasa mi ide iz stana tako da bih uvecao stan za jednu sobu :D , dozvola mi ne treba zivim u Kosovskoj Mitrovici , s'obzirom da ovde nema zakona ( jos uvek) gradi se ko ludo, svaka zgrada ima nadgradnju.

Treba mi neka cena od prilike ako bi iko mogo da mi kaze , ako treba postavicu i neke slicice terase :D
 
Odgovor na temu

android aplikacije
Sve o restoranima Srbije
srbija

Član broj: 299236
Poruke: 9
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Restoranisrbije.biz


+8 Profil

icon Re: Pokrivanje terase17.02.2012. u 03:26 - pre 147 meseci
prvo bi trebao da izvadis odgovarajuce dozvole za gradnju jer vrlo lako mozes da se neprijatno iznenadis kada ti dodje inspekcija na vrata i kaze da istu moras da srusis!! mislim da bi sa 400-500e zavrsio posao
restorani Srbije samo za vas
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Pokrivanje terase17.02.2012. u 08:35 - pre 147 meseci
ako planiras prostoriju za stanovanje, onda je najbolje resiti na klasican nacin, cigla, malter, gips, stiropor ...izadje relativno najjeftinije (naravno, ako je moguce zidati, da ne propadnes kod komsije)

ako zelis da odradis brzo sa sto manje komplikacija onda je ta varijanta najskuplja, celicna potkonstrukcija, krovni i zidni sendvic paneli, sa nekom pvc stolarijom, i unutrasnost sa gipsom
realno, radi se o ozbiljnom poslu, mozda ne cenovno, ali je bitno odraditi da se ne urusi pod naletima vetra ili debljinom sneznog pokrivaca
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

paterson

Član broj: 280661
Poruke: 535



+47 Profil

icon Re: Pokrivanje terase17.02.2012. u 10:46 - pre 147 meseci
Citat:
veljkoE: ako planiras prostoriju za stanovanje, onda je najbolje resiti na klasican nacin, cigla, malter, gips, stiropor ...izadje relativno najjeftinije (naravno, ako je moguce zidati, da ne propadnes kod komsije)

Zašto cigla?

A Ytong blok?

Taj blok je mnogo lakši od cigle, i neće da propadne kod lepe komšike, a jednako podnosi opterećenje kao cigla a i ima bolja termoizolaciona svojstva u odnosu na ciglu.
 
Odgovor na temu

veljkoE
ALU i PVC stolarija
NS

Član broj: 81131
Poruke: 1158
*.dynamic.stcable.net.



+32 Profil

icon Re: Pokrivanje terase17.02.2012. u 12:38 - pre 147 meseci
siporeks sa jedne strane ili cigla (ili blok) nisu isti - ali nije to tema , i samo jednu stvarcicu pojasnim: ako ne moze cigla na terasu - onda ne ide ni siporeks . dakle, opcija -zidanje- nije tada opcija
ali verovatno znas bolje pa da te vise ne ispravljam
koristite forum, ne pp
 
Odgovor na temu

thuroskm
Andjelkovic Uros
Kosovska Mitrovica

Član broj: 291124
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pokrivanje terase17.02.2012. u 14:49 - pre 147 meseci
Citat:
android aplikacije: prvo bi trebao da izvadis odgovarajuce dozvole za gradnju jer vrlo lako mozes da se neprijatno iznenadis kada ti dodje inspekcija na vrata i kaze da istu moras da srusis!! mislim da bi sa 400-500e zavrsio posao


Ali to je terasu u sklopu mog stana , zasto bi mi trebala dozvola za nesto sto je vec moje :D

Citat:
veljkoE: ako planiras prostoriju za stanovanje, onda je najbolje resiti na klasican nacin, cigla, malter, gips, stiropor ...izadje relativno najjeftinije (naravno, ako je moguce zidati, da ne propadnes kod komsije)

ako zelis da odradis brzo sa sto manje komplikacija onda je ta varijanta najskuplja, celicna potkonstrukcija, krovni i zidni sendvic paneli, sa nekom pvc stolarijom, i unutrasnost sa gipsom
realno, radi se o ozbiljnom poslu, mozda ne cenovno, ali je bitno odraditi da se ne urusi pod naletima vetra ili debljinom sneznog pokrivaca ;)


Moze zidanje moze , jaka je konsktrukcija :D


 
Odgovor na temu

thuroskm
Andjelkovic Uros
Kosovska Mitrovica

Član broj: 291124
Poruke: 16
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Pokrivanje terase06.05.2012. u 23:13 - pre 144 meseci
Evo snimio sam i video , pa ako neko ima neko resenje bio bih mu zahvalan.





Ja sam razmisljao da dozidam sa leve i desne strane neku visinu , krovnu konstrukciju napravim nalik ovome znaci samo iz jednog dela krov.



Izvinjavam se nisam mogo bolju sliku da nadjem ali znate nasta mislim:D

[Ovu poruku je menjao thuroskm dana 07.05.2012. u 00:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao thuroskm dana 07.05.2012. u 00:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Pokrivanje terase

[ Pregleda: 11900 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.